Kolejny tor lodowy?

  • 23.06.2020, 21:00 (aktualizacja 26.06.2020, 21:07)
  • Mariusz Strzepek
Kolejny tor lodowy?
Czy w Zakopanem powstanie nowy kryty tor łyżwiarski, który będzie konkurencją dla Tomaszowa? Taką inwestycję zapowiedział w stolicy Tatr, Prezydent Andrzej Duda.

- Prezydent dodał, że ta inwestycja jest szacowana na 60 mln zł i będzie za nią odpowiedzialne Ministerstwo Sportu.Nie tak dawno w Polsce nie mieliśmy jeszcze żadnego toru krytego do łyżwiarstwa szybkiego, a teraz mamy zbudowany i już gotowy w Tomaszowie Mazowieckim, czyli w środku Polski. Teraz dołączy tor w Zakopanem i mam nadzieję, że już wkrótce będziemy mieli dwa ośrodki treningowe dla łyżwiarzy szybkich i trzymamy za nich kciuki, żeby to im przyniosło kolejne sukcesy na Mistrzostwach Świata, na Mistrzostwach Europy, a przede wszystkim na Igrzyskach Olimpijskich - mówił prezydent podczas wizyty na obiektach Centralnego Ośrodka Sportu w Zakopanem.

Pytanie, jakie się nasuwa jest oczywiste: czy aby na pewno dwa takie obiekty są w Polsce potrzebne. Wątpliwości budzi także szacunkowy koszt budowy hali lodowej. Tomaszowska kosztowała kilka lat temu 50 milionów złotych. Teoretycznie może się wydać to zła wiadomość dla Tomaszowa. Ale czy na pewno? Skoro Rząd uznaje, że dla Przygotowań Olimpijskich niezbęda jest tego rodzaju inwestycja. To może taniej i efektywniej będzie przejąć naszą "Arenę Lodową".

Do toru łyżwiarskiego (także tego niezadaszonego) miasto dokłada od lat miliony złotych. Być może jest okazja, by samorząd zszedł z tych kosztów i przejął je na siebie budżet centralny. Z informacji, jakie posiadamy z tomaszowskiego magistratu, Marcin Witko od jakiegoś czasu czyni starania o przejęcie hali przez Centralny Ośrodek Sportu. 

 

Mariusz Strzepek

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (43)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

only POLAND
only POLAND 25.06.2020, 08:33
Gdy Peło tylko zabierało a mason który obejmował tekę ministra finansów nie miał nawet POLSKIEGO OBYWATELSTWA i mówił tylko "pinindzy nie ma" gdzie w tym samym czasie m.in. wydrenowali 500 mld zł do niemiec to było super ?? W tym Tomaszowie to faktycznie wistom mocno oddziałuje do tej pory na rozum ludziom. Współczesny tragizm POLSKI - człowiek niemyślący - typowy BARAN.
Łonly ju
Łonly ju 25.06.2020, 10:38
A tera sum ty im pżyczyles to i będziesz oddawoł
SM
SM 25.06.2020, 06:29
Zrobic w Arenie Sunrise i wszystko wroci do normy.Pare takich fajniutkich imprez masowych i bedzie git.Pozdro
Adam
Adam 25.06.2020, 23:50
tyle że daszek tej wyśmienitej areny nie wytrzyma takich drgań więc nie będziesz chętny być wewnątrz podczas takiej imprezy.
wójcik
wójcik 24.06.2020, 20:06
klub sportowy TRENER ma sprzęt dla hokeistów i łyżwiarzy figurowych. i choć istniejemy od 10 lat nie dostaliśmy ani zł dotacji z UN , a klub Arena który sobie stworzyły władze w tym roku chyba 80 tysięcy. UCZCIWA KONKURENCJA I WSPÓŁZAWODNICTWO?
Andrzej Wójcik
ronald
ronald 24.06.2020, 23:38
prosze pisac wnioski i projekty , mają panu dac tylko zed prowadzi pan prywatny biznes ? Wszystkie sporty ? Kariera panu ucieka z takim talentem
Ams
Ams 25.06.2020, 13:50
Klub sportowy to nie prywatny biznes tylko stowarzyszenie, które utrzymuje się ze składek członków i dotacji. Skąd Pan wie, że nie piszą wniosków?
Jak
Jak 24.06.2020, 20:54
widać... nie widać.
baba
baba 24.06.2020, 13:48
to sa chore pomysły pisu, tak samo w naszym mieście
tomaszowianin
tomaszowianin 24.06.2020, 14:53
Nieuleczalnie chore. I nawet nie ma ich gdzie leczyć. Na wszelki wypadek pozamykane nadal Przychodnie. Są za to wesela.
monika
monika 24.06.2020, 12:31
proponuję zainteresować się obiektem bliżej, teraz jest to arena do siatkówki i za dwa lata łyżwiarze nie będą trenowali na arenie bo nie będzie warunków, nasze władze zabijają swoimi decyzjami ten sport, każdy sport w Tomaszowie robi się tylko dla bogatych
ech
ech 24.06.2020, 15:16
Żeby sie w jakiejś kwestii wypowadać, dobrze byłoby się na tym znać - już tak po żuzlu miałbyć lód do betonu zryty, a parę dni później padały rekordy!
Arek
Arek 25.06.2020, 23:55
chyba rekordy twojej głupoty padały. wiec zastanów się sam nad kwestią wypowiadania się nie mając pojęcia o czym bredzisz. żużla nie było bo arena była zamknięta od 2 tyg marca a żużel miał być na koniec i potem tylko rozmrażanie toru było w planach. no chyba że chodzi o rekordy w rozmrażaniu....
zachariasz
zachariasz 24.06.2020, 17:10
To ciekawe co piszesz bo nie było żużla w Arenie.
Henryk
Henryk 24.06.2020, 12:16
Generalnie to powinni pozwalniać wszystkich menadżerów zarządzających areną lodową, siedzą o biorą pieniądze za każdy miesiąc nic nierobienia, taki budynek to nawet by koncerty mogli zorganizować żeby tylko utrzymać
zorro
zorro 25.06.2020, 19:50
wszystkich 5 !?"
...
... 24.06.2020, 15:16
Przecież się obywały - a może wskaże pan obiekt, który w czasie covic organziuje koncerty?
fatalista
fatalista 24.06.2020, 17:12
W ciągu ostatniego roku chyba dwa - WOŚP i Love Jazz. A od kiedy Arena istnieje to może 4-5 było, w tym całkowicie komercyjny był chyba tylko Bajm.
Realista
Realista 24.06.2020, 14:50
Gdyby koncerty w tym obiekcie były opłacalne to by się w nim odbywały.
Atlas
Atlas 24.06.2020, 11:39
Może Zakopane odkupiłoby arenę od nas? "Kamień po kamieniu" przewiozą do siebie, to nic się nie zmarnuje, a i Tomaszów parę złotych odzyska. Sam wziąłbym parę elementów na plecy i zaniósł piechotą aby tylko ta ogromna skarbonka zniknęła z Tomaszowa.
tomaszowianka
tomaszowianka 24.06.2020, 11:00
A co z Termami??? rura wbita głęboko, wytrysk gorący a w temacie cicho sza!
tomaszowianin
tomaszowianin 24.06.2020, 15:02
Ja sądzę, że te gorące wytryski (?) skierowane będą na jezioro Biała Dziura po zamknięciu kopalni Biała Góra. Bo na nasze Błonia i do Hotelu na na tych błoniach to już ciepła nie wystarczy. Chyba, że tylko na ogrzewanie podłogowe dla lokalnych artystów występujących z okazji Dni Tomaszowa.
Edek
Edek 24.06.2020, 09:58
najłatwiej wydawać cudze pieniądze, wiele nietrafnych decyzji wyjdzie na jaw po zmianie władzy na razie ciiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii
kibic
kibic 24.06.2020, 09:45
A co w temacie Hali do siatkówki i Hotelu 5 gwiazdkowym nieopodal Areny?
wyborca
wyborca 24.06.2020, 14:55
Zrozum człowieku że ogromne pieniądze idą na walkę z koronawirusem i na takie bzdety forsy nie będzie.
Anna
Anna 25.06.2020, 23:57
Morawicki mówi ze są pieniądze wiec o czym bredzisz??
taa
taa 24.06.2020, 15:19
Mam wrażenie, że ludzie jeszze nie ogarniają co się dzieje i jaki kryzys nas jesienią zmiecie
wolf
wolf 24.06.2020, 09:36
od gadania nikomu jeszcze w kieszeni nie przybyło, a Pan Prezydent Duda jest znany bajkowych obietnic
Tomaszowiak
Tomaszowiak 24.06.2020, 08:37
przypominam że ten obiekt powstał z naszych pieniędzy i nadal utrzymujemy go z podatków a jak na razie przynosi same długi moim zdaniem Arena powinna zostać przekazana COS owi w Spale bo my podatnicy nie damy rady tego utrzymać a Prezydent zadłuża miasto do maksimum
ta
ta 24.06.2020, 15:20
Ja na miejscu prezydenta - poszedłbym do sądu z tym komenatrzem - może Pan udowodnić to maksimum? Proszę, czekam na konkret wynikający z budżetu. Bo obiekt powstał też z dotacji, i daje nam promocję, jakiej nie daje nic innego!
tomaszowianin
tomaszowianin 24.06.2020, 17:34
Obiekt powstał też z dotacji...
Czyjej? Czy znasz Przyjacielu taki kraj, w którym Rząd czy Urząd ma swoje pieniądze? Jeśli Rząd (Urząd) Tobie daje, to mnie zabiera (czytaj: okrada).
Nie wierz w takie "dotacje". Bo kto dotuje? Rozdający drukowane banknoty i tłuczony w mennicach bilon z metali, których już zwykły magnes przyciąga? W imię Twojego dobra i dotacji?
Chciałbym, żebyś się nie mylił. I jak najszybciej spłacił swoje przekonania.
Powodzenia.
LeTo
LeTo 25.06.2020, 21:12
Gratuluję trafnego komentarza, Od zawsze mówiłem, że Arena Lodowa nie powinna być miejskim obiektem. Żaden sport nie jest dochodowy, bez sponsora długo nie przetrwa. Utrzymanie tego obiektu jest zbyt kosztowne dla Tomaszowa. Zwolennikom się wydaje, że pieniądze na sport spadają z nieba, to niestety mieszkańcy zapłacą za błędy tego pomysłu. Bogactwo bierze się z oszczędności a nie rozrzutności.
...
... 24.06.2020, 01:35
Na nagraniu z peryskopa nic nie mówi o arenie w Zakopanem...
L
L 23.06.2020, 23:25
Konkurencją to raczej nie. Uzupełnieniem.
Powinien powstać w Zakopanem, a i Sanok powinien byc zadaszony bo Polska ma tradycje w dyscyplinie i nie ma powodu do wmawiania nam kompleksow, ze nie stac nas na 3-4 caloroczne lodowiska.
tom
tom 23.06.2020, 22:16
Ten tor w Tomaszowie to olbrzymi niewypał, to było pod publikę i teraz miasto musi ponosić ogromne koszty. To jest obiekt bez żadnego zaplecza...
A nie mówiłem
A nie mówiłem 23.06.2020, 21:22
Haha historia zatoczyła koło od początku tak można było ale trzeba było pokazać jaki prezydent obrotny a teraz bida i jak nie będą chcieli przejąć to będzie zonk. Takich kukułczych jaj jest więcej
ecik
ecik 24.06.2020, 15:35
Nie mam nic przeciwko Arenie Lodowej tylko dlaczego To mieszkańcy tego biednego miasta muszą ją utrzymywać.
hah
hah 24.06.2020, 08:26
Dlaczego za czasów platformy takiego obiektu załatwić się nie dało ani w COS ani pod UM - kto wtedy zarządzał COS i UM? Tylko krytykować łatwo - ale załatwić coś to już takiej kolejki chętnych nie ma. Gdyby nie prezydent Witko, to do tej pory by tam psy szczekały wiecie czym. Czy będzie to pod COS czy tu - ważne, że jest w TM!
Do hah
Do hah 24.06.2020, 10:39
Dlatego że nikt nie robi tego na co go nie stać! Robienie czegoś bez analizy i dla poklasku kończy się zazwyczaj źle. Tam psy nie szczekały tam wychowano medalistów. Wszystko można robić tylko z głową, Termy, dwie hale do siatkowki. Ale cóż przyda się na dni Tomaszowa
hah
hah 24.06.2020, 15:23
Przecież COS nie utrzymuje się z podatków miasta - dlaczego tam nie załatwili? Przypomnijcie sobie kto tym wtedy zarządzał. Arena jest to jakieś obciążenie, ale są też korzyści - dla mnie o wiele większe niż te minusy. Witko potrafił to załatiwć i chyba kogoś przez to zazdrość zżera. Tyle.
Do hah
Do hah 24.06.2020, 16:30
Ostatnio był artykuł w Tit poczytaj. Tu człowieku nie chodzi o zazdrość a o realne ocenianie potrzeb. Taki moloch musi albo zarabiać, albo mieć sponsora którego obiekt mógłby firmować, ewentualnie centralne władze sportu powinny się włączyć w finansowanie. Miasta samego w sobie nie stać na utrzymanie tego obiektu. Można to było budować w Tomaszowie z Centr. Ośr. Sportu i tak mielibyśmy reklamę sami nie ponosili byśmy kosztów. Byłoby jak jest i pieniądze mogłyby iść na następne obietnice. Hale sportowe miały być a nie ma, budżet że sportu nie wyżyje jak na coś więcej nie dostaniemy dotacji z Unii to już nic nie powstanie. To jest zazdrość przestań
gorol
gorol 25.06.2020, 20:08
madrze godosz
Pamięci Bolesława Mołojeca
Pamięci Bolesława Mołojeca 24.06.2020, 11:55
Nawet Białoruś ma całoroczny tor łyżwiarski, jeśli nie kilka...

We Francji w alpejskim miasteczku wielkości Ujazdu - juz nie pamietam nazwy ale to jest do ustalenia, mają takiej wielkosci jak nasz, tyle ze z dachem o drewnianej konstrukcji.

W tej dyscyplinie Polska ma duze szanse być co igrzyska na podium, to jest liczący się sport. Transmituje to i ZDF i Amerykanie i Chinczycy oczywiscie kraje nordyckie i Kanada - ale to oczywiste, wiec do cholery dlaczego w 36 milionowym kraju nie mozemy miec 3-4 takich torow jak nasza Arena? Co to jest jakis wyczyn 5 baniek rocznie?

Po co jako spoleczenstwo mamy zyc?

Dzisiaj dla dziecka ktore ma predyspozycje a rodzice nie sa z klasy uprzywieljowanej, bo nie chodzi o samochod, ktory prawie kazdy czynny zawodowo musi miec, ale przede wszystkim o czas, o pieniadze na takie podroze. Jesli nie nalezysz do 10% spoleczenstwa a nadajesz sie, rokujesz... to zapomnij. Po prostu nie bedziesz trenowal poza zamarzniętą sadzawką zimą i tyle.

Jesli w tym kierunku ma isc demokracja, ze bedzie sie sprzyjac jedynie juz zamoznym, wykluczac pozostalych to jestem pewien ze gdy Polacy beda mieli tego swiadomosc pogonią Was z pi.z.du.


Pozostałe