Internetowa sensacja tygodnia

  • 20.06.2020, 15:47
  • Mariusz Strzepek
Internetowa sensacja tygodnia
Linka do strony patriot24.net przyslało nam w tym tygodniu co najmniej kilkadziesiąt osób. Informacja, jaką zawierał dotyczyła jednego z tomaszowskich nauczyciieli, który według autora porwał własne dziecko i wbrew wyroki Sądu nie chce go oddać matce. - Nauczyciel z Tomaszowa Mazowieckiego Jacek D. porwał matce 3,5-letnią córkę w czasie zdalnej pracy! Kolejny pseudo-inteligent szydzi z polskiego Wymiaru Sprawiedliwości! - woła tytuł przesłanego materiału. Niestety artykuł zawiera także bardzo poważne błędy. Wśród nich i ten, że nauuczyciel pracował w szkole katolickiej. Jakby nie patrzeć nie każda szkoła chrześcijańska musi byc od razu szkołą katolicką. Tu przekłamanie jest o tyle poważne, że w Tomaszowie funkcjonują dwie szkoły katolickie. W dodatku przeciwko ostatnio otwartej prowadzona jest ostra negatywna kampania, w którą artykuł się wspisuje. Informacja ta na szczęście została po jakimś czasie na stronie skorygowana.

Według autora artykułu nauczyciel zamiast dawać przykład praworządnego funkcjonowanie w społeczeństwie nie dostosowuje się do postanowień polskich Sądów i wykorzystując pandemię koronawirusa i możliwość zarabiania zdalnie, uwięził w domu 3,5-letnią córkę. Artykuł uzupełnia wywiad video z matką dziecka. Kobieta ma sądowe prawa do dziecka a ojciec do  widzeń w określonych terminach. Podobnei było i tym razem. Ojciec zabrał córkę na długi majowy weekend. i przez ponad miesiąc nie odwiózł jej do mamy. 

Patriot24.net krytykuję dyrektorkę szkoły, gdzie zatrudniony jest nauczyciel, o to, że nie widzi żadnego problemu w łamaniu sądowego prawa dot. nieletnich i uwięzieniu dziecka przez swojego podwładnego. Czy słusznie? Można w to wątpić. Mężczyzna nie został skazany prawomocnym wyrokiem Sądu za przestępstwo uniemożliwiające mu wykonywanie zawodu nauczuyciela. Szkoła natomiast nie może ingerować w rodzinne sprawy swoich pracowników. Nawet, jeśli dyrekcja ma wątpliwości co do etyczności niektórych zachowań.  

Według informacji przezkazywanych przez portal, nauczyciel próbował zalegalizować swoje przestępcze działanie w Sądzie Apelacyjnym w Łodzi. Ale 12 maja 2020 r. Sąd nakazał zwrot dziecka matce. Czego nauczyciel nie zrobił. 

To smutne, że w konflikty rodziców tak często wciągane są dzieci. W ten sposób są one uprzedmiotawiane i traktowane jak narzędzie zemsty przez jego rodziców. 

 

 

 

Mariusz Strzepek

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (38)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Miku
Miku 25.06.2020, 14:17
Znam matke dobrze i jest to ciepła dobra osoba która bardzo cierpi...a to co robi ten człowiek to jest jawne łamanie prawa i tyle
Iwona
Iwona 24.06.2020, 11:58
Uważam, że artykuł nie jest obiektywny i autor powinien bardziej obiektywnie opisać sytuację. Nie atakować innego portalu za błąd w nazewnictwie szkoły, który poprawiono. Niestety dyrektor szkoły, o której mowa nie zachowała się neutralnie do sprawy. Sama widziałam mail do rodziców szkoły po pierwszym artykule. I nie szkoła powinna być tematem tylko ktoś w końcu powinien napisać o tragedii dziecka i matki która chcąc przestrzegać prawa nie ma żadnych praw. Czy to nie jest wystarczający temat? Bezsilności i nieudolności pracy tomaszowskich organów? W ogóle w Polsce? Współczuję wszystkim mamom, jak się okazuje jest ich mnóstwo, które muszą rozwalać mury nie do przebicia.
***
*** 24.06.2020, 13:01
No niestety, żeby dobrać się do d....y co niektórym, trzeba poszperać w życiorysach i rozgrzebać pozory idealności. Myślę, że o to tu chodzi. Szkoła, dyrekcja to schodki, po których będzie można wspiąć się na wyżyny prawa i je wyegzekwować... Pan D. ideałem nie jest, za to takiego udaje. Odidealizowanie zajmie trochę czasu :( .
Wzburzona
Wzburzona 24.06.2020, 11:27
http://www.patriot24.net/video…
Wzburzona
Wzburzona 24.06.2020, 11:19
Właśnie, szkoła nie powinna ingerować w rodzinne sprawy. A Pani dyrektor szkoły rozesłała bardzo subiektywny list mailem do rodziców by wsparli i obdarzyli zaufaniem Pana Jacka, który dużo już wycierpiał. To nie jest postawa profesjonalna. Jacek łamie prawo, krzywdzi dziecko wmawiając mu że matka ją krzywdzi. Ponoć już nawet matka nie żyje. To nie jest normalne! W świetle prawa kurator może odebrać dziecko, a sąd opieszale wyznaczył jego wyznaczenie na koniec lipca! Matka, z którą Julcia spała i się tuliła nie widziała dziecka od 1maja! Ma niepodważalne prawo do dziecka! Tu nie chodzi o dobro dziecka tylko o pieniądze moim zdaniem. Bo matce wariatce bez dziecka nikt nie będzie musiał płacić alimentów!
Ona
Ona 23.06.2020, 09:50
Kto i ich zna , zna też sytuację. Więc po co komentyjecie jak nie znacie prawdy.
Zawsze napiszą przeciwko ojcu a w tym wypadku lepiej przyjrzeć się matce moim zdaniem.
Iwona
Iwona 24.06.2020, 11:34
Matka jest bardzo dobrym człowiekiem, sama nalegała by ojciec się spotykał z córką, gdy o tym przez miesiąc zapominał. Nigdy nie dążyła do zerwania kontaktu z ojcem. Rozumiała, że dla dziecka oboje są ważni. Jak się okazuje tylko matka była społecznie i rodzinnie mądra.
Monika
Monika 24.06.2020, 13:17
I z takich kobiet najłatwiej bezdusznemu manipulantowi zrobić wariatkę, co wszystko robi źle, najłatwiej wmówić, że jest beznadziejna, a dziecku wmówić, że je krzywdzi. Mama Julci jest zwyczajnym, bardzo dobrym człowiekiem. Szkoda jej. I szkoda dramatu dziecka. Trauma zostanie pewnie na całe życie... :(
też mama
też mama 23.06.2020, 21:29
Na szczęście to tylko Twoje zdanie. Mamie dziecka można tylko współczuć. Ech ... :(
Rodzic
Rodzic 23.06.2020, 19:02
Znamy ojca bardzo dobrze to nie jest normalny gość. Socjopata i manipulant do tego w *** ma prawo .Pan inteligent, a za skórą ma troszkę sensacji, które zostały utajnione z racji wykonywanego zawodu.
Czytelnik
Czytelnik 23.06.2020, 23:20
Może czas zacząć mówić głośno o 5ych utajonych sprawach i pomoc mamie odzyskać dziecko
Teresa
Teresa 23.06.2020, 12:16
Gdyby był niewinny to by nie pisali jego nieprzestrzeganiu prawa tylko o mamie. Kto łamie prawo ten podlega każe. Może zapoznaj się z nowymi faktami co do złych czynów jak twierdzisz wspaniałego taty. Coś musi być na rzeczy że zabierają tacie kompy z domu. Brawo wy nie umiecie czytać ze zrozumieniem.
Ryszard
Ryszard 21.06.2020, 19:59
Myślę że moderator jest neutralny ale komentarze są jednostronne .Czy chcemy kształtować opinie? A może lincz bez dyskusji!
Mama
Mama 22.06.2020, 11:06
Jest mowy artykuł na stronce w sprawie tego dziecka zobaczcie
***
*** 21.06.2020, 21:21
A o czym tu dyskutować ?
Pieniadze? Psuja wszystko.
Pieniadze? Psuja wszystko. 20.06.2020, 21:49
Plodzic, bo jakos tam bedzie i po roku - dwóch, sie szarpac, bo coraz czesciej tak bywa.
Jolanta
Jolanta 20.06.2020, 21:39
Zamiast cytować jakieś bzdury powinniście porozmawiać z ojcem dziecka.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 21.06.2020, 14:57
Sąd napewno porozmawiał z ojcem i zadecydował że dziecko ma wrócić do matki więc teraz jedynie organy ścigania powinny z nim porozmawiać i siłą odebrać dziecko a ojca wsadzić do więzienia za nieprzestrzegania prawa
Mama
Mama 20.06.2020, 21:58
Ale o czym rozmawiać wyrok jest to on przytrzymuje dziecko i matce nawet na chwilę nie da się spotkać z dzieckiem . Psychopaci tak robią.
Ryszard
Ryszard 21.06.2020, 19:47
To że ojciec nie udziela wywiadów nie znaczy że jest jego wina.Trzeba poczekać bo może ma ważny powód aby tak robić.Już dawno odebraliby mu dziecko gdyby nie miał ważnych dokumentów . Nie oceniajcie bo nie wiecie .Ta zakochana tv jednostronnie traktuje sprawę a tu chodzi o dobro dziecka.
Ona
Ona 24.06.2020, 11:46
Dziecko może odebrać w świetle prawa tylko kurator, którego nasz sąd rodzinny w bardzo "zwinny" sposób wyznaczył dopiero na koniec lipca. Matka może działać tylko zgodnie z literą prawa, podczas gdy ojciec prawo ma za nic. I nie żadnych dokumentów, po prostu nie wpuszcza nikogo do domu. Nie rozumiem tylko dlaczego prokurator może zarekwirować sprzęt z domu łamiącego prawo, a dziecko dalej pozostaje wbrew postanowieniom sądu. Przecież łamanie prawa to przestępstwo, w tym wypadku wyraźnie wyrafinowane.
Jagoda
Jagoda 21.06.2020, 22:21
Dawno by mu zabrali dziecko gdyby wymiar sprawiedliwości miał więcej możliwości. Jakie dokumenty ma . Żadne. Czy ktoś je widział. Myślę że sąd miał czas żeby z nimi się zapoznać i wydał już decyzję. A to że ktoś i nie rozumie to widać efekty . Dla mnie to jest jawne łamanie prawa . Ten człowiek powinien być surowo ukarany za lekceważenie postanowień sądu. Nie mieć kontaktu z dziećmi.
***
*** 22.06.2020, 08:49
Z żadnymi dziećmi... !!!!
Jolanta
Jolanta 21.06.2020, 09:52
Łatwo oskarżasz.
Mama
Mama 20.06.2020, 19:04
Co jest żaden komentarz nie dochodzi . Znów zmowa milczenia
Anonim
Anonim 20.06.2020, 17:33
Każdy obywatel musi stosować się do postanowień sądu. Dziecko cierpi nie widzi matki już tyle czasu. Ja jako matka nie wyobrażam sobie nie widzieć swoich dzieci tyle czasu. Gdzie w tym wszystkim policja i prokuratura. Przecież po coś są
Jolanta
Jolanta 20.06.2020, 21:52
Skąd wiesz, że to prawda?
Mama
Mama 20.06.2020, 23:48
Bo widzę co się dzieje A wyrok jest w reportażu zamieszczony

Pozostałe