Wiarygodność w ostrym cieniu mgły

  • 16.05.2020, 10:18 (aktualizacja 16.05.2020, 16:02)
  • Mariusz Strzepek
Wiarygodność w ostrym cieniu mgły
Wszystko wskazuje na to, że Platforma Obywatelska dokonała wczoraj genialnego posunięcia, mającego na celu znaczące ograniczenie kosztów zbliżających się w Polsce wyborów prezydenckich. Trudno dzisiaj stwierdzić to na 100 procent, ale istnieje duże prawdopodobieństwo, że ten wyścig zakończy się w pierwszej turze. To spore oszczędności w skali całego kraju. Po raz pierwszy, od nie pamiętam jak dawna, partia opozycyjna numer jeden wykazała się zdrowym rozsądkiem i pragmatyzmem ekonomicznym. A zaczęło się niewinnie... od ciężarnej zakonnicy...

Zapytacie być może o co chodzi z tą zakonnicą? Otóż to cytat z Jacka Żakowskiego, felietonisty i apologety platformerskiego układu władzy, który kpił przed wyborami 5 lat temu z kandydatury Andrzeja Dudy. Być może wiele osób nie wierzyło w  sukces wyborczy obecnego Prezydenta, ale taki rodzaj lekceważenia i arogancji właściwy był (i jest) dla całego środowiska. Cóż takiego się stało obecnie? Otóż na krótko przed terminem wyborów, a właściwie już po ich odbyciu zdecydowano o tym, że zmieniony zostanie kandydat na ten najważniejszy w Polsce urząd. To, w jaki sposób została potraktowana przez swoich partyjnych kolegów, Małgorzata Kidawa-Błońska, najlepiej podsumowała, Eliza Michalik na portalu NaTemat (polecam oczywiście wystarczy kliknąć w link). 

Pani Małgorzata przyjęła decyzję partyjnych capo di tutti capi z właściwą dla siebie klasą. Dla mnie to żadna nowość, potraktowano mnie kiedyś podobnie, nie tylko pożegnaliśmy się w mało elegancki sposób, ale jeszcze nasłano na mnie internetowych trolli rodem z SB. Wszystko po to, by przypodobać się lokalnej partyjnej sponsorce. Tak samo wcześniej potraktowano Tadeusza Adamusa i wiele innych osób. Ludzi wyrzuca się na śmietnik, za to, że... myślą. Ten felieton jest jednak o wiarygodności. O wiarygodności kandydatów i całych ugrupowań. 

Od ostatnich wyborów samorządowych minęło około półtora roku. W ich wyniku Prezydentem Stolicy Polski został kandydat Platformy Obywatelskiej, Rafał Trzaskowski. Wygrał w pierwszej turze, co było sporym sukcesem, bo kampania głównego konkurenta była bardzo dynamiczna, w dodatku w aferami reprywatyzacyjnymi i niejasnym udziałem w nich Hanny Gronkiewicz-Waltz oraz jej męża w tle. W ten sposób partii Donalda Tuska udało się utrzymać władzę w Warszawie. Teraz Ci sami ludzie postanowili oddać tę władzę w ręce komisarza z PiS (o ile Trzaskowski odniósłby sukces). Zarząd komisaryczny można ustanowić na okres do 2 lat. A idę o zakład, że pisowcy znajdą setki powodów, by go do tego czasu wydłużać. będziemy mieli dziesiątki prawdziwych i domniemanych afer, które odwracać będą nasza uwagę od tego, co de facto w kraju się dzieje. A nie dzieje się najlepiej...

Odpowiedzmy sobie na pytanie: na ile poważny jest kandydat, który po niespełna półtora roku sprawowania mandatu (którego uzyskanie kosztowało pracę tysięcy ludzi i dziesiątki milionów złotych wydawanych w sposób oficjalny lub nie), ulega namowom partyjnych szefów i stwierdza ok, teraz sobie pokandyduję gdzieś indziej. Czy to jest zachowanie odpowiedzialne? Śmiem w to wątpić. Mamy w ten sposób mało poważnego kandydata z mało poważnej partii.

Tak na marginesie... Wyobrażacie sobie Marcina Witko, który po wygranych w Tomaszowie wyborach, nagle postanawia po roku zostać posłem. Pewnie by i został i nie miał tylu problemów co teraz, plus sporo większą kasę... no ale przecież startując zawarł kontrakt.

Pół roku temu deklarowaliśmy u nas w powiecie wprost, że jeśli Starosta Mariusz Węgrzynowski zdecyduje się kandydować do Sejmu, to złożymy wniosek o jego odwołanie, niezależnie od tego czy mandat posła by uzyskał, czy nie. Dlaczego? Bo polityk kandydujący czy ubiegający się na określone stanowisko czy funkcję zawiera z wyborcami kontrakt, umowę na określony termin. A terminy są nawet zgodnie z kodeksem cywilnym jednymi z najważniejszych elementów zawieranych umów. Osoba, która umów nie dotrzymuje, nie jest więc godna naszego zaufania. A PO mówi nam dzisiaj: co tam umowy i zaufanie, kandydat dobrze się sprzeda, bo jest przystojny. Ciemny naród wszystko kupi. 

****

Zaznaczę, że wstęp miał charakter sarkastyczny. To uwaga dla tych czytelników, którzy nie zawsze są w stanie wyczuć kpinę w tym, co mówię i piszę. 

Mariusz Strzepek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (56)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ostry cień mgły
Ostry cień mgły Wczoraj, 08:50
Co do ostrego cienia mgły, drwiny są bo przerapował to Duda, czy w ogóle ktokolwiek z PiSem związany. Gdyby padało to od jakiegoś Biedronia, a lepiej intelektualistki filozofki Anijjj Rubik nie byłoby drwienia, było by to „przesłaniem o opamiętanie się w czasach nienawiści, apelem ws tolerancji dla inności, głosem na puszczy oświeconej części społeczeństwa". Nioo.

Tyle, że dziś już takie podszczypywanie nie ma dla większości ludzi znaczenia.
I nie chodzi o pogardliwe wypominanie ludziom, że poszli głosować za 500+, ale o to, że wszyscy pamiętamy sikanie na znicze, krzyże z puszek od piwa, zagłuszanie głośną muzyką modlących się przed pałacem prezydenckim ludzi, czy sięgajac wyżej Tuska z uśmieszkiem nad szcątkami Prezydenta RP w ruskiej trumnie. Normalnych, nie zwyrodniałych ludzi to zwyczajnie zaczęło przerażać.

Teraz prezydent wziął udział akcji charytatywnej fromie wyrecytowania
własnego kawałka do smartfona, podczas której wyraził przekonania spójne ze swoim wizerunkiem, więc trudno będzie mu tym zaszkodzić.
Tak jest
Tak jest Wczoraj, 12:49
Charytatywnie to dał 2 bańki na tvp
AK-47
AK-47 Wczoraj, 16:16
Nie tylko on...: https://niezalezna.pl/331297-p…
Google: Karol Tendera
Google: Karol Tendera Wczoraj, 15:26
nie mam z tym problemu. Niemcy z podatków dają dużo więcej. Standardy wyższe? Heh :))

Między innymi na ZDF która robi z Polaków organizatorów Holokaustu, polskim więźniom jak Karol Tendera śmiejąc się przed sądem w twarz.

Ale oprócz tego telewizja publiczna w każdym dużym kraju europejskim robi masę wartościowych a niedochodowych rzeczy.
Taki popis
Taki popis 19.05.2020, 04:07
W tym czasie milicja bandy czworga wybija pałkami i gazem Pracodawców i Patriotów.
m&m
m&m 19.05.2020, 11:50
W momencie, gdy widzę wśród pracodawców ( lub wstawić tutaj dowolną grupę, którą można wykorzystać) "obrońców demokracji" z Kod-u, to się zastanawiam czy się tylko podczepili ( to WON!!, bo kalają dobrą sprawę) czy dostali nowe zlecenie na robienie zamętu... a pracodawcy to tylko pretekst.
miiliitia
miiliitia 19.05.2020, 10:36
To teraz dałeś popis. Pewnie jeszcze twoja ' m i l i c j a ', torturuje, zamyka w więzieniach i w przerwie przypala żelazkiem.
No i wtedy obudziłeś się nad ranem 4:07 z ręką...
Jak się jeszcze da, to ogarnij w całość te pozostałe resztki swojego spranego mózgu.
słoik
słoik 18.05.2020, 09:33
zapytany Trzaskowski w wywiadzie o obietnice w warszawie, co z nimi-aż złapał się za głowę... przemilczał... smutne...
qwerty
qwerty 17.05.2020, 18:03
Pan 3askowski tuż po wygranych wyborach wycofał się chyba ze wszystkich wyborczych obietnic. Jego elektorat został w brutalny sposób oszukany, a mimo to twierdzi, że to nie ślina sepleniącego prezydenta, a przyjemny deszczyk.
Jan
Jan 17.05.2020, 18:38
Ostry cień mgły, wszystko zamglone ciągle mgła
m&m
m&m 17.05.2020, 14:43
Jeżeli chodzi o politykę,to nie zgrywa mi się ona nijak ze słowem wiarygodność. Platforma zrobiła ,mimo wszystko, dobry dla siebie ruch, który pozwoli jej zdobyć kilka procent więcej. Bo po prostu niżej dna już się nie dało. Inną sprawą jest to, że głupcy( wszyscy jesteśmy głupcami tylko jedni się łatwiej dają robić w konia od innych) na nich zagłosują - partię, która nie potrafi dobrze wybrać nawet kandydata na prezydenta i podmienia go w trakcie wyborów. To kuriozum. I świadczy o bardzo niskim poziomie świadomości wyborców i o niskim poziomie tego, co politycy mogą zaoferować. Bo normalnie, to powinni być zabici śmiechem i z 4 zjechać na 2...a tu 15. Śmiech na sali. To smutne, że musimy na to patrzeć.
AntyTV
AntyTV 17.05.2020, 15:51
To przecież normalne czyj elektorat "na chwilę" przejął Hołownia.

Jak tylko na oku pojawił się ciut lepszy kandydat dla środowiska niż MK-B to od razu procenty przerzuciły się na niego.
Do mm
Do mm 17.05.2020, 15:12
No i od razu wybrałeś jedynego słusznego, już nikt inny tylko platforma i pis. Prezydent to osoba ponad podziałami
m&m
m&m 17.05.2020, 16:41
Wiesz coś, o czym ja nie wiem?
Strong
Strong 17.05.2020, 16:34
No nie, jeszcze ty pozostałeś na polu boju. Zapomniałeś jedynie zgłosić swoją kandydaturę w tych wyborach, jako fachowiec ponad podziałami. Ciekawe dlaczego?
Do Strong
Do Strong 17.05.2020, 17:41
Odpowiem tak :tam było wszystko źle no i ok, wasza narracja. A teraz jest dobrze, zadłużają nas jak nikt dotąd, spółki obsadzone jak nigdy dotąd, spółki państwa obsadzone przez swoich jak nigdy dotąd, na służbę zdrowia pieniędzy nie ma na kler są, komisję na pewno wiecie o jakie chodzi kasę przytuliły ja żadne, a jak myślicie 500 dali bo przynieśli swoje i to jest ta opcja o którą chodzi. Ta ma czyste ręce, transparentność. Nie bronię tamtych ale proszę ogarnijcie się krytyka 5 lat i cofanie się i tłumaczenie że tamci są winni to już się nudzi. Pracuje, płacę podatki i mam prawo patrzeć każdemu na ręce i oceniać. A pytasz dlaczego bo tak powinna wyglądać demokracja że wszystkie osoby odpowiedzialne są za kraj za ludzi w tym kraju żyjących a nie dla swojej partii jaka by nie była, może chaotycznie ale powiedzcie czy tak powinno to wyglądać.
Mietek
Mietek 17.05.2020, 18:45
Co ,Ty nie możesz tak mówić .Tylko Strong i goście jego pokroju mają rację, przecież Ty masz wyprany łeb(ja też) przez tvn, gazetę wybiórczą(której nigdy nie czytałem). Tylko gdy oglądasz tvp jesteś prawdziwym Polakiem. Nie wolno krytykować rządu, demonstrować jak wczoraj w Warszawie. Zapomniałem dodać musisz być idiotą, żeby głosować na kogoś innego niż my naród wybrany który wskazał Anżeja. Najważniejsze 90% osadzonych głosowało w więzieniach na PO. Ty sam nie możesz wybrać demokratycznie bo nie wiesz co jest dobre MY ci powiemy. DNO !!!
Strong
Strong 17.05.2020, 20:59
Mieciu nie szalej tak mocno, bo się zmęczysz tymi swoimi interpretacjami.
Głosuj na kogo chcesz, demonstruj ile chcesz, ale zgodnie z obowiązującym prawem. Nikt ci niczego nie zabrania. Nie siej fermentu, gdzie go nie ma.
To widzę twoja domena?
Ty i inni mogą się wypowiadać jak tylko się wam podoba, a ja już niekoniecznie, bo nie na rączkę ci się moja narracja i poglądy. Sprytne, ale nie wiem, czy to ty nie jesteś przedstawicielem tego DNA.
Jan
Jan 17.05.2020, 22:02
A ty w koło jedno to samo nikt Ci tu nie zabrania mówić co chcesz, tylko nie skacz do wszystkich inaczej myślących ni ty.
Strong
Strong 18.05.2020, 09:27
Jasiu "inaczej myślący", nie po nosku ci coś napisałem, nie czytaj.
Może przerzucić się na inne informacje, może prasę papierową.
Do Strong
Do Strong 18.05.2020, 15:16
Chłopie z tobą już żadna dyskusja ślepy jesteś no to co Ci teraz robią, albo jesteś w tym mocno zangażowany a wtedy nie jesteś wiarygodny, My krytykowalismy tamtych, i będziemy krytykować tych. A ty ciągle we mgle.Nie sprawdzając tych dajesz przyzwolenie na to. No i czyją jest Polska mojsza czy twoisza taki dzień świra
Fantom
Fantom 16.05.2020, 21:19
Dobrze ze wytłumaczyłeś sarkazm.
Kos
Kos 16.05.2020, 21:02
Czyli to byl dobry ruch, zaczynacie się pocić, to dobrze
Brad
Brad 17.05.2020, 07:37
🤣🤣🤣🤣
Strong
Strong 16.05.2020, 22:58
"Wspaniały, bardzo dobry" Kos.
Zobaczysz już niedługo podsumowanie wyników % w dniu wyborów Prezydenta RP.
Już nie mogę się doczekać twojego super, optymistycznego zdziwienia na tą okoliczność.
No to czekamy z niecierpliwością i się "pocimy" :-)))
Kos
Kos 17.05.2020, 10:47
Przecież od miesiąca trąbicie, że już w l turze wygra Duda więc czego się boisz tego że Kidawa miała 3%poparcia czy tego, że Trzaskowski już ma 13 % w sondażach?! Mój optymizm opieram na tym, że będzie więcej niż 15 % i jeśli tak będzie to się zdziwisz?!
Strong
Strong 17.05.2020, 11:51
Zapewne Kos, nie rozśmieszaj mnie i innych tu osób. Cały problem w tym, że ja się nie boje, a już na pewno nie tego, że twój super kandydat I, czy II lub III pokona obecnego Prezydenta RP w walce o drugą kadencję.
Skup się bardziej i wyliczaj sobie w spokoju te % statystyczne. Ciesz się, że w ogóle ktoś z wyborców odda głosy na tych waszych skompromitowanych, nieudaczników - 1 skidawiła wszystko pod dyktando Grzesia i budki suflera, 2 strzaska czego się tylko dotknie, jak Wa-wie. Gratuluję wyboru i sondaży.
Do Strong
Do Strong 17.05.2020, 15:15
Już Patryk chciał wawę odbić i do Brukseli uciekał. Nie bój się jak się uda w pierwszej tuże to może tak ale w drugiej, nie denerwuj się będzie dobrze
Strong
Strong 17.05.2020, 17:25
Buahhaahha, niezły komik i wesołek z ciebie. Udo albo nie udo. Trzymaj tak dalej.
Mimo wszystko życzę powodzenia :-)
Do Strong
Do Strong 17.05.2020, 18:42
Mnie to rybka jak będzie jak bedą zakłady to sobie parę opcji obstawię a ty tylko jedną
Strong
Strong 17.05.2020, 20:41
W takim razie życzę dużej wygranej.
Big
Big 17.05.2020, 07:39
👌
go
go 16.05.2020, 19:22
90 % przebywających w zakładach karnych w ostatnich wyborach głosowało na PO...
Brad
Brad 17.05.2020, 07:51
No coz koledzy po fachu...
Do Brad
Do Brad 17.05.2020, 15:17
Przelicz ile teraz będzie musiało iść siedzieć. A może nie licz bo może być trudne
AntyTV
AntyTV 16.05.2020, 15:48
Tak wiarygodność dotyczy wszystkich. Inny sondaż w dzisiejszym onecie mówi o 43% prezydenta i po 14% Trzaskowskiego i Hołowni. Zdecydowanie mocniejszy kandydat od Pani Wicemarszałek - widać już na starcie. Wynik tych wyborów będzie prosty wg mnie: albo prezydent Duda wygra w I turze, albo przegra w II.

PS. Wiarygodność naszych polityków samorządowych bez względu na opcję polityczną jest obecnie zerowa. Liczy się tylko koryto i proszę nie wstawiać farmazonów o ideach. Wystarczy spojrzeć na ostatnie mianowanie w Będkowie... Kręgosłup wszyscy mają giętki i w zależności jak wiatr zawieje wszyscy są w koalicji i przy korycie. Cud demokratyczny Tomaszowa - brak opozycji :)
taa
taa 19.05.2020, 09:47
Jeżeli do II tury wejdzie Trzaskowski to Duda wygra na bank:)
Brad
Brad 17.05.2020, 07:42
Ludzie musieliby byc idiotami by wybrac PO, przeciez oni nie mają zadnego planu dla Polski i nie licza sie z nikim kto mysli inaczej niz oni. Juz mielismy prezydenta PO Tuska pokazal co potrafi drugi raz to nie przejedzie
szczypawka
szczypawka 17.05.2020, 19:40
przygotujcie się na powitanie p. Spychalskiego. To taka radość gościć go w Tomaszowie. No i będzie więcej zarabiał niż w Pałacu.
Do Brad
Do Brad 17.05.2020, 09:48
Tusk nie był prezydentem, obecny też nie ma planu bo za niego planują inni
Komentator
Komentator 16.05.2020, 15:24
Znam takich, co nie dotrzymują słowa i piastują odpowiedzialne stanowiska. Im to nie przeszkadza. Prawda i uczciwość jest dla maluczkich.
Obserwator
Obserwator 16.05.2020, 14:33
Wiarygodnośc dotyczy wszystkich!!! I znowu przykłady do bani jedna opcja tylko wiarygodna. Dajcie ludziom wybrać nie sugerujcie. Jeżeli jest ok to będzie. No bo niby jest.Patryk w wawie też miał szansę a i tak poległ. Niech będą wybory takie jak powinny a ludzie sami dokonają wyboru
Yurek
Yurek 16.05.2020, 12:41
To są śmiecie bez honoru, gdy kichawa miała cieniutki jak barszcz ukraiński wynik w sondażach to jechali na wybory w obronie życia i zdrowia obywateli, a teraz co, już im wirus nie przeszkadza????
Miśka
Miśka 16.05.2020, 12:24
Ktoś podobno jest na plusie z powiatu tomaszowskiego 15.05. Prawda to?
Marek
Marek 16.05.2020, 12:02
Przypowiesc o zakonmicy na pasch nalezy do michnika
ofkors
ofkors 16.05.2020, 11:57
Bardzo dobrze, że KO zdecydowała się na nowego kandydata. Mam nadzieję, że będzie prezydentem Polski. Nie żałuję Kidawy-Błońskiej, od początku była złą kandydatką. Duda to niedojrzały dzieciuch, tańczy i śpiewa, jest niesamodzielny. Nawet potrafi człowieka z sekty Ordo Iuris mianować, aby robić pisowskie porządki w SN.. Toleruje też korupcję Szumowskiego i spokojnie patrzy na to, że medycy trujące maski zakładają.
Brad
Brad 17.05.2020, 07:47
Rzucasz oskarzeniami na prawo i lewo jak z rekawa, chcialbys zeby coebie tez tak ktos oskarżał,? Mam nadzieje ze to lubisz, bo juz nie raz okazalo sieze historia lubi zataczac koło i zgodnie z przyslowiem "nosil wilk razy kilka, poniesli i wilka" doswiadczysz na wlasnej skorze tego, co robisz innym niewinnym ludziom
Polak
Polak 16.05.2020, 17:54
Jak tylko Trzaskowski podpisy zbierze,10 maja na wybory byl strach isc a teraz podpisy zbierac bezpiecznie?
Ta
Ta 16.05.2020, 13:09
Wczoraj na Nowogrodzkiej otwierali szampana - właśnie po załatwiła I turę dudzie - brawo panowie.
Do Ta
Do Ta 16.05.2020, 20:47
Jeszcze nie pijcie, albo po malutki małymi łyżkami bo się możecie zachłysnąć
taa
taa 19.05.2020, 09:49
Platforma pokazała, że liczy się tylko władza - nie dobro polaków. Tyle w temacie. Najlepszym kandydatem jest Hołownia - tylko on gwarantuje prawdziwą pracę ponad podziałami - jeżeli wygra Trzaskowski - będzie słuchał swoich mocodawców partyjnych i rozpęta się prawdziwa wojna. Duda, będzie słuchał swoich. Tylko Hołownia.
Strong
Strong 16.05.2020, 13:06
Podobno nadzieja przenosi góry.
Raczej w tej kwestii nie będzie miało to zastosowania, ale zawsze pomarzyć można ofkors o tej wizji KO.
TM
TM 16.05.2020, 11:33
Tak tylko karty drukowane od nowa na pewno taniej? Nie wiedzieć czemu cały czas wszyscy przejmują się platfusami. A jak będzie druga z kimś innym? Czas pokaże
makintosz
makintosz 16.05.2020, 13:41
Przecież Sasin drukował te karty, zanim Duda podpisał ustawę o głosowaniu korespondencyjnym. To on powinien się tłumaczyć, Kamiński, I Morawiecki.
Zenek
Zenek 16.05.2020, 12:18
Biorąc pod uwagę fakt, że kopii kart wyborczych fruwających po kraju jest całe mnóstwo, to nawet za 5 lat tez powinni być ci sami kandydaci, dopiero byśmy zaoszczędzili :P
Eli