Tomaszowianie na badania! Bez wysiadania z samochodu

  • 03.06.2020, 16:04 (aktualizacja 10.06.2020, 16:56)
  • Mariusz Strzepek
Tomaszowianie na badania! Bez wysiadania z samochodu
Jak już wczoraj informowaliśmy Wojewoda Łódzki podjął decyzję o uruchomieniu z dniem 5 czerwca 2020 r. dla mieszkańców powiatu tomaszowskiego punktu pobrań materiału do badania w kierunku COVID-19. Badanie będą nieodpłatne.

Mobilny punkt pobrań wymazów prowadzony jest przez 9. Łódzką Brygadę Obrony Terytorialnej.
Punkt będzie prowadzony w Tomaszowie Mazowieckim przy ul. PCK 10
(wjazd na badania od strony mostu przy ulicy Mireckiego) każdego dnia, oprócz niedziel i Bożego Ciała, w godzinach od 10.00 do 14.00 do odwołania.


Wymazy będą pobierane od osób, które spełnią określone kryteria i chcą się poddać badaniu w kierunku Covid-19, a w szczególności od osób:
- przebywających na kwarantannie,
- podejrzewających siebie o styczność z osobą o  dodatnim wyniku testu w kierunku COVID-19,

Wymazy będą pobrane tylko od osób, które wcześniej się zarejestrują.
Zgłoszenia przyjmowane będą od czwartku 4 czerwca 2020 r. pod nr tel. 536 048 633 każdego dnia w godzinach od 8.00 do 12.00, z terminem badania w dniu następnym, lub w przypadku dużej ilości zgłoszeń na dni kolejne.

Zalecenia przed badaniem:
Na 3 godziny przed badaniem nie należy: jeść, pić, palić papierosów i myć zębów.
Przyjeżdżając na wymaz należy:
- Przyjechać własnym samochodem na wyznaczony czas
- Mieć założoną maseczkę zakrywającą usta i nos
- Mieć założone rękawiczki jednorazowe
- Posiadać przy sobie dokument tożsamości
- Kierować się poleceniami wydawanymi przez osoby obsługujące punkt
- Po badaniu wrócić do domu i czekać na wynik
Wymazy pobierane są bez opuszczania pojazdu.
 

Mariusz Strzepek

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (17)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Alan
Alan 08.06.2020, 23:46
A jak ktoś kto ma kwarantanne może wyjść z domu??
Xd
Xd 06.06.2020, 13:37
Szopki nic więcej. Koronaświrus.
Jjj
Jjj 06.06.2020, 06:24
A jak ktoś nie ma samochodu, to już na test nie ma szans. No chyba, że położy się na wewnętrznym...
Zaintetesowana
Zaintetesowana 05.06.2020, 19:19
Lepiej zamknijcie rynek aby wirus nie szalal ale to przepadlo jutro wszyscy pojda na rynek mam jeszcze pytanie moze ktos wie dlaczego nic w tv lub internecie nie mowi sie o naszym problemie
Handlara
Handlara 06.06.2020, 18:29
Wszystko otworzyc w miescie. Zamknac rynek. Wirus zniknie.Ha ha ha
nie nie rozumiem
nie nie rozumiem 05.06.2020, 09:30
A ja się pytam, skoro ktoś jest na kwarantannie to na jakiej podstawie ma opuścić dom i dojechać do punktu pobrań. Przecież za to grozi kara ...
Absurd sięga apogeum !!
ooo
ooo 04.06.2020, 19:54
Jak nie ma kasy to co mają zrobić? Przy takim "gospodarowaniu" władzy nieszczęście wisiało w powietrzu...
Wieśniak
Wieśniak 04.06.2020, 13:46
Ta cała akcja z tymi badaniami i z tymi, przedstawionymi warunkami, zakrawa mi na jakieś, totalne jaja, robione przez ...... , właśnie: przez kogo ???
ooo
ooo 03.06.2020, 20:48
I znów bzdet kto będzie zbadany! Rozumiem że najpierw trzeba iść do swojego lekarza czy się kwalifikuję? Ot doczekaliśmy się Rządu i jego "wspaniałych" rozwiązań, ale czasy...
tomaszowianin
tomaszowianin 06.06.2020, 17:39
Jedno działanie, a tyle niepełnych informacji.
Tomaszow Mazowiecki NaszeMiasto.pl z 5.06 (piątek) podaje, że (...) "dzisiaj przy ul. PCK koło Przystani w Tomaszowie stanął mobilny punkt poboru wymazów".
I nie trzeba do lekarza. Nie do sanepidu."wcześniej jednak trzeba się zgłosić do starostwa powiatowego. Po rejestracji dana osoba będzie kierowana na badanie" to cytowana informacja.
Uwaga. Przed starostwem kolejki, bo chyba samochody rejestrują. Każdy, kto jest zaniepokojony stanem zdrowia musi w kolejce uważać, żeby nikogo nie narażać na potencjalne zakażenie.
Trzeba trochę pojeździć tym własnym samochodem.
Trzeba też to zrozumieć.
varan
varan 03.06.2020, 20:00
Obrona terytorialna to raczej ma większe predyspozycje do taplania się w błocie niż do wykonywania czynności laboratoryjnych.
Obeznany
Obeznany 05.06.2020, 08:53
Żołnierze OT, którzy są po specjalnych szkoleniach z zakresu zakładania/zdejmowania odzieży ochronnej oraz pobierania wymazów w punkcie Test&Go pobierają wymaz z tylnej ściany gardła a następnie pobrany materiał jest przewożony do jednego z trzech laboratoriów w woj. łódzkim gdzie badany jest techniką RT-PCR.
Kamil
Kamil 03.06.2020, 17:44
Jakim rodzajem testu będzie przeprowadzane nadanie? Chyba nie Rt PCR bo wg ulotki nie nadaje się on do diagnozowania korona wirusów.
Obeznany
Obeznany 05.06.2020, 08:51
Nie wiem jakie Pan widział "ulotki" bo napisać w internecie to ja sobie mogę wszystko, ale metoda RT-PCR stanowi obecnie złoty standard wykrywania zakażenia SARS-CoV-2 na świecie
Wieśniak
Wieśniak 03.06.2020, 17:23
Inicjatywa świetna, tylko:
jak ci ludzie mają udowodnić, że są :
- przebywającymi na kwarantannie,
- podejrzewającymi styczność z osobą dodatnią w kierunku COVID-19,
- mającymi objawy chorobowe po konsultacji lekarskiej ???
Co dalej z wynikami tych badań ? Poniżej cytat z materiału powyżej:

"Na 3 godziny przed badaniem nie należy: jeść, pić, palić i myć zębów.
Przyjeżdżając na wymaz należy:
- Przyjechać własnym samochodem na wyznaczony czas
- Mieć założoną maseczkę zakrywającą usta i nos
- Mieć założone rękawiczki jednorazowe
- Posiadać przy sobie dokument tożsamości
- Kierować się poleceniami wydawanymi przez osoby obsługujące punkt
- Po badaniu wrócić do domu i czekać na wynik
Wymazy pobierane są bez opuszczania pojazdu"

Ten cytowany tekst powyżej - to świetny materiał na dobry tekst kabaretowy. Więc pytam: kto tu z kogo robi debila ???
WuPe
WuPe 05.06.2020, 11:28
Myślę, że ty robisz go z siebie czytając tekst bez zrozumienia:-)
jaki kabaret,
jaki kabaret, 03.06.2020, 20:53
jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości to może być poważne badanie przed nowoczesną Areną we własnym (nie pożyczonym) samochodzie z jednorazowymi rękawiczkami z perspektywą powrotu do domu i oczekiwania bez maski na wynik.
W przypadku niedoczekania zadzwoń....
PS Czy w takich trudnych sytuacjach to Arena nie może być wykorzystana?
Tyle tam miejsca na różne badania, nawet na lazareciki dla chorych zakaźnych.
A dekontaminację można załatwić później. Na spokojnie.

Pozostałe