Moja nienawiść jest lepsza niż Twoja

  • 11.06.2020, 20:52 (aktualizacja 11.06.2020, 22:00)
  • Mariusz Strzepek
Moja nienawiść jest lepsza niż Twoja
"Chamska hołota", "gorszy sort", "jesteście kanaliami", "nie wycierajcie sobie mord zdradzieckich moim bratem". Ten pierwszy cytat jest chyba dzisiaj najbardziej popularny. Widziałem gdzieś chyba nawet, że w ramach protestu ludzie w ten sposób podpisują własne zdjęcia. No cóż słowa wypowiedziane w parlamencie, są faktycznie mało "parlamentarne". Są jednak przede wszystkim bardzo emocjonalne. Wypowiadane w chwilach silnego wzburzenia. Nie ukrywam, że i mnie zdarza się wybuchnąć i nie przebieram wtedy w słowach. Nie chodzi jednak o to, by J. Kaczyńskiego usprawiedliwiać, ale abyśmy odróżnili emocje od cynicznego, zorganizowanego w sposób usystematyzowany i zaplanowany hejtu. Trzeba pamiętać, że ofiarą tego drugiego przez całe lata byli obaj bracia Kaczyńscy. Pokażę Wam kilka przykładów z ostatnich dni.

Zacznę od posła Krzysztofa Piątkowskiego w Łodzi. Niedawno opublikował na FB post, który możecie zobaczyć poniżej. Mnie nie chodzi o jego treść ale o zawartość fotografii. Jeden z ustawionych w tle banerów zawiera "#wyPAD2020" - odnnoszacy się wprost do internetowego hasła i profilu na FB. Nikt chyba nie ma wątpliwości kogo ten wpis dotyczy i jaka jest jego wymowa. Czym się to różni od palca posłanki Lichockiej? Dokładnie tym, o czym napisałem na wstępie. W jednym przypadku mamy do czynienia z zahaczającą o wulgarność arogancją, z drugiej formułę zorganizowanego upadlania głowy państwa. Tak, jak nie godziłem się z formą ataków na Bronisława Komorowskiego, również tą organizowaną przez tomaszowianina Roberta Frycza, tak trudno zgodzić się i z tego rodzaju podejściem. I znowu porównajmy posła RP, to anonimowego internauty. Możemy chyba zastosować jakiś mnożnik. I nie ma znaczenia kogo to dotyczy. "Wypad" można powiedzieć w odniesieniu do natrętnego lumpa ale nie do Prezydenta Rzeczypospolitej. Przesadzam? Być może...

 

 

Kolejny przykład, to wpis lokalnego lidera PO, Arkadiusza Gajewskiego. Również znajdziecie go poniżej. Dotyczy, tak jak poprzedni, zbiórki podpisów pod kandydaturą Rafała Trzaskowskiego. Nasz radny wojewódzki po mojej uwadze tekst przeredagował. Ale jak nazwać próbę wmieszania w obecne wybory prezydenckie zabójstwa Pawła Adamowicza. Jak dla mnie jest to kolejna cyniczna partyjniacka gra na emocjach. Co ma wspólnego Andrzej Duda z czynem szaleńca w czasie finału WOŚP? Ja związku doszukać się nie mogę. Natomiast dostrzegam nikczemność tego rodzaju sugestii. Cały wpis bardzo emocjonalny i w treści "odwetowy". Czy chodzi o Polskę? Czy może o pospolitą wojnę politycznych gangów. Dobrze, że treść notki się zmieniła, ale pokazuje ona nastawienie i narrację, jaka jest prowadzona. Koledze Arkadiuszowi, jako osobie rodzinnie związanej z jednym z żołnierzy wyklętych, przypomnę tylko, że sformułowanie "gorszy sort" mówiło o kolaborantach, którzy donosili niemieckim i sowieckim okupantom na swoich sąsiadów. W Polsce, w czasie wojny, wykonano kilka tysięcy wyroków śmierci wydanych przez Państwo Podziemne. Przyznam natomiast, że porównanie było równie podłe. 

 

 

Wielu polityków mówiło, że wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego odhumanizowują. To prawda. Pytanie: czym się różnią jego oponenci. Poniżej wpis pełnomocniczki łódzkiej liderki PO, Hanny Zdanowskiej ds. równego traktowania, Agnieszki Łuczak. Do dzisiaj nie uzyskaliśmy odpowiedzi na pytania w tej sprawie zadane prezydent Łodzi. Jeśli ten wpis jest przykładem wzorowego traktowania ludzi i równości, to czy można dziwić się Jarosławowi Kaczyńskiemu, że mówi o "chamskiej hołocie"?  Pani we wpisie nie tylko odczłowiecza ale też próbuje zastraszać (warto zwrócić uwagę, że środowisko to lajkuje teggo rodzaju wypowiedzi a więc je aprobuje). Zresztą podobny ton stosuje jej brat, a równocześnie radny powiatowy PO. Kilka tygodni temu w czasie konferencji prasowej na temat epidemii deklarował, że może z niej powyrzucać dziennikarzy. 

 

 

Dzisiaj wpadł mi w oko inny obrazek (również poniżej). Chyba nikt nie ma wątpliwości, że to dosyć paskudna "wklejka". W dodatku wykorzystująca wizerunek anonimowej osoby. No ale przecież mem przemawia: tak zachowują się zwolennicy Dudy. Tyle, że sporządzili to zwolennicy zupełnie kogoś innego. O aspektach prawnych tego zdjęcia moglibyśmy dyskutowac godzinami. Może powiem tylko, że słowo "Konstytucja", to nie tylko napis na T-shircie. 

 

 

Mariusz Strzepek

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (49)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

elochim
elochim Wczoraj, 07:57
takie slogany trzyma w łapie gad który uczestniczył w zamordowaniu Chrystusa człowieka z narodu żydowskiego i po dzień dzisiejszy się tym chełpi.
Ł. Grzelczak
Ł. Grzelczak 18.06.2020, 17:50
panie Mariuszu, delikatnie przypominam ze hejt i mowa nienawiści stanowią także pański styl dziennikarski. Dla przykładu mogę nadesłać kilka artykułów, w szczególności dotyczących kobiet związanych z tomaszowskim samorządem.
mieszkaniec TM
mieszkaniec TM 15.06.2020, 10:10
Po ostatnim ataku nienawiści pana Dudy na osoby LGBT uważam, że nie jest godny bycia prezydentem tak wspaniałego kraju jak Polska. Naprawdę nie potrzebujemy jako głowy państwa zakompleksionego krzykacza, który zieje nienawiścią do każdego kto myśli inaczej niż on. Głosowanie na Dudę to jest obecnie zwykły obciach i wstyd.
m&m
m&m 15.06.2020, 14:26
Pomijając głupi i toporny sposób przekazywania poglądów na temat lgbt przez Dudę (polecam komentarz Bosaka na ten temat), to jednak widać tutaj całkowity brak zrozumienia w w/w sprawie. Pewnie jak znakomita większość Polaków nie mam problemu z osobami o odmiennej orientacji w swoim otoczeniu. Naprawdę. Ale ruch lgbt, to lewicowa rewolucja w czystej postaci. I z tym mam ogromny problem. Kiedyś rozwałkę robił proletariat a dziś lgbt. Nie może być tak, że zdecydowana mniejszość na siłę chce narzucać swoje kontrowersyjne poglądy i kontrowersyjny sposób wychowania. Szuka się przy tym pretekstów do awantury wyzywając ludzi, których nie obchodzą sprawy łózkowe innych, że są źli i powinni się zmienić, bo wzdrygają się w naturalny sposób na myśl o seksie z osobnikiem swojej płci. Dla mnie faceci poubierani jak papugi zawsze będą śmieszni i do traktowania z przymrużeniem oka. Dla mnie to nie jest cool. Bo nie musi być. A właśnie ruch lgbt z takich pajacy robi swoją wizytówkę. To wszystko nie ma nic wspólnego z tolerancją. Chodzi o dym. O rozpieprzenie wszystkiego, co trzyma w kupie społeczeństwa. I na pewno znaczna część gejów nie chce mieć z tym nic wspólnego. Zresztą można trafić na takie wypowiedzi nawet na youtube. Tak naprawdę to nie służy nikomu a wręcz zraża tolerancyjnych ludzi do odmiennych osób. Prawo w Polsce jest równe dla wszystkich. Czy pobiją geja czy hetero-kara. Ale nie kara za to, że komuś się nie podoba cała ta lewacka otoczka. To jest podobnie jak z wciskaniem na siłę Polakom antysemityzmu. Większość powie sobie - o co k... im chodzi? Co mnie to interesuje? Dlaczego mnie wyzywają od nienawistników? Bo chodzę do kościoła, z którego się robi oazę pedofilli i nietolerancji? Sami robią sobie wrogów. I najgorsze jest to, że świadomie i wykorzystując swoich sympatyków, mówiąc im, że to dobre dla nich. A Duda wali jak toporem. Na co to komu? Ps rozumiem, że w domyśle Trzaskowski jest tolerancyjny? Szczerze? Jak mi przyprowadzą dragkłina, żeby czytał bajki dzieciom w szkole, to pierwszy będę gonił tego prezydenta z jego tolerancją. Ciekawe czy swoje dzieci wysłałby na taką nasiadówkę. Zobaczcie sobie wywiad z Hartmanem u p. Jaruzelskiej. Przecież takiego bełkotu i magazynów głupoty i nieścisłości nie da się znieść. A to gość, który stoi w pierwszym szeregu rewolucji z całą tą lgbt. Fajne szczególnie jego stare rozważania o pedofilli. Obrzydliwa persona. I jak tu się ludziom dziwić. Tu nie chodzi o wypracowanie tolerancji w narodzie tylko wypracowanie nienawiści tam, gdzie jej nie ma. Wszyscy próbują coś na tym ugrać i jest co raz gorzej.
Strong
Strong 16.06.2020, 19:12
Bardzo dobra opinia - i b.sensowne, stonowane, zaakcentowanie tematu.
Jak dla mnie można jechać to całe LGBT - nic więcej tylko pajacowanie (ale to moja opinia)
Inny
Inny 15.06.2020, 19:03
Wybrał sobie zaj..... y temat do kampanii. Wolę słuchać Powstańcow i popieram ich zdanie i niż twoje, adwokat się znalazł. On nie wie o czym mówi a ty już tego nie prostuj
m&m
m&m 15.06.2020, 21:15
A co powstańcy mają do tego? I dlaczego powstańcy? O co ci chodzi? Akurat ci od LGBT plują na powstańców i ich wartości związane z patriotyzmem, Polską i wartościami rodzinnymi. To tacy tęczowo Kononowicze. I nie mówię o osobach o innych upodobaniach łóżkowych tylko tych wszystkich lewackich terrorystach z różnych antif, LGBT itd itp szukajacych wszędzie śladów nietolerancji i faszyzmu. Przestępców chodzących w koszuleczkach z sierpem i młotem czy che gevara. Piewców najbardziej zbrodniczych systemów w historii świata. Powinni tego zabronić. I tu się akurat zgodzę z Duda. Że to nie chodzi o pojedynczych ludzi tylko o sam ruch, jego działalność i to do czego ode przyczynia. Słuchaj powstancow i nie wycieraj sobie nimi gęby. A poza tym nie głosuje na Dude, więc nie jestem jego adwokatem tylko krytykantem raczej. Z tym, że nie mam zamiaru go krytykować z pozycji największej partii opozycyjnej, bo to jak spod jedynki wpaść pod dwójkę. I to po uszy.
Mnie
Mnie 15.06.2020, 17:59
też to przeraża, bo godzi w podstawę społeczeństwa-rodzinę. Obyśmy nie obudzili się z ręką w nocniku w imię poprawności politycznej.
kiki
kiki 14.06.2020, 19:48
O jejku....nareszcie "koliberek liberałek" napisał rozsądnie w miarę bezstronnie i sprawiedliwie o nienawiści PO i KO do PiS. Zdrowy rozsadek to zdrowe myślenie i pisanie.
WuPe
WuPe 13.06.2020, 23:45
Uważam, iż pan Jarosław prócz kilku imperatywów moralnych zachowuje stoicki spokój godny pochwały. W TV nie pokażą jak w sejmie lżą z katastrofy jego rodziny, ale usłyszymy jak JK mówi ,,zdradzieckie mordy". Uważam, że lżenie że śmierci kogoś bliskiego to coś tak niehumanitarnego, że ,,chamska hołota" brzmi jak komplement w stosunku do tych prymitywnych ludzi z PO.
Kot
Kot 13.06.2020, 17:36
Brakuje jeszcze pisowskich działaczy
T.m
T.m 13.06.2020, 15:44
Brakuje jeszcze tomaszowskich dzialaczy po w koszulkach konstytucja:)
T.m
T.m 13.06.2020, 15:40
Ostatnio pan schetyna byl widziany na meczu slaska wroclaw,czy jego mecz jest wazniejszy niz moj?
spinoza
spinoza 13.06.2020, 14:39
głodny... głodnemu zawsze wyPomni...
Cogito
Cogito 13.06.2020, 11:47
Może trochę obiektywizmu - jeśli rzecz dotyczy PiS-u , to są emocje, a jeśli PO, to cynizm. Drogi panie , rzetelność dziennikarska była wartością. Dziś, jak widać na przykładzie tego artykułu, zdewaluowała się. Jak widać w emocjach mogą mówić tylko zwolennicy jednej słusznej partii, reszta ma trzymać nerwy na wodzy. Z tego powodu pana argumenty nie trafią do naprawdę myślących ludzi.
Ajdejano
Ajdejano 13.06.2020, 19:17
Do Cogito:
1. Platfusy sami są cyniczni i sami dają powód do cynicznej ich oceny

2. Przy "redaktorce" Kolendzie-Zalewskiej, MS jest ideałem dziennikarstwa. Już dawno zdewaluowałą się niby "niezależna" dziennikarska robota np. tvn-u i innych g.ó.w.n.i.a.n.y.c.h mediów.

3. Jeżeli argumenty Pana MS nie trafiły do Pan, to zupełnie nie oznacza to, że Pan jest jednym z tych myślących. Jeżeli jednak jest Pan myślącym "inaczej" , to nie dziwię się pańskiej frustracji, tak jak nie dziwię się Biedroniowi, który nie cierpi heteroseksualnych....
MS
MS 13.06.2020, 14:09
W poszukiwaniu ludzi myśląctch spędziłem połowę życia. Wypalił cieżarówkę baterii w latarce i... słabo

Kilka szybkich przykładów w formmie pytań i odpowiedzi. .

1. Czy ludzie myślący rozróżniają obiektywny materiał dziennikarski od z definicji subiektywnego felietonu? - no niby tak

2. Czy ludzie myślący zauważyli, że nie gloryfikuję żadnej ze stron i żadnej nie usprawiedliwiam, a jedynie wskazuję na różnicę wynikającą z budowy nienawiści w sposób przemysłow? - no niby tak

3. Czy ludzie myślący pojmować powinni, że kontestacja cudzych zachowań nie może polegać na ich kopiowaniu? - no niby tak

4. Czy bycie myślącym polega na umiejętności dokonywania analizy z wyłączeniem emocji? - no niby tak

To tyle, co mogę napisać "do naprawdę myślących ludzi". Pominę umiejętność czytania stosunkowo prstych tekstów ze zrozumieniem.
obserwator
obserwator 17.06.2020, 22:27
Zadając niby retoryczne pytania i automatycznie odpowiadając na nie pojechał Pan po bandzie.Otóż pytanie nr 2) wcale nie jest retoryczne a odp. na nie wcale by nie brzmiała "no niby nie" a "na pewno nie !".Wielce szanowny Panie MS , na opinię bycia obiektywnym nie gloryfikującym żadnej ze stron należy zapracować całym swoim jestestwem a nie samemu to ogłaszać jak inny WIELKI obiektywny i niezależny inaczej polityk który obwieścił że jest niezłomny.
Anna
Anna 13.06.2020, 11:07
To ostatnie zdjęcie jest przerazajace czy te kobiety zdaja sobie sprawę jaki trzymaja baner? Nie wstydzą sie nie sa juz mlode i powinny znać zycie ze tyle obrzydliwej nienawisci nie przystoi babkom? Wnuki pewnie wstydzą sie za takie babki wstyd!!!!
Napisano
Napisano 13.06.2020, 15:45
że to wklejka. I tak wam robią wodę z mózgu...
m&m
m&m 13.06.2020, 14:28
Trzeba było przeczytać tekst. Jesteś typowym targetem internetowego trollingu. Tylko obrazki.
MS
MS 13.06.2020, 14:10
Potrafimy czytać, czy oglądamy tylko obrazki i to niezbyt dokładnie?
J.P.
J.P. 12.06.2020, 21:42
Nie ma co porównywać ... PO zostało ocenione kilka lat temu przez wyborców. Tylko, że Ci sami wyborcy zawierzyli następnym tzw. politykom, którzy obiecywali nie popełniać podobnych błędów i być wzorem zachowania i postępowania. Na obietnicach się skończyło i szambo wybiło.
m&m
m&m 12.06.2020, 13:51
Platforma łatwo zapomina (wspominając zamordowanego p. Adamowicza), że póki co jedyny, wprost inspirowany wojną pomiędzy partiami i hejtem, mord polityczny został dokonany przez ich sympatyka na członku PIS w Łodzi. Ostatnio widziałem fotkę ich kandydata na prezydenta w towarzystwie pana w maseczce z napisem j....ć pis. Oczywiście PiSowcy też dokładają do pieca. A naród podzielony i się kłóci. Są ludzie ściśle związani z ***i politycznymi i niech sobie walczą, ale cała reszta nie powinna dać się wciągnąć w to bagno. Kochani niech naszymi wyborami rządzą suche fakty, argumenty, liczby a nie ryża k.... czy karakan. Bardzo trudno w tej całej propagandzie jest jednak wyłapać to, co prawdziwe. Jedni mówią, że dzień a drudzy, że na 100% noc. I bądź tu mądry.
Napisałeś
Napisałeś 12.06.2020, 21:03
prawdę, która boli i wszystkie partyjne bezmózgi Cię zminusowały. Zdrowia!
m&m
m&m 13.06.2020, 14:31
Chyba masz rację, bo jakiegoś hejtu tam nie było. Raczej fakty. Rzadko tak szybko zbieram tyle minusów. Ale dawajcie. Można pobić rekord. Czuje nosem efekty mobilizacji z okazji zbierania podpisów...Ale to śmieszne i żałosne.
To
To 13.06.2020, 19:39
jest nas dwóch.Też zyskałem poniżej wielbiciela ;)
Odpisałeś
Odpisałeś 13.06.2020, 07:55
Jest powiedzenie, prowda, tys prowda, g....o prowda.Ty niezależny haha
Obśmiałeś
Obśmiałeś 13.06.2020, 15:47
jak prawdziwy bezmyślny partyjny aktywista, brawo ty. Daj minuska.
Nic śmiesznego
Nic śmiesznego 13.06.2020, 17:05
Bezmyślny i ślepy to jesteś ty i twoi idole ja chołota
Nie
Nie 13.06.2020, 19:30
wnikam w pochodzenie, tylko w treść, ale skoro tak...to wyrazy współczucia.
Po
Po 12.06.2020, 13:37
czynach ich poznacie, a raczej już poznaliście. Jednych i drugich.
Teraz wybierajcie, ale nie tanie hasełka, bo w przyszłości przełoży się wszystko na wasze życie.
Stąd
Stąd 12.06.2020, 07:45
No brawo!!!!!
Piękny przykład umiejętności przejścia od niby krytyki jednych do wielkiej krytyki innych.
Czekam na tak wnikliwy i duży artykuł o obecnej sytuacji w szpitalu Pana Redaktora zasiadającego w Komisji
pralka
pralka 14.06.2020, 14:06
Nie doczekasz się, bo nie o tym pisał prezes list do swoich
RÓŻNICA
RÓŻNICA 12.06.2020, 07:45
Różnica której autor nie dostrzega jest taka , że jedni sprawują władzę a drudzy nie. Odpowiedzialność za słowo i czyny zawsze dla rządzących jest większa zwłaszcza , że szli do władzy z hasłami ,,odnowy moralnej". Symetria którą autor stara się wykazać nie występuje. Wszyscy mają się ,,zachowywać" ale ton dyskusji zawsze nadają sprawujący władze. Kiedy poznamy sprawców rzekomego ,,zamachu w Smoleńsku" ?. Osoby podnoszące tą teorie są obecnie przy władzy. Mają pieniądze , instrumenty aby wskazać domniemanych zamachowców. Czekamy ....czekamy ....i się po tylu latach rządów doczekać nie możemy.
MS
MS 13.06.2020, 14:12
A co ma piernik do wiatraka? Gdzie w felietonie jest choćby słowo o katastrofie smoleńskiej? Oczywiście, że symetria nie występuję, cały felieton jest na ten temat.
tomaszowianin
tomaszowianin 13.06.2020, 21:08
Piernik do wiatraka ma to, że niewygodne wypowiedzi wywiewa.
PS Proszę mnie nie straszyć pokazywaniem moich adresów przed niepublikowaniem moich komentarzy. Wiem, że p. zarabia prywatnie, ale niech p. to robi delikatnie.
PS1 Znowu pewnie zero...
Trz
Trz 12.06.2020, 07:00
Brawo dla Boga Spinozy...
ComTM
ComTM 11.06.2020, 23:51
Cóż, nie sądzę, aby jedni byli lepsi od drugich, tzn. obecnie rządzący od opozycji, lub opozycja od rządzących. Problem dotyczy całej tzw. klasy politycznej. Klasy, która póki co nie ma klasy, nie ma zasad, honoru, poczucia godności i odpowiedzialności. Na te wartości musimy poczekać pewnie kilka dekad lub pokoleń. A i to pod warunkiem, że nie przytrafią się nam zawieruchy dziejowe, wojny, rewolucje. "Kto wiatr sieje, burze zbiera" - to zostało już dawno zdefiniowane jako obserwacja ludzkich zachowań i mentalności. Na co więc się oburzamy? Na siebie samych, na innych postępujących podobnie jak my?
Luks
Luks 11.06.2020, 23:46
Nadzieja w kawie 🙂
Ajdejano
Ajdejano 11.06.2020, 23:37
Do tego poniżej: komu bijesz brawo za odwagę? Potrafisz logicznie odpowiedzieć ? Gajewskiemu, Łuczak, Piątkowskiemu, Adminowi, czy tej pani z tym napisem na najniższym zdjęciu powyżej ?

Kampania robi się chamska. Radny Gajewski, Piątkowski, Łuczak do takiej kampanii pasują. Czyją się jak ryba w wodzie.

PS. Świetne podsumowanie materiału powyżej:" kon-sty-tu-cja", to nie tylko (nie wiadomo): prześmiewcze, dowcipne hasełko na koszulkach dziwnych ludzi typu tw Bolek i innych przygłu..., ale to podstawa naszego państwa, którą przygłupy wycierają sobie gęby.

Zenek
Zenek 12.06.2020, 09:57
Odstaw to co bierzerzesz, to jest ton twojego guru
Ajdejano
Ajdejano 12.06.2020, 22:04
Na nic więcej ciebie nie stać ? Wyrzuć tę zdartą płytę, powtarzasz się już kilkukrotnie. Nudne to jest.
tomaszowianin
tomaszowianin 13.06.2020, 21:21
kilkakrotnie panie. Nudne jest już p. pouczanie. Daj p. sobie...
Pozdrawiam. Stary polonista.
Ajdejano
Ajdejano 15.06.2020, 20:11
Do tomaszowianina - tzw. "starego polonisty": jak ty jesteś "polonistą", to ja jestem księdzem biskupem> Zacząłeś pierwsze zdanie wyrazem, pouczającym mnie: "kilkakrotnie".
Jeżeli "stary polonista" pisze zdanie: "kilkakrotnie panie.", to to zdanie powinno brzmieć :"Kilkakrotnie panie.", Czyli powinno zaczynać się z dużej litery - "stary polonisto" . A może jesteś już zbyt starym polonistą - co ???

Pozostałe