Zdalne lekcje dobrze ocenione przez rodziców

  • 26.06.2020, 09:47 (aktualizacja 30.06.2020, 11:14)
  • Pola
Zdalne lekcje dobrze ocenione przez rodziców
87% nauczycieli musiało samodzielnie opanować obsługę narzędzi i aplikacji do prowadzenia lekcji online. Prawie 60% rodziców dobrze oceniło przygotowanie szkół do tych warunków, ale dzieci i nauczyciele tęsknią za bezpośrednim kontaktem. To wstępne wyniki najnowszego badania o edukacji zdalnej, którego partnerem jest Fundacja Orange.

Pełny raport będzie opublikowany jesienią jednak już dziś wiemy że gotowość szkół do realizacji zajęć w tych warunkach dobrze oceniło 60% badanych rodziców. Tymczasem tylko 10% nauczycieli twierdzi, że czuje się w pełni przygotowana do takiej formy pracy. Stopień tego przygotowania oraz poziom kompetencji cyfrowych nauczycieli przełożył się na ich sposoby prowadzenia zajęć online.

Częściej wykorzystywali oni narzędzia, które wiążą się z nauczaniem metodą podawczą - przekazywali informacje, wysyłali materiały do indywidualnej realizacji przez uczniów, wyświetlali filmy i prezentacje, publikowali treści na stronie internetowej lub blogu. Lekcje rzadziej odbywały się w sposób aktywizujący dzieci i młodzież do wspólnej pracy online. Jedynie niewielu prowadzących zdecydowało się na wykorzystanie edukacyjnych gier, quizów oraz narzędzi do zespołowej pracy zdalnej.

Wstępny raport z badania „Zdalne nauczanie a adaptacja” dostępny jest na stronie www.zdalnenauczanie.org

Pola

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (20)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Nauczyciel
Nauczyciel 28.06.2020, 20:01
Właśnie uczniowie jak wrocili na zakończenie to mowili ze pierwszy raz w zyciu zatesknili za szkołą. Szkola to odpowiednik pracy wiec spedza sie w niej średnio 1/3 doby, jest to kawal czasu i może byc on spędzony na nauce, nowych relacjach czy kółkach zajnteresowan które sa coraz czestsze. Zdalna wersja nie daje obowiazkowosci, weryfikaji wiedzy. Jeszcze jedna sprawa jaka nauka zdalna zastapi WF, dzieci przez te kilka miesiecy utyły i stracily typowy rozkład dnia uczący startu w dorosłość.
Wyrwawszy się z bagna
Wyrwawszy się z bagna 29.06.2020, 07:31
Przede wszystkim masa pozalekcyjnych interakcji.

Od szkoły średniej z 1/3 nauczycieli z którymi miałem kontakt na lekcjach, rozmawialem prywatnie. U części (NIE na korepetycjach), byłem w domu. Te kontakty późniejsze na studiach (NIEkomercyjne), zmieniły całe moje życie, wyrywajac mnie z plebejskiej tomaszowskiej rodziny a przede wszystkim niezawinionego środowiska jakie jej otoczało (te wszystkie ciotki, wujkowie, których widząc przechodzę dziś na drugą stronę ulicy, bleee). Pewnie zarabiałbym dziś więcej, miał już otyłą żonę i dzieci których bym nie kochał, gdyby tych kontaktów nie było, ale oczywicie, że nie żałuję.

Tak, wiem, że są też inne szkoła, na którą później patrzy się z perspektywy poniżanego, wyszydzanego, zastraszonego dziecka. Ale ja jej nie znam.

Szkoła dała mi wszystko.
Ha
Ha 28.06.2020, 07:34
Nauczyciele to nieroby
Nauczyciel
Nauczyciel 27.06.2020, 21:50
PISOWI niechetne sa wszystkie uniwesytety za wyjątkiem KUL i UKSW. Nie podaje sie tylko nim jestem i nie po kilku podyplomowkach tylko po topowym polskim osrodku i stypendium zagranicznym. Jeszcze raz podkreslam nic nie zastapi klasycznej nauki a te wywody ze bez szkoly jakieś wygorowane zarobki ok. ale do pewnych intratnych zawodow bez szkoly i to konkretnej sie nie wejdzie. A kasa jest wazna ale wazne tez co sie robi.
Do Nauczyciela/nauczycieli
Do Nauczyciela/nauczycieli 27.06.2020, 15:57
Oczywiście, model, w ktorym dzieci i młodzież zasuwają 5 dni w tygodniu na 8 rano i spędzają całe dni w towarzystwie losowo wybranych do klasy osób jest przecież jedynym słusznym. Przejście na nauczanie zdalne z konieczności rzeczywiście pokazało, że była to prowizorka, partyzantka i polskie szkolnictwo było nieprzygotowane i zaskoczone niczym przysłowiowi drogowcy zimą. Jednocześnie pokazało, że nierzadko jest bardzo dobrą alternatywą i można by nieco odważniej pójść w tym kierunku. Nie jest to żadne okradanie z wiedzy czy koleżeństwa. Proszę zapytać właśnie uczniów.
Pisanie, że szkoła to jakiś ośrodek interakcji jest przesadą. Dwa razy tyle kontaktów towarzyskich młodzi ludzie odbywają już po szkole.
m&m
m&m 27.06.2020, 10:03
Pytanie czy rodzicie byli zadowoleni, bo musieli zamiast w pracy siedzieć w domu. Myślę, że Morawiecki ogłosił przed wyborami, że dzieciaki idą we wrześniu do szkół, bo sondaże pokazały, że ludzie są mocno wkurzeni słysząc dywagacje o przedłużeniu zdalnego nauczania. To byłoby niedopuszczalne. Jako rodzic, gdy czytam, że 60% dobrze to ocenia, to ja się pytam kogo oni o to pytali??
?
? 27.06.2020, 15:16
Jako ultras nie jestes brany pod uwagę w żadnej bazie respondentów. Telefonują do Ciebie tylko ws garnków i pościeli.
m&m
m&m 28.06.2020, 19:42
Jaki ultras?
?
? 28.06.2020, 20:28
Zapytaj, gdy zadzwonią z zaproszeniem na pokaz pościeli.
m&m
m&m 29.06.2020, 09:45
Nie gadam z nimi
Z3N0N
Z3N0N 27.06.2020, 04:03
przecież zdecydowana większość nauczycieli to technologiczne ameby - w sieci jest dostępna masa ciekawych rozwiązań, przede wszystkim prostych w obsłudze, ale nie, przerastają możliwości intelektualne tych istot o ajkju leciutko przewyższającym pantofelka :-D Już widzę jak stara grażyna czy tam stasiek zgłębiają tajniki MS Teams xDDD Przecież ci ludzie to ...! Pamiętam jak mnie traktowali, że nic ze mnie nie będzie, nawet mnie małpa zostawiła w klasie maturalnej - i co? Dziś zarabiam coś koło 50x tyle co ta tępa dzida i wszystkie nietryby co to same szósteczki mieli, jeżdżę autem za pół melona i dziś śmieję się z tych bęcwałów. To JA miałem racje i dziś mam tego świadomość, a tamto nauczycielskie bydło niech zda klucze, już do niczego się nie nadaje tak jak w przeszłości.
WPY
WPY 27.06.2020, 18:27
Wnioskuję, że skończyłeś szkołę średnią, a może nawet masz maturę, choć jak widać łatwo nie było. Czytając ten post, osobiście uważam, że czas poświęcony w tym przypadku na edukację to czas stracony. Szczerze współczuję rodzinie i bliskim.
posdrowienia z lileCHAMer
posdrowienia z lileCHAMer 27.06.2020, 11:14
50x wincy to i bez rzadnej szkoły u Norwega na koparze. Jedna wajha w gure, druga w dul, tszecia wpszut, czwarta w tył. To nie jest duszo. Jeszcze wuzki zrobie i ide po podwyszkę.
Mały pastuch vel. Elektryczny
Mały pastuch vel. Elektryczny 27.06.2020, 00:48
Pamiętam z podstawofki taką czytanke o dzieciach z Australii. Oni tam mieli zdalne przez krótkofalówkę. Wtedy mi sie to bardzo podobało. Nie trzeba do szkoly chodzic, tylko zdalne nauczanie. No i potem też fajnie mieli. Głównym ich zajęciem po 20 roku życia był wypas i golenie owiec na wełne. W sumie fajnie. Tak beztrosko... ciężko zasuwać całe życie, ledwo posiadając zdolność czytania gazety. U nas żond chce podobnie. Stadem owiec czy baranów jest łatwiej manipulować.
Nauczyciel
Nauczyciel 26.06.2020, 22:56
W tym temacie moga sie tylko wypowiadać nauczyciele i rodzice. Badaniom i statystykom mówimy stanowcze NIE. Są robione pod propagande sukcesu Dudy i Pisu.
Nauka zdalna okrada mlodziez z wiedzy, kolezenstwa, interakcji. Jak najwiecej kontaktu z ludzmi jak najmniej sieci.
Do podającego się za Nauczyciela
Do podającego się za Nauczyciela 27.06.2020, 15:19
Dwa niechetne PiSowi uniwersytety (Gdanski i krakowska AGH) za pieniądze niechętnego PiSowi rządu francuskiego - France Telecom wlasciciel Orange. Tyle o organizatorach badania.
Nauczyciel
Nauczyciel 26.06.2020, 15:02
Panie redaktorze prosze nie pisac takich rzeczy, znam dwie strony barykady: daje wiedze i wiem jak wygladaja prace domowe zadawane dzieciom. Nauka zdalna to marna namiastka nauki, trzeba szybko o tym zapomnieć bo zmarnujemy dziecoim i mlodziezy szanase na dalsze ksztalcenie. Wiem co pisze, to jest glos nauczycieli i rodzicow.
ctrl+alt+del
ctrl+alt+del 27.06.2020, 06:56
nio, bo obsługi komputera się musiałeś nauczyć
ateista