Po co im maseczki?

  • 13.06.2020, 09:35 (aktualizacja 22.06.2020, 12:26)
  • Imię i nazwisko do wiadomości redakcji
Po co im maseczki?
Chciałabym Państwu zwrócić uwagę na zachowanie większości tomaszowian. Otóż miałam wczoraj okazję przemieszczać się autobusami komunikacji miejskiej. Zgodnie z aktualnymi przepisami antyepidemicznymi, pasażerowie powinni mieć wszyscy pozakładane maseczki. Niestety, za każdym razem w byłam jedyną osobą w pojeździe, która miała maseczkę na twarzy. Czy to jest odpowiedzialne zachowanie? Szczególnie, że informacja o codziennych zachorowaniachw naszym mieście nie jest jakąś głęboko skrywaną tajemnicą. Ludzie chorują, często (jak można wyczytać) przechodzą chorobę ciężko, a niemal na każdym kroku mamy do czyniennia z bezmyślą niefrasobliwością. Pozostawiam ku rozwadze i zachęcam Policję oraz Straż miejską do wycieczek autobusowych po mieście.

Imię i nazwisko do wiadomości redakcji

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (69)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Obeznany
Obeznany 18.06.2020, 14:54
Temat norm kolizyjnych jest mi znany tu jest inna sytuacja, bezprawie.
$
$ 17.06.2020, 14:39
Przecież to nie o to chodzi, zolnierze w maskach, pomniki w maskach i prezydent na ceremoniach w maskach to hańbiące zjawisko obdarcia ze czci. Prawa człowieka sie depcze, nakaz masek to zniewaga i warto zaznaczyc ze obowiazuje zakaz zaslaniania twarzy w miejscach publicznych, te dwa przepisy sie wykluczaja, z czego jeden jest prawem a drugi noszenie masek jest bezprawiem.
Duda tym razem Ci sie nie uda. Pozwolil Pan sobie na glowe wejść Ministrowi od koronawirusa.
WuPe
WuPe 18.06.2020, 11:00
Trzeba pamiętać, że jedna ustawa znosi działanie drugiej, więc przepisy nie mogą się wykluczać.
Goska
Goska 16.06.2020, 15:24
A niby po co te maski??
Wakacje
Wakacje 15.06.2020, 07:22
Chyba został tutaj sam elektorat..."lepiej było pięć lat temu"...a reszta wyjechała na długi weekend...bo mają za co...
Uwaga na kryptowaluty. Znowu gigaprzekret pod pozorem modernizacji.
Uwaga na kryptowaluty. Znowu gigaprzekret pod pozorem modernizacji. 15.06.2020, 02:14
Przepraszam Redakcje za off topic, ale chcialbym ostrzec, a nadal nie czuje sie kompetentny by zaproponowac w formie tekstu.

UWAGA!
Zanim przelejsz jakiekolwiek pieniadze za tzw kryptowalute (namacalnie paragon z jakims kodem),przeczytaj tekst chocby z PolsatNews.pl
na temat jednej z wiekszych platform obrotu ktryptowalutami o nazwie QUADRIGA.

Ponad 150 baniek USD stracilo ponad 70 tysiecy ludzi...
Jest tego coraz wiecej i jak widac chocby po Tomaszowie, oplaca sie to prowadzic nawet w malych miastach. Wypasione lokale z dywanami wewnatrz, bez personelu ktorych wlascicieli stac na wymiane dewastowanych komputerow... Z czego kasa na to?

Wpisz w Google:
"Platforma handlu kryptowalutą okazała się piramidą finansową"

I sam wybierz zrodlo ktore wg Ciebie jest wiarygodne.

Badzmy ostrozni!
To jest zjawisko troche z pogranicza hazardu - ze a nuz z dnia na dzien zycie moze sie odmienic. A zero-jedynkowa kultura konsumpcyjna mowi nam albo masz (cos tam aktualnie wciskane), i jestes kims, albo nie masz i jestes nikim. Nie dajcie sie tym zastraszyc.
Jejo
Jejo 14.06.2020, 23:15
W pigułce:
Kazdy z nas zna kogoś kto zmarł na serce, raka, udar, w wypadku etc. Rączka w górę kto zna kogoś kto zmarł na Covid19 - szybki test ku ucięciu głupich gadek poniżej !
G
G 15.06.2020, 12:39
Niestety statystyka jest wygodnym narzędziem do manipulacji w obie strony.
Przykładowo, w ostatnich liczba włamań w przeliczeniu na mieszkańca jest bardzo mała (< 0,5%), zatem po co większość ludzi zamyka swoje mieszkania/samochody na klucz?
Tutaj chodzi o relatywnie mało inwazyjne działania prewencyjne. Dlatego nie jestem zwolennikiem zamykania gospodarki, ale nie przesadzajmy też, że zachowanie odstępu czy zasłonienie twarzy na kilkanaście minut, to jakieś wielkie wyzwanie dla obywateli.

Zapewne, gdyby sklepy oferowały promocyjne ceny dla osób stosujących się do ww. działań, to okazałoby się, że prawie każdy potrafi się podporządkować. :)
Francuskie "Echa" to jeden z wiekszych dziennikow we FR, centrowy
Francuskie "Echa" to jeden z wiekszych dziennikow we FR, centrowy 15.06.2020, 17:04
Dokladnie.

Wrzućcie tez w Google ponizsza fraze i wybierzcie zrodlo ktore Waszym zdaniem jest najbardziej wiarygodne:

"Francuski dziennik ekonomiczny Les Echos: Polska prymusem Europy w kryzysie Covid-19"

$$$
$$$ 14.06.2020, 21:52
Jest jeszcze jedna sprawa. Jak mozna bylo kazac ludziom brac slub w maskach. Kto sie na takie cos zgodzil to musi byc psychicznie zachwiany. To hańba dla normalnie myslacego czlowieka, albo żołnierze w maskach to bezprawnie, kto na to pozwala.
Ws zolnierzy
Ws zolnierzy 15.06.2020, 17:17
No akurat zolnierz ze slaba wydolnoscia pluc to zaden zolnierz.

W ubieglym roku natknalem sie na zamatanie Warszawskiej a nie mialem telefonu z aparatem. Na rowerze w masce antysmogowej przejechalem jak najszybciej potrafie pod gore na osiedle Hubala po aparat. W mase antysmogowej. Lało się ze mnie troche, rzeczywiscie sie dusilem, ale przejechalem. Jestem palaczem z nadwagą, zyje w miescie ze smogiem, a jednak szybki pobor tlenu i przerobienie go przez moj organizm bylo mozliwe.

Mysle, ze badania wydolnosciowe przed wstapieniem do wojska powinny byc kluczowe. Bardziej nawet niz sprawnosciowe - bo to mozna wypracowac. Pluc, serca nie naprawisz. To cale cardio - zestaw tych cwiczen niby wzmacniajacych - to ma jedynie sens jesli nie masz jakies wady. Wrodzonej czy nabytej.

Wiec w przypadku zolnierzy slaby argument. Jesli on ma problem z oddychaniem w maseczce, to nie powinien byc w armii.

Widz
Widz 14.06.2020, 21:40
Czasami ci bez wyksztalcenia maja wiecej zdrowego rozsądku niz dyplomiarze, wiem co mowie jak poslucham co mowią niektorzy to sie w glowie nie miesci boja się wszystkiego, bo ich tv przestraszyła.
Co do urzędów i szkol nigdy nie powinny byc zamknięte, zresztą jak cala gospodarka, to byl szczyt glupoty. Ale kto rządzi katecheci i historycy wiec nic dziwnego.
Jejo
Jejo 14.06.2020, 23:20
Jeszcze socjolodzy, politolodzy, nauczyciele w (TM), wszystko to nigdy nie wyszło na wolny rynek , życia nie zna, nie rozumie procesów gubi się s swoją ostoję znalazło w państwówce gdzie się ma za niewiadomo co 😟
Jejo
Jejo 14.06.2020, 23:12
Brawo !!!!!
h
h 14.06.2020, 17:37
Nikt nie chodzi w maskach.

W Dino przy św. Antoniego gdy zwrócisz uwagę by Ci postrobol (zgrzewka piwska w środku tygodnia, no to kto? Zresztą wąsicha, znam z widzenia typa), by Ci postobol nie kładł się na plecach w kolejce to najpierw śmich, potem pyskówa. Unn życie przeżył, unnn je zna, jemu żaden wirus niestraszny. Zawodówka, mooooże matura w Mechaniku, w wyciagniętych na kolanach jednych granatowych gaciach które dostał z zakładu i które potem przez 20 lat miał na wszystkie okazje, unn jest osiedlowy ekspert tera. Rudy tęgi babol za kasą to samo. Zero maseczki, tylko ta plexi co zainstalowali. Nie ma sensu się wykłócać. Przychodzić w porach gdy to dziadostwo śpi, rudemu babolowi pieniądze przekazywać stajac dalej. Jedyne wyjście.

Gdy w Tomaszowie było 100 razy mniej przypadków zarażenia opakowywali się w latex od stóp do głów.
Mieszkaniec Tomaszowa
Mieszkaniec Tomaszowa 14.06.2020, 15:41
Ciekawe, kiedy wreszcie w Tomaszowie będą normalnie otwarte urzędy ? Trzeba się umawiać na konkretną godzinę i tak się stoi tłocząc w kolejce. A w sklepach tłumy ludzi, czy urzędnicy aż tak boją się koronawirusa ?
WuPe
WuPe 18.06.2020, 11:03
Mięso upolujesz, rybę złowisz, warzywo wyhodujesz, chleb upieczesz, a dokumentów nie obrobisz, stąd ta różnica;-)
olek
olek 15.06.2020, 10:31
nikomu się nie chce robić , urzędy śpią, nauczycielom się nie chce (dziecko w domu siedzi ciągle bo odradzają uczęszczanie i nie otwierają klas) , lenistwo pełną gębą
Jejo
Jejo 14.06.2020, 23:23
Onety i demotywatory oglądają- zapraszam do patio w starostwie , nawet się z tym nie kryją, dobrze że tam takie dziadostwo to czekajac kilka godzin na kolejkę to się naoglądam 😁
Geralt z Rivii
Geralt z Rivii 14.06.2020, 09:52
Po pierwsze epidemii u nas już dawno niema a po drugie noszenie maseczki to wiecej szkody niż pożydku szkoda strzępić ryja dla tych co noszą szmaticzki na twarzy, BRAWO dla ludzi myślących nie dajacych sie zastraszyć. Chcą wprowadzić nowy porzadek światowy ale im sie to nie uda, brawo dla
Tych co wreszccie przemyśleli 💪💪
Sbdy
Sbdy 15.06.2020, 23:21
Debil to mało
Jejo
Jejo 13.06.2020, 21:59
Najwięcej infekuje państwo tj. DPS, szpitale, urzędy etc. Tyle w temacie - jak państwo sobie nie radzi niech się odp...li od obywateli. Gdzie jest ustawa ograniczjaca wolność i swobodę tj. Noszenie masek etc. Nawet podstawy prawnej nie umieją stworzyć nie mówiąc o zapleczu naukowym, technicznym itd. Przykład idzie od starego kawalera z Żoliborza i kolegów z ruchu hipisowskiego.
Miliard złotych DZIENNIE, Rząd RP Premiera M.Morawieckiego wydaje na przedsiębiorców…
Miliard złotych DZIENNIE, Rząd RP Premiera M.Morawieckiego wydaje na przedsiębiorców w Polsce podczas pandemii. Co wy na to? 13.06.2020, 23:39
powiedz lepiej ile od tego państwa kasiory dostałeś szynkarzu. Miliard złotych DZIENNIE, na Ciebie płacimy. Gęba pełna komunałów o nowocześności, ale on–line firmy poprowadzić nie potrafisz.
Jejo
Jejo 14.06.2020, 13:18
Skąd pochodzą środki ???
?
? 14.06.2020, 17:37
Od Ciebie? Skoro formalnie ty nigdzie nie pracujesz...
Jejo
Jejo 14.06.2020, 19:13
3/4 mi z pensji biorą , pensja 3 x średnia krajowa, fajnie się żyje za "cudzesy"
Jejo
Jejo 14.06.2020, 12:04
Skąd pochodzą środki ?
varan
varan 13.06.2020, 19:52
To faktycznie jest ciekawe zjawisko. W kwietniu i w maju, gdy wirusa w mieście praktycznie nie było, właściwie wszyscy chodzili w maskach i patrzyli się oraz omijali mnie na ulicy jak trędowatego, ponieważ nie miałem założonej maski - nie wchodząc z kimś w kontakt (rozmowę) a tylko mijając się na chodniku nie ma możliwości zarażenia się. A teraz gdy faktycznie wirus się pojawił nikt w masce nie chodzi, także w sklepach sporo osób bez, a o odstępach nawet nie ma co wspominać. Jedni na drugich donosili że się np gromadzą w trzy osoby, a teraz pewnie sami spotykają się w większych gronach, mimo że dzienna skala zachorowań w Polsce wcale nie jest znacząco niższa niż w kwietniu.
Ludzie nie myślą tylko zachowują się jak zaprogramowane roboty, nie trzeba ich nawet chipować. Wyrocznia Minister Chorób kazał chodzić w maskach - chodzili, zniósł zakaz - chodzą bez.
Przebudzony
Przebudzony 13.06.2020, 19:35
Popieram Meg to nie choroba jest problemem, skala i statystyka to parodia prawdy. Znam przypadek, mlody chlopak w szpitalu z powodu podejrzenia zawalu ale najwazniejszy jest wirus i kilka badan pod tym stopniem szukanie na siłe wirusa, gdyby zszedl pewnie by sie wirus tez nakazl.
W Narodzie sila ale trzeba myslec.
Szpitaniani
Szpitaniani 13.06.2020, 19:28
Byloby dobrze gdyby nie szpital. Czy oby napewno?? Proponuje przebadać Urzędy, Zakłady Pracy typu Drobiarski, Paradyz, itp. Może jeszcze ekspedientki, policjantów... I wtedy zobaczymy...
Gabi
Gabi 13.06.2020, 19:25
Lepiej siedzieć w domu aniżeli nosić maseczkę na mieście od której mogą być inne powikłania zdrowotne chociażby grzybica płuc, oskrzeli czy jamy ustnej.
Kret
Kret 17.06.2020, 19:45
Chyba mózgu.....
Jam
Jam 15.06.2020, 14:23
to powiedz, jak to jest że chirurdzy noszący maseczki podczas często kilkugodzinnych operacji, czy stomatolodzy przyjmujący pacjentów w maseczkach (i to codziennie przez wiele lat) nie maja jeszcze grzybicy płuc i te maseczki nie zdewastowały im jeszcze zdrowia ?
Janko
Janko 14.06.2020, 10:13
Po mieście możesz chodzić bez maseczki, nie siedż w domu! u nas pod Tomaszowem bez maseczek już dawno chodzimy.
Meg
Meg 13.06.2020, 17:29
GIS: 3,7 miliona zachorowań na grypę i infekcje grypopodobne w sezonie- ok 6 miesiecy.
Zachorowań, które były zgłoszone, a ilu leczy się samemu.
I teraz uwaga: to jest 23 000 zachorowań dziennie, co roku!!!! Kogoś to interesowało kiedyś?? Nie.
A tu wielki hałas bo 500???? Większość bezobjawowa, bo badają przesiewowo.
Idźcie po rozum do głowy!
Żyjcie
McMarek
McMarek 13.06.2020, 18:53
Idź i powiedz to rodzinom osób, które dzisiaj zmarły w Zgierzu.
Może zmądrzejesz, chociaż wątpię..........
Geralt
Geralt 14.06.2020, 09:56
Gościu zastanów sie najpierw co Ty piszeszb, umrzec moze każdy z nas na co kolwiek a tak czy siak wpisza nam ze umarlismy na koronke bo lekarz bedzie mial kaprys dorobić sobie do pensji 🤣😀😀. Wyłącz pudło zwane telewizja i wlacz myslenie gosciu 😀
Wiedźmin
Wiedźmin 14.06.2020, 17:09
Analfabeci piszą i piszą. W Tworkach już czeka na was miejsce. Lepsza wóda co łeb wypala niż jak sam napisałeś "wlacz myslenie"
Przed wyborami wszystko staje sie dramatem
Przed wyborami wszystko staje sie dramatem 13.06.2020, 20:46
Gdyby zmarly na grypę jak co roku duzo wiecej osob niz umiera w zwiazku z COVID-19, bylaby jedynie prywatna zaloba i zero halo.
Obs
Obs 13.06.2020, 15:18
Może Ci przeciwnicy maseczek wytłumaczą jaki jest cel noszenia maseczek na ustach pod nosem.To również obsrewuje u większości osób. Jeżeli mają astmę czy inne choroby powodujace duszność to po co ta maska na ustach. Stwarzanie pozorów?
Ktzychu
Ktzychu 13.06.2020, 14:03
Było by dobrze gdyby nie szpital... Tylko kogo to obchodzi. Pielęgniarki z TCZ pracują jeszcze w kilkunastu ośrodkach w powiecie. Nikt tego nie kontroluje a co gorsza mając taka wiedzę pozwala na to. Sami doprowadzamy do takiej sytuacji
Obserwator
Obserwator 13.06.2020, 12:59
Po pierwsze jest na odwrot ludzie chodzą w maskach i to jest szokujace jak Narod jest naiwny i sterowalny. Maski zdewastuja ludziom zdrowie a wirusy byly sa i beda a ten jest niegroźny dla 90 kilku procent populacji, reszta to polityka i zastraszanie czyli polityka.
Malgosia
Malgosia 13.06.2020, 17:17
Maska jest po to, ze jeśli jesteś w tych 90% i nawet nie wiesz, ze masz koronę to żebyś NIE ZARAŻAŁ innych, którzy akurat będą w tych 10% i albo przejdą to bardzo ciężko albo pójdą do bozi. Noszenie maski nic nie boli. Zakładasz ja na 20-30 min jak robisz zakupy czy masz styczność z innymi ludźmi. Nie uważam, ze jestem naiwna i sterowalna wyznając zasadę, ze nie czynie drugiemu, co dla mnie nie jest miłe. W życiu potrzebne są zasady i to traktuje jak jedna z wielu to tak jak są toalety męskie i damskie i mogłabym wejść do męskiej.....no cóż by się stało 😊 pozdrawiam wszystkich malkontentów w ten piękny słoneczny dzień
Gość
Gość 14.06.2020, 10:52
Ci wszyscy co mają świadomość że są w.grupie ryzyka muszą uważać na.tych bez maseczek albo nie wychodzić z domu . Wiadomo zdrowy nie zrozumie chorego
dc
dc 13.06.2020, 14:37
na 10 minut w sklepie maseczka jeszcze zdrowia nie zrujnowała...
GT
GT 14.06.2020, 19:23
Dokładnie. Zabawne są te teksty wskazujące na "mordercze" właściwości maseczek. Powinni równiez sprzeciwiać się na przykład noszeniu obuwia, bo nieprawidłowo noszone też doprowadzi do chorób. :)

Pozostałe