Megatech zwolni 140 osób

  • 14.05.2020, 23:11 (aktualizacja 15.05.2020, 23:24)
  • redakcja
Megatech zwolni 140 osób
Niemal 25 lat temu przy ulicy Piaskowej Powstała fabryka wytwarzająca podzespoły do sammochodów o nazwie Findlay Industries Poland. Przez ćwierć wieku zmieniali się właściciele przedsiębiorstwa.  W 2004 roku  zakład z naszego miasta, wraz z innymi fabrykami Findlaya w Hiszpanii, Niemczech, Wielkiej Brytanii i Afryce Południowej, został kupiony przez austriacką grupę Polytec Holding.  Siedem lat później, w 2011 roku kupił go japoński koncert Toyota Boshoku.  Fabryka przy ulicy Piaskowej została sprzedana w 2016 roku grupie kapitałowej Megatech z siedzibą w Liechtensteinie.  Warto przypomnieć, że w latach 2012-2013 firma powiększyła powierzchnię produkcyjną w Tomaszowie Mazowieckim o 10 tysięcy metrów kwadratowych. To jeden z największych i najpoważniejszych pracodawców w naszym mieście, zatrudniający prawie 600 osób. Dotąd, produkował podzespoły do aut różnych marek klasy Premium. Firma nastawiona oczywiście na rozwój. Niestety fabrykę dotknęły problemy związane z koronawirusem. Spadł w sposób drastyczny wolumen zamówień. Megatech zmuszony jest dokonać redukcji zatrudnienia. Pracę straci ok. 140 osób. To pierwsze zbiorowe wypowiedzenie umowy o pracę w naszymi mieście spowodowane pandemią. Wszystko wskazuje na to, że nie ostatnie

.

redakcja_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (26)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Paweusz82
Paweusz82 10.06.2020, 13:33
Zobaczcie na zdjęcie jakie "nieaktulane" tego komina już nie ma :P Pozdraiwam.
Adam
Adam 17.05.2020, 12:39
Biuro jak zawsze trzyma się dobrze, jak na poczcie polskiej.... wciąż prawie te same twarze od lat. Ludzie Megatech to nie jedyny pracodawca w okolicy. Może trochę słaby dojazd ale jest tyle magazynów w okolicy Piotrkowa i pracy nie brakuje. Może jak pani prezes za kilka miesięcy stwierdzi że potrzebni są ludzie a tu zonk bo ich nie będzie na rynku wtedy otrzeźwieje.
m&m
m&m 25.05.2020, 19:40
Wszyscy najmądrzejsi. Ale tylko w internecie. Firma to nie urząd. Musi z czegoś się w utrzymywać. Najlepsze dopłaty i przesunięcia zusow na długo nie pomoga. Tu pieniądze z budżetu nie leja się strumieniem i jak coś to szybka katastrofa. Jak np.stanął przemysł motoryzacyjny, to się wszystko sypie. Ale geniusz Adam sobie wymarzył, że ktoś będzie płacił ludziom kilka miesięcy przy zerowej sprzedaży. Tylko głupia komunistyczna głowa może sobie wyobrażać, że kogokolwiek na to stać. I każdy uważa prezesa za głupka czy firmę za śmiechu warta. To zostań baranie jeden z drugim dyrektorem czy prezesem zamiast stać przy taśmie i jęczeć. Albo zbuduj jeden z drugim baranie taką firmę i potem dopiero krytykuj dokonania innych. Ale co ? Nikt nie docenia geniuszu? Nie ma pomysłu i umiejętności ? No to chociaż sobie poszczekac na necie można. Najlepiej się słucha mądrusia na najniższym stanowisku, dla którego wszyscy inni to barany i debile. Poza tym współczuję wszystkim zwolnionym z pracy, bo to prawdziwy dramat
KAIZEN
KAIZEN 16.05.2020, 06:37
Zastosowanie kaizen nie sprowadza się tylko do tego, aby produkt, czy usługa odpowiadały określonym wymaganiom jakości. W myśl tej filozofii jakość sprowadza się do zmiany stylu życia. Latami kładziono do głowy robotnikom tego typu głupoty i teraz zmieniono im po prostu styl życia. Na bezrobociu dzięki temu świetnie dadzą sobie radę. A te torby które dostali ostatnio od firmy i na portalu firma tak się tym chwaliła też im się przydadzą.
Qwert
Qwert 20.05.2020, 12:17
Mówiąc krótko.. Poszli z torbami
Szymon
Szymon 16.05.2020, 11:32
Dokładnie tak , gdzie swoje zadania wykonywało np.3 pracowników starano się udowodnić że spokojnie 1 da sobie radę na 3 stanowiskach co wiadomo łączyło się z redukują etatów.
Nic natomiast nie było o pracownikach biurowych amen.
NADGORLIWOŚĆ
NADGORLIWOŚĆ 16.05.2020, 14:12
Nadgorliwców którzy przepajali się filozofią kaizen nie brakowało i gotowi byli tyrać za 10. Tłumaczenia żeby się nie wydurniali nie pomagały. Teraz firma za nadgorliwość im podziękowała.
ex boshokowiec
ex boshokowiec 15.05.2020, 22:41
pracowałem tam. najlepsi to pracownicy którzy pracuja tam od początku. pełne oddanie szefom. a za podwyżkę kilku złotych to wzrost normy o sto procent.
Hsjsj
Hsjsj 15.05.2020, 23:54
Uwierz....nie wszyscy.
Pracownik
Pracownik 15.05.2020, 18:16
Zwalniają juz od roku caly czas firma idzie na sam dół te 140 osob to pestka w morzu ile osob stracilo juz tam prace
X
X 15.05.2020, 18:04
140 chyba żart wczoraj już zwolniono prawie 100 a i tak a miało być ok 120 a jeszcze jedna fala zwolnień za ok tydzień dwa więc na pewno zwolnią około 200 osób a w zakładzie pracuje ok 400 a nie 600 osob
.....
..... 15.05.2020, 23:54
Dokladnie...skad ta liczba 600?!?!
Ja
Ja 16.05.2020, 08:06
Z informacji podanych przez Megatech
Silv
Silv 15.05.2020, 15:15

Komentarz zablokowany

Został zgłoszony

G
G 15.05.2020, 12:36
Czypita zaprasza
.....
..... 15.05.2020, 10:09
Czemu komentarze Panie Mariuszu sa usuwane ?
Komentarze sadze ze pochodza od pracownikow wiec sa prawdziwe
X
X 15.05.2020, 18:05
Ale przecież prawda jest niewygodna
Edek
Edek 15.05.2020, 10:01
Spokojnie, za parę miesięcy jak wszystko wróci do normy będą szukać pracowników a ukraińscy już do nas nie wrócą tylko pojadą prosto do Niemiec.
Sceptyk
Sceptyk 20.05.2020, 14:01
Ukraińców i tak w Tomaszowie i okolicach jest pełno
Z krainy kredek
Z krainy kredek 15.05.2020, 11:19
TROLOLO żeby UA wyjechali do DE to musielby umieć język xDD
onn
onn 18.05.2020, 08:06
nie muszą, jakbyś troszkę siedział w temacie a nie pieprzył co ci ktoś powie to byś wiedział, że w DE tego nie wymagają...
Hanz
Hanz 26.05.2020, 09:34
Ale brednie. Żaden Helmut nie weźmie ukry co nie zna niemieckiego. Chyba ze w jakiejś g... robocie jak zbieranie szprgli XDDD także to ty bredzisz.
Agencja
Agencja 15.05.2020, 08:57
Najważniejsze żeby Ukraińcom żyło się lepiej......
J
J 15.05.2020, 09:43
Ukraińców już dawno w tym zakladzie nie ma. Chipita i Roldrob powinni swoich zwolnić.
.
. 15.05.2020, 07:57
Tą firmę ciężko brać na poważnie....zwalniają, mała strata.

Pozostałe