Na czym polegają długoterminowe zakłady bukmacherskie?

  • 08.06.2020, 12:52 (aktualizacja 08.06.2020, 12:55)
  • Mariusz Strzepek
Na czym polegają długoterminowe zakłady bukmacherskie?
Bukmacherzy od zarania dziejów kuszą potencjalnych klientów ofertami nie tylko na najbliższe wydarzenia, ale również na zdarzenia, których rezultat będzie znany dopiero po dłuższym czasie, np. po kilku lub nawet kilkunastu miesiącach. Są to tzw. zakłady długoterminowe.

Przykłady zakładów długoterminowych

Jaki zespół wygra rozgrywki piłkarskiej Ligi Mistrzów? Który kierowca sięgnie po tytuł mistrza świata Formuły 1? Kto zgarnie Kryształową Kulę w skokach narciarskich? Jaka drużyna wywalczy mistrzostwo NBA? Kto zostanie królem strzelców Bundesligi? Który zawodnik zwycięży w klasyfikacji generalnej IMŚ na żużlu? Czy reprezentacja Polski wyjdzie z grupy na mundialu? Bukmacherzy wystawiają kursy na podobne zdarzenia już na długo przed startem konkretnych zmagań, a na rozliczenie zawartych na nie zakładów trzeba czekać przeważnie wiele miesięcy. To są właśnie te słynne zakłady długoterminowe, w odróżnieniu od zakładów krótkoterminowych, czyli np. tych na rezultaty spotkań najbliższej kolejki Bundesligi, zawarte z dwutygodniowym wyprzedzeniem.

Czy warto zwracać uwagę na zakłady długoterminowe?

Jeśli jesteś typowym graczem rekreacyjnym, który obstawia od czasu do czasu za niewielkie stawki, a bukmacherkę traktuje przede wszystkim jako zabawę, to nie ma co dywagować. Zakłady długoterminowe to produkt który może Cię zainteresować, gdyż obstawianie rezultatów będących splotem zdarzeń na przestrzeni wielu miesięcy opiera się w głównej mierze na intuicji, a nie na dogłębnej analizie. Trudno bowiem przewidzieć np. to, że główny faworyt w połowie sezonu zanotuje potężną obniżkę formy lub jego starania storpedują kontuzje.

Specyfika zakładów długoterminowych, dopasowana do rekreacyjnych typerów, nie przeszkadza jednak w tym, żeby próbowali w nich swoich sił również gracze doświadczeni oraz tzw. zawodowcy, którzy z bukmacherki uczynili sobie stałe źródło dochodów. Wszystko przez bardzo atrakcyjne kursy, jakie bukmacherzy wystawiają często na tego typu zdarzenia. Grunt tylko, żeby nie typować zupełnie na ślepo i ten rodzaj zakładów traktować wyłącznie jako okazjonalny dodatek do kuponów stawianych zgodnie z określoną strategią. O tym jednak każdy doświadczony i profesjonalny gracz wie.

Czy w zakładach długoterminowych można wygrać?

Zakład długoterminowy zazwyczaj można zawrzeć zarówno przed startem danych zmagań, jak i w ich trakcie. Najlepszy zarobek najczęściej przytrafia się oczywiście po postawieniu na underdoga zanim rozgrywki się zaczną. Wie coś o tym amerykański aktor Tom Hanks. Jak donosi portal Interia.pl w 2015 roku „(...) postawił przed sezonem 100 funtów na to, że Leicester City zdobędzie mistrzostwo Anglii. Lisy były wówczas skazywane na walkę o utrzymanie i kurs na ich sukces wynosił... 5000 do 1. Leicester sprawiło jednak ogromną sensację i wygrało tytuł. Jeśli Hanks rzeczywiście zdecydował się postawić pieniądze na drużynę prowadzoną przez Claudio Ranieriego, zarobił więc okrągłe pół miliona funtów!”.

Gdzie zawierać zakłady długoterminowe?

Ten rodzaj zakładów oferują w tej chwili w zasadzie wszyscy legalni bukmacherzy na rynku, a ich zestawienie dostępne jest na WygranaOnline.com. Tak więc wybór firmy bukmacherskiej nie powinien stanowić najmniejszego problemu. Ważne natomiast, aby pamiętać że od zakładów bukmacherskich można szybko i łatwo się uzależnić, dlatego zawsze zachowujmy rozwagę, bez względu na to czy planujemy obstawić zakłady krótkoterminowe czy długoterminowe.

 

Mariusz Strzepek

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe