„Jestem radosny, Wy też bądźcie” (JPII)

  • 19.05.2020, 10:35 (aktualizacja 22.05.2020, 12:43)
  • Mariusz Strzepek
„Jestem radosny, Wy też bądźcie” (JPII)
        Uczniowie i pracownicy Szkoły Podstawowej nr 12 w Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 2 w Tomaszowie Maz. oddali hołd Janowi Pawłowi II, patronowi placówki, w setną rocznicę Jego urodzin. Tegoroczne obchody Święta Patrona miały szczególny charakter, a do udziału w nich zaproszona została cała społeczność szkolna.

Część oficjalną obchodów wypełniła msza św. sprawowana w Sanktuarium św. Antoniego, w której dzięki transmisji on – line mogli uczestniczyć nie tylko uczniowie i pracownicy, ale także wszyscy pragnący upamiętnić Jana Pawła II.

Uczniowie włączyli się w szereg inicjatyw przygotowanych dla nich przez nauczycieli z okazji Święta Patrona. Przeprowadzono kilka konkursów: plastyczno – literacki i plastyczny „Pocztówka do nieba”, informatyczny „100 rocznica urodzin Jana Pawła II”, konkurs na zdrowe „Papieskie śniadanie” oraz konkurs on-line wiedzy o Janie Pawle II. Na chętnych czekał  escape room z zagadkami i łamigłówkami  związanymi z Patronem dostępny  poprzez podany link.

Wyjątkowym przedsięwzięciem było też wykonanie hymnu szkoły przez szkolny zespół wokalny. Powstał krótki film z nagrań dokonanych w domach uczniów. Ponadto chętni mogli przesłać swój wpis do Księgi Pamiątkowej lub zredagować osobiste podziękowanie skierowane do Papieża.

W bieżącym roku minęła także 15 rocznica nadania szkole imienia Jana Pawła II. Te wspólne lata z Patronem uwiecznione zostały we wzruszającej prezentacji udostępnionej za stronie internetowej  placówki.

To były wspólnie przeżyte urodziny. Uczniowie mogli nie tylko poszerzyć swoją wiedzę o Janie Pawle II, zadumać się na chwilę, ale również świetnie się bawić i być (mimo wszystko) razem w ten wyjątkowy dzień.

Dyrekcja Zespołu Szkolno–Przedszkolnego nr 2 gorąco dziękuje wszystkim nauczycielom i uczniom zaangażowanym w przygotowanie Święta Patrona.

 

Mariusz Strzepek

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe