Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 16 kwietnia 2024 09:20
Reklama
Reklama CUK kalkulator OC i AC

Będą dodatkowe patrole w Inowłodzu

Komendant Powiatowy Policji w Tomaszowie Mazowieckim insp. Szymon Herman oraz Wójt Inowłodza Bogdan Kącki podpisali porozumienie w sprawie organizacji służb ponadnormatywnych funkcjonariuszy policji na terenie Gminy Inowłódz. Podpisane porozumienie pozwoli zapewnić dodatkowe patrole Policji, a tym samym podnieść poziom bezpieczeństwa mieszkańców Inowłodza i gminy.

20 maja 2020 roku w siedzibie Urzędu Gminy Inowłódz przy ulicy Spalskiej, Komendant Powiatowy Policji w Tomaszowie Mazowieckim insp. Szymon Herman oraz Wójt Inowłodza Bogdan Kącki, podpisali porozumienie w ramach, którego na terenie Inowłodza oraz gminy, zwiększona zostanie ilość prewencyjnych patroli policyjnych poprzez uruchomienie systemu służb ponadnormatywnych.

Istotą porozumienia jest powołanie dodatkowych patroli Policji w ramach,  których policjanci w czasie wolnym od służby podejmować będą czynności mające na celu przeciwdziałanie przestępczości i popełnianiu wykroczeń oraz poprawę porządku publicznego. Policja dyslokuje służby ponadnormatywne na terenie gminy zgodnie z prowadzoną na bieżąco analizą zagrożenia przestępczością oraz zgłoszeniami zamieszczonymi na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Łącznie w ramach podpisanego porozumienia policjanci odbędą 24 służby, które jak pokazuje dotychczasowe doświadczenie wpływają na poprawę bezpieczeństwa i cieszą się dużym poparciem społecznym.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
milicjant z ORMO 26.05.2020 14:34
Skoro jest za mało patroli, to może wystąpić o zwiększenie etatu danej jednostki. Jeżeli służba trwa 24 godziny, a później 48 godzin wolnego, to jak w tym czasie weźmie ponadnormatywną służbę, to zmęczenie będzie odsypiał na służbie normatywnej. Przecież mieli przywracać posterunki w małych miejscowościach ... i PKS ..... ;-D

Pawełek 26.05.2020 16:00
Etaty przecież są, tylko chętnych do pracy w Policji nie ma. Wakaty wolne czekają, a ludzie wybierają inną pracę. Pracują za większe lub te same pieniążki, ale w spokoju, bez narażania swojego życia. W woj. łódzkim brakowało ok. 500 policjantów - tyle było wakatów na koniec lutego 2020r. Posterunki przywracają tylko nie ma kto tam pracować.

Zawzięty pisior. 22.05.2020 20:32
Do "fikcjonariusz" : Tobie nikt nic nie może wytłumaczyć. Jeżeli nie rozumiesz tego, że samorządy mogą, a nawet powinny współpracować z rządem, a Ty jesteś zaciekłym antypisiorem - to właśnie dlatego Twój mózg jest strasznie zamulony i nic nie przyjmuje, jeśli coś jest nie po Twojej antypisiorskiej myśli. PS. My - pisiory i tak Was załatwimy, czerwoniaste krasnale.

fikcjonariusz 22.05.2020 16:06
Czy ktoś jest w stanie wyjaśnić mi po co ta akcja? Znowu samorządy wyręczają Rząd. Pora może skonczyć z tą fiikcją.

Strong 22.05.2020 21:18
Po to, by ci nikt oczka nie podbił i noska nie rozkwasił w godzinach popołudniowo- wieczornych. A tak jest szansa, że oni temu zapobiegną. Będzie ich więcej. Ale jak nie lubisz takich akcji, to ciebie wyjątkowo mogą nie chronić. Nie ma przymusu. Tylko nie mów, że nie zrozumiałeś tego przesłania.

fikcjonariusz 22.05.2020 21:30
To oczywiście tworzenie fikcji. Patrole ponadnormatywne kiedyś natrafiły i na mnie. Policjanci chyba z Łodzi patrolowali Tomaszów w okolicach Kauflandu. Nie w nocy ani wieczorem nawet ale za dnia w samo południe. Ponadnormatywna norma została wyrobiona. Płakałem ze śmiechu, ale Policjantka prawie by się dała zaprosić na drinka po służbie, tylko koles z którym była chyba był zazdrosny. To sposób na to, by z jednej strony dać policjantom parę groszy legalnie dorobić, a z drugiej by załatać luki w stanie osobowym. I nie pitolcie mi, że dzięki temu jest bezpieczniej. Jak ktoś widział na mieście w nocy policjanta w ostatnich latach na pieszym patrolu, to szczerze gratuluję. Zapewne wracał po pracy i kielichu z kolegami do domu, bo akurat nie było radiowozu, żeby go odwiózł. Bezpieczeństwo wzmacnia miejski monitoring a nie jakies służby ponadnoramtywne, z których efektywności nikt nikogo nie rozlicza. I w ten sposób należy rozumieć zapis w ustawie o samorzadzie gminnym. Cała reszta to nadużycie i źródło praktyck o charakterze korupcyjnym. PS. Chronię się sam

Strong 23.05.2020 00:26
Fikcję i korupcję to masz w swojej głowie. Ale najważniejsze, że chronisz się sam jak przystało na f-sza - podoba mi się. Wakaty są wolne, dlatego nie ujrzysz już więcej policjantów w patrolu pieszym w nocy, jak to jeszcze bywało 15 - 20 lat temu (3-4 patrole wychodziły w rejon). Nie ma ludzi do tej pracy i nie będzie, dlatego muszą się posiłkować innymi z woj. łódzkiego - ci pracują jedynie, kiedy nie zabezpiecz. w swoich macierzystych jednostkach. Służby ponadnormatywne są b.skuteczne, jeżeli wykonują je policjanci z własnego terenu, już po swoich godz. lub na wolnym - ale ich nie ma !!! A twoje dyrdymałki i prywatne wycieczki do policjantów można odnieść do każdego zawodu, także nie zabłysnąłeś niczym. Nie pisz o efektywności takich służb, bo nie masz o nich żadnego pojęcia. Monitoring tak, ale jedynie jako dodatkowa pomoc tym służbom. Za nich monitoring nic nie załatwi - niestety.

fikcjonariusz 23.05.2020 09:53
Uwielbiam takie mądrale. 1. Zaczynając od korupcji. Znane są u nas w kraju przypadki, kiedy policjanci przymuszani są do przymykania oczu na przykład na pijackie wyczyny wójtów, burmistrzów, prezydentów, przez swoich przełożonych właśnie dlatego, że ci samorzadowcy finansują na rózne sposoby policję. W tym poprzez służby ponadnormatywne. W Tomaszowie jeden z włodarzy (nie obecnych) często się chwalił wsiadając za kierownicę po wódce, że nawet jak mu zbadają krew, to ktoś ją podmieni. 2. 15-20 lat temu te nocne patrole piesze też były fikcją. Znam takich ludzi, którzy większośc czasu przesiedzieli na zapleczu w knajpach albo w domach oglądając pornole z kaset video. Patrole zmotoryzowane spędzały czas w okolicach przystani i innych odludnych miejscach. 3. Byli ludzie do pracy, kiedy po 15 latach można było spitolić na wcześniejszą emeryturę. Żadne z nich były psy, co najwyżej bezzębne, bo żaden nie miał zamiaru się narażać, bo wiedział, że za chwilę i tak będzie niespełna 40 letnim emerytem. Szkoda było zdrowia. Niestety niechęć do pracy to prawdziwa plaga społeczna związana ze wzorcami budowanymi przez telewizję i oczywiście przede wszystkim rodziców. Obejmuje ona nie tylko policjantów ale też inne trudne zawody. W sumie trudno się dziwić, skoro laska, która jedyne co potrafi, to malować pazury, zarabia więcej niż pielęgniarka czy ratownik medyczny, ratujący życie. 4. Służby ponadnormatywne nigdy nie są skuteczne i nigdy takie nie będą, bo system jest do ***. I tyle. Policjanci mmogą legalnie dorobić nie stojąc na bramkach w dyskotekach 5. Monitoring niestety załatwia wszystko. bez niego wykrywalność zdarzeń znalazłaby się na zerowym poziomie. I to nie tylko ten miejski ale również prywatne kamery. 6. Tak zwane służby ponadnormatywne to w skali kraju setki milionów złotych rocznie. To są wydatki, które odciążają Budżet Państwa, a obciążają samorządy, które te pieniądze mogłyby wydac na inne cele . W samej stolicy to sa miliony złotych. nie ma to jak iść na łatwiznę. Generalnie to nie działania mające realny wpływ na bezpieczeństwo ale bardziej marketingowe i zwiąązane z ogólnym trendem. nie ma żadnych danych statystycznych dotyczących efektywności. można przejrzeć raportu i zestawienia roczne, które przygotowuje sama Policja

Strong 23.05.2020 21:02
To się wysiliłeś "nie mądrala". Stworzyłeś jako fikcjonariusz "najprawdziwszy obraz" w tym temacie. Monitoring załatwia wszystko, jak i ty załatwiasz wszystko, omnibus plus, rozbawiłeś mnie. Chyba, że ty tam pracujesz, o to już całkiem inna sprawa. Czyżbyś był jakimś niespełnionym f-szem, z powodu nie dostania się do szeregów braci policyjnej. Niestety nie wszystkim to wychodzi. 2, 4, 5, 6 -bzdury wyssane z palca. 1 -może za mało pił i miał taką fantazję jak ty. Jak już to sporadyczne przypadki. 2 -a robotę za nich robił monitoring :-)) 3 -policjanci nie odchodzili i nie odchodzą po 15 latach służby (b.słabe rozeznanie masz). Jeżeli chodzi o młodzieżówkę - to tak faktycznie jest. Chciałbyś, by policjant zarabiał mniej niż sanitariusz... - to wtedy już tylko ty musiałbyś stanąć na straży prawa i porządku publ. i bronić go własną klatą. Nie ma chętnych, bo zarabiają za mało. Na ścianie wschodniej jeszcze ujrzysz kilku chętnych. Centrum i zachód RP, zapomnij o ludziach w policji. Tam byle podjęta praca, a płacą więcej, i brak zmianowości, nocek, zagrożenia itd. Nikt teraz się nie będzie babrał w ludzkich problemach, gów..nie i z tałatajstwem za grosiki. Złóż papiery może cię przyjmą! Zostaniesz prawdziwym "psem z kłami", będziesz szarpał i zamiatał jak Boguś Linda, za gr ku chwale Ojczyzny, a i odejdziesz z monitoringu wtedy. :-))

ReklamaSklep Medyczny Tomaszów Maz.
Polecane
Kto powinien zostać Starostą Powiatu TomaszowskiegoMotocykle pod policyjnym nadzoremRAW na tomaszowskim dworcuCzym jest układanka lewopółkulowa?Zapraszamy na otwarcie sezonu turystycznego na Zamku w Inowłodzu.Ostatnie przed wakacjami Ale Kino w MCK TkaczDzień Otwarty w GastronomikuJuż jutro finał „Ninja Warrior Polska”!  Na starcie Wiktor WójcikMożliwość zawarcia porozumienia na spłatę zadłużenia (Ugody)Pompy ciepła vs. tradycyjne systemy ogrzewaniaMinister finansów: nakłady na ochronę zdrowia są priorytetem rząduRemis na obcej ziemi
Reklama
Otwarcie sezonu turystycznego na Zamku w Inowłodzu Otwarcie sezonu turystycznego na Zamku w Inowłodzu Zapraszamy serdecznie na otwarcie sezonu turystycznego na Zamku w Inowłodzu.Wydarzenie obfitować będzie w wiele atrakcji!To już tradycja, że otwarciu sezonu turystycznego na Zamku towarzyszy Łżykwiat kasztelański, czyli impreza historyczna na którą zjeżdżają bractwa z całej Polski. Łżykwiat, to również ze staropolskiego kwiecień. Nazwa pochodzi stąd, że ten miesiąc „wyłudza z ziemi przedwcześnie kwiaty”. Jak co roku rekonstruktorzy ubiorą się w swoje średniowieczne stroje, stworzą wokół Zamku wioskę, będą gotować, bawić się, strzelać z łuku, walczyć na miecze, grać w średniowieczne gry…To świetna okazja do podejrzenia jak wyglądało życie w średniowieczu. Podczas wydarzenia, będziecie mieli niepowtarzalną okazję skosztowania zupy według średniowiecznej receptury! Zapewniamy dawkę ciekawej wiedzy i przednią zabawę!W tym roku otwarciu sezonu turystycznego towarzyszy bardzo bogaty program. Oprócz imprezy historycznej, na zamkowym dziedzińcu odbędą się rozgrywki szachowe. „Teatr na zamku” przygotował premierę swojego najnowszego spektaklu „Co się starej szafie śni” czyli bajkę dla dzieci, w każdym wieku Grupa "Teatr po godzinach" ze Zduńskiej Woli przedstawi moralitet „Starzec i śmierć” – to już dla starszych widzów.W sobotę w galerii ZI odbędzie się także wernisaż wystawy „Droga jest celem” Piotra Sabacińskiego – podróżnika, człowieka gór. Zdjęcia prezentowane na wystawie powstały podczas dwutygodniowej wyprawy na najwyższy szczyt obu Ameryk – Aconcaguę (6960,8 m.n.p.m.).Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie! Data rozpoczęcia wydarzenia: 20.04.2024
„Burza” nad Pilicą „Burza” nad Pilicą Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim serdecznie zaprasza na otwarcie wystawy „Burza” nad Pilicą. Wydarzenie odbędzie się 27 stycznia o godzinie 10 w Skansenie Rzeki Pilicy (ul. Modrzewskiego 9/11). Głównym moderatorem spotkania będzie Jakub Czerwiński, szerzej znany jako Irytujący Historyk. Wstęp wolny w godz. 10-12.Tego dnia w budynku skansenowej świetlicy wyeksponowana zostanie wystawa pamiątek związanych z historią 25. Pułku Piechoty Armii Krajowej z okresu II wojny światowej. Tam też będzie można zobaczyć m.in. sztandary, archiwalne zdjęcia, orzełki, opaski, hełmy, elementy umundurowania i wyposażenia wojskowego.Oddział 25. pp AK został sformowany w lipcu 1944 roku w Barkowicach Mokrych nad Pilicą na bazie oddziałów partyzanckich i dywersyjnych Inspektoratu Piotrkowskiego AK w ramach akcji „Burza”. Działał głównie w lasach koneckich i przysuskich do 9 listopada 1944, kiedy to został rozformowany jako oddział zwarty, z poleceniem prowadzenia dalszej walki małymi oddziałami.Warto zaznaczyć, że w oddziałach 25. pp AK służyło kilkudziesięciu tomaszowian na czele z dowódcą, majorem Rudolfem Majewskim ps. „Leśniak”, który obecnie jest patronem Jednostki Strzeleckiej 1002 w Tomaszowie Mazowieckim.W roku 2024 przypada 80. rocznica Akcji „Burza” i sformowania 25. Pułku Piechoty Armii Krajowej, stąd też pomysł na tematyczną wystawę w Skansenie Rzeki Pilicy. Eksponaty pochodzą ze zbiorów Fundacji Con Ignis z Piotrkowa Trybunalskiego. Organizatorem wydarzenia jest Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim oraz Fundacja Con Ignis z prezesem zarządu Jakubem Czerwińskim.Wystawę będzie można oglądać do końca kwietnia 2024 r.Data rozpoczęcia wydarzenia: 27.01.2024
„Weselny toast” „Weselny toast”  „Weselny toast” to francuska komedia, na którą Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim zaprasza 8 maja do sali kinowej KiTka przy ul. Niebrowskiej 50. Film zostanie wyświetlony w ramach cyklu Ale Kino i będzie to już ostatni seans przed wakacyjną przerwą. Początek o godz. 18. Jak można przeczytać w opisie filmu, w „Weselnym toaście” znajdziemy wszystko to, za co uwielbiamy francuskie komedie: romantyczną miłość, wigor, odrobinę nostalgii i cięty humor, którego ostrze łagodzi czułość, z jaką odmalowane są słabości bohaterów. Laurent Tirard („Facet na miarę”, „Mikołajek”), który wyreżyserował ten obraz, do komedii podszedł w świeży i oryginalny sposób, wplatając w nią elementy stand-upu. Pokazał, że męczące rytuały stają się znacznie milsze, jeśli choć trochę polubimy swoją rodzinę. A wtedy może nawet będziemy gotowi na założenie własnej.Główny bohater, 35-letni Adrien, jest neurotykiem i właśnie rozstał się z dziewczyną. Podczas rodzinnej kolacji zostaje poproszony o wygłoszenie toastu na weselu siostry. Czego będzie chciał życzyć młodej parze, gdy jego związek legł w gruzach? Czy wyjdzie ze strefy komfortu i będzie walczył o swoją miłość? Przekonacie się, przychodząc na film. Bilety w cenie 9 zł dostępne są w sekretariacie Miejskiego Centrum Kultury przy pl. Kościuszki 18 oraz przez serwis Biletyna.pl (https://biletyna.pl/film/Sala-Kinowa-KiTKA-Cykl-ALE-KINO-Weselny-toast/Tomaszow-Mazowiecki).Zapraszamy w imieniu organizatorów.Data rozpoczęcia wydarzenia: 08.05.2024
Reklama
Reklama
Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem Skarpetki nieuciskające DEOMED Cotton Silver to komfortowe skarpetki zdrowotne wykonane z naturalnej przędzy bawełnianej z dodatkiem jonów srebra. Skarpety ze srebrem Deomed Cotton Silver mogą dzięki temu służyć jako naturalne wsparcie w profilaktyce i leczeniu różnych schorzeń stóp i nóg!DEOMED Cotton Silver to skarpety bezuciskowe, które posiadają duży udział naturalnych włókien bawełnianych najwyższej jakości. Są dzięki temu bardzo miękkie, przyjemne w dotyku i przewiewne.Skarpetki nieuciskające posiadają także dodatek specjalnych włókien PROLEN®Siltex z jonami srebra. Dzięki temu skarpetki Cotton Silver posiadają właściwości antybakteryjne oraz antygrzybicze. Skarpetki ze srebrem redukują nieprzyjemne zapachy – można korzystać z nich komfortowo przez cały dzień.Ze względu na specjalną konstrukcję oraz dodatek elastycznych włókien są to również skarpetki bezuciskowe i bezszwowe. Dobrze przylegają do nóg, ale nie powodują nadmiernego nacisku oraz otarć. Dzięki temu te skarpety nieuciskające rekomendowane są dla osób chorych na cukrzycę, jako profilaktyka stopy cukrzycowej. Nie zaburzają przepływu krwi, dlatego też zapewniają pełen komfort przy problemach z krążeniem w nogach oraz przy opuchnięciu stóp i nóg.Skarpetki DEOMED Cotton Silver są dostępne w wielu kolorach oraz rozmiarach do wyboru.Dzięki swoim właściwościom bawełniane skarpetki DEOMED Cotton Silver z dodatkiem jonów srebra to doskonały wybór dla wielu osób, dla których liczy się zdrowie i maksymalny komfort na co dzień.Z pełną ofertą możecie zapoznać się odwiedzając nasz punkt zaopatrzenia medycznegoTomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów Honorujemy Tomaszowską Kartę Seniora 
zachmurzenie duże

Temperatura: 6°CMiasto: Tomaszów Mazowiecki

Ciśnienie: 1002 hPa
Wiatr: 30 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Napisz do nas
Reklama
Reklama
Reklama