Hałasują i nie ma mocnych

  • 13.05.2020, 11:41 (aktualizacja 21.05.2020, 10:06)
  • Imię i nazwisko do wiadomości redakcji
Hałasują i nie ma mocnych
- Może przydałby się artykuł dotyczący hałasu jaki wytwarzają motocykle, auta z podrasowanymi wydechami. Jakie są dopuszczalne normy? Kto to kontroluje: policja jak ma czym i czy w Tomaszowie coś takiego sprawdzają? Co z kontrolą na stacjach diagnostycznych i czy to sprawdzają i czy mają czym? Na koniec chodzi tu o stację paliw przy ulicy św. Antoniego. Miejsce jakie upodobali sobie motocyklisci, gdzie przy każdym wyjeździe normy hałasu poprzez tzw gazowanie silnika przekracza w okolicznych blokach wszystkie normy. Czy właściciele stacji nie powinni się zainteresować tym co się u nich dzieje? Czy nie można uczulić policji, przecież ten hałas też słychać u nich. Na tej stacji drift samochodów młodocianych kierowców zdezelowanymi bmw to norma. My tam mieszkamy, u kogo mamy interweniować? U zarządu spódzielni? W urzędzie miasta? Na pewno policja powinna się włączyć i pomóc mieszkańcom. Budowa ekranu dźwiękochłonnego może byłaby jakimś rozwiązaniem. Od wiosny do zimy hałas nie daje nam spokoju - pisze czytelnik portalu

.

Imię i nazwisko do wiadomości redakcji

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (53)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ormo
Ormo 20.05.2020, 22:46
Ja mam czas i kamerkę
Beti
Beti 18.05.2020, 15:25
Dziwne że wszystkie te wydechu przechodzą badania na stacjach kontroli pojazdów może tu jest pies pogrzebany.
P
P 16.05.2020, 13:58
Jezeli masa policjantów w Tomaszowie sama jeździ na takich motocyklach to co wy ludzie chcecie robic? Policjant policjanta zatrzymuje i każą jechać dalej. To bez sensu ;) Państwo w państwie.
!
! 17.05.2020, 11:57
Jazda na motocyklu nie jest zabroniona, przez policjanta, marynarza, górnika i kucharza również :-)))
Nie wiedziałeś o tym?
Do!
Do! 17.05.2020, 15:24
Nikt nikomu nie zabrania!!!! Nie masz prawa jeździć niesprawnym tj. przerobiony układ wydechowy i przekraczający dopuszczalne normy hałasu, oraz w miejscach do tego nie przeznaczonych jeździć jak wariat i narażać innych na niebezpieczeństwo i nieważne kim jesteś!!!!!
JK
JK 15.05.2020, 18:08
Dowiedziałam się że można to zgłaszać do Inspekcj transportu drogowego mogą sprawdzać wszystkich użytkowników dróg i mają czym
Fan motoryzacji
Fan motoryzacji 15.05.2020, 18:03
Głośność wydechu samochodowego średnio 93db,motoru 93-96db zależy od pojemności. Mandat za przekroczenie normy 300zl i dowód zabrany, a wtedy przegląd i być może demontaż chyba warto zgłaszać przynajmniej będzie to kosztować, nie będzie na piwko na cpn i będzie ciszej
Lututut
Lututut 2 dni temu, 17:05
Usterkę da się naprawić na miejscu tak zwany db killer i żadnego dowodu nie zabiorą, także dalej będzie jazda z głośnym wydechem po dojechaniu patrolu.
Głośniutko pozdrawiam
Czytelnik
Czytelnik 15.05.2020, 06:13
A jak jest z monitoringiem na stacji? kamery przecież są.
Lol
Lol 15.05.2020, 13:57
A tak jest ze trzeba takie rzeczy nagrywać jak macie możliwości i nie czekać aż się coś stanie!
Tajemnicza nieznajoma
Tajemnicza nieznajoma 14.05.2020, 19:06
Lećcie w kosmos skoro każdy hałas wam przeszkadza. Tam próżnia to dźwięk się nie roznosi. Pozdrawiam.
Aaa
Aaa 17.05.2020, 10:16
dej swój adres, tajemnicza nieznajomo - może podjadę i pobucze ci silnikiem w niedziele o 7 rano ty kretynko
Hellloooo
Hellloooo 14.05.2020, 20:41
Co jarasz bo Ty już odleciałaś.
NORLAMNOŚĆ
NORLAMNOŚĆ 14.05.2020, 18:02
Mieszkam na placu kosciuszki i jak sa dni Tomaszowa czy inne imprezy to tez mi przeszkadza juz nir wspomnę o samochodach, ale co z tego nic z tym nie da sie zrobic i tyle wiec bez sensu jest jakieś sranie sie o stacje i hałas to jest bylo i bedzie
Nie pozdrawiam
Cpn
Cpn 14.05.2020, 19:07
To jak wcześniej :wyprowadź się albo nie zostań niech będzie jak było
Ale ze jak?
Ale ze jak? 14.05.2020, 15:32
Jakies dziwne to osiedle...
Dino przeszkadza,CPN przeszkadza
Ale że tak
Ale że tak 14.05.2020, 17:37
Dziwne? a to u ciebie nie ma?
Izabela Cichowska
Izabela Cichowska 14.05.2020, 13:18
Super podoba mi się ta Wasza " tolerancja",a raczej jej brak...każda osoba ,grupa nie mieszczaca się w jakiś" normach" jest hejtowana...po prostu idziemy z duchem czasu
#MuremZaMotocyklistami
#MuremZaMotocyklistami 14.05.2020, 11:19
Serio nie macie o czym pisać? Dajcie im spokój. Chyba każdy chce sie wyszaleć. Stare dewoty chyba juz nie pamiętają jak to było za młodu
Aaa
Aaa 17.05.2020, 10:18
podaj swój adres, ciulu, to ci zajade o 7 rano i będę napier... silnikiem przez godzinę - zobaczysz jak to fajnie! A jak wyjdziesz i bedziesz pyskwac to ci powiem ze musze sie wyszalec a tobie jak sie nie podoba to spakuj sie i wypiuerpapier!
Xyz48
Xyz48 15.05.2020, 12:23
Stare dewoty nie mialy "takich mozliwosci" Jestem starą dewotą i lubię patrzeć kiedy np.jedzie kilka lub kilkanascie motorów ale bez popcornu itp odglosow.Nie kazdy lubi taki hałas.
Ewasz
Ewasz 14.05.2020, 15:25
Tu się nikt nie czepia motocyklistów tylko tych którzy bezpieczeństwo i innych mają gdzieś ogarnij to
Yes
Yes 14.05.2020, 15:16
Nie są to miejsca do szaleństw
Pp
Pp 14.05.2020, 10:52
Powiem tak ludzie muszą i powinni mieć pasję, pasja motoryzacji ok tylko pasja toteż rozum, nikt młodym pasjonatom ej nie chce odbierać ani pouczac czy tylko Cpn i ulice miast są do okazywania tego. Są różne złoty rajdy można sobie założyć jakiś klub czy coś udać się do włodarzy miasta gminy może znajdą jakieś tereny na których będziecie mogli się realizować, wymieniać doświadczeniami. Nie wszyscy w mieście muszą wiedzieć że masz motor, miej go tylko szanuj też innych. Nie udajcie ze jest ok bo nie jest, jedziemy z dziećmi napompować koło do roweru bo przecież chyba możemy? ale czasami się włos na głowie jerzy, no wszystko w Waszych rękach
Roman Klucha
Roman Klucha 14.05.2020, 10:10
A potem ci "ludzie" dziwią się, że po lasach rozwieszają linki czy zakopują "kolczugi" na duktach/dróżkach aby sobie koła rozpierniczyli. "Motocykliści" którzy hałasują na Antoniego to banda bezmózgich yeti, która nie rozumie, że ludzie mają prawo do spokoju. Widać jeszcze żaden nie zarobił w cymbał dlatego posuwają sie tak daleko. Nie rozumiem jaki jest sens napieprzania z tłumika czy gazowania w opór - jak taki przygłup jeden z drugim lubi tego typu dźwięki to niech się zamknie gdzieś i napiernicza ile wlezie, ale niech inni nie są na siłę uszczęśliwiani!

Najlepiej zgłaszać tych ludzkich śmieci na policję - niech im badają głośność wydechów. Robić to notorycznie, za każdym razem gdy sie usłyszy - policja dla świętego spokoju zajmie się sprawą żeby ludzie im gitarry nie zawracalli.

Także drodzy motocykliści hałasujący na Orlenie przy Antoniego - od teraz będę zgłaszał te hałasy, ustawię też kamerkę w oknie i będę nagrywał wszystko, a potem wysyłał to gdzie się da, w tym i do Orlenu bo zdaje się, że ci co hałąsują to koledzy pracowników, którzy tez temu bydłu winni zwrócić uwagę.

I teraz zobaczymy komu się znudzi - wam, yeti, hałasowanie czy nam mieszkańcom zgłaszanie was na policję.
Mirek
Mirek 14.05.2020, 07:21
Najbardziej wygadani ci co nie pamiętają jak w 88 poloneza palwali pod blokiem a teraz tacy mądrzy
Ktm
Ktm 14.05.2020, 07:17
Straszne już nie macie o czym pisać , jak chcesz ciszy i spokoju to za miasto.
Cichy
Cichy 14.05.2020, 18:17
A gdzie za miasto? Nad Zalew np.? Od wody motorówki i skutery, od lasu quady i crossy. Trzeba mieć wzgląd na innych ludzi bo karma wraca, jak nie teraz to po latach.
ooo
ooo 14.05.2020, 11:48
Jak!!! Tam wariactwo motorowe jest jeszcze większe niż w mieście. Nad zalewem policja ma siedzibę i nic - dosłownie nic !!!....
romek
romek 14.05.2020, 09:58
Problem w tym, że za miastem też hałasujecie. Kiedyś pojechałem sobie nad zalew "odpocząć" pospacerować - 15 motorów jeżdżących po plaży (nawet nie plaży, a po dnie zalewu, które susza odsłoniła) i debil na quadzie z dzieckiem ok.10 letnim wjechał na molo po schodach.
Kazimierz
Kazimierz 13.05.2020, 21:34
Prośba - Rajdy po rezerwacie Gać nadleśnictwo Spała .w każdą niedzielę .może tym też się zainteresujecie stróże prawa.
Tymczasem w tym rejonie
Tymczasem w tym rejonie 13.05.2020, 19:45
Rżnięcie terakoty nadal trwa. Jakąś halę po południu chyba ktoś będzie wykładał, bo to już 4 rok :(

Godzina 19,20,21 ryk na całe osiedle.

Bo właściwie dlaczego nie?

:(
Ryk
Ryk 14.05.2020, 22:36
Cisza nocna zaczyna się o godzinie 22, wiec jak tak ci to bardzo przeszkadza to się do dziczy przeprowadź będzie spokój i cisza.
💴
💴 16.05.2020, 03:32
Garaż przy osiedlu to nie najlepsze miejsce na wieloletnie prace remontowo-budowlane.

To jest z jednej strony wina kogos kto tamte garaze sie zgodzil, no ale teraz tez nie jest tak, ze se mozesz urzadzac tam co chcesz.

Bedzie wiecej zgloszen, bedziesz mial problemy, bo ktory to garaz to kazdy juz wie. Tam i skarbowka ma co kontrolowac i straz miejska.

Prosci chlopcy lubia poklecic po 10 lat chalupine? To gdzies wlasnie pod las. Nie ja a ty.
Do Ryk
Do Ryk 15.05.2020, 06:01
Z dziczy do dziczy?
Przeciwnik wyjących bezmózgów
Przeciwnik wyjących bezmózgów 13.05.2020, 19:27
Jeżdżą w szczególności bez rejestracji w niedzielę takimi motocyklami które bardzo hałasują często tankują na Orlenie na Świętego Antoniego ja zawsze to zgłaszam ale przeważnie jest tak że nim policja się zjawi to ich już nie ma ale wcześniej czy później dadzą się złapać zero rozumu w głowie mają tacy kierowcy motocykli bo widocznie nic poza własnym ego ich nie interesuje.jeżeli ktoś coś to skomentuję to odpowiem tak niech go wstawia sobie do dużego pokoju bądź do garażu i tam wyją i wtedy rodzina będzie bardzo szczęśliwa a poza tym na przykład w okolicach małych groty bądź Białej góry rozjeżdżone przez takich bezmyślnych ignorantów
Jow
Jow 13.05.2020, 19:26
A dlaczego jest cross na zdjęciu, weźcie nie napuszczajcie innych !!!
Do jow
Do jow 14.05.2020, 07:46
Mogła być koparka, zdjęcie jak zdjecie
wahacz
wahacz 13.05.2020, 19:10
W piatek albo w czwartek mlodociana żulerka piszczała tam niebieskim BMW rocznik niewiele mlodszy od nich.

W strachu oczywiscie by pod kolami tego czegos nie zginac, przeszedlem szybko ze stwcji przez skarpe trawnikiem. Po dziadowsku niestety, no ale tam nie ma chodnika, a rozwijali juz na stacji takie predkosci ze po prostu sie balem.

Na twitterze napisalem kiedys do Obajtka z proba o chociaz refleksje, czy przy krawedzi stacji nie namalowac chocoaz pasu i przez chwile przerywana linią zaznaczyc mozliwosci przejscia do budynku. Wiem, ze nikt tego nie robi, co nie znaczy ze nie jest to potrzebne. Z Orlenu nie korzystają jedynie kierowcy.

W latach 90-tych niektore wieksze markety nawet budowaly zadaszone sciezki do swoich obiektow. Tak jest na przyklad przy E.Leclerc na warszawskim Wawrzyszewie.

Dzis wiekszosc leje na to cieplym moczem, bo wiadomo nawet puszka farby cos tam kosztuje.

Gdybym zostal potracony przez takiego gnoja na stacji paliw, calkiem prawdopodobne, ze sad nie widzialby problemu. Stacja paliw jest od paliw. Chodnika nie ma wiec, w zasadzie moglbym nawet dostac grzywne ze na nia poszedlem.

No i tak to wyglada. Życie sobie, iluzie kapitalistyczne sobie. A prawo? Prawo jest tylko raz to kagancem, raz batem, raz toporem w celu zapewnienia panowania jednych nad drugimi. Żadna świętość.

Zanim wyjechali ... ugrzęźli przy wyjezdzie. Z "rozmowy" telefonicznej spomiedzym ch... i k... zrosumialem ze "wahacz"

Takie cos jezdzi nam z predkoscia 80-100-120 km/h po miescie, zwykle 1-2 metry od od pieszych na chodnikach.

Przy pobliskim Dino przy scianie jest równiutki pas plam po oleju tych wraków.

To jest zmotoryzowana Polska :(
Pati
Pati 15.05.2020, 21:05
Tam jest kilka czerwone, srebrne to jest jedna i ta sama grupa

Pozostałe