11 nowych przypadków. 3 procent zbadanych w "namiocie" okazuje się zarażonych

  • 07.06.2020, 19:50 (aktualizacja 10.06.2020, 19:41)
  • Mariusz Strzepek
11 nowych przypadków. 3 procent zbadanych w "namiocie" okazuje się zarażonych
Mamy dzisiaj kolejnych 11 przypadków koronowirusa w naszym mieście. Siedem spośród zarażonycyh osób zostały przebadane w związku z przebywaniem na kwarantannie po kontakcie z osobami zarażonymi w Tomaszowskim Centrum Zdrowia. Trzy przypadki wykryto w mobilnym pukcie poboru wymazów. Jeden przypadek dotyczy członka personelu medycznego (wczoraj sześć zarażonych). Jutro będą pobierane kolejne wymazy. Zapisano do badania 110 osób. Są też wynniki członków Zarządu Powiatu Tomaszowskiego, którzy mieli kontakt z osobą zarażoną. Wszystkie okazały się negatywne.

 .

Mariusz Strzepek

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (62)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Obeznany
Obeznany 10.06.2020, 14:50
Występują i przypadki sa opisane w literaturze fachowej. Przypadków bylo niewiele bo fakt, ale sytuacja inhalacji "zarazkami" zdecydowanie spoteguje dlugofalowo te przypadki.
Pisze dosc przystepnie bo silenie sie na fachowość materii nie sluzy czytelnikom. Od tego jest katedra lub seminaria.
Obeznany
Obeznany 09.06.2020, 16:48
Prawdzienie obeznany ale naiwny. Ja tez kiedys taki bylem. W koncu prawie prawdziwa wypowiedz ciezkiego zapalenia pluc, co o zasady wyleczalnego, widziałem nie raz takie pluca ale post factum. Ale nie o tym mowa może jestesmy po fachu.
Choroba jest ale nie na tyle szkodliwa jak z niej to uczyniono, przy chorobach auto immumilogicznych kazda wieksza infekcja moze przynieść zgon. Statystyka to piekny instrument w rękach manipulatorów.
Prawdziwie Obeznany
Prawdziwie Obeznany 09.06.2020, 19:23
Miło spotkać kogoś z kim można porozmawiać na poziomie. Oczywiście zgadzam się że przy ciężkim deficycie immunologicznym/zaawansowanym nowotworze każda infekcja jest wyrokiem śmierci, jednak w przypadku COVID-19 jako choroby współistniejące klasyfikowane są między innymi nadciśnienie i cukrzyca (występujące u większości osób po 70tce), więc jeśli ktoś sobie żyje spokojnie 15 lat z nadciśnieniem i umiera po zakażenie SARS-CoV-2 no to jest to jasne, że to skutek infekcji a nie choroby współistniejącej. Wirus wydaje się obecnie mniej groźny, dzięki wypracowanemu, metodą prób i błędów, obniżeniu śmiertelności (stosowanie tocilizumabu na "burzę cytokinową" i duzych dawek leków przeciwkrzepliwych w celu zapobieżenia DIC u ciężkich przypadków), jednak nadal nie powinniśmy bagatelizować tego wirusa, gdyż są sygnały, iż może on pozostawiać po sobie zwłóknienia płuc prowadzące do dalszych chorób
Obserwator
Obserwator 09.06.2020, 15:59
Ciekawa wymiana pogladow i ciekawe tlumaczenie pomyslu na biznes, klamal w dobrej wierze tylko dla kogo ta dobra wiara i komu co przyniosla, w sensie korzysci. Dawni nie widzialem takiej hipokryzji dobra wiara - zle uczynki.
Obeznany
Obeznany 09.06.2020, 15:56
Kazdy kto ma troche wiedzy medycznej wie ze maska nie zatrzyma wirusa a przysporzy innych potężnych w skutkach chorob jak np. grzybica pluc, a rekawiczki przysporzą problemy grzybiczne z atopowym zapaleniem skory wlącznie. Minister mial inne przeslanki na zmianę zdania, szkoda bo to przedstawiciel nauki a wbrew nauce wystepuje co ja pogrąży.
Zreszta widzialem wiele wypowiedzi tego czlowieka nieprzyjaznych i szkodliwych.
Prawdziwie Obeznany
Prawdziwie Obeznany 09.06.2020, 19:01
Każdy kto ma chociaż trochę wiedzy medycznej z zakresu parazytologii i mykologii wie, że grzybice płuc to bardzo rzadkie choroby stricte oportunistyczne, które u zdrowego człowieka nie występują :')
Obeznany
Obeznany 09.06.2020, 14:47
Winic nie trzeba ludzi tylko tych co nam to zgotowali. Na co chorują ludzie nikt nie wie, sekcji sie tez nie robi wiec pisze sie covid. Czym wieksza panika tym wieksza destabilizacja i pole do naduzyc. Sa zbiezne jnformacje o tych samych przypadkach, wiem co piszę.
Prawdziwie Obeznany
Prawdziwie Obeznany 09.06.2020, 16:08
Po co robił sekcję zwłok każdemu zmarłemu z powodu ciężkiego zapalenia płuc (swoją drogą system nie jest na to przygotowany - zbyt mało patomorfologów)? Nikt nie wpiszę przyczyny zgonu jako COVID-19 nie mając potwierdzonego wynikiem RT-PCR zakażenia.
Jagoda
Jagoda 09.06.2020, 12:49
trzeba być ignorantem lub bezmózgowcem aby bagatelizować Covid 19 ,nie wiadomo kogo i gdzie dopadnie i jakie spustoszenie w organiźmie zrobi ,waśnie moja 36 letnia znajoma z Łodzi 4 tydzień zmaga się z tym paskudztwem , żadnych innych chorób a dopadło ją to świństwo,prawdopodobnie w komunikacji miejskiej albo na bazarze bo kupowała truskawki,dlatego uważam że trzeba dmuchać na zimne i nie bagatelizować problemu bo nie wiadomo co to za świństwo, na rynku,w kościele,nawet w sklepach masek nie uświadczysz a później lament ogromny ! To wina ludzi że nie dbają o siebie !
On
On 09.06.2020, 18:13
Prawdę mówisz !
Obudz sie NEO
Obudz sie NEO 09.06.2020, 09:15
To jest taka choroba ze gdyby nam o niej nie powiedzieli i nie straszyli to nikt bo o niej nie wiedzial. Teraz dojdzie do sytuacji ze sezonowa grypa czy zwykle przeziebienie bedzie ludzi paralizowac i tak ma teraz wszystko wygladac bo komus na tym zalezalo?
Prawdziwie obeznany
Prawdziwie obeznany 09.06.2020, 19:05
Otóż nie, pacjenci chorzy na COVID-19 zdecydowanie częściej wymagają hospitalizacji, tlenoterapii, oddychania zastępczego i takie są fakty, generuje to zdecydowanie większe obłożenie służby zdrowia co było widać np na przykładzie Włoch czy Hiszpanii
Obudzcie się
Obudzcie się 09.06.2020, 09:11
Trzeba nie miec podstawowej wiedzy zeby myśleć ze maski i rekawiczki to skuteczny sposob na wirusa. Szumowski na poczatku mocno krytykowal maski ale pozniej wiadomo optyka sie zmienila. Zaden narod nie poddaje kwarantannie zdrowych ludzi, nosiciel to nie chora osoba, tak postępując to mozna cala Polskę wylaczyc. Do glosu dopuszcza sie tylko lekarzy mainstremowych ci co maja inne zdanie nie dopuszcza sie.
Obeznany
Obeznany 09.06.2020, 15:06
Oczywiście, że maseczki to skuteczny sposób na SARS-CoV-2, wirus pochodzący z dróg oddechowych nie przemieszcza się w postaci wolnej w powietrzu tylko jest zawieszony w mikroskopijnych drobinkach wydzieliny (droga KROPELKOWA), stąd noszenie maseczki ogranicza transmisję wirusa, gdyż większość kropelek osadza się na maseczce. Minister mówiąc o tym, że maseczki nie pomagają KŁAMAŁ i to kłamał w sposób celowy, ale w dobrej wierze. Na przełomie lutego/marca gdy już było wiadomo że SARS-CoV-2 do nas przyjdzie, ludzie masowo zaczęli wykupować maseczki chirurgiczne z aptek, apteki z hurtowni i doszło do sytuacji w której na oddziałach nastał poważny deficyt maseczek (ich produkcja była wtedy na poziomie dużo niższym niż teraz i podaż nie nadążała za popytem), minister musiał celowo okłamać Polaków tymi wypowiedziami, żeby zmniejszyć popyt na maseczki i umożliwić funkcjonowanie szpitalom.
Szok
Szok 09.06.2020, 08:48
Narod to zawsze byl waleczny nie wiem co sie z nami teraz dzieje, wmowiono nam chorobe i zaszczuto strach tylko nie wiem o co i po co. Narodzie obudz sie i nie daj zastraszac, komus na tym zalezy.
Obeznany
Obeznany 09.06.2020, 15:08
Jak jesteśmy walecznym narodem to dajmy walczyć lekarzom i pielęgniarkom na OIOMach o życie pacjentów, nie przysparzając im nadmiaru zadań, naprawdę tylko tyle wystarczy :')
Emigrant
Emigrant 09.06.2020, 00:20
Głupi naród, naród od nieudanych powstań i naród który w chwili pandemii nie potrafi się zjednoczyć i podejść poważnie do obostrzeń i zakazów. Cieszę się ze wyjechałem z tego kraju 15 lat temu.
rwd
rwd 08.06.2020, 19:25
A o szpitalu na Niskiej cisza. Ciekawe kiedy będą pierwsze oficjalne wiadomości?
Tomaszowianin
Tomaszowianin 08.06.2020, 20:56
A na Niskiej też korona?
Grad
Grad 08.06.2020, 16:36
Działoszyn i Sieradz tam gdzie są ogniska wprowadzaja obostrzenia. Może i u nas Prezydent powinien zrobić to samo?Ludziom się poluzowalo to nawet w kościołach bez masek stoją bez odstępów. Na rynku miazga tak samo. Nikt się niczym nie przejmuje. Śmialiśmy się z Opoczna a teraz przegonimy je :))
Henio
Henio 09.06.2020, 01:47
Przestancie *** w gacie ten wirus jest tyle grozny co katar.
Obeznany
Obeznany 09.06.2020, 15:10
Przy katarze raczej nikt nie potrzebuje tlenoterapii, nie mówiąc o respiratorach ;')
t
t 08.06.2020, 15:01
Czy ktoś posiada aktualne informacje o oddziale wewnętrznym, czy w ogóle ktoś pracuje na oddziale wewnętrznym, chirurgii i innych:
- ilu lekarzy,
- ile pielęgniarek,
- ile osób personelu pomocniczego.
,.,
,., 08.06.2020, 15:05
Na internie nikt, na chirurgii jeden lekarz
Obs
Obs 09.06.2020, 19:13
Jakie nikt????? Raczej zdecydowana większość...w tym jeden na zakaźnym w Łodzi. I jeszcze zol...
emeryt
emeryt 08.06.2020, 20:27
A co z Neurologią? podobno tam też szaleje Covid 19. Jak tak dalej pójdzie to cały personel szpitala podda się kwarantannie.
t
t 08.06.2020, 14:59
Tylko w naszym mieście jest dużo więcej przypadków "Korony" niż 100 parę osób. Z pierwszych badań przeprowadzonych wynika 3 % - pytanie przebadanych czy otrzymanych wyników.
Można założyć około 1.800 zarażonych chociaż na pewno dużo więcej.
Obeznany
Obeznany 09.06.2020, 15:12
Na badania w namiocie kierowane są: osoby z kwarantanny, osoby z podejrzeniem, osoby z kontaktu itp więc zdecydowanie nie jest to miarodajna grupa odwzorowująca całe społeczeństwo, tym samym przeliczenie liczby zakażonych na 1800 osób jest nonsensowne
Gosia
Gosia 08.06.2020, 09:42
Aż strach nadal nosa wyściubić z domu, lepiej siedzieć i wcinać zgromadzone zapasy. Tym bardziej że czas można zabić oglądając super seriale w oczekiwaniu na upragnioną szczepionkę Covid 19.
Sandra
Sandra 08.06.2020, 11:23
Pewnie nosisz non stop maseczkę nawet w domu i rękawiczki aby od pilota tv się nie zarazić.Takie siedzenie w domu generuje kolejne choroby, otyłość, cukrzycę i ociężałość umysłu.
Rus
Rus 08.06.2020, 10:39
Siedź i nie odpalaj internetu bo tam dowiesz się odemnie że jesteś zainfekowana pandemia strachu.
Tutejsza
Tutejsza 08.06.2020, 08:26
W Sieradzkim szpitalu 80 zakażonych. Tamtejszy prezydent głośno o tym mówi i apeluje do mieszkańców o zachowanie procedur i zmniejszenie aktywności.
A u nas?
Cisza.
Pozamiatane pod dywan
Jula
Jula 08.06.2020, 07:45
Naprawdę zarząd zdrowy ale ulga
Gość
Gość 08.06.2020, 07:26
A moze trzebazrobictak jak w Dzialoszynie. Pozamykac wszystko maski na twarz i kwarantanna dla wszystkich. Wladze miasta milczą, szpitala również. Przecież w Pisowskim miescie nie moze być zakażenia. DOPIERO WSZYSTKO PRZED NAMI
varan
varan 08.06.2020, 18:56
Załóż sobie foliowy worek na głowę i zawiąż pod szyją. Na 100 % nie zarazisz się wirusem w koronie.
Odpowiedzialny
Odpowiedzialny 08.06.2020, 03:00
Brawo dla Nas, ale jak słyszę w sklepie jak rodzic tłumaczył dziecku dlaczego jest koronawirus "żeby mamusie nie mogły chodzić na paznokcie" to krew zalewa albo w Deko Smaku "poproszę o zagrzanie 1 wątroby za 0,98gr dla kota" to ja gratuluję inteligencji ... A wracając do TCZ czemu Pan redaktor nie napisze skąd się wzięło tyle zarazen w personelu medycznym naszej placówki?
Moja wiedza i informacje zatrzymały się na siostrze nad siostrami naszego TCZ?
Mylę się? Wszyscy nas kłamią a ludzie jak naćpani!
Mieszaniec
Mieszaniec 08.06.2020, 02:26
Czy dyrektor sanepidu coś powie do mieszkańcowcow na łamach pracy lub regionalnej telewizji ? Chcemy widzieć jaki jest plan działania ?!
klug
klug 08.06.2020, 09:15
Można wysyłać sms-y ostrzegawcze tak jak było w przypadka wichur. Można tylko trzeba chcieć i się odważyć wyjść przed szereg innych urzędasów.

Pozostałe