Zamykamy kolejny oddział w TCZ. Wysyp zarażeń w Tomaszowie Maz.

  • 06.06.2020, 14:22 (aktualizacja 10.06.2020, 16:33)
  • Mariusz Strzepek
Zamykamy kolejny oddział w TCZ. Wysyp zarażeń w Tomaszowie Maz.
Mamy kolejnych 13 przypadków zarażenia koronawirusem w Tomaszowie Mazowieckim. Jest też kolejny zamknęty oddział w Tomaszowskim Centrum Zdrowia. Tym razem wirus zawędrował na chirurgię. Wyniki wymazów, jakie dotarły do nas przed chwila nie napawają optymizmem. Wśród zarażonych są 4 osoby z personelu medycznego. Pozostałe, to pacjenci. Wszystko wskazuje na to, że epidemia wcale się w naszym kraju nie zatrzymała ani nawet nie wyhamowała, a dopiero zaczyna nabierać tempa. Według lekarzy, z którymi rozmawialiśmy szczyt pandemii dopiero przed nami. Warto też zauważyć, że mamy obecnie do czynienia z wyjątkowo "zlośliwą" mutacją koronawirusa. Przypadki, z jakimi spotykaliśmy się dotąd, najczęściej były mało zakaźne. Obecnie jest inaczej. Zachęcamy więc do wiekszej ostrożności w kontaktach z ludźmi. Teraz najistotniejszym problem wydaje się być opracowanie procedur bezpieczeństwa, które pozwolą na leczenie i ratowanie chorych z innymi dolegliwościami, by mieszkańcy naszego powiatu nie umierali np. na zawały serca i udary przez nie udzielenie pomocy.

.

Mariusz Strzepek

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (104)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Alka
Alka 11.06.2020, 09:14
To ŚOZ utajniła tego wirusa by się rozpowszechnił chodzi o pozbycie się emerytów i ludzi schorowanych bo to oni są głównym obciążeniem budżetu na służbę zdr.. Murzyn już zrobił swoje murzyn może teraz odejść
Gość
Gość 08.06.2020, 15:25
Epiedmiologiczne i naczelny - PROKURATOR I REZYGNACJA ZE STANOWISK. Na interne do pracy przy łóżku chorego
Realista
Realista 08.06.2020, 13:59
Nawet Włochy , co podobno mieli problem z wirusem, już wracaja do normalnosci a u nas ludzie w maskach chodza, mlodziez sie niszczy i oglupia zabierajac im nauke, no bo te szopki w tvp chyba nikt szkołą nie nazwie. Do pracy wracac a lekarze przede wszystkim poradnie i pacjenci czekaja to misja a nie zawod.
Alex
Alex 08.06.2020, 09:00
Jak na razie to chyba tylko pediatria tak szybko zareagowała, że pacjent był zarażony, a nikt z personelu się nie zakaził brawo
Skandal
Skandal 08.06.2020, 08:18
To jest szczucie nawzajem ludzi sprawdzanie ich zachowan i uległości. Choroba tu nie ma nic do rzeczy nigdy nie miala bo nie jest wielce ryzykowna.
A tzw. Choroby współistniejące to kolejne tlumaczenie, pamietajmy ze schorowaną osobe moze przeziebienie zabic.
Wszystko mozna rozdmuchac jak sie chce, nie dajmy sie oklamywac, trzeba wracac do normalnego zycia.
Paweł
Paweł 08.06.2020, 02:14
Jak Państwo nie będzie badać na szeroka skale społeczeństwa i izolować chorych od zdrowych nigdy się z tym nie uporamy . Badać i jeszcze raz badać. Inwestować w testy a nie respiratory . Zapobiegać i chronić zdrowych od chorych a nie leczyć !!!
Gosc
Gosc 07.06.2020, 21:30
Już nie współczuje mieszkańcom Tomaszowa - wasza sprawa tolerować zarząd tcz
Prorok tomaszowski
Prorok tomaszowski 07.06.2020, 21:16
Szkoda mi was , wszyscy umrzecie nie na wirusa tylko na to ,ze nikt wam nie udzieli pomocy bo będzie bal się , ze macie wirusa . I wyrostek wam się rozleje i przetrzymane , przegapione i do piachu
WuPe
WuPe 07.06.2020, 23:41
No ale ci co mają umrzeć w wyniku nieleczenia, to po zarażeniu umarliby wcześniej
Gdszie jest susza? Bylo staszone
Gdszie jest susza? Bylo staszone 07.06.2020, 19:45
Znowu leje...
Szok
Szok 07.06.2020, 19:32
Tu trzeba sie zajac problemem ludzi ktorzy nie maja sie gdzie leczyc tam bedzie smiertelnosc, sa wstrzymane powazne zabiegi, a z tym wirusem gdybysmy nie byli straszeni nikt by sie nawet nie przejal. Zobaczcie jakie sa statystyki smierci z innych powodow to sie dopiero wystraszycie. A wirus tak jak grypa zawsze jakies zgony beda.
WuPe
WuPe 07.06.2020, 23:44
Jak ktoś ma poważną chorobę, po zakażeniu umrze raczej od razu
Szkoda nas
Szkoda nas 07.06.2020, 19:19
Trzeba normalnie funkcjonować, gdyby nie tv nikt by nie wiedzial o tej chorobie 90 procent przeszlaby bezobjawowo i tyle w temacie. To media stworzyly ta panike a nie choroba.
maseczki, rekawiczki kto wierzy w takie glupoty porozmawiajcie z dermatologiem czy astmatologiem jak sa te rzeczy szkodliwe. Społeczeństwo sie nakreca i samo sie niszczy a nikt nie szuka gdzie przyczyna tej calej akcji - wirus.
Ajdejano
Ajdejano 07.06.2020, 19:58
Szanowny Kolego: myślę, że trzeba byłoby dobrze zastanowić się nad Twoim wpisem. Tym bardziej, że każdy myślący wie, jak media potrafią nakręcić ogólną informację i jak zbajerować zwykłych ludzi.

Więc, tak na dobrą sprawę, w sprawie tego wirusa: dobrze wiemy, że nic nie wiemy.
Ajdejano
Ajdejano 07.06.2020, 19:18
Czytam dzisiejsze informacje o wirusie w Polsce (z niemieckiego onetu) : liczba ogółem dzisiaj wykrytych nowych zarażonych - 575, w tym: w kopalni Zofiówka - 525, w woj. łódzkim - 119.
Ciekawe, jaki jest udział tomaszowskiego szpitala (a może i księży KK) w tym "sukcesie" woj. łódzkiego.
Byłem przekonany, że przewodniczący samorządowej komisji zdrowia....szczęścia i pomyślności (głównie radnych i zarządu powiatu), do tej pory już nam to ujawni. A tu: kicha kaszana.
MS
MS 07.06.2020, 19:58
Proszę bardzo. Miało być i jest :D
Ajdejano
Ajdejano 07.06.2020, 20:21
Pisze Pan tak :"Miało być i jest :D". Co to, do kur... nędzy znaczy ten pier.... skrót: ":D" ???
MS
MS 07.06.2020, 20:54
Aktualna informacja o zachorowaniach. Z naszych źródeł a nie wojewody
Romuald
Romuald 07.06.2020, 19:09
Chodzę do sklepu, na stację benzynową i jedna osoba na pięć nosi maseczkę. Ludzie, sami sobie zgotujemy ten los. Masakra. Zacznijmy od siebie. Przestrzegajmy procedur.
Medyk
Medyk 07.06.2020, 19:00
Większość z was plecie głupoty. Jest pandemia, nie ważne czy PIS czy PO musieli odmrozić pewne zakazy, by nie padła gospodarka. Jednak każdy ma wybór . To od ludzi zależy czy będą biegać po weselach , ogródkach piwnych i czy będę spotkać się w towarzystwie. Racjonalnie myślący ogranicza kontakty między ludzkie , będzie dbać o higienę i nosić maski. Tam gdzie ludzie się izolują nie ma wielu zakażeń . Tam gdzie sie nie izolują lub nie da się tego zrobić jak np. kopalnie skala jest wielka. A to co się stało w szpitalu to niczyja wina . To choroba zakaźna, 2-3 razy bardziej zakaźna niż grypa.
rwd
rwd 07.06.2020, 21:22
A pan medyk nauczył sie wykonywać szybki test na wirusa ?
McMarek
McMarek 07.06.2020, 19:18
To po kiego jesteście w tych szpitalach ??????????
Tedi
Tedi 07.06.2020, 18:51
Uważam ,że za chwile (10 dni ) będziemy na górce europejskiej ,dlaczego poluzowaliśmy maseczki to było 80% ochrony byle jakiej ale było teraz tylko czekać nam pozostało .Pozdrawiam jeszcze zdrowych i młodych,chciałbym się mylić lecz przykłady z innych stron świata tego nie przewidują .
Gość
Gość 07.06.2020, 18:48
Właśnie czytałam na innym portalu, że dziś jest ponad 20 zakażeń w tomaszowskim powiecie. Czy ktoś może wie, czy wśród nich jest ktoś że szpitala?
MS
MS 07.06.2020, 19:08
To są przypadki, o których informowaliśmy 2 dni temu.
Tomaszowianin
Tomaszowianin 07.06.2020, 17:43
Dlaczego zamkneli diagnostyke na j.pawla chyba tylko po to aby byl tlum na legionow trzeba zamknac rynek bo tam chodza wszyscy i yo bez maseczek gdzie sa rzadzacy miastem
Sprzedawca
Sprzedawca 07.06.2020, 18:54
No właśnie na rynku ludzie bez mózgu . Ani masaczek , ani rękawic obmacuja dotykaja , wybierają i zostawiają. Zero rozsądku.
Iskierka
Iskierka 07.06.2020, 17:02
W województwie gorsze problemy ma teraz Sieradz , zobaczcie ile w tamtym szpitalu jest zakażeń
Karolina
Karolina 07.06.2020, 18:59
Ale jak gorsze? W Sieradzu dziś 80 zakażonych a u nas wczoraj 98.
Fakt, szkołę kończyłam dawno....
Gość
Gość 07.06.2020, 14:13
Może czas uruchomić taczki, ale to chyba za mało. Społeczeństwo siedzi cichutko, więc nic się nie stało. Może czas, by ludzie zabrali głos, nie mamy się gdzie leczyć.
Ja
Ja 07.06.2020, 13:00
Powiat milczy ,wladze szpitala milcza ,sanepid wymiotlo a zakazen coraz wiecej.Wazne ze wybory beda.

Pozostałe