Będą dodatkowe patrole w Inowłodzu

  • 22.05.2020, 16:02 (aktualizacja 26.05.2020, 15:41)
  • redakcja
Będą dodatkowe patrole w Inowłodzu
Komendant Powiatowy Policji w Tomaszowie Mazowieckim insp. Szymon Herman oraz Wójt Inowłodza Bogdan Kącki podpisali porozumienie w sprawie organizacji służb ponadnormatywnych funkcjonariuszy policji na terenie Gminy Inowłódz. Podpisane porozumienie pozwoli zapewnić dodatkowe patrole Policji, a tym samym podnieść poziom bezpieczeństwa mieszkańców Inowłodza i gminy.

20 maja 2020 roku w siedzibie Urzędu Gminy Inowłódz przy ulicy Spalskiej, Komendant Powiatowy Policji w Tomaszowie Mazowieckim insp. Szymon Herman oraz Wójt Inowłodza Bogdan Kącki, podpisali porozumienie w ramach, którego na terenie Inowłodza oraz gminy, zwiększona zostanie ilość prewencyjnych patroli policyjnych poprzez uruchomienie systemu służb ponadnormatywnych.

Istotą porozumienia jest powołanie dodatkowych patroli Policji w ramach,  których policjanci w czasie wolnym od służby podejmować będą czynności mające na celu przeciwdziałanie przestępczości i popełnianiu wykroczeń oraz poprawę porządku publicznego. Policja dyslokuje służby ponadnormatywne na terenie gminy zgodnie z prowadzoną na bieżąco analizą zagrożenia przestępczością oraz zgłoszeniami zamieszczonymi na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Łącznie w ramach podpisanego porozumienia policjanci odbędą 24 służby, które jak pokazuje dotychczasowe doświadczenie wpływają na poprawę bezpieczeństwa i cieszą się dużym poparciem społecznym.

redakcja_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (9)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

milicjant z ORMO
milicjant z ORMO 26.05.2020, 14:34
Skoro jest za mało patroli, to może wystąpić o zwiększenie etatu danej jednostki. Jeżeli służba trwa 24 godziny, a później 48 godzin wolnego, to jak w tym czasie weźmie ponadnormatywną służbę, to zmęczenie będzie odsypiał na służbie normatywnej. Przecież mieli przywracać posterunki w małych miejscowościach ... i PKS ..... ;-D
Pawełek
Pawełek 26.05.2020, 16:00
Etaty przecież są, tylko chętnych do pracy w Policji nie ma.
Wakaty wolne czekają, a ludzie wybierają inną pracę. Pracują za większe lub te same pieniążki, ale w spokoju, bez narażania swojego życia.
W woj. łódzkim brakowało ok. 500 policjantów - tyle było wakatów na koniec lutego 2020r. Posterunki przywracają tylko nie ma kto tam pracować.
Zawzięty pisior.
Zawzięty pisior. 22.05.2020, 20:32
Do "fikcjonariusz" : Tobie nikt nic nie może wytłumaczyć. Jeżeli nie rozumiesz tego, że samorządy mogą, a nawet powinny współpracować z rządem, a Ty jesteś zaciekłym antypisiorem - to właśnie dlatego Twój mózg jest strasznie zamulony i nic nie przyjmuje, jeśli coś jest nie po Twojej antypisiorskiej myśli.

PS. My - pisiory i tak Was załatwimy, czerwoniaste krasnale.
fikcjonariusz
fikcjonariusz 22.05.2020, 16:06
Czy ktoś jest w stanie wyjaśnić mi po co ta akcja? Znowu samorządy wyręczają Rząd. Pora może skonczyć z tą fiikcją.
Strong
Strong 22.05.2020, 21:18
Po to, by ci nikt oczka nie podbił i noska nie rozkwasił w godzinach popołudniowo- wieczornych. A tak jest szansa, że oni temu zapobiegną. Będzie ich więcej. Ale jak nie lubisz takich akcji, to ciebie wyjątkowo mogą nie chronić. Nie ma przymusu. Tylko nie mów, że nie zrozumiałeś tego przesłania.
fikcjonariusz
fikcjonariusz 22.05.2020, 21:30
To oczywiście tworzenie fikcji. Patrole ponadnormatywne kiedyś natrafiły i na mnie. Policjanci chyba z Łodzi patrolowali Tomaszów w okolicach Kauflandu. Nie w nocy ani wieczorem nawet ale za dnia w samo południe. Ponadnormatywna norma została wyrobiona. Płakałem ze śmiechu, ale Policjantka prawie by się dała zaprosić na drinka po służbie, tylko koles z którym była chyba był zazdrosny. To sposób na to, by z jednej strony dać policjantom parę groszy legalnie dorobić, a z drugiej by załatać luki w stanie osobowym. I nie pitolcie mi, że dzięki temu jest bezpieczniej. Jak ktoś widział na mieście w nocy policjanta w ostatnich latach na pieszym patrolu, to szczerze gratuluję. Zapewne wracał po pracy i kielichu z kolegami do domu, bo akurat nie było radiowozu, żeby go odwiózł. Bezpieczeństwo wzmacnia miejski monitoring a nie jakies służby ponadnoramtywne, z których efektywności nikt nikogo nie rozlicza. I w ten sposób należy rozumieć zapis w ustawie o samorzadzie gminnym. Cała reszta to nadużycie i źródło praktyck o charakterze korupcyjnym.

PS.
Chronię się sam
Strong
Strong 23.05.2020, 00:26
Fikcję i korupcję to masz w swojej głowie. Ale najważniejsze, że chronisz się sam jak przystało na f-sza - podoba mi się.
Wakaty są wolne, dlatego nie ujrzysz już więcej policjantów w patrolu pieszym w nocy, jak to jeszcze bywało 15 - 20 lat temu (3-4 patrole wychodziły w rejon). Nie ma ludzi do tej pracy i nie będzie, dlatego muszą się posiłkować innymi z woj. łódzkiego - ci pracują jedynie, kiedy nie zabezpiecz. w swoich macierzystych jednostkach.
Służby ponadnormatywne są b.skuteczne, jeżeli wykonują je policjanci z własnego terenu, już po swoich godz. lub na wolnym - ale ich nie ma !!!
A twoje dyrdymałki i prywatne wycieczki do policjantów można odnieść do każdego zawodu, także nie zabłysnąłeś niczym.
Nie pisz o efektywności takich służb, bo nie masz o nich żadnego pojęcia. Monitoring tak, ale jedynie jako dodatkowa pomoc tym służbom. Za nich monitoring nic nie załatwi - niestety.
fikcjonariusz
fikcjonariusz 23.05.2020, 09:53
Uwielbiam takie mądrale.

1. Zaczynając od korupcji. Znane są u nas w kraju przypadki, kiedy policjanci przymuszani są do przymykania oczu na przykład na pijackie wyczyny wójtów, burmistrzów, prezydentów, przez swoich przełożonych właśnie dlatego, że ci samorzadowcy finansują na rózne sposoby policję. W tym poprzez służby ponadnormatywne. W Tomaszowie jeden z włodarzy (nie obecnych) często się chwalił wsiadając za kierownicę po wódce, że nawet jak mu zbadają krew, to ktoś ją podmieni.

2. 15-20 lat temu te nocne patrole piesze też były fikcją. Znam takich ludzi, którzy większośc czasu przesiedzieli na zapleczu w knajpach albo w domach oglądając pornole z kaset video. Patrole zmotoryzowane spędzały czas w okolicach przystani i innych odludnych miejscach.

3. Byli ludzie do pracy, kiedy po 15 latach można było spitolić na wcześniejszą emeryturę. Żadne z nich były psy, co najwyżej bezzębne, bo żaden nie miał zamiaru się narażać, bo wiedział, że za chwilę i tak będzie niespełna 40 letnim emerytem. Szkoda było zdrowia. Niestety niechęć do pracy to prawdziwa plaga społeczna związana ze wzorcami budowanymi przez telewizję i oczywiście przede wszystkim rodziców. Obejmuje ona nie tylko policjantów ale też inne trudne zawody. W sumie trudno się dziwić, skoro laska, która jedyne co potrafi, to malować pazury, zarabia więcej niż pielęgniarka czy ratownik medyczny, ratujący życie.

4. Służby ponadnormatywne nigdy nie są skuteczne i nigdy takie nie będą, bo system jest do ***. I tyle. Policjanci mmogą legalnie dorobić nie stojąc na bramkach w dyskotekach

5. Monitoring niestety załatwia wszystko. bez niego wykrywalność zdarzeń znalazłaby się na zerowym poziomie. I to nie tylko ten miejski ale również prywatne kamery.

6. Tak zwane służby ponadnormatywne to w skali kraju setki milionów złotych rocznie. To są wydatki, które odciążają Budżet Państwa, a obciążają samorządy, które te pieniądze mogłyby wydac na inne cele . W samej stolicy to sa miliony złotych. nie ma to jak iść na łatwiznę. Generalnie to nie działania mające realny wpływ na bezpieczeństwo ale bardziej marketingowe i zwiąązane z ogólnym trendem. nie ma żadnych danych statystycznych dotyczących efektywności. można przejrzeć raportu i zestawienia roczne, które przygotowuje sama Policja
Strong
Strong 23.05.2020, 21:02
To się wysiliłeś "nie mądrala". Stworzyłeś jako fikcjonariusz "najprawdziwszy obraz" w tym temacie.
Monitoring załatwia wszystko, jak i ty załatwiasz wszystko, omnibus plus, rozbawiłeś mnie.
Chyba, że ty tam pracujesz, o to już całkiem inna sprawa. Czyżbyś był jakimś niespełnionym f-szem, z powodu nie dostania się do szeregów braci policyjnej. Niestety nie wszystkim to wychodzi.
2, 4, 5, 6 -bzdury wyssane z palca.
1 -może za mało pił i miał taką fantazję jak ty. Jak już to sporadyczne przypadki.
2 -a robotę za nich robił monitoring :-))
3 -policjanci nie odchodzili i nie odchodzą po 15 latach służby (b.słabe rozeznanie masz). Jeżeli chodzi o młodzieżówkę - to tak faktycznie jest.
Chciałbyś, by policjant zarabiał mniej niż sanitariusz... - to wtedy już tylko ty musiałbyś stanąć na straży prawa i porządku publ. i bronić go własną klatą. Nie ma chętnych, bo zarabiają za mało. Na ścianie wschodniej jeszcze ujrzysz kilku chętnych. Centrum i zachód RP, zapomnij o ludziach w policji. Tam byle podjęta praca, a płacą więcej, i brak zmianowości, nocek, zagrożenia itd. Nikt teraz się nie będzie babrał w ludzkich problemach, gów..nie i z tałatajstwem za grosiki.
Złóż papiery może cię przyjmą! Zostaniesz prawdziwym "psem z kłami", będziesz szarpał i zamiatał jak Boguś Linda, za gr ku chwale Ojczyzny, a i odejdziesz z monitoringu wtedy. :-))

Pozostałe