W Tomaszowie będzie tańsze paliwo

  • 15.05.2020, 11:49 (aktualizacja 22.05.2020, 08:37)
  • Mariusz Strzepek
W Tomaszowie będzie tańsze paliwo
Od lat mówi się w Tomaszowie o rzekomej zmowie cenowej, jaka ma funkcjonować na terenie naszego miasta. Ceny na wszystkich stacjach są podobne i niestety różnią się od tych, jakie spotykamy tankując paliwo w innych miejscowościach. Różnice dochodzą obecnie do 50 gr. na litrze. Jest drożej nawet niż na stacjach przy trasach szybkiego ruchu. Niedawno mieliśmy okazję czytać na forach internetowych komentarze o treści "czemu Prezydemt Witko nic z tym nie robi". Otóż władze miasta wpływu na ceny oferowane przez prywatnych przedsiębiiorców nie mają. Mogą natomiast otworzyć własną stację paliw, oferując konkurenncyjne warunki zakupu. Taka stacja właśnie ma powstać przy głównej ulicy miasta na terenie bazy MZK. Jeszcze w tym roku będziemy mogli na niej zatankowac nasze auta. Dla posiadaczy karty tomaszowianina specjalne super zniżki

Miejski Zakład Komunikacyjny w Tomaszowie Mazowieckim chce zrealizować inwestycję polegającą na budowie nowej stacji paliw. Przetarg na wykonanie zadania został ogłoszony 14 maja. Termin składania ofert mija 1 czerwca br.

Nowoczesna stacja paliw ma być zlokalizowana na terenie zajezdni Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego, będzie jednak dostępna również dla mieszkańców miasta i klientów zewnętrznych. Obiekt ma być sześciostanowiskowy i samoobsługowy. Płatności będzie można dokonywać zarówno w formie gotówkowej, jak i bezgotówkowej, a dzięki tankomatom od ręki ‒ bez konieczności stania w kolejce do kasy ‒ otrzymać paragon lub fakturę. Dystrybutory i tankomaty zostaną wyposażone w moduł głosowy, który w przyjazny sposób przeprowadzi klientów przez proces tankowania i płatności. Stacja oferować będzie dwa gatunki paliw płynnych ‒ benzynę oraz olej napędowy, a także AdBlue i LPG.

Cieszy mnie informacja ze spółki, że udało się rozwiązać wszystkie problemy, które pojawiły się na etapie przygotowania przetargu. Bardzo podoba mi się projekt ‒ to nowoczesna, samoobsługowa i ekologiczna stacja. Mam nadzieję, że będziemy mogli zaproponować mieszkańcom posiadającym Kartę Tomaszowianina absolutnie najtańsze paliwo w mieście - mówi Marcin Witko. 

Na terenie obiektu zaprojektowano również budynek, w którym będzie można  zaopatrzyć się w drobne artykuły motoryzacyjne. Znajdzie się w nim też ogólnodostępna toaleta dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych, a na dachu budynku – w trosce o środowisko i dla obniżenia kosztów eksploatacji obiektu ‒ staną panele fotowoltaiczne.

Klienci stacji będą mieli do swojej dyspozycji 12 miejsc postojowych oraz stanowisko z kompresorem. Dla zwiększenia bezpieczeństwa na terenie całej zajezdni powstanie oznakowanie pionowe i poziome zgodne z przygotowanym projektem wewnętrznej organizacji ruchu, uzgodnionym z Komendą Powiatową Policji w Tomaszowie Mazowieckim.

Wyłoniony w przetargu wykonawca w ramach zadania będzie musiał m.in. dokonać prac rozbiórkowych obiektów budowlanych obecnej stacji paliw, zbudować podziemne zbiorniki, dystrybutory i rurociągi paliw, studnie zlewowe, tankomaty, stanowisko kompresora i miejsca parkingowe dla samochodów osobowych, a także wykonać system odwodnienia, chodniki i zieleńce. Termin zakończenia inwestycji planowany jest do 16 listopada 2020 roku.

Budowa stacji paliw na terenie zajezdni MZK pozwoli zagospodarować i zrewitalizować jej ostatnią część, zwiększyć o nową usługę coraz bogatszą ofertę spółki dla mieszkańców miasta i przedsiębiorców oraz ‒ co szczególnie istotne ‒ uzyskać dodatkowe dochody. Niskie koszty utrzymania stacji automatycznej, w porównaniu do konwencjonalnej, dadzą również możliwość udzielania tomaszowianom rabatów i ulg na oferowane paliwa i produkty pozapaliwowe.

 Tomaszów nie jest jedynym miastem, gdzie samorządy chca budowac stacje paliw. Podobne powstały już m.in. w Stalowej Woli, Płocku i Tarnowie. W kolejce są Chełm i Włodawa.

Powstanie miejskich stacji benzynowych ma się także pozytywnie odbić na spółach komunalnych oraz jednostkach samorządowych, które dzięki niższej cenie paliwa obniżą koszt utrzymania swoich taborów samochodowych. 

 

Mariusz Strzepek

Podziel się:

Oceń:

Zdjęcia (1)


Komentarze (35)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Adam
Adam 28.05.2020, 14:32
Tańsze paliwo jest w Piotrkowie na ORLENIE
User
User 23.05.2020, 10:05
Jak wygląda cennik 95 benzyny w naszym mieście
Patryjota
Patryjota 19.05.2020, 22:01
Napiszcie do premiera może Orlen nie będzie sponsorował Kubicy albo nie będzie budował elektrowni
ozzy.ic
ozzy.ic 19.05.2020, 19:47
Przez cały czas zamknięcia kraju paliwo w Tomaszowie jest znacznie droższe niż chociażby w Łodzi. Mało.tego, absurdem był ponad tydzień, w którym na łódzkim odcinku A1 (Orlen) paliwo było tańsze (!!!) niż w Tomaszowie (zawsze na A1 jest średnio jes
to o 40-50groszy droższe niż chociażby na zjeździe przy rokicińskiej - ostatnio na bp było tam 3,81. Tak jak i na lotosie na zakładowej. Na orlenie na Przybyszewskiego 3,83. Ceny diesla.
...
... 17.05.2020, 21:25
Dzis tankowalem ON na moyey n karte duzej rodziny pierwszy raz. Cena normalna 3.99 a na karte 3.93.
Na lotosie i orlenie na KDR wychodzi duzo drozej...a u Buriana na ravce 4.27 ropa 😂😂
cpn
cpn 16.05.2020, 19:21
tanie paliwo jest na dworcu i na głównej, zapomniane stacje...
Cpn
Cpn 16.05.2020, 13:35
Jak najszybciej na orlenie św Antoniego już diesel 4,13 o 6 gr w górę. Nie wiem ten Antoni to mi się źle kojarzy
....
.... 17.05.2020, 21:25
A u buriana 4.27.
Paranoja jakas
Na mojej tankowalem po 3.63 na karte duzej rodziny
Xyz
Xyz 16.05.2020, 09:59
Nawet bezobsługowe myjnie są tańsze więc nie będzie obsługi będzie taniej
Misiek
Misiek 16.05.2020, 05:58
Niewiem czemu w Tomaszowie trzymają ceny wyjedzie się za Tomaszów i paliwo jest dużo tańsze
Edek
Edek 15.05.2020, 21:28
dziwne czasy nastają, ja sobie radzę w ten sposób beczki zabieram do łodzi tam olej napędowy 3,70 ,
?
? 16.05.2020, 08:07
Kolego orientujesz sie jk wyglada cena paliwa w Lodzi na carrefour ?
Podobno tanio.
Chodzi mi o ropę
Kiero
Kiero 16.05.2020, 20:30
Tydzień temu tankowałem na Przybyszewskiego
95-3.43
Lpg-1.40
On - ok 3.50
Tankujac do pełna benzynę i gaz nawet po odliczeniu tych 100km zostało ponad 50 zł różnicy.
Żwirek
Żwirek 16.05.2020, 13:44
Przy Kolumny, nie tankowałem, ale wydaje mi się, że olej wczoraj był po 3.69.
Lary
Lary 16.05.2020, 20:30
Na kolumny ok 10-15 gr drożej od przybysza
Ropę to możesz mieć w ranie
Ropę to możesz mieć w ranie 16.05.2020, 11:08
Na stacji paliw sprzedają olej napędowy.
Zainteresowany
Zainteresowany 15.05.2020, 21:13
Jeżeli bezobsługowa to dlatego tańsza a nie dla tego że ktoś robi prezent. W Łodzi też najtańsze bezobsługowe. Jedna nie załatwi problemu ale i to dobre.
Tm
Tm 15.05.2020, 21:11
Tomaszów...to brzmi dumnie..!
Krzychu
Krzychu 15.05.2020, 20:03
" Stacja oferować będzie dwa gatunki paliw płynnych ‒ benzynę oraz olej napędowy, a także AdBlue i LPG."

To są 3 rodzaje paliw, a nie 2.
MiszczBrusLi
MiszczBrusLi 16.05.2020, 08:47
Paliw płynnych..
Gaz nie jest płynny ;)
Karate
Karate 28.05.2020, 15:39
Dobrze mu pojechales.BRAWO.
.
. 16.05.2020, 11:21
Gaz propan-butan ( LPG ) sprzedawany jest na stacjach w stanie ciekłym.
Lać oszustów!
Lać oszustów! 15.05.2020, 19:28
I bardzo dobrze! Najwyższy czas połoźyć kres cenowej bandyterce na stacjach benzynowych w Tomaszowie. Już słyszę zgrzytanie zębów tych arcylotrów decydujscych o cenach paliw na Orlenie przy Św. Antoniego. Oszwabiają jeleni 50 groszy na litrze, jesli porównamy z Łodzią. Brawo Panie Witko!
Żwirek
Żwirek 16.05.2020, 12:09
Nie tylko z Łodzią. W Piotrkowie ostatnio 95 na Orlenie była po 3.74. W TM była po 4.12, żeby po chwili łaskawie zeszli na 3.99. A tego żeby przy trasie paliwo było tańsze niż w mieście, to jak żyję nie pamiętam.
Yurek
Yurek 19.05.2020, 19:47
Ja też tego nie rozumiem, wystarczy porównać cenę na lotosie na trasie i koło policji.
klient stacji
klient stacji 15.05.2020, 19:06
Oby jak najszybciej, być może pozostałe stacje w naszym mieście dostasują ceny paliw do cen w innych miastach np jakie są w Piotrkowie Tryb. czy w Łodzi
Strong
Strong 16.05.2020, 13:17
Raczej nie będą miały wyjścia. Będzie płacz z ich strony i obniżki. Nie ma lekko. Koniec dojenia ludzi z kasy.
Kali
Kali 16.05.2020, 14:20
Oj oj chciałoby się ale czekam. Jeszcze nie zatankowaliśmy a już taki optymizm
Strong
Strong 16.05.2020, 20:56
Nie chodzi o optymizm, ale o podjęcie działań, które ukrócą ten proceder.
Do Strong
Do Strong 17.05.2020, 07:36
Masz rację płacimy za drogo tylko bezobsługowa tzn tańsza, tylko dlatego że nie ma obsługi a zysk dla miasta i tak minimalny musi być. Chyba że zetną marżę i wyjdą na zero a wtedy to już jest prezent
Strong
Strong 17.05.2020, 11:28
Tzn. co w Łodzi, Piotrkowice Tryb. nie mają zysków ze stacji paliw.
Raczej charytatywne nie prowadzą działalności. Biorą jedynie małymi łyżeczkami, z innego źródełka lub tną inne koszty, jeżeli jest dużo taniej niż u nas. Nie wszystkie stacje są samoobsługowe. Wniosek nasi nas doją i chcą jak naj. kasy w krótkim czasie - proste.
Do Strong
Do Strong 17.05.2020, 15:04
Bezobsługowe to sieciówki a tam zysk jest rozłożony, tak samo jak w marketach ale długo by tłumaczyć, też chcę tanio ale na wiele nie liczę, miasto i mzk to nie sieciówki.
13
13 15.05.2020, 18:55
Przynajmniej 1zl taniej na L i bedzie bardzo dobrze.No ale sie zobaczy
tom
tom 15.05.2020, 18:50
Znakomita decyzja, super posunięcie, trudno dobrać słowa uznania bo to ogromnie ważna decyzja...
x
x 15.05.2020, 15:09
Super pomysł. Czekamy na realizację.

Pozostałe