Parasole męskie a parasolki damskie - czym się różnią?

  • 20.06.2020, 10:01 (aktualizacja 23.06.2020, 20:27)
  • redakcja
Parasole męskie a parasolki damskie - czym się różnią?
Nie od dziś wiadomo, że dodatki, z których korzystają kobiety, przygotowuje się z uwzględnieniem lekko innych wytycznych, niż w przypadku tych zdobywających szczególne uznanie wśród mężczyzn. Oczywiście po części mowa tu o stylu - parasolki damskie częściej zdobi się śmiałymi odcieniami i wzorami. Wygląd zewnętrzny to jednak nie wszystko, czym różnią się pomiędzy sobą parasole męskie a damskie.

Czym wyróżniają się parasole męskie?

Jakie cechy mają idealne parasole męskie? Z pewnością wielu panów zgodzi się, że muszą one być przede wszystkim wytrzymałe. Parasol nie może preciekać, ani być podatny na przemakanie. Jego podstawowym celem jest ochrona przed deszczem, więc nie może on zawodzić nawet podczas największej ulewy. Wytrzymałość parasola zostaje poddana próbom także podczas silnego wiatru. Powinien więc być on odporny na wygięcia i ewentualne złamania. W tej kwestii ważny jest solidny stelaż wykonany z na przykład z włókna szklanego. Szprychy zazwyczaj są cienkie i z tego właśnie powodu ich materiał musi w pełni odpowiadać za wytrzymałość na wietrze. Wysokiej jakości parasole męskie zapewniają cyrkulację powietrza, co dodatkowo podnosi ich odporność na warunki atmosferyczne.

Poza wytrzymałością parasol powinien być także praktyczny. Cóż z tego, że nie straszna mu żadna zawierucha, kiedy jego złożenie wymaga siły, a rozmiar nie pozwala ukryć się przed wszystkimi kroplami deszczu? Parasol powinien być szeroki po rozłożeniu, jednak zajmować niewiele miejsca, kiedy leży nieużywany. Nie obojętny jest także pokrowiec do przechowywania, czy wygodna rączka.

W wielu codziennych sytuacjach elegancki wygląd nie jest priorytetem. Parasole męskie towarzyszą jednak często wyjątkowym wieczorom poza domem. Klasyczny wygląd w ciemnych kolorach to najczęstszy wybór mężczyzn. Taki parasol świetnie pasuje do eleganckiego płaszcza zakładanego zwykle podczas deszczowych dni. Dodatkowo stonowane barwy dobrze sprawdzają się także na co dzień, więc jest to dość uniwersalny wybór.

Jakie powinny być parasolki damskie?

Podczas gdy panowie na pierwszym miejscu stawiają zwykle wytrzymałość parasola, panie szczególnie cenią sobie wygodę. Nic więc dziwnego, że parasolki damskie są zazwyczaj drobniejsze i składają się do mniejszych rozmiarów. Wszystko po to, aby kobiety mogły wygodnie zmieścić je nawet w niewielkiej torebce. Parasolki damskie powinny być również lekkie, aby zabranie ich ze sobą, gdy podczas wyjścia do pracy chmury zapowiadają deszcz, nie wymagało nadwyrężania kręgosłupa przez torebkę o ponadprzeciętnej wadze.

Oczywiście z jedną cechą parasoli zgadzają się ze sobą obie płcie - parasol powinien być odporny na różne warunki atmosferyczne. Panie dodatkowy nacisk kładą na łatwość złożenia i rozłożenia parasola, a także niewielką możliwość uszkodzenia go podczas tych właśnie czynności. Żadne przemakanie, ani złamania podczas silnego wiatru nie mają prawa się wydarzyć - szczególnie że parasolki damskie nawet podczas pochmurnej pogody mają za zadanie chronić starannie ułożone włosy i czasochłonny makijaż.

Funkcjonalność to dość szerokie pojęcie, które w przypadku parasoli panie zawężają do szybkoschnącego materiału, eleganckiego pokrowca i wygodnej rączki. Nieobojętny pozostaje rozmiar całego parasola po rozłożeniu. Nawet szeroki model może przecież po złożeniu mieścić się w drobnej torebce - wystarczy rozsądnie poszukać parasola, który spełni wszystkie wymagania swojej przyszłej właścicielki.

 

redakcja_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe