Prezydent Andrzej Duda wpadł na dzień do Tomaszowa

  • 19.06.2020, 12:33 (aktualizacja 25.06.2020, 12:33)
  • Mariusz Strzepek
Prezydent Andrzej Duda wpadł na dzień do Tomaszowa
Prezydent Andrzej Duda odwieddził wczoraj Tomaszów Mazowiecki w ramach trającej aktualnie kampanii wyborczej. Po południu spotkał się w Arenie Lodowej z samorządowcami. W czasie spotkania podkreślał rolę współpracy władz centralnych z władzami lokalnymi. Wskazywał, że bez wsparcia ze strony Rządu nie jest możliwy rozwój małych iśrednich miast, takich właśnie jak Tomaszów. Prezydent Prezydent przypomniał, że samorząd zna zarówno od strony teoretycznej, ponieważ pracował jako wykładowca na Wydziale Prawa Administracyjnego na Uniwersytecie Jagiellońskim, ale również od strony praktycznej, ponieważ w przeszłości był radnym Krakowa. Pracując jako wiceminister sprawiedliwości zobaczył, w jaki sposób "sprawy wielkie, państwowe przekładają się na funkcjonowanie samorządu".  Andrzej Duda doskonale zna Tomaszów. Jest u nas częstym gościem i to nie tylko przy okazji Spalskich Dożynek. Z prezydentem Tomaszowa osobiście się przyjaźni, a Maricn Witko jest członkiem Narodowej Rady Rozwoju.

Około godz. 18.30 Andrzej Duda pojawił się na pl. Kościuszki, gdie przywitał go tłum zwolenników i niezbyt duża grupka przeciwników z tęczowymi flagami, którzy do Tomaszowa przyjechali razem z posłanką lewicy Anitą Sowińską. Nie obyło się bez drobnych pyskówek. Policja i funkcjonariusze SOP czuwali jednak, by żadnej ze stron nic groźnego się nie stało. 

Prezydent mówił o sukcesach obecnego rządu, w tym programach socjalnych, obniżeniu wieku emerytalnego, trzynastkach dla emerytów, tarczy antykryzysowej, inwestycjach realizowanych dzięki rządowym pieniądzom przez samorządy.  

Mimo ścisłej ochrony była możliwość zrobienia selfie z Prezydentemm, który wszedł w tłum mieszkańców 

- Serdecznie dziękuję wszystkim za udział w spotkaniu z prezydentem Andrzejem Dudą. Plac Kościuszki w TM jest miejscem, gdzie wszyscy mogą swobodnie głosić swoje poglądy. Szkoda, że nie wszyscy szanują te równe prawa i pojawiają się żeby przeszkadzać, zakłócać i obrażać. Był już w TM kandydat Lewicy i nie zauważyłem żeby ktoś go obrażał. I dobrze, bo każdy ma prawo do swobodnego przedstawiania swoich poglądów. Przed nami ostatnia prosta kampanii. Być może pojawią się w naszym mieście inni kandydaci. Bardzo Państwa proszę o wzajemny szacunek, aby nie dochodziło do takich sytuacji jak ta z wczoraj. TM to miasto wielu kultur i wyznań. Od 195 lat mieszkańcy mimo różnic umieli okazywać sobie wzajemny szacunek i niech tak będzie przez kolejne 195 lat - skomentował spotkanie na swoim profilu Marcin Witko

 

Mariusz Strzepek

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (75)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Acta
Acta 24.06.2020, 19:52
Kto głosował za wprowadzeniem ACTA? Czyli ograniczeniem w internecie? Czy to nie zastanawiające? Dlaczego na serwisach jak o...t nie można dodawać komentarzy?
Tm
Tm 24.06.2020, 16:22
Wszyscy tacy madrzy,Duda taki zly.Powiedzcie mi gdzie da wasi kandydaci?czemu ich nie bylo w Tomaszowie?olali was?niemozliwe:)rozumiem lepiej bylo isc z przebierancami zaklucac wizyte Prezydenta niz wesprzec swojego ka dydata:)
Do Tm
Do Tm 24.06.2020, 16:46
Chciałeś się popastwic nad innymi ten chłopak z tablica ci gorączkę podniósł to mowa jakby przyszli inni. Ale był Hołownia przegapiłeś, ale tobie nie o niego chodziło? Stój tam gdzie stoisz nic nie zmieniaj bo i tak nie masz zamiaru
Prawy
Prawy 22.06.2020, 21:22
Jad się wylał ale dobrze bo tacy są właśnie do roboty. Ale nie o to chodzi jedni pracują drudzy rządzą. Mam ten komfort.
Właśnie trzeba dobrze wybrać żeby nie narzekać ze nam karzą w maskach chodzić i edukacje zarzynają. Znachor Polski wie najlepiej co dla nas dobre popytajcie prawników ale nie tych z Pisu to usłyszycie ze te zakazy są bezprawne i uwłaczające.
Gabi
Gabi 22.06.2020, 12:46
Zapamiętałam wymowny napis na transparencie trzymanym przez sympatyków tego kandydata ,,Andrzej Duda musie uda" /pisownia dosłowna/
Duda2020
Duda2020 22.06.2020, 14:41
jakbyśmy nie pisali, krzyżyk w odpowiednim miejscu potrafimy postawić
Adam
Adam 24.06.2020, 23:20
no w to akurat wierzymy i nie wiem czy to nie szczyt możliwości
Tyle
Tyle 22.06.2020, 12:29
Jakie fakty, zgony na covid sa nieprawdziwe, szuka sie na siłe wirusa a pozniej propozycja kremacji a sekcji brak.
skala
skala 22.06.2020, 15:27
rzeczywiście...są nie prawdziwe, skala zgonów jest o wiele większa...
zlękniona
zlękniona 22.06.2020, 16:46
Czy to prawda że tych zmarłych z powodu koronawirusa kremują? żeby wirus nadal nie zarażał
Prawy
Prawy 22.06.2020, 12:23
Nie komentuj jak nie wiesz z kim piszesz. Ale to normalne gani sie ludzi z konkretnym pochodzeniem , najlepszy jest prosty niewykształcony bez genezy nie mysłacy ale ulegly.
Koniec komentarza.
h
h 22.06.2020, 14:44
nooo, ty masz geneze, siódma woda po kisielu, matka stad, ojciec stamtad za komuny do roboty tu przyjechales. pajacu
Obserwator
Obserwator 22.06.2020, 12:08
Albo na Bialorusi.
Prawy
Prawy 22.06.2020, 12:04
Co to za przyklad jak plan Koronawirus jest globalny. Najwiecej demokracji na Ukrainie to jest parodia.
Fakt jestem arystokata i dlatego ten populizm i uleglosc boli mnie ale nie tylko mnie.
d
d 22.06.2020, 12:12
arystokratą po obróbce skrawaniem
Prawy
Prawy 22.06.2020, 11:36
Chcecie demokracji, po co Wam przeciez czujecie sie w reżimie bardzo dobrze. Maski na twarz włóż niektórzy powinni je sobie wszyc na stale szczegolnie ci co je narzucają.
Hanba, Narodzie obudz sie po 28.06. oby nie bylo gorzej. Choroba to biznes a szczepienia kolejny, myślcie troche.
@Prawy
@Prawy 22.06.2020, 11:44
No francuski dziennik ekonomiczny Les Echos stawia nas za przykład jak podczas pandemii należało postępować.

Google:

Coronavirus : La Pologne, meilleure élève de la classe européenne

lub omówienie tekstu po polsku po wklejeniu w Google frazy:

Francuski dziennik chwali polski rząd. Chodzi o walkę z Covid-19

ale ty prowincjonalny pyszałku, arystokrato tomaszowski, co tam będziesz słuchał innych, skoro i tak opinie masz już wyrobioną. Na wszystko.
iza
iza 26.06.2020, 08:57
To tak jak angielski , z tym jednym wyjątkiem jak się później okazało, że to polski oddział gazety. Robiący propagandę dla takich jak Ty.
Fakty
Fakty 21.06.2020, 20:04
..."Sama Koalicja Obywatelska też osiągnęła w tych trzech wrocławskich placówkach wieziennych, znakomity wynik 49,4%." Ostatnie wybory... Podobny wynik był w całym kraju..w niektórych miejscach dochodzący do 90%...
Logika
Logika 21.06.2020, 17:34
Umieralność na grypę 0,001%, na covid od 5 do 10%, , w ostatnim sezonie na grypę zachorowało w Polsce, 3.8mln zmarło 65 osób... Logika...i fakty..
Widz
Widz 21.06.2020, 14:39
Rozprzestszenia sie plotki mnozy zgony, pokazuje statystyki a ludzie to kupuja.
Spojrzcie na zgony z 2019 roku teraz jest o wiele mniej a wy straszycie pandemia to jest raczej psychodemia.
Co powinien zrobic Duda - zakończyć stan histerii i nie występować w maskach i rekawiczkach i nie hanbic zolnierzy i pomnikow jak sie tak boi to co to za mąż stanu. Nie widzialem Trumpa w masce.
Prezydeny USA masek nie nosi no ale nasz juz pokazal jak przy biurku kuca wiec i maske nosi.
Yeti
Yeti 21.06.2020, 17:35
Wirusolog i koroner w jednym... Bez komentarza..
Lipiec
Lipiec 21.06.2020, 00:45
W dniu dzisiejszym milion osób jest na bezrobotnym... Prawda czy fałsz?
..
.. 20.06.2020, 20:18
podpowiem jeszcze ,zeby zrobić spot na tle natury z rodzina i innymi , z życia po prostu.. Jak również ze zdarzeń ,wizyt wszelakich na dworach królewskich i dyplomacji - macie wzorce .dla mnie jest ważny pokój itd dlatego uważam ,że Andrzej Duda powinien kontynuować swoja misję.
AK-47
AK-47 20.06.2020, 20:05
Ech!...Były czasy!... https://www.youtube.com/watch?…
..
.. 20.06.2020, 19:49
Nie wiem jak to ująć by nie kasowano komentarza ,ale tylko tyle życzę do kandydata na prezydenta i Prezydenta. .Wszystkiego dobrego dla Pana i tak wytrwał Pan długo otaczając się niejednokrotnie różnymi ,,jełopami,, z przymusu. Ważny jest pokój i spokój, zdrowie , praca uczciwa i mądrość dla wszystkich , a nie leni i cwaniaków jak to też często z przymusu. . To zdjęcie jest super szczere , dobrze by ,,jełopy,, ze sztabu to zobaczyły i zadziałały w reklamie. Powodzenia- jest Pan dobrym człowiekiem .
Wyborca
Wyborca 20.06.2020, 16:41
Powinien zająć stanowisko w sprawie domniemanej pandemii, a nie dawac wszystkie asy Szumowskiemu ktory zastrasza i to skuteczkie Naród to jest wielka wina Dudy. Krotka decyzja, koniec straszenia ludzi co tworzy jedynie nienawiść i znieczulice, jest choroba ale nie jest zagrozeniem prawie dla nikogo.
Do pracy i do szkoly, rodzice zniewoleni pracami domowymi swoich dzieci nie powinni glosowac na Dude.
Książka
Książka 20.06.2020, 10:55
Wymień, opierając się na konkretach 10 rzeczy dobrych na Państwa które PO zrobiło przez 8 lat. Nie oczerniając drugiej strony, skupmy się na dobrych rzeczach..
olrajt
olrajt 20.06.2020, 13:31
Proszę bardzo, roczny płatny urlop rodzicielski, przedszkole za złotówkę, "kosiniakowe", Orliki, karta dużej rodziny, darmowe podręczniki, in vitro, program radosna szkoła, , ustawa żłobkowa, , rozliczenie złotówka za złotówkę, państwo płaciło składki zusowskie dla kobiet przebywających na urlopie macierzyńskim, podwyższenie zasiłku pielęgnacyjnego, podwyższenie płacy minimalnej. O drogach, stadionach, piękniejących miastach i wsiach nie wspomnę, polityka zagraniczna na światowym poziomie.. Przyszli indolenci z PIS i zaczęli od Stadniny.....
Analfabeta
Analfabeta 20.06.2020, 13:21
A można też tak :komisja smoleńska, Stępka Morawieckiego, Janów Podlaski stadnina, Autosan przetarg, karty do głosowania, pomoc frankowiczom emerytury stażowe, maseczki i można się licytować tylko po co każdy kto śledzi politykę i rządy zawsze znajdzie coś co nie pasuje. Tylko w tym temacie dotyczy to prezydenta który tylko formalizuje lub proponuję i dotrzymuje obietnic lub nie
Same dobro
Same dobro 20.06.2020, 15:17
A miały być same dobre rzeczy....ech...ten elektorat..
Telefon
Telefon 20.06.2020, 13:13
Gazoport, 77 obiektów kultury między innymi Centrum Nauki Kopernik, przebudowa 8 najważniejszych lotnisk w Polsce, 2600 orlików, 1800 żłobków, 13000 km dróg lokalnych, 1140 km autostrad, 200 obwodnic, 360km sieci elekroprzesylowych i elektroenergetycznych, 23 śmigłowce EC 135 P2 i jest tego jeszcze ale przede wszystkim spokój w kraju
wystrzał opony na S8
wystrzał opony na S8 20.06.2020, 10:12
Warto wiedzieć: Duda spóźnił się do Tomaszowa ponad półtorej godziny, nie dlatego, że nas lekcewarzył, ale koło Janek tir rozwalił bariery i wysypały się z niego jakieś potężne betonowe klocki.

Dowiedzieliśmy się o tym z postkomunitycznych mediów ponieważ stawiają mu zarzut, że wyszedł na chwilę z samochodu. SOP nie ma prawa zabronić żadnej, bo nie tylko prezydentowi, opuszczenia pojazdu. Mogą zalecać, przestrzegać, ale po tym nie mogą siłą zatrzymać.

Tak samo było z papieżem JP2 – też wielokrotnie zmieniał ustalenia podczas pielgrzymek i to w bardzo – wydawałoby się – niebezpiecznych częściach świata.

Po prostu tacy są prawdziwi przywódcy. Ludzki strach, który towarzyszy przecież każdemu z nas, sprawując reprezntując innych należy odwiesić na kołku.

Ja nie mógłbym być prezydentem, po prostu za często się boję.

Z wypadkiem tira na S8, w którym na szczęście nikt nie ucierpiał (pękłą opona w ciężarówce, trochę poniszczył okolicy drogi i tyle), z tym wypadkiem – trudno podejrzewać sztab, że sobie to zaplanowali jak z Trzaskowskim, który pomagał w wymianie koła niedawno. Pamiętamy prawda?
w sb o 10 masa tomaszowian w necie :)
w sb o 10 masa tomaszowian w necie :) 20.06.2020, 11:21
Odwiezalność Portalu stale rośnie. 4 reakcje po 40 minutach od publikacji komentarza :) To oczywiście cieszy, oby tak dalej!
Przestrzał
Przestrzał 20.06.2020, 11:08
No porównanie!Jan Paweł nie dzielił chciał jednej Polski, jednoczył a ty człowieku od razu podzieliłeś tak jak i twój wybranek. Jan Paweł II to jest Świętość!!!!
Mel23
Mel23 20.06.2020, 08:17
Fajny był ten biznesmen z Placu Narutowicza. Jeszcze chwila a odmówiłby zdrowaśki za Dudę. Oglądając WP mam wrażenie, że wistomowski siarczek zżarł mózgi starszym mieszkańcom Tomaszowa.
Widz
Widz 20.06.2020, 09:59
No masakra tym starym naprawdę się spieszy do urn. No elektorat pokazał się całej Polsce.Jeden z kandydatów ŻÓŁTEK miał naprawdę dobrą propozycję na nowy dodatek plus.
Brawo dla Żółtka!
Brawo dla Żółtka! 20.06.2020, 11:22
mimo kolosalnych różnic w poglądach, za szczerość Żółtek jest moim faworytem. Mógłby przeskoczyć Biedronia.

Pozostałe