Zaproszenie na VIII Forum Ekologiczne on-line w ZSP nr 8

  • 01.06.2020, 21:36 (aktualizacja 03.06.2020, 17:52)
  • ZSP nr 8
Zaproszenie na VIII Forum Ekologiczne on-line w ZSP nr 8
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 8 w Tomaszowie Mazowieckim przy ulicy Nadrzecznej 17/25 zaprasza w czwartek 4 czerwca 2020r. uczniów, nauczycieli i wszystkich mieszkańców Tomaszowa Mazowieckigo na VIII Forum Ekologiczne.

„Ziemia nie należy do człowieka, człowiek należy do Ziemi. Cokolwiek przydarzy się Ziemi, przydarzy się człowiekowi.”

Te jakże aktualne słowa - wypowiedziane już w XIX wieku – są dla nas inspiracją do podejmowania  różnorodnych działań proekologicznych. Promowanie zachowań  chroniących naszą planetę rozumiemy w sposób bardzo podstawowy i pragmatyczny. Poszukujemy rozwiązań, które my sami możemy wprowadzać w życie.

Świadomość, wiedza i kreatywność - to trzy właściwości człowieka mogącego, dzięki własnym działaniom,  zmienić rzeczywistość, w której żyje. Nabywanie tych właśnie kompetencji jest głównym celem naszych corocznych spotkań.

Nikt z nas nie przypuszczał, że staniemy twarzą w twarz z zagrożeniem określanym mianem COVID- 19. Tak jak inne dziedziny życia również nasze Forum Ekologiczne musi przybrać inną niż do tej pory formułę.

Ponieważ nie możemy gościć Was w murach naszej szkoły,  uznaliśmy, że jest to dobry moment na  przypomnienie wszystkim uczestnikom i sympatykom Forum tego,  co działo się w poprzednich edycjach naszych spotkań.

Zachęcamy również do zapoznania się z prezentacjami, które z pewnością zainspirują nas wszystkich do działań proekologicznych

W programie:

  • wykład dr Alicji Zawadzkiej z Politechniki Łódzkiej „Dziura ozonowa - fakty”;
  • wykład prof. Beaty Gabryszewskiej ze SGGW w Warszawie „Inwazja czy nowy ekosystem”;
  • wykład mgr inż. Justyny Czerwińskiej z Politechniki Łódzkiej „Smog w naszych miastach”;

Jednocześnie z przykrością informujemy, że w związku z zaistniałą sytuacją, rezygnujemy z  konkursu dla uczniów szkół podstawowych, z pewnością wznowimy ten projekt  w przyszłym roku szkolnym.

UWAGA: W tym roku organizujemy je dnia 4 czerwca w formie on-line !!!

zsp8.eu

Serdecznie zapraszamy!!!

ZSP nr 8

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe