Boisko przy „trzynastce” już gotowe

  • 03.06.2020, 12:04 (aktualizacja 09.06.2020, 13:53)
  • Mariusz Strzepek
Boisko przy „trzynastce” już gotowe
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 13 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 ucieszą się z nowego, wielofunkcyjnego boiska. Tuż przy nim powstała też bieżnia lekkoatletyczna.

Prace rozpoczęły się w październiku ub.r. i ‒ zgodnie z ustalonym harmonogramem ‒ zakończyły w maju br. Realizowała je wyłoniona  w przetargu  firma RS Inwestycje z Piaseczna.

Zakres zadania obejmował m.in.: prace rozbiórkowe, wykonanie podbudowy z kruszywa pod podbudowę asfaltową boiska wielofunkcyjnego i bieżni, odwodnienia kanalizacji deszczowej, konstrukcji stalowych pod piłkochwyty, podbudowy w zakolach bieżni, montaż tulei do słupków i bramek, ułożenie nawierzchni poliuretanowej na bieżni lekkoatletycznej oraz na boisku wielofunkcyjnym, a także sztucznej trawy w zakolach bieżni, na której powstały  boiska do gry w minipiłkę nożną oraz badmintona.

Ponadto wykonano montaż piłkochwytów oraz wyposażenia boisk wielofunkcyjnych, jak również elementów małej architektury, takich jak: jak ławki, kosze na śmieci oraz stojaki rowerowe. Zadanie objęło też dostarczenie do szkoły wyposażenia lekkoatletycznego (stoperów, płotków treningowych, bloków startowych, pałeczek sztafetowych itp.) oraz wykonanie utwardzenia terenu w miejscach zejść z wybiegu szkolnego na obiekt sportowy.

Dla zapewnienia bezpieczeństwa korzystającym z boiska oraz dla ochrony przed aktami wandalizmu cały obiekt oświetlono, a dodatkowo rozbudowany został także szkolny monitoring.

Wartość inwestycji to 1 398 000 zł.

Mariusz Strzepek

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

!
! 09.06.2020, 11:20
Do Nero. Jak to gdzie. W Arenie Lodowej.
REALISTA
REALISTA 08.06.2020, 06:11
Teraz jeszcze zdjęcie prezydenta na nowym boisku, ksiądz pokropi i boisko będzie zamknięte żeby nie zniszczyć
Nero
Nero 07.06.2020, 13:33
Super, ale kiedy wreszcie powstanie boisko na Niebrowie? W 2018 roku wygraliśmy budżet obywatelski, ponad milion złotych , mijają dwa lata a jak był beton z mnóstwem szkła , tak jest. Druga co do wielkości szkoła w mieście, duże osiedle i nie ma żadnego boiska, bieżni, skoczni itp. Może ktoś mi odpowie jak uczniowie "10" realizują program z w-f typu biegi, skoki itp? To ja odpowiem, nie realizują! Wiem, bo moje dzieci tam chodzą. Może czyta to pan Prezydent, lub ktoś z jego otoczenia i mi odpowie, gdzie podziały się pieniądze z budżetu obywatelskiego za 2018 r? Czy budowa tego boiska kiedykolwiek ruszy, czy jest w ogóle w planach ?
Doceniać własne życie
Doceniać własne życie 03.06.2020, 19:32
Brawo! Piękna, duża szkoła, fotogeniczna z Konstytucji 3 maja, ale te kępiska trawy sprawiały, że wstyd było komuś spoza Tomaszowa pokazać obrazek.

Teraz można. Ja cieszę się mimo, że tam nie chodziłem. Z Konstytucji 3 maja (czyli przez cały XIX wiek Gustownej), to chyba jedyny optumistyczny akcent.

Biurowiec Landsbergów – tam gdzie był dentysta ( na zakręcie), piękny budynek.
Nawet nie odmalują... farba się zwija. W środku jakieś szycie...

Wchodząc na podwórko jakaś stolarnia. Piękne XIX mury i szybek nie chce wstwić, bo się wykosztuje...

To są szkiełka wielkości 10 cm X 20 cm. Takie były wtedy okna. te kratownice do uzupełnienia zwykłym szkłem.

Szpecą powybijane.

To jest nadal piękna ulica. Tylko trzeb ją tropche ogarnąć. Jak zwykle – w Polsce nie w Polsce, może wszędzie – krok po kroczku. Ale zacznijm o tym rozmawiać.

Jeśli miałbym wybierać czy Gustowna czy Mireckiego to w pierwszej kolejności wolałbym Gustowną bo to jest ważna dla tożsamości miasta ulica. Ale to prywatne zdanie.

Modlę się by prywatni przediębiorcy, trochę odświeżyli historyczne budynki w których prowadzą firmy. Co? To jest wpisane do rejestru zabytków? Nie wiem, ale jeśli tak, to ktoś będzie zabraniał odmalować ścany? Czy wstawić małe szybki do kratownicy? Nie sądzę.

Także bardzo się cieszę z 13-tki.
Chcemy czy nie chcemy, Tomaszów to nasze życie. Jest coraz piękniejszy. Mimo upływu lat.

Pozostałe