Kolejni zarażeni koronawirusem w Tomaszowie

  • 20.06.2020, 12:26 (aktualizacja 23.06.2020, 20:34)
  • Mariusz Strzepek
Kolejni zarażeni koronawirusem w Tomaszowie
O 11 nowych zachorowaniach na terenie powiatu tomaszowskiego powiadomił przed chwilą wojewoda łódzki

W całym województwie łódzkim są 44 kolejne zakażenia koronawirusem potwierdzone pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych.

Potwierdzone wyniki dotyczą:

  • czworga dzieci
  • sześciu młodych kobiet
  • dziesięciu kobiet w średnim wieku
  • siedmiu kobiet w starszym wieku
  • jednego nastoletniego chłopca
  • trzech młodych mężczyzn
  • siedmiu mężczyzn w średnim wieku
  • sześciu mężczyzn w starszym wieku

Są to osoby w wieku od 3 do 81 roku życia.

Dobre wiadomości dla mieszkańców województwa łódzkiego. Kolejnych 5 osób, które były zakażone koronawirusem, po leczeniu otrzymały 2 wyniki ujemne i są zdrowe. To: dwie młode kobiety, jedna kobieta w średnim wieku, jedna kobieta w starszym wieku oraz jeden mężczyzna w starszym wieku.

Sytuacja epidemiczna w województwie łódzkim:

  • Liczba osób z potwierdzonym zakażeniem w województwie łódzkim: 2785
  • Liczba osób aktualnie zakażonych: 1459
  • Liczba osób hospitalizowanych z podejrzeniem: 50
  • Liczba osób objętych kwarantanną: 4603
  • Liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym: 876
  • Liczba osób, które wyzdrowiały: 1187
  • Liczba osób, które zmarły: 133

Liczba testów wykonanych przez laboratoria w województwie łódzkim w poprzedniej dobie: 1021

Jednocześnie informujemy, że dokonano korekty w danych dotyczących przypadków potwierdzonych – został usunięty 1 przypadek z powiatu łowickiego, ze względu na wynik „fałszywie dodatni".

Liczba osób z potwierdzonym badaniami laboratoryjnymi zakażeniem koronawirusem w województwie łódzkim to – 2785. Podział na powiaty przedstawia poniższa tabela:

Lp.

Powiat

Liczba osób z potwierdzonym zakażeniem w ciągu ostatniej doby

Liczba osób, które dotychczas zostały zakażone SARS-CoV-2

Liczba osób aktualnie chorych

Liczba osób, które
ozdrowiały

Liczba osób, które
zmarły

1

bełchatowski

5

175

51

107

17

2

brzeziński

 

7

3

4

0

3

kutnowski

 

98

47

49

2

4

łaski

 

14

5

9

0

5

łęczycki

 

25

5

19

1

6

łowicki

1

30

4

25

1

7

m. Łódź

4

501

246

218

34

8

łódzki - wschodni

1

26

14

12

0

9

opoczyński

2

366

166

183

17

10

pabianicki

1

32

16

15

1

11

pajęczański

5

219

207

11

1

12

m. Piotrków Tryb.

 

27

5

19

3

13

piotrkowski

 

36

13

23

0

14

poddębicki

1

12

7

4

1

15

radomszczański

2

62

9

52

1

16

rawski

 

34

8

22

4

17

sieradzki

8

239

212

13

11

18

m. Skierniewice

 

26

9

16

1

19

skierniewicki

 

34

7

27

0

20

tomaszowski

11

210

166

36

8

21

wieluński

 

184

73

106

5

22

wieruszowski

 

185

126

53

6

23

zduńskowolski

 

16

0

15

1

24

zgierski

3

227

60

149

18

Razem w województwie:

44

2785

1459

1187

133

 

Lp.

PPIS realizujący

Liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym

Liczba osób objętych kwarantanną

1

PPIS w Bełchatowie

0

454

2

PPIS w Brzezinach

5

73

3

PPIS w Kutnie

1

49

4

PPIS w Łasku

2

45

5

PPIS w Łęczycy

20

81

6

PPIS w Łowiczu

16

38

7

PPIS w Łodzi

324

665

8

PPIS w Opocznie

109

627

9

PPIS w Pabianicach

11

164

10

PPIS w Pajęcznie

4

551

11

PPIS w Piotrkowie Trybunalskim

15

241

12

PPIS w Poddębicach

14

25

13

PPIS w Radomsku

47

199

14

PPIS w Rawie Mazowieckiej

2

21

15

PPIS w Sieradzu

104

347

16

PPIS w Skierniewicach

16

98

17

PPIS w Tomaszowie Mazowieckim

107

182

18

PPIS w Wieluniu

47

299

19

PPIS w Wieruszowie

2

241

20

PPIS w Zduńskiej Woli

29

72

21

PPIS w Zgierzu

1

131

 

Razem:

876

4603

Mariusz Strzepek

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (25)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Polak
Polak 23.06.2020, 09:56
Głosowałem na PIS ostanio, gdybym wiedzial do czego dopuszcza do chorej paniki i dewastacji kraju nigdy bym tego nie zrobil.
Jedyna partia inaczej mowiaca to Konfederacja nie boja sie spotykac, nie mowia o szczepieniach bo to zbedne, jedynie farmacja zarobi, nie hanbią Narodu wystepujac w maskach jak to robi Duda.
Polak
Polak 23.06.2020, 08:47
Czkowieku czego ty bys chcial zniszczyc ten kraj maskami i rekawiczkami i nienawiscia to do wojny domowej doprowadzi. Ludzie naszczuci na ludzi to wina rzadu i tv. Gdyby nie calodniowe katowanie to nawet bysmy nie wiedzieli o zadnym wirusie. Madre slowa prof.Gusta ze to mieszkodliwy wirus praktycznie dla nikogo. Reszta to manipulacje i szukanie wynikow dodatnich zeby siac panike i biznesy robic. Opanujcie sie i wstancie z kolan. Reszta swiata juz zniosla ten strach.
Jan
Jan 20.06.2020, 17:37
A po wiecu wyborczym dopiero będzie zachorowań. Niestety trzeba przywrócić maseczki nie ma wyjścia. Ktoś może wreszcie zarzadzi to? Jakieś obostrzenia w mieście?
Joanna
Joanna 22.06.2020, 21:58
Czy ty myślisz że te maseczki coś dają ?
varan
varan 21.06.2020, 19:24
Zacznij od siebie. Np foliowy worek na głowę zawiązany pod szyją. Na 100 % nie spotkasz już na swej drodze życiowej wirusa w koronie ;)
Alwaro
Alwaro 20.06.2020, 17:01
Dlaczego co jakiś czas atakuje się redaktora pana Mariusza ludzie cieszmy się że on jest bo nic byśmy nie wiedzieli doslownie nic poza pasmem niekończących się sukcesów obecnie rzadzacych
Znudzony
Znudzony 20.06.2020, 21:51
I dalej wiecie tyle ile postanowią żebyście wiedzieli. Szpital zamiata wszystko pod dywan od marca więc doszli już do jakiejś wprawy.
...
... 21.06.2020, 10:45
Nie szpital, tylko zawiadowcy szpitala !!!
AS
AS 20.06.2020, 15:37
Dlaczego media karmią nas codziennie tylko statystykami dotyczącymi koronawirusa? Dlaczego nie dostajemy codziennie informacji u ilu osób danego dnia stwierdzono zawał, cukrzycę, nowotwór, itd, ile osób danego dnia zmarło z powodu tych chorób? Panie Redaktorze, może udałoby się Panu zebrać takie dane i przedstawić czytelnikom. Tylko z tego co ja wyszperałam w sieci (GUS, PZH) wychodzi, że śmiertelność na covid jest śmiesznie niska np. w porównaniu ze śmiertelnością z powodów np. krążeniowych. A diagnostyka i leczenie innych chorób poza covidem nie istnieje.
WuPe
WuPe 22.06.2020, 23:54
Ale zawał, cukrzycę, nowotwór,każdy ma na własną prośbę.
Francja
Francja 21.06.2020, 08:54
A cukrzycą można się zarazić?
Gabi
Gabi 23.06.2020, 10:22
Oczywiście że można! przez figle erotyczne z osobą chorą
Bodzio
Bodzio 20.06.2020, 18:45
Zgony z powodów innych niż covid rzeczywiście są na porządku dziennym i jest ich bardzo dużo,chodzi jednak o to że na zachorowania na te choroby nie mamy bezpośredniego wpływu,natomiast covid jest bardzo zakaźny i dlatego tyle się o tym mowi,zrozumcie to wreszcie
Medyk
Medyk 23.06.2020, 09:19
I co ztego ze mozna sie zarazic, nawet nie bedziesz wiedzial kiedy go przejdziesz. Taka prawda, wiem co mowie pracuje w sluzbie zdrowia, juz trzeba zaczac mowic prawde i nie boje sie tego robic.
AS
AS 21.06.2020, 08:25
Czyli od mówienia o tym zachorowanie na covid mi nie grozi? Przecież ten wirus nie zniknie. W końcu i tak go spotkam, no chyba, że wcześniej z powodu braku dostępu do badań i leczenia umrę na co innego. Jak tak można. Ludzie od marca są bez opieki medycznej, a choroby nie mają kwarantanny, rozwijają się cały czas. Ale ktoś kto nie próbuje kontynuować w tym czasie leczenia swojego lub swoich bliskich tego nie zrozumie.
$
$ 21.06.2020, 06:19
A inne choroby i przypadki są mnie groźne....nowotwory, zawały, udary. Też na nie nie mamy bezposredniego wpływu!!!
KARO
KARO 20.06.2020, 14:57
Czy 210 zachorowań to wystarczająca liczba, żeby zacząć rzetelnie informować i ostrzegać mieszkańców? Czy jednak musimy czekać, aż wybory się odbędą? Urząd miasta, powiatu i sanepid pytam. Dla zaniepokojonych mieszkańców.
Strong
Strong 21.06.2020, 11:18
Wybory się odbędą, a covid19 jak był tak będzie. Jakich ty informacji potrzebujesz więcej, niż te które przewijają się w mediach. Zatrudnij sobie prywatnego korespondenta i będzie ci robił transmisję, jaką sobie zażyczysz.
Anty
Anty 20.06.2020, 18:36
Mistrzowie... w zamiataniu pod dywan.
1234
1234 20.06.2020, 18:10
To jest niepojęte. Czemu przy kilku przypadkach wiadomo było wszystko - kto, gdzie i kiedy. Teraz przy ponad 200 wszystko się ukrywa. To wyrachowanie miejskich władz jest obrzydliwe!
Jol
Jol 20.06.2020, 13:04
Dlaczego przestały nagle pojawiac się informacje o stanie zakażonych wśród personelu medycznego w naszym szpitalu ? Czyżby zabroniono publikować takie wiadomosci??
virus
virus 20.06.2020, 15:36
no jak nie jak tak... interna w szpitalu NIE ISTNIEJE!!! koronawirus to tylko dodatek do tego faktu. nie ma tam komu pracować. dyrekcja i władze powiatowe, nic z tym nie robią!!! głosujmy na PIS!!!
Znudzony
Znudzony 20.06.2020, 21:50
Ponoć internę mają otworzyć na nowo od lipca. Obecnie na oko 90% personelu przebywa w izolacji - nie mogą dodzwonić się do sanepidu, nie mogą się doprosić o badania, a jak już badania mają zrobione to czekają na wyniki minimum 4 doby. Skąd to wiem? A stąd, że moja żona od prawie 3 tygodni nie widziała dzieci i koczuje na działce z potwierdzonym covidem. Dodam jeszcze że najlepszy jest fakt, że nie ma żadnych objawów. Ciekawe kiedy sanepid się przyzna że nie ogarnia sytuacji i ciekawe kiedy władze szpitala zostaną rozliczone z tego jak podeszły do sprawy ochrony swoich pracowników.
Xyz
Xyz 21.06.2020, 12:36
Potwierdzam pana zdanie, mam dokladnie podobną sytuację, jutro rozpocznie sie 4 tydzien koczowania. Co do sanepidu, to brak slow, powiem tak człowiek w tym wszystkim sie nie liczy. Sanepidu nie interesuje czy czlowiek straci prace czy nie, czy bedzie mial z czego zyc.
Capucyn
Capucyn 20.06.2020, 23:23
Podpowiem Ci Znudzony. Nigdy nikt nie rozliczy Zarzadu Szpitala

Pozostałe