Szymon Hołownia ogłosił dziś start portalu POMOCNI.INFO

  • 23.05.2020, 20:26 (aktualizacja 26.05.2020, 17:06)
  • redakcja
Szymon Hołownia ogłosił dziś start portalu POMOCNI.INFO
Polska zielona, bezpieczna, demokratyczna i solidarna – to cel prezydentury Szymona Hołowni.

Od początku swojej kampanii zwraca uwagę na te aspekty, które szczegółowo opisał w swoim programie. Nawiązuje do tych celów w swoich codziennych wystąpieniach – live’ach, briefingach, w spotkaniach. Solidarność jest dla niego niezwykle istotna, ponieważ to szczególny rodzaj wrażliwości społecznej, który stanowi o sile wspólnoty. Jego zdanie podziela 10 tysięcy wolontariuszy Ekipy Szymona, którzy od samego początku pandemii aktywnie pomagają tym, którzy tej pomocy potrzebują. W tym celu uruchomili adres mailowy [email protected]. Ich głównym celem było skierowanie osób potrzebujących pomocy do odpowiednich instytucji i organizacji. Od tego czasu wolontariusze odpowiedzieli na niemal 10 tysięcy wiadomości.

Codziennie 40 osób obsługuje skrzynkę mailową. Są wśród nich specjaliści: psycholodzy, prawnicy, ekonomiści i pracownicy socjalni. Z ich pracy wynika realna pomoc dla setek osób w całej Polsce. Osoby potrzebujące pomocy kierowane są do odpowiednich instytucji, a gdy sytuacja tego wymaga, wolontariusze z lokalnych biur Ekipy Szymona osobiście angażują się w pomoc potrzebującym.

Teraz czas na dalszy krok.  Szymon Hołownia ogłosił dziś start portalu pomocni.info. Celem tego projektu jest ułatwienie dostępu do zweryfikowanych informacji na temat konkretnych miejsc, w których można otrzymać pomoc. Wszystkie potrzebne informacje znajdują się w jednym miejscu, podane w przejrzysty i czytelny sposób. Każda potrzebująca, szukająca wsparcia osoba, z łatwością odnajdzie tu niezbędne dane o instytucjach i osobach pomagających na terenie całej Polski.

W czasie epidemii największym zagrożeniem jest brak rzetelnej informacji. Pomocni.info to transparentne i proste w obsłudze narzędzie do walki z epidemią. Wolontariusze znaleźli, a następnie zweryfikowali ponad 7 tysięcy punktów pomocy na terenie całej Polski. To organizacje pozarządowe, firmy, instytucje, nawet osoby prywatne, które oferują swoją pomoc w różnych obszarach: finansowym, psychologicznym, prawnym, materialnym i edukacyjnym.

„Solidarność przejawia się na wiele sposobów – jednym z nich jest dzielenie się wiedzą i informacją. Dlatego każdy użytkownik sam może dodać do portalu pomocni.info miejsce niosące pomoc, a nasz zespół po jego zweryfikowaniu umieści je na stronach portalu. Dodawajcie własne punkty pomocy, dzielmy się dobrem!”- powiedział Szymon Hołownia, kandydat na prezydenta.

redakcja_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (8)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Barbara
Barbara 24.05.2020, 13:05
Jestem mega dumna z tego, że potrafimy przekuć niekończącą się nawalankę w coś realnego i sensownego. Jako nauczyciel, który z pasją pracuje w zawodzie wiem, co to walka z wiatrakami, ale musimy być razem, musimy pomagać, tylko wtedy coś wspólnie zdziałamy. Bardzo się cieszę, że Szymon kandyduje i rozwala stereotypy, a warszawskich salonów "wielkich myślicieli" i ich pogardliwych opinii już słuchać nie mogę. Tak mamy w społeczeństwie cały przekrój ludzi, nie każdy jest piekielnie inteligentny, oczytany, ALE KAŻDEMU NALEŻY SIĘ SZACUNEK, a ci ludzie niestety o tym zapominają. Jeśli uczę dziecko, którego rodzice mają podstawowe wykształcenie i światopogląd ukształtowany przez media takie, jakie mamy, to mam go gorzej traktować, bo ja taka mądra jestem? NIE, MAM ZROBIĆ WSZYSTKO, ŻEBY CI LUDZIE CZULI, ŻE ICH DZIECKO JEST DLA MNIE TAK SAMO WAŻNE JAK DZIECKO LUDZI, KTÓRYM SIĘ LEPIEJ W ŻYCIU POWIODŁO. MAM IM OKAZYWAĆ SZACUNEK I POKAZAĆ NOWE HORYZONTY, PRZEKONAĆ DO SIEBIE SWOJĄ EMPATIĄ. I TO NIE JEST ŻADNA UTOPIA, ŻYJEMY TU I TERAZ. MUSIMY BYĆ WSZYSCY RAZEM I SZANOWAĆ SIĘ WZAJEMNIE. TEGO BYM SOBIE ŻYCZYŁA OD TYCH WARSZAWSKICH SALONÓW.
AK-47
AK-47 24.05.2020, 20:27
Skoro jest Pani nauczycielką to nie ma Pani prawa wnikać w światopogląd rodziców dziecka i kto go ukształtował. Bo to nie Pani sprawa.
Grzegorz
Grzegorz 24.05.2020, 21:32
Światopogląd dzieci kształtują również nauczyciele.
AK-47
AK-47 25.05.2020, 15:58
Zamiast tego powinni ich uczyć. Było by to z korzyścią dla wszystkich.
Barbara
Barbara 24.05.2020, 21:28
Z której części mojej wypowiedzi AK-47 wywnioskował (-ła), że wnikam w światopogląd rodziców? Bardzo proszę czytać ze zrozumieniem. PODKREŚLIŁAM, ŻE WŁAŚNIE NIEZALEŻNIE OD TEGO, KIM SĄ RODZICE, MAM OBOWIĄZEK UCZYĆ Z PELNYM PRZEKONANIEM I NAJLEPIEJ JAK POTRAFIĘ WSZYSTKIE DZIECI TAK, BY WYROSLY NA ŚWIDOMYCH I ŚWIATŁYCH OBYWATELI. Z całym szacunkiem- czego tu się nie dało zrozumieć?
AK-47
AK-47 25.05.2020, 16:10
Z której części? Ano z tej:"Jeśli uczę dziecko, którego rodzice mają podstawowe wykształcenie i światopogląd ukształtowany przez media..." To nie Pani sprawa jakie wykształcenie mają rodzice i jaki mają światopogląd. Pani zadaniem jest uczenie ich dziecka a nie jego indoktrynacja.
I jeszcze coś: "MAM ZROBIĆ WSZYSTKO, ŻEBY CI LUDZIE CZULI, ŻE ICH DZIECKO JEST DLA MNIE TAK SAMO WAŻNE JAK DZIECKO LUDZI, KTÓRYM SIĘ LEPIEJ W ŻYCIU POWIODŁO" Lepiej się powiodło?...Bo co? Bo mają podstawowe wykształcenie? Bo mają światopogląd ukształtowany przez media które Pani nie odpowiadają?...
Barbara
Barbara 25.05.2020, 18:26
Człowieku czy rozumiesz, do czego w szkole służą takie instytucje jak pedagog, psycholog, psycholog specjalny? Każdy z nauczycieli musi mieć wyksztalcenie pedagogiczne i każdy z wychowawców ma obowiązek monitorować (jeśli zachodzą odpowiednie przesłanki) sytuację domową dzieci, żeby odpowiednio szybko reagować, gdy dziecku dzieje się krzywda, gdy rodzic potrzebuje pomocy, bo sam nie daje rady; gdy dziecko ma dysfunkcję, którą należy wykryć jak najwcześniej, żeby pomóc mu w nauce, a takie dysfunkcje często mają podłoże właśnie wynikające z różnych spraw dziejących się w zaciszu domowym. Czy rozumiesz sformułowanie obowiązek? Mamy obowiązek wiedzieć, co się dzieje z dziećmi i jeśli zachodzi taka potrzeba alarmować odpowiednie instytucje. Co mi tu za bzdury piszesz, że nie mam prawa??? O jakiej indoktrynacji piszesz? Przecież każdy program nauczania jest fundamentem jakichś założeń i przekonań, każdy program nauczania wpływa na wiedzę i światopogląd dziecka, a potem osoby dorosłej. Pierwszy raz spotykam się z tak literalnym traktowaniem mojej wypowiedzi . Być może wynika to z tego, że nie masz szacunku do szkoły czy nauczycieli, że nigdy nie odnalazłeś tam autorytetu, nie mnie o tym przesądzać. Nie mamy już o czym deliberować, bo kompletnie rozmijamy się i raczej nie znajdziemy porozumienia. To się nazywa szukanie dziury w całym.
AK-47
AK-47 25.05.2020, 20:42
Co Pani ma do wykształcenia rodziców??? Co Pani ma do ich światopoglądu???...Dlaczego poziom życia łączy Pani z wykształceniem i światopoglądem rodziców???...Nie szukam z Panią porozumienia. Ale skoro jest Pani nauczycielką i pozwala sobie Pani na takie komentarze to niech się Pani liczy z tym, że ktoś Pani przypomni, że Pani zadaniem jest uczyć a nie przenosić poglądy polityczne na pracę którą Pani wykonuje! Cyt.: "Przecież każdy program nauczania jest fundamentem jakichś założeń i przekonań, każdy program nauczania wpływa na wiedzę i światopogląd dziecka" Ma Pani rację.Ale to nie mają być Pani poglądy tylko wypływające z tego programu. I dotyczą dziecka a nie jego rodziców. Pani ma za zadanie wspomagać rodziców w ich (!) wychowaniu ich dziecka!!! I w porozumieniu z nimi!

Pozostałe