Trwają przygotowania do stopniowego uruchomienia szkół

 • 19.05.2020, 19:35 (aktualizacja 22.05.2020, 16:41)
 • redakcja
Trwają przygotowania do stopniowego uruchomienia szkół
W związku z poprawą sytuacji epidemicznej w kraju stopniowo uruchamiana jest praca przedszkoli, szkół, poradni psychologiczno-pedagogicznych, schronisk młodzieżowych i innych placówek organizujących zajęcia pozaszkolne. Poniżej informacja, jak w najbliższych tygodniach będą funkcjonować szkoły podstawowe, dla których organem prowadzącym jest Gmina Miasto Tomaszów Mazowiecki.
 • Od 25 maja 2020 r. szkoły podstawowe będą prowadzić dla klas I-III w trybie stacjonarnym działalność opiekuńczo-wychowawczą z możliwością realizacji podstawy programowej w formie ustalonej przez dyrektora szkoły we współpracy z nauczycielami. Nadal utrzymuje się obowiązek realizowania podstawy programowej zarówno dla uczniów, których rodzice zdecydują się na posłanie swoich dzieci do szkół, jak i dla uczniów pozostających w domach. 
 • Zajęcia dydaktyczne dla klas I-III, tak jak dotychczas, będą prowadzili nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej oraz inni nauczyciele nauczający w tych klasach. Natomiast zajęcia opiekuńczo-wychowawcze w klasach I-III będą prowadzili wychowawcy świetlic szkolnych (w razie zaistnienia takiej potrzeby, zajęcia te będą mogli prowadzić również inni nauczyciele zatrudnieni w tej szkole).
 • W przypadku dzieci korzystających z wychowania przedszkolnego, których rodzice podejmą decyzję o dalszym pozostawieniu dziecka w domu, dyrektor zapewni realizację zajęć z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.
 • Od 18 maja do 7 czerwca 2020 r. umożliwia się dzieciom niepełnosprawnym korzystanie z bezpośredniego wsparcia udzielanego przez nauczycieli specjalistów w przedszkolu czy szkole. Zajęcia rewalidacyjne, rewalidacyjno-wychowawcze i wczesnego wspomagania rozwoju mogą być prowadzone w uzgodnieniu z organem prowadzącym/dyrektorem przy zachowaniu całkowitej dobrowolności ze strony rodziców dzieci i młodzieży, ale też w zależności od możliwości placówki, z zachowaniem bezpiecznych warunków ich realizacji.
 • Od 25 maja do 7 czerwca 2020 r. uczniom klasy VIII szkoły podstawowej zapewnia się konsultacje z nauczycielami prowadzącymi zajęcia, w szczególności z przedmiotów objętych egzaminem ósmoklasisty.
 • Od 1 do 7 czerwca 2020 r. uczniom szkoły podstawowej zapewnia się konsultacje z nauczycielami prowadzącymi zajęcia edukacyjne, a także możliwość korzystania z biblioteki szkolnej.
 • Obecnie szkoły pozyskują od rodziców informacje dotyczące zapotrzebowania na organizację tych rodzajów zajęć tak, aby dostosować pracę do ich potrzeb, a jednocześnie wypełnić zalecenia i wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego. Trwa przygotowanie szkół do stopniowego uruchomienia.
 • Od 16 do 18 czerwca br.przeprowadzony będzie w szkołach podstawowych egzamin ósmoklasisty.
 • Termin ograniczonego funkcjonowania szkół, w tym realizowania kształcenia na odległość, ulega przedłużeniu do 7 czerwca br.

 

redakcja_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Kamila
Kamila 24.05.2020, 19:23
Zostawić tak jak jest na co u***iać, przecież uczymy się przez internet, fajna sprawa być w necie non stop...
Kibic
Kibic 24.05.2020, 15:20
Warto się nad tym zastanowić. Odbudowanie tego co się w tej chwili rozwali zajmie dużo czasu.
https://siatka.org/pokaz/lukas…
Egzaminator
Egzaminator 20.05.2020, 20:05
Kolejna rzecz to likwidacja klas sportowych, wiadomo, że nie wszyscy lubią sport ale... Pytanie brzmi po co stawiana była Arena Lodowa, skoro już nie robi się naboru do klas sportowych o profilu łyzwiarskim. Wychowanie mistrza to szkolenie przynajmniej setki dzieci i może będzie jedna Bosiek lub Jabrzyk, Gąsecka, Żurek itd. Jeszcze więcej przypada w piłce nożnej na jednego Lewandowskiego. Po co szkolić? Choćby po to, żeby mieć pasję, oderwać dziecko od komputera, telefonu.
red
red 20.05.2020, 14:41
Od września kochani rodzice Wasze dzieci będą uczyły się w 30-32 osobowych klasach w podstawówkach. Ta decyzja jest zrozumiała ponieważ w dobie pandemii liczebność klas jest bardzo ważna- im więcej tym lepiej! Poza tym pytanie ile nasze dziecko nauczy się w klasie 30 osobowej? UM idzie śladem Starostwa w szkołach średnich klasy 34-37 osobowe to standard i niestety poziom coraz niższy!
klug
klug 20.05.2020, 17:44
A to wiąże się z wywalaniem przez Witko pracowników tomaszowskiej oświaty na bruk. Skala jeszcze nie jest znana. Może coś na ten temat odważy się napisać nt?
Lubicz
Lubicz 19.05.2020, 21:42
To jeszcze poprosimy garść informacji o szkołach podległych Starostwu z uwzględnieniem u***iania zajęć w SOSW.

Pozostałe