Jak wybrać program do zarządzania biurem rachunkowym

  • 13.05.2020, 16:47 (aktualizacja 15.05.2020, 15:56)
  • Artykuł partnera
Jak wybrać program do zarządzania biurem rachunkowym
Biura rachunkowe co roku stają się coraz bardziej popularne wśród przedsiębiorców. Gwarantują profesjonalna obsługę, terminowe wyliczenia, poprawność danych. Do tego są zdecydowanie tańsze niż księgowa zatrudniona w firmie. Dlatego biura systematycznie się rozrastają. Ich właściciele zatrudniają nowych księgowych, przyjmują do obsługi kolejne firmy… Często okazuje się, że pojedyncze biuro potrafi obsługiwać kilkadziesiąt, a nawet kilkaset firm. Wówczas niezbędny staje się program do zarządzania biurem rachunkowym.

Programy dla biura rachunkowego nie tylko do księgowości

Rozliczanie przez biura Książek Przychodów i Rozchodów to już standard od wielu lat. Jednak dawno już też minęły czasy, kiedy przedsiębiorca rozliczany w oparciu o pełną księgowość musiał zatrudniać na etacie księgową. Co prawda rozliczenia takie pozostały skomplikowane, ale programy do biura rachunkowego zdecydowanie się zmieniły. Dawniej jedynie umożliwiały łatwiejsze wprowadzanie danych i szybsze obliczenia. Dzisiaj programy księgowe wręcz wyręczają księgowe w niektórych czynnościach. Rynek zdecydowanie zmienił się, kiedy pojawiły się nowe technologie. Programy dla biura rachunkowego „dogoniły” najnowsze rozwiązania m.in. w bankowości internetowej.

Programy księgowe online

To z kolei było możliwe dzięki rozwojowi technologii chmurowej. Programy księgowe online – np. Taxomatic - nie tylko są tańsze, umożliwiają łatwiejszą pracę i wyręczają księgowych w wielu operacjach. Stanowią także narzędzia dla właścicieli biur, księgowych i samych przedsiębiorców.

Na przykład wspomniany Taxomatic to także program do zarządzania biurem rachunkowym. Obok podstawowych funkcji księgowych – dla KPiR i pełnej księgowości – ma także dodatkowe funkcjonalności. Umożliwia on właścicielowi biura dowolne rozdzielanie funkcji między poszczególnych księgowych. Pozwala przypisać konkretnego księgowego do wskazanej firmy. Co więcej Taxomatic to program do zarządzania biurem, który pozwala rozliczyć księgowego z wykonywanych zadań.

Programy dla biura rachunkowego w chmurze

Dodatkowo, najnowsze technologie umożliwiają także uniknięcie wielu kłopotów i dodatkowych kosztów. Chodzi na przykład o aktualizacje. Tradycyjne programy księgowe oczywiście są dostosowywane do zmian w prawie – a tych z kolei w ostatnich latach nie brakuje… Jednak bardzo często jest to dodatkowo płatne (chodzi nawet o kilkaset albo ponad tysiąc złotych rocznie), a poza tym wymaga pomocy informatyka. Pudełkowe programy dla biura rachunkowego są bowiem instalowane na komputerach w samych biurach. Aby je aktualizować należy albo zatrudnić informatyka albo poprosić o pomoc wdrożeniowca z firm, jakie serwisują takie programy księgowe. W obu przypadkach to dodatkowy koszt.

Z kolei Taxomatic to program online, w chmurze – tak jak bankowość internetowa. Dzięki temu można mieć do niego dostęp na każdym urządzeniu z dostępem do Internetu, a aktualizacje są wprowadzane automatycznie i bezpłatnie.

Taxomatic to program księgowy do KPiR i pełnej księgowości, jak i program do zarządzania biurem rachunkowym.

Ze względu na trudną sytuację gospodarczą w Polsce, Taxomatic przygotował swoją tarczę antykryzysową dla obecnych i nowych klientów. Program będzie dostępny za 0 zł przez 6 miesięcy.

Jak skorzystać z promocji?

  1. Wyślij maila na [email protected].
  2. Otrzymasz kod rabatowy.
  3. Podczas płatności za pakiet wpisz kod - przedłuży ważność Twojego konta o 6 miesięcy.
  4. To wszystko :) 

 

Artykuł partnera

Podziel się:

Oceń:

Zdjęcia (1)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe