Zdalne lekcje, zdalne sukcesy tomaszowskich uczniów - laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego na Apel Poległych pod Honorowym Patronatem Prezydenta RP i MEN.

  • 22.05.2020, 08:31 (aktualizacja 25.05.2020, 21:46)
  • Maria Celoch opiekun Szkolnych Klubów Młodego Patrioty w Tomaszowie Maz. Nauczycielka historii i wos-u.
Zdalne lekcje, zdalne sukcesy tomaszowskich uczniów - laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego na Apel Poległych pod Honorowym Patronatem Prezydenta RP i MEN.
Niełatwo było przystąpić do konkursu w czasie pandemii. Skompletować biografie historyczne przy zamkniętych bibliotekach; przygotować się do konsultacji online z historyczką, a przede wszystkim napisać Apel Poległych, nie pomijając nikogo z odważnych, nieugiętych, niezłomnych. Złotymi zgłoskami zapisali się na kartach naszej historii narodowej. Oddali bowiem życie na Ołtarzu Ojczyzny za to, że byli Polakami, a najdroższe im były do końca BÓG.HONOR.OJCZYZNA.                 

Mieliśmy to, co najważniejsze chęci do pracy, ciekawość i uczniów z pasją.

18 maja ogłoszono wyniki konkursu w hołdzie Wielkiemu Polakowi - świętemu Janowi Pawłowi II z okazji setnej rocznicy urodzin. Poznaliśmy laureatów XIV Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego na Apel Poległych ku czci Duchownych, którzy oddali życie w obronie wolności i niepodległości Ojczyzny.

I miejsce -OLIWIA SĘK I ARWENA STOBIŃSKA - ucz. 8b ze SP nr 8 w Tomaszowie Maz. Przedstawicielki  Szkolnego Klubu Młodego Patrioty im. gen.T.Buka.

II miejsce - uczniowie Zespołu Szkół Katolickich im. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i św. Ojca Pio. AMELIA RADWAŃSKA ucz 6 kl. KSP i JAN BYKOWSKI ucz.1kl. K LO. Laureaci reprezentowali też Szkolny Katolicki Klub Młodego Patrioty im. ks.J.Popiełuszki .

Wielkie brawa i gratulacje dla naszych laureatów i rodziców. Nasi młodzi patrioci bardzo dojrzale, z godnością i szacunkiem potraktowali ważne rocznice narodowe Polaków. Uczniowie - laureaci wraz z opiekunem Szkolnych Klubów Patriotycznych składają podziękowania Dyrekcji SP nr 8, paniom  JUSTYNIE KUBIAK i EWIE RADZYŃSKIEJ oraz pani Dyrektor Zespołu Szkół Katolickich MARZENIE BARAN -RADWAŃSKIEJ za akceptację i wsparcie innowacji pedagogicznych oraz przychylność i bardzo przyjazną atmosferę w pracy z młodzieżą patriotyczną. DZIĘKUJEMY... Umknęło nam najważniejsze. Nasi klubowicze zarazili swoim patriotyzmem organizatorów. Wkrótce na Żywiecczyznie młodzież szkolna skupi się w podobnych klubach… 

5 czerwca wyruszamy po dyplomy i nagrody. Najlepsze Apele odczytane zostaną na Górze Matysce k. Żywca. 10 października odbędą się tam XVI Ogólnopolskie Zaduszki Narodowe, na które nasi laureaci wraz z rodzicami i opiekunem już zostali zaproszeni.

A wszystko ku CHWALE OJCZYZNY!  W HOŁDZIE DUCHOWNYM I BOHATEROM, KTÓRZY ŻYCIE POŚWIĘCILI BOGU, POTOMNYM I OJCZYŹNIE!

 

Maria Celoch opiekun Szkolnych Klubów Młodego Patrioty w Tomaszowie Maz. Nauczycielka historii i wos-u.

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe