Siatkówka po raz pierwszy w Arenie, siłownia ponownie otwarta

  • 08.06.2020, 12:47 (aktualizacja 10.06.2020, 20:26)
  • Mariusz Strzepek
 Siatkówka po raz pierwszy w Arenie, siłownia ponownie otwarta
Arena Lodowa w Tomaszowie Mazowieckim to obiekt wielofunkcyjny. W maju rozegrany został w niej pierwszy towarzyski mecz siatkówki. Po przerwie spowodowanej obostrzeniami związanymi z pandemią koronawirusa znów otwarta jest także siłownia.

 

Pierwszy mecz, na zakończenie sezonu ligowego w piłce siatkowej mężczyzn, rozegrany został 31 maja na parkiecie Areny. Zorganizował go Klub Kibica KS Lechia. Od tej pory z boiska wewnętrznego mogą korzystać wszyscy przedstawiciele środowiska siatkarskiego. Obecnie odbywają się treningi podopiecznych KS Lechia, trwa również nabór dzieci do Akademii Siatkówki Lechii prowadzonej w Arenie Lodowej. Zajęcia pod okiem trenera, kapitana i statystyka pierwszego zespołu KS Lechia Tomaszów Maz. w czerwcu przeprowadzone będą bezpłatnie. Dedykowane są zarówno chłopcom, jak i dziewczynkom z roczników: 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012. Do Akademii można zapisać się, wysyłając e-mail na adres: [email protected]. Pierwsze spotkanie organizacyjne zaplanowane jest na 15 czerwca na godzinę 18.00.

Zarówno siatka, trybuny, jak i oświetlenie (pozwalające na transmisje w HD) są przystosowane do organizacji meczów I ligi. Istotnym udogodnieniem jest ogrzewanie punktowe zapewniające komfort trenującym zawodnikom. Specjalne piłkochwyty, umieszczone na wysokości 12 m, zapewniają bezpieczeństwo jeżdżącym po torze panczenistom. Boisko w Arenie Lodowej ma mobilny charakter, co oznacza, że w kilka chwil z obiektu siatkarskiego może zmienić się w parkiet do koszykówki, piłki ręcznej, badmintona lub futsalu. Do dyspozycji oddajemy naszym gościom także kort tenisowy.

W tym roku tory lodowe w Arenie będą mrożone w miesiącach letnich, natomiast ostateczna decyzja co do daty zostanie podjęta w najbliższym czasie. Wszystkim miłośnikom łyżew oddajemy natomiast do dyspozycji wspaniały, jedyny w Polsce kryty tor do jazdy na rolkach o długości 400 m oraz tor zewnętrzny. Harmonogram jest dostępny na stronie www.arenalodowa.pl.

Dla amatorów fitnessu po przerwie otwarta została ponownie siłownia z profesjonalnym sprzętem przystosowana do treningów funkcjonalnych, kalistenicznych oraz crossfitowych. Pierwsze treningi grupowe, z zachowanie wszystkich zasad bezpieczeństwa sanitarnego, odbyły się w sobotę, 6 czerwca.

W skład specjalistycznego wyposażenia naszego obiektu wchodzą również najwyższej klasy rowery typu Spinner oraz 400-metrowa bieżnia tartanowa wokół toru lodowego.

 

Sportowa oferta Areny została niedawno rozszerzona o kręgielnię wyposażoną w 6 torów, przeznaczoną do rozgrywania zawodów rangi mistrzowskiej. Wewnątrz toru wrotkarskiego powstaje trawiaste boisko. A po wysiłku fizycznym można skorzystać z relaksu w saunie lub uzdrawiającej sesji w komorze hiperbarycznej.

Na obiekty Areny Lodowej zapraszamy wszystkich uprawiających sport zarówno zawodowców, jak i amatorów.

                                                     

Mariusz Strzepek

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

SP 10
SP 10 09.06.2020, 10:48
Czy w końcu Prezydent zacznie budowę boisk w SP 10 z projektu obywatelskiego 2018?
Dziwne
Dziwne 08.06.2020, 23:07
Szkoda, że w Arenie LODOWEJ nie można grać w hokeja. Trochę inaczej rozumiem wielofunkcyjność tego obiektu.
Deka
Deka 08.06.2020, 23:04
Wreszcie może arena zacznie na siebie zarabiać,bo dwóch latach od uruchomienia obiektu wartego ponad 50 mln złotych,miasto może w końcu uzyska pieniądze na bieżące utrzymanie,a co do do Lechii to żal serce ściskał kiedy mając jedną z największych hal sportowych w Polsce mecze transmitowane przez ogólnopolskie media odbywały się w scenerii rodem czwartej ligi halach samochodówki lub gastronomika.Obiekt od samego początku powinien być typowo komercyjny,zarabiać na koncertach,festiwalach zawodach sportowych etc.Inne hale typu atlas arena w Łodzi tętnią życiem cały rok a tomaszowskie władze nie potrafią wykorzystać potencjału Areny Lodowej w celach zarobkowych ale także żeby w każdy możliwy sposób zrobić z niej wizytówkę miasta.Niech arena lodowa będzie jednym z tych obiektów w Polsce oprócz wspomnianej Atlas Areny,Ergo Areny Sopot ,Areny Kraków itd.ktore promują Miasta,pomijając kubatury budynków mam nadzieję że oprócz wydarzeń sportowych,kilkanascie razy w roku będziemy mogli słyszeć w ogólnopolskich mediach o festiwalach,koncertach i innych wydarzeniach kulturalnych na skalę ogólnopolską.
Ams
Ams 09.06.2020, 17:15
Moim zdaniem takie myślenie jest błędne. Atlas Arena, Tauron Arena itp to obiekty od początku projektowane jako hale widowiskowe, czyli raz koncert, potem jakieś zawody, targi, znowu koncert itp. Natomiast Arena Lodowa była projektowana jako obiekt sportowy przede wszystkim dla łyżwiarstwa szybkiego, po to były wyłożone pieniądze i przede wszystkim powinna służyć tym sportom, które są uprawiane na lodzie (panczeny, short track, łyżwiarstwo figurowe, hokej, curling), szczególnie, że jest to jedyny taki obiekt w Polsce i jeden z kilku w Europie. 10 miesięcy w roku powinien być lód, dwa lodowiska na śródtorzu i tłumy sportowców z całej Europy i wszystkich tych dyscyplin. A koncerty itp. owszem, ale wtedy gdy jest przerwa technologiczna. A wychodzi na to, że to co powinno być podstawą za chwilę będzie dodatkiem. Budować taką halę, żeby siatkarze mieli gdzie trenować? Albo żeby koncerty organizować?
Paweł
Paweł 08.06.2020, 15:52
A basen złota rybka kiedy będzie otwarty?

Pozostałe