Zaginionego pomógł odnaleźć monitoring

  • 27.05.2020, 11:29 (aktualizacja 02.06.2020, 16:26)
  • Mariusz Strzepek
Zaginionego pomógł odnaleźć monitoring
Dzięki szybkiej reakcji tomaszowskich policjantów oraz czujności pracowników monitoringu miejskiego, w kilkadziesiąt minut od zaginięcia, 78-letni tomaszowianin z zanikami pamięci i wymagający stałej opieki powrócił do zatroskanej rodziny.

Do zdarzenia doszło, wczoraj tj. 26 maja 2020 roku. Około 21:50 Centrum Powiadamiania Ratunkowego przekazało tomaszowskiemu dyżurnemu zgłoszenie od 72-letniej mieszkanki Tomaszowa Mazowieckiego, że jej o 6 lat starszy mąż, cierpiący na  zaniki pamięci i wymagający stałej opieki, wykorzystując jej chwilową nieuwagę opuścił mieszkanie i oddalił się w nieznanym kierunku.

Reakcja na zgłoszenie była natychmiastowa a dyżurny skierował w rejon zaginięcia seniora wszystkie siły jakimi dysponował. Dokładnie rozpytano członków rodziny zaginionego mężczyzny na okoliczność zaginięcia, ubioru seniora oraz stanu jego zdrowia. Policjanci rozpoczęli penetrację miasta za zaginionym angażując jednocześnie w poszukiwania pracowników monitoringu miejskiego.

To właśnie jeden z nich po kilkunastu minutach poinformował, że na ekranie monitoringu zauważył mężczyznę, który odpowiada rysopisowi zaginionej osoby. Natychmiast sprawdzili to znajdujący się w pobliżu wskazanego miejsca policjanci ruchu drogowego, którzy potwierdzili tożsamość mężczyzny. Senior oddalił się od swojego domu o około kilometr. Odnalezionego 78-latka przebadał lekarz pogotowia, który wyraził zgodę by senior powrócił do zatroskanej rodziny.

Powyższe potwierdza, że strategiczne znaczenie w poszukiwaniach osób zaginionych ma czas reakcji osób najbliższych, które w porę powiadomią o sytuacji kryzysowej odpowiednie służby.   

Mariusz Strzepek

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

lokalny świat z mojej perspektywy
lokalny świat z mojej perspektywy 27.05.2020, 16:33
Seniorzy wreszcie mogą się czuć bezpiecznie.

Jeździ też mnóstwo ludzi starszych autobusami i to nie tylko w dni targowe. Masz 7 dych na karku, wreszcie możesz przejechać się do miejsca na urodzenia, w którym z powodu fatalnej komunikacji miejskiej w Tomaszowie przed 2014 rokiem, nie byłeś od 20-30 lat. Wcześniej caly czas robota, dzieci, robota, potem problemy z poruszaniem się.

Na „moim” przystanku (Sikorskiego-B.Głowackiego), ZDiUM dostawił też dwie dodatkowe ławeczki. I to z oparciem. Ławeczki nie widziane w Tomaszowie od 30 lat.

Nie gniewajcie się przeciwnicy PiSu na ludzi na rzeczywistość. Czas się pogodzić, że ktoś potrafi sprawnie zarządzać Miastem nie tylko ciągnąć hajs za nic nierobienie.

Pozostałe