Sąd ukarał księdza za mszę... naganą

  • 05.06.2020, 11:38 (aktualizacja 05.06.2020, 12:32)
  • Mariusz Strzepek
Sąd ukarał księdza za mszę... naganą
- Nie ma, żadnego znaczenia czy naruszenia przepisów dokonuje duchowny, polityk tej czy innej partii, policjant, lekarz, urzędnik czy jakakolwiek osoba. Kogokolwiek by to nie dotyczyło moja reakcja i zainteresowanie sprawą byłoby takie same. Wobec prawa wszyscy jesteśmy równi. Przynajmniej powinniśmy być. A czy tak jest? To już niech ocenią mieszkańcy naszego miasta mówi dziennikarz TiT, Krzysztof Krasnodębski o sprawie ukarania przez Sąd karą nagany proszcza z kościoła przy ulicy Słowackiego.

Jak poinformował Tomaszowski Informator Tygodniowy lokalna policja ponad dwa tygodnie prowadziła postępowanie w sprawie zdarzenia jakie miało miejsce 12 kwietnia br, kiedy to w kościele pw. NMP Królowej Polski wbrew obowiązującym wówczas przepisom przebywało kilkadziesiąt osób.  Do kościoła zostaął wezwani funkcjonariusze KPP. Przyjechali do kościoła tuż po godz. 18.00, kiedy w kościele przy ul. Słowackiego odbywało się nabożeństwo.

Policjanci weszli do kościoła i doliczyli się tylko 5 osób. O tym, że słabo u nich z matematyką, można było przekonać się oglądając zdjęcia oraz nagrania z wnętrza kościoła. Ostatecznie sprawa trafiła do sądu, który w wyroku nakazowym nałożył na proboszcza karę nagany i zwolnił go z kosztów postępowania sądowego. Dziennikarz zwraca uwagę, że na podobną pobłażliwość nie mogły liczyć osoby, które wcześniej zostały ukarane grzywnami w kwocie 10 tys. zł. 

W tej sprawie przyszło do naszej redakcji wiele maili. W jednym z nich czytamy:  Czy ocenienie innych, szykanowanie Kościoła ze śwątynią przy ulicy Słowackiego, za to, że czasach najbardziej intensywnego strachu pozowlili ludziom się pomodlić, przez kogoś takiego nie jest zgrzytem wizerunkowym? - czytamy w jednym z nich. 

- Nie jest prawdą, że atakuję kościół. Jest to bzdura nie mająca pokrycia w rzeczywistości. W swojej pracy staram się zawsze rzetelnie relacjonować fakty. Często rozmawiam z duchownymi. Przykładem mogą być artykuły prasowe, które pojawiły się na łamach naszej gazety, a dotyczące ks. Grzegorza Chirka z parafii przy ul. Niskiej. Ks. Grzegorz wykazał się dużym zaangażowaniem w pomoc ludziom znajdującym się na kwarantannie. Robił coś dobrego. I należało to przekazać opinii publicznej. Natomiast, jeżeli ktoś robi coś złego – narusza prawo – to również opinia publiczna powinna o tym wiedzieć - przekonuje Krzysztof Krasnodębski. 

Nie da się ukryć, że sytuacja była bardzo nieprzyjemna i że doszło do naruszenia przepisów antwirusowych. Uznał to sąd w swoim wyroku, od którego parafia się nie odwołała. Pozostaje jednak otwarte pytanie, czy w jednakowy sposób powinny być traktowane wszystkie osoby. Sąd oczywiście ma prawo do swobodnej oceny zebranego materiału dowodowego oraz zważenia szkodliwości społecznej zarzucanego czynu. Nawyraźniej w tej sprawie uznał, że nie można w ten sam sposób traktować księdza chcącego nieść wsparcie duchowe parafianom i kogoś, kto zorganizował suto zakrapianą alkoholem imprezę. 

W dobie pandemii Kościół Katolicki przechodzi trudną próbę. Nie dotyczy ona jedynie ograniczenia możliwości uczestniczenia w Mszach Świętych ale przede wszystkim powołania i realizowania zadań koscioła jako wspólnoty. To nie tylko próba i wyzwanie, ale i sprawdzian. Szczególnie ważny w czasach powszechhnej laicyzacji. 

Niedawno posłanka lewicy Anita Sowińska na swoim profilu facebookowym krytykowała wypowiedź wiceministra Sprawiedliwości, Marcina Romanowskiego, który twierdził, że w Polsce panuje chrystianofobia, czyli eskalacja nienawiści wobec katolików, która przybiera postać agresji fizycznej i słownej. Posłanka się z takim stwierdzniem nie zgadza.

Tymczasem z moich rozmów i spotkan z młodzieżą wynika zupełnie coś innego. Okazuje się, że dzieci otwarcie deklarujący przywiązanie do religii nierzadko bywają przez swoich rówieśników wyszydzane. Co to oznacza? Tyle tylko, że tolerancja u niektórych grup działa tylko w jedną stronę. Dla przykładu zdaniem posłanki można zwolnić z pracy człowieka, pozbawiając jego rodzinę możliwości utrzymania, za to że wypisywał w internecie niestosowne teksty o homoseksualistach. W obronie mniejszości seksualnej, zrobić krzywdę czyjejś rodzinie. Czy to oznacza bycie lewakiem? Tak pisze o sobie posłanka, przyrównując do Jezusa Chrystusa. 

 

W czasie epidemii okazuje się, że księża są różni, tak różni, jak mogą być i inni ludzie. Sa tacy, którzy samemu się narażając niosą pomoc, organizują zbiórki, kupując środki ochrony osobistej dla medyków. Są setki przykładów w całej Polsce i na świecie. U nas mamy Grzegorza Chirka, a w pobliskim Wolborzu tomaszowianina Łukasza Bisia. 

Mariusz Strzepek

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (80)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ajdejano
Ajdejano 12.06.2020, 00:08
Panie Mariuszu: sam Pan widzi, jaki jest ten nasz polski świat. Ten zakuty naród, jednak swoje wie. I dlatego dostał Pan trochę bęcków.
Pewnych rzeczy się nie przeskoczy.
Ja mam astmę oskrzelową i sprawy kardiologiczne. I w szpitalu byłem kilak tygodni tremu, do kościółka chodzę i na procesji dzisiaj też byłem. I na razie żyję, bo wiem jakie leki non stop biorę.

No i teraz niech Pan napisze: ilu ludzi zmarło przez tego proboszcza ze Słowackiego ??

PS. Niech Pan się nie przejmuje tą "nowocesno jewropiejsko" poprawnością. Ja wolę polską sprośność.

Pozdrawiam i życzę zdrowia.
BardzoCiekawy
BardzoCiekawy 11.06.2020, 20:08
Czy redaktorek byl dzis obecny na procesji, zakamuflowany, z certyfikowana miarka? Czy dowod w sprawie wykonany zeby bylo o czym pisac? A moze wygladal zza firanki przez okno?
Michał
Michał 11.06.2020, 15:48
Dziwny jest ten świat, jedni idą tłumnie w procesji Bożego Ciała. A drudzy filują na nich z balkonów oczywiście w obowiązkowych maseczkach i rękawiczkach gumowych. Tych w procesji Covid nie bierze a ci z balkonów dziwują się wystraszeni jakby chmura zarazy znad tego tłumu, miała ich zaraz porazić.
Cytat
Cytat 10.06.2020, 08:45
Ks. Józef Tischner "pobożność jest niezwykle ważna ale rozumu nie zastąpi"
Sprawiedliwy
Sprawiedliwy 09.06.2020, 20:58
Dlaczego ten pan nie latal po marketach i nie liczyl ludzi? Twoj bol jest lepszy niz moj? Niech tylko go spotkam bez maseczki haha :D
m&m
m&m 10.06.2020, 07:36
Albo przy zbieraniu podpisów na Czaskoskiego
Mms
Mms 10.06.2020, 08:37
Jest ***zka i o to chodzilo
Kelner
Kelner 09.06.2020, 13:51
Będę bronić tego księdza znam go to dobry czlowiek gospodarz prawdziwy a ze ludzie maja pusto w glowach to co poradzic
Gość
Gość 11.06.2020, 14:00
To prawda takiego proboszcza to ta parafia nigdy nie miała.
Paweł
Paweł 09.06.2020, 12:45
Tępy narodzie wara tym kewakom i nierobom co stoja na balkonach i z nudy licza ludzi a ten co napisal artykul niech sie douczy bo są bledy literowki a dwa trzeba odrozniac nabozenstwo od mszy sw. To dwie różne sprawy gamonie
Obserwator
Obserwator 09.06.2020, 21:01
To sa ludzie ktorzy od 3 miesiecy nie wysciubiaja nosa z mieszkania a na balkon wychodza w maseczce, to co powiedza w TV to swietosc. Nie wszyscy oczywiscie.
Pamiętający
Pamiętający 08.06.2020, 21:21
Skoro to taki cudowny i wspaniały duchowny to rozumiem, że wykonał polecenie Abp Polaka i wywiesił plakat:„Zranieni w Kościele”? Będę za tydzień w TM to pojeżdżę na rowerze i sobie sprawdzę które parafie idą z linią episkopatu i Papieża a które jeszcze nie odważyły się tuszować pedofilii. Akurat w parafii na Słowackiego ten plakat powinien zawisnąć bo wszyscy pamiętamy księdza Ryszarda S. i krzywdy jakie wyrządził dzieciom. Póki żył na murze kościoła był wymalowany napis: "do kościoła p****ł woła". Tomaszowianie NIGDY tego nie zapomną!
Paweusz82
Paweusz82 10.06.2020, 14:22
Temat pedofilii w KK nie jest istotą tego artykułu odwracasz uwagę. Jeżeli miałeś lub posiadasz dowody na pedofilię idź z tym natychmiast do prokuratury bo takie sprawy nalezy wyjaśnić i wedle prawa jesteś przestępcą i chronisz ich, a jeśli zmieniasz tylko temat bo nie masz o czym pisać to zamilknij i wprowadzasz ferment.
Grześ
Grześ 09.06.2020, 22:02
Skąd taka pewność w ocenie byłego proboszcza, podglądałeś i nie dałeś znać organom ścigania? To tak jakbyś uczestniczył w molestowaniu tych skrzywdzonych chłopców...
recap
recap 09.06.2020, 22:49
Przy takim założeniu wyautowałbyś znaczną część katolickich hierarchów. Osobiście jestem za.
parafianka
parafianka 09.06.2020, 12:20
Nie podniecaj się facet! żadna lista poszkodowanych chłopców nie powstała to w czym problem?
Znaczy też że wymyślony pedofil nigdy nie istniał a raczej wzorowy proboszcz Parafii który zostawił nam po sobie nową obszerną Świątynię będącą owocem Jego modlitwy i zapobiegliwości!
pamietliwy
pamietliwy 15.06.2020, 10:15
salski wybudował betonowy moloch a zniszczył zabytkowy kościółek który stał obok... diabły mają uciechę podlewając smołą tego szatańskiego 'księdza'
Do parafianka
Do parafianka 11.06.2020, 23:22
Hahaha , haha
recap
recap 09.06.2020, 15:28
Tego też stawiali latami za wzór w kk , ponoć ulubieniec JPII.
Marcial Maciel Degollado założył Legion Chrystusa w 1941 roku w Meksyku. Już w latach 40. do Watykanu docierały informacje o tym, że Maciel jest uzależniony od narkotyków i dopuścił się czynów pedofilskich, ale sprawę tę tuszowano. Duchowny miał także kilkoro dzieci, został oskarżony, że zarządza zgromadzeniem, stosując metody znane z sekt. Dopiero w 2006 roku, w czasie pontyfikatu Benedykta XVI, Kongregacja Nauki Wiary usunęła ks. Maciela ze służby publicznej i nakazała mu spędzić resztę życia na modlitwie i pokucie. To jedyna kara jaką poniósł. Ks. Maciel zmarł w 2008 roku. Osobą, która przez lata blokowała dochodzenie w sprawie zarzutów o wykorzystywanie seksualne stawianych ks. Macielowi, był sekretarz stanu z czasów pontyfikatu św. Jana Pawła II, kardynał Angelo Sodano. W tej sam dzień, gdy papież Franciszek przyjął rezygnację Sodano z funkcji dziekana Kolegium Kardynalskiego (21 grudnia 2019 r.), Legion Chrystusa opublikował raport na temat pedofilii w zgromadzeniu
m&m
m&m 09.06.2020, 15:25
Oj ten proboszcz, to już w sądzie ostatecznym na pewno poczuł sprawiedliwość i tam się nic nie ukryło, jeżeli miało co. Ciekawe ile mógł ważyć na szali ten budynek w stosunku do chłopaków, których" lista nawet nie powstała"...To, że nie powstała, to znaczy, że problemu nie było??? Trzeba być obiektywnym. I w kwestii tego obiektywizmu może by np tez, sprawdzić czy w szkołach też wiszą jakieś plakaty przepraszające za pedofilię nauczycieli czy opiekunów na obozach. Albo czy panowie w strojach świętego mikołaja też mają karteczki potępiające pedofilię w ich gronie. To samo z "artystami". Oczywiście, że kościół powinien zdecydowanie odgradzać się od zboczeńców, ale zachowajmy proporcje odpowiednie do danych statystycznych . Jak już jedziemy po pedofilach, to po wszystkich równo. Wszyscy walą w księży a cała reszta cichutko sobie robi swoje nieruszana, bo to niemodne być takim niepostępowcem i nie walić w kościół.
alek
alek 08.06.2020, 18:54
Wierzę w Boga Spinozy .... czyje to słowa..?
Jacek
Jacek 10.06.2020, 14:13
Ten bóg jak to określasz Spinoza nie istnieje nie jest bytem. A skoro byt w nie bycie jest bytem w..... dokończ sobie sam gdzie
olek
olek 08.06.2020, 21:14
przyszłego prezydenta Polski?
Paweusz82
Paweusz82 08.06.2020, 11:48
Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r.

Art. 25. Zasada równouprawnienia związków wyznaniowych

3. Stosunki między państwem a kościołami i innymi związkami wyznaniowymi są kształtowane na zasadach poszanowania ich autonomii oraz wzajemnej niezależności każdego w swoim zakresie, jak również współdziałania dla dobra człowieka i dobra wspólnego.

Proboszcz parafii NMP Królowej Polski - NIE POWINIEN BYĆ UKARANY!

Jak mówi powyższy podpunkt 3 art. 25 Konstytucji RP -zw. wyzaniowe i kościoły są wyłączone z prawa państwa polskiego (autonomia), zostały zachowane wszelkie środki ostrożności i czystości z moich informacji, które do mnie dotarły z pewnwgo źródła, więc nie zostało naruszone dobro wspólne ludzi w tejże Parafii.
Co do katolicyzmu Triduum Paschalne, które jest przeżywane i same uroczystości Świąt Zmartwychwastania Pana Jezusa należy jak najbardziej przeżywać w Kościele nie w TV. Proboszcz nie popełnił przestępstwa udostępnił ludziom możliwość wiernym tym którzy chcieli przyjść do Żywego Pana Jezusa (który zawsze uzdrawia i ulecza).
Ci Kapłani i wierni, którzy chcieli to uczestniczyli Pan Bóg zawsze daje człowiekowi wolną wolę. Blokowanie jej jest niezgone również z prawami człowieka.
Karając tego Kapłana z punktu widzenia Katolika zostały naruszone:
-Przykazanie boże: "Pamiętaj abyś dzień święty święcił"
-Przykazanie kościelne: "Ustanowione przez Kościół dni święte święcić" oraz "W niedziele i święta we Mszy świętej nabożnie uczestniczyc".

Co do przyjmowania Sakramentów: w tym Komunii św. prawidłowo powinna być przyjmowana na klęcząco i na język oraz z uswięconych rąk Kapłana katolickiego. Wszelkiego rodzaju inne rodzaje i postawy przyjmowania Ciała Chrystusa są herezjami zaszczepionymi z protestantyzmu i przeniesionymi na łono KK przez różnego rodzaju ruchy wspólnotowe i charyzmatyczne co nijak sie ma z naszą wiarą katolicką. Dodatkowo ogranicza to przeniesienie bakterii. Biorąc Pana Jezusa do rąk nasze dłonie nie są konsekrowane i partykuły (czyli cząstki Ciała i Krwi przenajświętszej) są bezczeszczone i profanowane, bo później nie wiadomo gdzie i co tymi rękoma robimy i zostawiamy je roznosimy.

Prawidłowo odprawiona Msza Św. powinna być w rycie trydenckim. Proszę zapoznać się z bullą Quo Primum Tempore papieża Piusa 5.

Reasumując powyższe Kapłan zachował się prawidłowo na tyle jak mu środki pozwoliły i ukaranie jest pokazaniem tylko że Demokracja oparta o naszą Konstytucję idzie własnym torem a prawo i jego interpretacja idzie swoim torem. Pozdrawiam życzę miłego dnia. SZCZĘŚĆ BOŻE!
Podwójnie niewierzący
Podwójnie niewierzący 09.06.2020, 08:59
Nie wierzę, że to czytam. Mam nadzieję, że to słaby żart i prowokacja. A jeśli nie... brak słów. Wy, co polecieliście do kościółka ujadacie na tych, co spotkali się w innych okolicznościach. I co teraz powiecie na temat podwójnych standardów? Ani jednego, ani drugiego zachowania nie pochwalam.
Taka i podobne postawy nie mają nic wspólnego z chrześcijaństwem i jego podstawowymi wartościami. Jest to zgorzkniały dewotyzm w najczystszej postaci.
Paweusz82
Paweusz82 10.06.2020, 13:21
Nie ujadam tylko wyrażam swój pogląd, nie latam tylko chodzę, po wtóre nikogo personalnie nie obraziłem. Ta postawa to nie dwotyzm jak to określasz tylko postawa prawdziwego katolika, który odnosi się z szaczunkiem do Komunii św. natomiast wykaż co jest dwotyzmem wg Ciebie bo jak na razie pokazujesz że jesteś ignorantem religijnym.
Parafianin
Parafianin 08.06.2020, 13:28
Daj Boże. Amen.
Recap
Recap 08.06.2020, 11:28
Na szczęście jest duzo Polaków ktorzy chcą żebyśmy byli nowoczesnym europejskim państwem a nie rozmodlonym grajdołem na zadupiu. I to są właśnie patrioci.
m&m
m&m 09.06.2020, 08:27
Nowoczesne europejskie państwo buhahha. A co to jest? Na szczęście dużo Polaków nie jest takimi głupimi i zakompleksionymi jednostkami jak recap. Poczytaj trochę chłopie. Zorientuj się. I przestań pisać takie głupoty. Rozmodlony grajdoł na zadupiu? Pomijając kwestie, że może nie jesteśmy tacy bogaci jak "zachód" (ale to właśnie przez to, że byliśmy przez parę dziesiątek lat w takim postępowym i robiącym niebo na ziemi systemie), to Polska jest czystym i bezpiecznym krajem, którego nie trzeba się wstydzić, ale trzeba być dumnym z tego co osiągneliśmy po latach dziadowania. A nie patrzeć z wywalonym ozorem na jakąś komunistyczną wizję nowoczesnego europejskiego państwa. Nikt ci nie każe latać do kościoła. Nikt nie każe iść do komuni, ślubu kościelnego czy pogrzebu w obrządku katolickim. A że kościół ma wpływy? No kurde do chyba naturalne skoro jest to organizacja, która co tydzień gromadzi miliony ludzi. Po prostu ma poparcie w narodzie. Ale bez przymusu. Twoje chciejstwo to przymus. Twój patriotyzm, to wyrzeczenie się właśnie wszystkiego, co Polskie, co patriotyczne. Twoja postawa jest godna pogardy i to nie tylko przez Polaków, ale i przez ten zachód, w który tak sie zapatrujesz. Nikt takich nie szanuje. Taki pożyteczny idiota w naszym gronie.
Recap
Recap 09.06.2020, 09:31
Co zdanie to bzdura i banał żywcem skopiowany z jakiejś gazetki prawicowej szczujni. A co do poczytania, polecam,
Rozważmy ideę Boga. Nie wiemy, skąd się wzięła w puli memów. Przypuszczalnie powstała wiele razy na drodze niezależnych mutacji. W każdym razie z pewnością jest bardzo stara. W jaki sposób się replikuje? Słowem mówionym i pisanym, wspomaganym przez wspaniałą muzykę i wielkie dzieła sztuki. Czemu ma tak wysoką przeżywalność? W tym przypadku przeżywalność nie jest oczywiście własnością genu w puli memów, ale memu w puli memów. Pytanie to znaczy w istocie tyle: co w idei Boga stanowi o tak wielkiej jej stabilności i zdolności do penetrowania środowiska kulturowego? Zdolność przetrwania memu Boga w puli memów wynika z tego, że przemawia on bardzo silnie do psychiki. Udziela prawdopodobnie brzmiącej odpowiedzi na głębokie i drażniące pytania o sens istnienia. Zdaje się obiecywać, że niesprawiedliwości tego świata zostaną naprawione na tamtym. Nieśmiertelne zastępy łagodzą dotkliwość doczesnych niedostatków, i choć istnieją tylko w naszej wyobraźni, nie są przez to ani trochę mniej skuteczne, będąc w tym podobne do placebo podanego przez lekarza. Oto niektóre z powodów łatwości, z jaką idea Boga jest kopiowana przez mózgi kolejnych pokoleń. Bóg istnieje, przynajmniej jako mem o dużej zdolności przetrwania, czy tej wybitnej zaraźliwości, w środowisku tworzonym przez kulturę człowieka.
Inny
Inny 09.06.2020, 09:22
No w tym wpisie okazuje się jednak ze te dziesiątki lat to był wg ciebie dobry system a w innych gdzie się podpisujesz mieszasz wszystko z błotem masz jakieś problemy. Nie gardź ludźmi mają prawo się wypowiadać tak jak i ty. Za łatwo ci to przychodzi.
m&m
m&m 10.06.2020, 10:11
Serio? Gdzie pisałem o dobrym systemie? Raczej ironicznie. Może za bardzo i nie zrozumiałeś.
Inny
Inny 10.06.2020, 12:04
W komentarzach dotyczących innych tematów z twoim nickiem, chyba że to nie Ty, to sory
m&m
m&m 11.06.2020, 11:27
No to musisz nauczyć się czytać ze zrozumieniem. Naprawdę trzeba by się starać żeby tak pomyśleć. Zostałem piewcą komuny. Buhahah. Zmień lek na inny. Ten ma skutki uboczne.Raz się ktoś podszywał. Ale to dawno i raz. Przynajmniej to zauważyłem. A wszystkiego nie śledzę.
Parafian
Parafian 08.06.2020, 10:05
Dziękować Bogu za takigo proboszcza i za Sąd że nie ukarał nikogo
Chwała Panu

StopKonfidentom
StopKonfidentom 08.06.2020, 13:35
Dolaczam sie do podziekowan dla Proboszcza za umocnienie nas ludzi w wierze w tym trudnym czasie.
Kosciol byl atakowany od wiekow, lecz nigdy nie zostanie pokonany. Panie Krasnodebski wstydz sie Pan, szmalcowniku jeden. Takich jak Pan kiedys publicznie linczowano!
Recap
Recap 09.06.2020, 09:45
Czy ten post nie wyczerpuje znamion mowy nienawiści, jak również Tego typu wypowiedź może być kwalifikowana jako zniesławienie tj. przestępstwo z art. 212 k.k.
Janko
Janko 09.06.2020, 20:48
Nienawidzisz to ty chlopie katolikow. Pieklo juz na ciebie czeka po smierci!
recap
recap 09.06.2020, 21:52
A dlaczego akurat „chłopie”? Nie,nie nienawidzę katolików, muzułmanów, żydów, buddystów czy też cyklistów. Staram się unikać ludzi tępych, nie znających świata , niechcących go poznać i, co gorsza, traktujących tą niewiedzę jako powód do dumy, a na pewno nie jako powód do wstydu.
Parafian
Parafian 08.06.2020, 23:04
Dziękuję za wsparcie
Wolny Człowiek
Wolny Człowiek 07.06.2020, 17:11
Mam szczera nadzieję Panie Krasnodebski, że to dosięgnie Pana najwyższą kara za podniesienie ręki na Kościół !!!
Brawa dla sądu za rozsądne podejście do sprawy.
A tego Pana już wkrótce Pan Bóg bardzo dotkliwie ukara !!!
Proszę nie zaczynać wojen z przeciwnikiem którego nie jest Panie w stanie pokonać !!!
TiTu już nigdy więcej nie kupię, dość.
Wolna od ciemnoty
Wolna od ciemnoty 07.06.2020, 18:42
Haha ! Alle ciemnota
Właśnie grzmi :))
Właśnie grzmi :)) 07.06.2020, 14:02
Coś mało o suszy na Naszym Tomaszowie...? Nie ma już? Tydzień temu była :)
Ajdejano
Ajdejano 06.06.2020, 15:35
A w tomaszowskim szpitalu (podkreślam: W SZPITALU, a nie w tomaszowskim kościele) znajduje się jedno wielkie siedlisko wirusa.
I co Pan na to - Panie Przewodniczący Komisji Zdrowia i czegoś tam jeszcze w powiatowym samorządzie ?!?!
Ja wiem: milczenie jest złotem, z tym, że nie....zawsze.

Z życzeniami dobrego zdrowia.
Mania
Mania 06.06.2020, 09:34
Proboszcz okazał się bohaterem. Jako jeden z nielicznych księży w Tomaszowie otworzył drzwi kościoła wiernym. Nie bal się władz, służy Bogu i ludziom. Na każdej Mszy Św. modlił się wraz z garstką wiernych o ustanie pandemii. Nie zdradził Pana Boga i nie zawiódł ludzi. Pozostanie w pamięci wiernych bohaterem.
Do Mani
Do Mani 06.06.2020, 18:25
Mania ksiądz może służyć ludziom też w szpitalu, tam też są tacy co potrzebują, przede wszystkim nie zachowując się do zaleceń w przypadku zarażenia naraża lekarzy, pielęgniarki. Odpowiedzialność u takiej osoby powinna być na najwyższym poziomie i świecić przykladem
Ajdejano
Ajdejano 07.06.2020, 20:10
"MIszczu": nie bądź taki "figo/fago" w zakresie przestrzegania tego antywirusa.
Spytam ciebie grzecznie: a ty jesteś takim na najwyższym poziomie i świecisz przykładem sąsiadom, teściowej i innym ?!

Znalazł się: lepszy cwaniaczek, niż ustawa przewiduje.
Aneczka
Aneczka 06.06.2020, 17:53
W innych tomaszowskich parafiach tez modlono sie o ustanie epidemii na dodatkowych mszach świetych oraz podczs adoracji oraz śpiewajac suplikację.Co do przyjmowania Komunii Sw.na rękę-przeciez Pan Jezus na ostatniej wierzeczy łamal i podawal Apostolom chleb,jedli Go rękoma.Nie uwazam,zeby klekękanie ,potykanie się w prezbiterium bylo godniejszym sposobem przyjmowania Komunii Sw.niz na rękę.Przede wszystkim chodzi o wiarę Kogo przyjmuję pod postacia chleba.
Monika
Monika 06.06.2020, 15:36
Świetny Proboszcz, już teraz większość wiernych pomija inne tomaszowskie parafie aby przyjmować Komunię Św. DO UST i na klęcząco jak należy!. W pozostałych kościołach tego nie ma, przymus brania do ręki zniechęca wielu do takiej praktyki i przychodzą tu, aby godnie przyjąć Pana Jezusa!.
Z. K.
Z. K. 06.06.2020, 21:39
Rzeczywiście kościoły w czasie pandemii świecą pustką, ludzie przyzwyczaili się już do Mszy telewizyjnej i dla wielu tak pozostanie bo wygodniej jest nie wychodząc z domu przyjąć komunię duchową poprzez transmisję na żywo.
?
? 07.06.2020, 09:37
Dlaczego przygrywasz ludziom w Galerii Tomaszow w Dzien dziecka zachecajac ich do gromadzenia sie, jednoczesni chwile wczesniej donoszac na przychodzacych sie do kosciola?
f
f 06.06.2020, 13:49
No ja jestem też blisko takich przemyśleń.
Tuturutu
Tuturutu 06.06.2020, 13:42
Nie on jeden prezes też miał gdzieś zakaz
Do mania
Do mania 06.06.2020, 12:30
Jakie imie , taka glupiutka .
question
question 05.06.2020, 21:02
Jedna z pozytywnych stron pandemii jest taka, że, paradoksalnie, pokazała wielu demokratyczną równość wobec prawa. Jedni mogli chodzić z obcymi do knajpy - bo to przecież nie był zakaz tylko zalecenie. Jedni mogli wchodzić na cmentarz po ogłoszeniu jego zamknięcia - inni nie. Jedni mogli wpuszczać na msze określoną liczbę wiernych - inni nie i pogrożono im tylko palcem. Bo "twój ból jest lepszy niż mój".
meteor
meteor 05.06.2020, 20:12
Tak powinno byc, Kaczyńskiego tez powini ukarac za jego słowa
aa
aa 05.06.2020, 19:12
Na pewno dobre zdjęcie do tekstu. Esencja w skrócie. No i jasne. To super.
zibi
zibi 05.06.2020, 19:07
Redaktor lokalnej gazety i ci co donieśli do prasy są jak pies ogrodnika "sam nie zje i drugiemu nie da" Nie wierzysz, nie chodzisz do kościoła to nie martw się o to że inni chodzą - nawet przekraczając przepisy prawa. "Bo bardziej trzeba słuchać Boga niż ludzi ". Szacunek dla sędziego, który rozpatrywał tę sprawę.
DO ZIBI
DO ZIBI 05.06.2020, 21:16
ZIBI ,CHODZI O ZARAŻANIE INNYCH , TO NIE BYŁA PORA CHODZIĆ TYLKO ,,NIE WYCHODŻ Z DOMU ,,
zibi
zibi 06.06.2020, 14:23
A do sklepów można było chodzić? Jeść trzeba - to dla ciała, a inni też chcieli coś dla ducha więc poszli się modlić, żeby ustała pandemia. Pozdrawiam
Anonim
Anonim 06.06.2020, 22:17
Sprawa dotyczy tego że w tym czasie zakaz dotyczył kościoła nie dotyczyl sklepów. Kwestia dotyczy tego czy złamał zakaz czy nie. Złamał! JEDNYCH SIĘ KARZE DRUGICH NIE i nic tu wiara ma do tego. Nie osądzamy jaki jest ksiądz i jaki kościół. Akurat nic się nie stało, ale ciekawe byłby komentarze jakby się stało.

Pozostałe