Prawie 5,5 miliona złotych z Funduszu Dróg Samorządowych na drogi w powiecie tomaszowskim

  • 25.06.2020, 10:36
  • Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Mazowieckim
Prawie 5,5 miliona złotych z Funduszu Dróg Samorządowych na drogi w powiecie tomaszowskim
W środę, 24 czerwca 2020 roku, w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Tomaszowie Mazowieckim odbyła się konferencja prasowa, dotycząca pozyskania kwoty prawie 5,5 miliona złotych na budowę dróg w powiecie tomaszowskim.

Zaproszonych gości, wśród których byli między innymi: Antoni Macierewicz – Marszałek Senior Sejmu RP IX kadencji, Karol Młynarczyk – Wicewojewoda Łódzki, Robert Telus – poseł na Sejm RP, Marcin Witko – Prezydent Tomaszowa Mazowieckiego, Leszek Ogórek – Wicestarosta Powiatu Tomaszowskiego, Elżbieta Łojszczyk, Marek Kubiak i Michał Czechowicz – członkowie Zarządu Powiatu, Piotr Majchrowski – Wójt Gminy Lubochnia, Franciszek Szmigiel – Wójt Gminy Tomaszów Mazowiecki, Marian Holak – Wójt Gminy Budziszewice, Grzegorz Glimasiński – radny Rady Powiatu Tomaszowskiego, przewodniczący Komisji Bezpieczeństwa Publicznego i Transportu, powitał Mariusz Węgrzynowski – Starosta Powiatu Tomaszowskiego.

Spotkanie poprowadził Marta Modlińska – dyrektor Biura Wojewody Łódzkiego. Karol Młynarczyk – Wicewojewoda Łódzki wręczył symboliczne czeki, których łączna wartość wynosiła 5 milionów 420 tysięcy 531 złotych. 
W powiecie tomaszowskim wyremontowane zostaną drogi na łączną wartość 9 338 869,32,  z czego 5 420 531 złotych, to dofinansowanie z Funduszu z Funduszu Dróg Samorządowych.

W imieniu powiatu tomaszowskiego czek na kwotę 1 838 200 złotych odebrał Mariusz Węgrzynowski. Wartość projektu wynosi 3 063 668,32 złote - Przebudowa drogi powiatowej nr 4325E Chorzęcin – Łazisko w miejscowości Łazisko i dofinansowanie wynosi 60 %.

W imieniu Gminy Miasto Tomaszów Mazowiecki czek na kwotę 1 065 172,00 na rozbudowę ulicy Borek wraz z przebudową ulicy Krzywej w Tomaszowie Mazowieckim, odebrał Marcin Witko. Wartość całej inwestycji, to 1 775 288 złotych i dofinansowanie 60%.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Piotr Majchrowski odebrał czek na kwotę 519 894 złote. Wartość Rozbudowy drogi w miejscowości Lubochnia Górki – Jakubów, to 866 491 złotych.
Marian Holak odebrał czek na kwotę 631 943 złote na przebudowę drogi gminnej nr 116061E w miejscowości Węgrzynowice Modrzewie, której wartość wynosi 902 777 złotych.
Franciszek Szmigiel otrzymał 901 746 złotych na rozbudowę drogi gminnej nr 116413e ul. Łąkowa w miejscowości Smardzewice –II etap, o wartości 1 803 492 złote i drugi czek o wartości 463 576 złotych na przebudowę drogi gminnej nr 116457e –ul. Jagiełły w miejscowości Cekanów, której wartość wynosi 927 153 złote. 

„Gratuluję panu Staroście, gratuluję powiatowi tomaszowskiemu, , który tak znakomicie potrafi pisać zapotrzebowania, tak znakomicie potrafi analizować niezbędne, konieczne potrzeby mieszkańców. Tworzy sieć dróg, która ma zmienić życie codzienne. Gratuluję powiatowi tomaszowskiemu, gratuluję panu Staroście i wszystkim urzędnikom. Wszyscy, którzy przy tym współpracowali, potrafią tak znakomicie zrobić.” – pochwalił Starostę i powiat tomaszowski Antoni Macierewicz.

„Wnioski z powiatu tomaszowskiego, a szczególnie wniosek ze Starostwa, które były aplikowane do Wojewody, były bardzo dobrze wykonane, dlatego dziękowałem wszystkim samorządowcom, panu Staroście, Zarządowi Powiatu za to, bo to oni są głównymi beneficjentami, to oni przyczynili się do tego sukcesu, który dzisiaj mamy. Te środki będą na budowę lokalnych dróg. Wnioski nie jest łatwo prawidłowo skonstruować, mądrze je opracować i aplikować, żeby zaistnieć. Składanych wniosków było dużo, dużo więcej. W  województwie – 190, więc to nie jest tak, że każdy, kto złoży  wniosek, dostanie dofinansowanie. Ja patrzę optymistycznie i myślę, że Starostwo i Gminy w powiecie tomaszowskim, składając w sierpniu te wnioski, równie dobrze je przygotują, co skończy się tym, że znowu będziemy mieli piękną uroczystość i możliwość wręczenia symbolicznych czeków na następne inwestycje drogowe w powiecie tomaszowskim.” – pochwalił władze Starostwa i Gmin powiatu tomaszowskiego Karol Młynarczyk – Wicewojewoda Łódzki, który w czasie konferencji wręczał symboliczne czeki.

„Oczywiście środki są rządowe, i środki przydziela Rząd, ale nie byłoby tych środków, gdyby nie było dobrych wniosków. To, że samorządy dobrze przygotowują swoje wnioski i to, że Starostwo przygotowało swoje wnioski, to są tego efekty. To są środki dla naszego regionu, środki dla naszych mieszkańców. Środki dla miejscowości, które często do tej pory były wykluczone. I dlatego chcę pogratulować samorządowcom, chcę pogratulować panu Staroście za to, że przygotowali dobrze swoje wnioski.” – pogratulował Robert Telus dobrze napisanych wniosków. 
 

Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Mazowieckim

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (14)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

antypiss
antypiss 11.08.2020, 14:11
Ot, pisspopis, prl-bis
Elżbieta
Elżbieta 29.07.2020, 17:48
Czy ul Perłowa też jest brana jako pilną?

Tomaszowianin
Tomaszowianin 24.07.2020, 17:38
Oni sie lubia fotografowac
Lubochnianin
Lubochnianin 26.06.2020, 21:07
Do władz Gminy Lubochnia -Więcej solidności i jakości w wykonaniu inwestycji które są na długie lata. Mieszkaniec gminy.
t
t 25.06.2020, 18:08
Kiedy Powiat zrobi remont odcinka drogi (Powiatowej) ul. Zacisze ok. 200 m od ul. Nadrzecznej do kładki pieszej na rzece Wolbórka. Podobno koszt remontu to ok. 80. 000 zł (może to jest za mała inwestycja jak na powiat). W tej sprawie były już dawno (ok. 2 lata) kierowane pisma Spółdzielnia Mieszkaniowa, Ogród działkowy „Michałówek” oraz był artykuł na stronie „Nasztomaszów” (była seria zdjęć tzw. drogi powiatowej). Sprawą zainteresowano członków Zarządu Powiatu, Radnych Powiatu, Wydział Zarządu Dróg (pracowników i dyrekcję) i dalej cisza nic się nie dzieje. Należy nadmienić, że ten odcinek jest bardzo często uczęszczany przez osoby dorosłe, starsze, inwalidów, dzieci szkolne (szkoła w parku i na ul. Nadrzecznej). Dalsza część ul. Zacisze w okresie wcześniejszym przeszła remont, a o tym odcinku całkowicie zapomniano.
Bleble
Bleble 25.06.2020, 17:09
Panie kadzicielu sporządzenie dobrego wniosku to jest ich praca, tak jak każdego z nas wykonującego swoje obowiązki. Więc co to za gloryfikacja, pozamykani od petentów niech chociaż zarobią w ten sposób. Jak ja coś naprawie to też mam założyć garnitur i to pokażecie! Pozyskujecie, budujcie i przechodźcie dalej chyba że potrzebujecie się chwalić zwykłymi obowiązkami za które i tak bierzecie nie małą kasę. Sama świta tylko piszącego brak
$
$ 25.06.2020, 12:37
Robić a nie brylować przed kamerami i aparatami. Czy ktoś w normalnej firmie chwali się pozyskanymi dotacjami? Nie, bo praca nr 1 by były efekty. A u was to wygląda tak niestety że podrzędny pracownik urzędu, nawet kilku pracują nad pozyskaniem dotacji, a gdy ona już jest to,, kadra,, się chwali,, swoimi,, osiągnięciami. Większych tych plakietek nie było nawiasem? 😂
!
! 25.06.2020, 13:40
...$... Szkoda ci, czy jak? A może w oczka szczypie, że coś się pozytywnego dzieje. Działaj w swojej normalnej firmie i nie dłub w nosie, bo nie będzie tam końcowych, pozytywnych efektów :-)))
$
$ 25.06.2020, 15:37
To ja zapytam ciebie wyznawców PiS panie wykrzykniku. Kiedy obwodnica??? E??? Zatkało???
!
! 25.06.2020, 16:49
Jak wybudują to będzie obwodnica. Chciałbyś by powstała w ciągu 6 miesięcy co? Do tej pory jej nie było, a teraz afera koperkowa. Ale jak w końcu powstanie to wtedy będzie już oczywista oczywistość i nie będzie o czym pisać. E??? Zdziwiony??? Jak zwykle :-))
$
$ 26.06.2020, 08:07
Eeee, panie wykrzyknik. Pieniędzy nie dali??? Eee, na obwodnicę??? Eeee, obwodnicę która chcieliście zrobić po łebku??? Eeee, obwodnicę która miała nie być obwodnicą 😂😂😂 Eeee, Maciarewicz komisję powinien powołać 😂😂😂 Eee, wyznawco pisu, do roboty a nie gadania i za gwalania. Kaznodzieja jesteś??? Bierz przykład z ojca Rydzyka, twojego góru.
!
! 26.06.2020, 13:11
_$_... Buahhaahha bajkopisarz jesteś? Eee??? Raczej widać po tobie bliżej do kaznodzieji, proroka Eee??? Wyznawca roboty po łebkach i normalnej firmy. Sam się weź do jakiejś roboty, jak potrafisz.
Wszystkiego naraz nie da się się zrobić. Po kolei, powolutku, a będzie zrobione. Nie teraz, to później.
Ciebie przecież i tak nic nie zadowoli, bo jesteś akurat wyznawcą antyPiS-u. Nawet jakby miodkiem ci du..kę smarował, to i tak będziesz negatyw. Byłyby 2 obwodnice to upominałbyś się o rąbek swojej spódnicy, który akurat byłby ci niezbędny do kręcenia się wokół własnej osi. Zawsze mało, bo nie na czas, nie tak, nie siak, co?
Takie życie, a takich malkontentów ci u nas dostatek :-))) Eeee!!! ...i więcej tego Eeee!!! a będziesz super wiarygodny gość😂😅😂 (też mam emotikony)

$
$ 26.06.2020, 15:47
Eeee panie wykrzyknik,, wzystkiego naraz nie da się się zrobić. Po kolei, powolutku, a będzie zrobione. Nie teraz, to później,, eeee, albo nigdy. Słabiutko, słabiutko. Obiecanki cacanki a głupiemu radość. Jak Tobie tak idzie robota to eeee, kieeeepsko. Trzeba w necie się dowartościować. Wiarygodny jesteś jak dzbanek mleka pozostawiony w słońcu na tydzień. 😂😂😂
!
! 26.06.2020, 18:27
Eeee _$_ :-) Uuuuu pełna wiarygodność się sama odezwała. O dowartościowaniu w necie to chyba ty byś mógł coś więcej powiedzieć. Pisałeś kredą na ścianie, czy na tym forum, robotny, fachowiec "od dzbana" zaistniał buahhaahha.

Pozostałe