Nie zabijajcie naszych marzeń

  • 26.06.2020, 22:20 (aktualizacja 27.06.2020, 11:40)
  • Driver X
Nie zabijajcie naszych marzeń
Tym razem jestem zmuszony zabrać głos w imieniu młodych zawodników dwóch Tomaszowskich Klubów Pływackich. Sytuacja tych młodych ludzi, którzy pragną realizować swoją pasję jest dramatyczna. Tylko dzięki determinacji Trenera Tomasza Zająca jakoś nie popadają w totalną rezygnację, lecz to już nie potrwa długo. Ale od początku.

Z nastaniem września 2019 roku rodzice i zawodnicy sekcji pływackiej MUKS Wiking działającej przy PCAS dowiedzieli się że sekcja przestaje istnieć. Po cichu bez żadnego uprzedzenia Dyrekcja Powiatowego Centrum Animacji Społecznej zamknęła skromne finansowanie pół etatu trenera i to wszystko czym była obciążona, bo za wejścia na basen płacili rodzice zawodników.

Rodzice w szoku, zawodnicy tym bardziej. Na szczęście pomocną dłoń wyciągnął do pozbawionych perspektywy dalszego trenowania zawodników Tomasz Bucholdz (obecnie jeszcze kierownik basenu). Wraz z rozpaczonymi rodzicami i z pomocną dłonią Prezesa Wikinga Sebastiana Nowaka (który zawsze pomagał i był przychylny pływakom) uradzili że powstanie klub Olimpijczyk. Wiking dla pływaków przestał istnieć. Ciężko był się z tym pogodzić, ponieważ współpraca była wieloletnia i owocna, lecz to nie czas i miejsce na rozpamiętywanie. Jednym słowem Panie Prezesie Wikinga z całego serca dziękujemy.

W Tomaszowie są dwa kluby pływackie zrzeszone w Polskim Związku Pływackim i dające możliwość trenowania i startowania w zawodach na terenie naszego kraju i poza nim. Jak wszystkim klubom pływackim w całym kraju bardzo ciężko było przetrwać kwarantannę. Z wielką radością przyjęliśmy informację o możliwości otwarcia basenów w kolejnym ostatnim etapie odmrażania gospodarki.

Czekaliśmy cierpliwie.  Po telefonie do Urzędu Miasta w sprawie zamknięcia basenów (pomimo że w wielu miejscach takie obiekty już funkcjonują) nastąpił kolejny szok. Pani wiceprezydent Izabela Śliwińska jak i również Pani Iwona Sudak  Dyrektor Wydziału Edukacji Kultury i Sportu nie mają pojęcia o tym, że w naszym mieście funkcjonują pływackie kluby sportowe.

W naszym mieście działa Olimpijczyk i Champion, którego założycielem jest trener Adrian Jędrzejczyk. Mają w swoich szeregach wielokrotnych mistrzów woj. łódzkiego i perspektywicznych zawodników, którzy w przyszłości mogą osiągnąć bardzo wiele, tylko trzeba im dać możliwości i szanse pokazania na co ich stać. w obecnej sytuacji, gdy basen jest zamknięty (nie wiadomo do kiedy) takich szans nie ma.

Trzeba zrozumieć, że dla pływaka tak długi brak kontaktu z wodą to brak jej czucia, strata wypracowanych nawyków technicznych itp. Decyzja o nie otwieraniu basenu dla tych młodych ludzi to praktycznie okradzenie ich z marzeń o karierze sportowej. Smutne że otwierając wszystko wokoło pominięto basen Zapewne nikt nawet nie pomyślał że jest grupka młodych ludzi dla których ten basen to pasja i całe życie

***

Od redakcji

Według informacji przekazanych nam przez tomaszowski magistrat baseny w naszym mieście nieczynne s w związku z epidemią COVID-19. Ma to związek z rygorystycznymi obostrzeniami uniemożliwiającymi ich otwarcie (nie wszystkie warunki są możliwe u nas do spełnienia). Urząd Miasta bierze pod uwagę zwiększoną liczbą zachorowań w Tomaszowie Mazowieckim. Pojawiły się też przpadki śmiertelne. Baseny będą zamknięte do końca sierpnia, ponieważ niebawem rozpocznie się w nich również przerwa technologiczna. 

Pani wiceprezydent Izabela Śliwińska podkreśla też, że wie, iż w Tomaszowie funkcjonują dwa kluby pływackie i z ich przedstwicielami jest umówiona na najbliższy tydzień. Urząd Miasta nie ma natomiast wpływu na likwidację etatów w Powiatowym Centrum Animacji Społecznej, które podlega Starostwu Powiatowemu

Driver X

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (77)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Pływak
Pływak 30.06.2020, 17:49
Będzie otwarty basen! Przy Arenie miała być geotermia to teraz zaleją te doły obok i będą baseny.
zTomaszowa
zTomaszowa 29.06.2020, 19:09
oby od wrzesnia wszystko wróciło do normy
Pytanie o pływanie w Tomaszowie
Pytanie o pływanie w Tomaszowie 28.06.2020, 21:53
Trzaskowski strasznie agrewsyny w pierwszym przemówieniu po ogłoszeniu sondażowych wyników wyborów. Taki ktoś jest w stanie Polske lokalnej pozamykać wszystkich.

Romek, Ty głosujący na Bosaka w pierwszej turze, na kogo teraz zagłosujesz?
Tomaszowianin
Tomaszowianin 28.06.2020, 18:52
Wspomniana sytuacja lekkoatletów nie do pozazdroszczenia. Znam kilkunastoletnie dziewczyny- tomaszowianki talenty w biegach, zmarnowane, brak możliwości treningu, /Lechia ? /.
Sport kształtuje charakter i osobowość powiemy wytarty slogan, ale to prawdziwe i jakże piękne.
Na przykładzie pływaków można to potwierdzić. Pobudka 5 rano, trening o godzinie 6 / 2 godziny/, popołudniowe treningi 2 godziny /poniedziałek- sobota/ często również w niedzielę jeżeli wypadnie sobota. Dochodzą ponadto dodatkowe treningi na lądzie - minimum 3 razy w tygodniu.
Nasi pływacy 11 lat i starsi również przeprowadzają poranne treningi o 6 rano aby później zdążyć na lekcje na godz.8 / często w innych szkołach aniżeli basen/ Jak tu odmówić samozaparcia i wytrwałości tym młodym sportowcom. Wracam w tym momencie do tytułu artykułu / nie zabijajcie naszych marzeń /.
Obecnie trenują na prywatnych działkach , treningi pływackie w Piotrkowie Tryb, Skierniewicach ...
Przewija się w komentarzach bezpośrednio lub ukryte stwierdzenie: bo jak wam się nie podoba to..., no właśnie co... ???
Tomaszowianin
Tomaszowianin 28.06.2020, 12:34
Te glupie stwierdzenie milion dyscyplin sportowych w mieście, mówimy raczej o kilkunastu i to nie wszystkie są wspierane przez miasto i ten drugi urząd czyli powiat. Pływanie nie ma żadnego wsparcia nawet łącznie z tym finansowy , trenerzy oplacani przez rodziców, wejścia na basen na treningi dla zawodnikow oplacają rodzice/ chodzi tylko o to aby w tym te intytucje nie przeszkadzały skoro nie mogą pomoc.
Biorą
Biorą 30.06.2020, 17:41
Biorą 500?niech płacą tak mówi suweren
Karol Krupa
Karol Krupa 27.06.2020, 21:33
Tomaszów należy do mniejszości polskich miast w których dzieci i młodzież ochoczo garnie się do sportu. Nie wszyscy natomiast preferują łyżwiarstwo, siatkówkę i piłkę nożną (dwie ostatnie dyscypliny dotyczą chłopców). Przecież dziewczyny grają w siatkówkę, piłkę nożną ,,, młodzież uprawia lekkoatletykę, pływanie, koszykówkę, piłkę ręczną, bilard i inne dyscypliny. Prezydent jednym z priorytetów rozwoju miasta głosił inwestowanie w rozwój kulturalny i sportowy dzieci i młodzieży, rodzice uwierzyli tym zapewnieniom. Czy wypracowano w samorządzie jakąś procedurę w celu realizacji tego punktu? W praktyce wygląda to zastraszająco, padają młodzieżowe sekcje sportowe, siatkarki musiały szukać w innym mieście miejsca na realizację swoich marzeń (Łask), może to jedyna metoda? Czy władzom miasta i powiatu nie zależy na zapotrzebowaniu młodzieży i prawidłowym jej rozwoju? Obym się mylił.
Taka prawda
Taka prawda 28.06.2020, 01:18
Sam wymieniłeś milion niszowych dyscyplin - miasto nie ma obowiązku wspierać pasji każdego. Super, ze się garną - ale jeżeli mamy dyscypliny strategiczne - to oczywiste, ze te będą przez miasto wspierane. Robi tak każde miasto - a tm nie ma budżetu Warszawy, zeby wspierać każda zachciankę
Kkk
Kkk 28.06.2020, 16:51
Przed chwilą podano w tv, że tylko wczoraj utonęło w Polsce 6 osób. Chcesz jeszcze dodać jakiś kontrargument?
W zdrowym ciele, zdrowy duch!
W zdrowym ciele, zdrowy duch! 28.06.2020, 15:53
Super strategia. Zwłaszcza dla dziewcząt, albo godzisz się na grube uda i łyżwiarski tyłek, albo nie dostaniesz nic. Rodzice tych garnących się do sportu dziewcząt, płacą podatki w mieście. A dzieci nie dostają w zamian nic. Zniszczono kobiecą siatkówkę, chociaż sukcesy były na miarę rangi krajowej. O innych dyscyplinach nie wspomnę. Może zanim obrało się dyscyplinę strategiczną, która chłonie majątek, należało o zdanie zapytać mieszkańców, choćby w referendum? To nie jest prywatny folwark rządzących. Za chwilę będziemy mieć niebotyczny problem z otyłością ( nie nadwagą, a otyłością) dzieci, wadami postawy, chorobami cywilizacyjnymi (chociażby cukrzycą), a zaplecze medyczne kuleje! Zniszczono również powszechny sport szkolny. Pływanie to nie tylko sport, to forma rekreacji, to dyscyplina, która poza karate, jako nieliczna kompensuje wady postawy. To przede wszystkim także budowanie świadomości bezpiecznych kąpieli i sport utylitarny, sport życia. I nie chodzi tu tylko o garstkę pływaków, chodzi o brak możliwości rozwoju ogromnej rzeszy dzieci.
fd
fd 30.06.2020, 11:39
No tak, rzeczywiscie kompletna beznadzieja.

A powinno być tak: gdzieś w intrenecie widzę jakiś sport ktory uprawa 100 osób na świecie, więc wow! wreszcie czymś się wyróżnię! Ogłaszam się zawodniczką jazdy na rolkach na jednej nodze i teraz ryk, krzyk, a przynajmniej pojękiwania, że miasto mi nie funduje rolek, a przecież w Europie jestem nr 1
Tomaszowianin
Tomaszowianin 27.06.2020, 20:03
W odpowoedzi na dziwne stwierdzenie, plywanie w otwartym akwenie to zupełnie inne pływanie, ale nie mówimy chyba o treningach w sulejowskim bajorze. A propo pracowników basenu są zwolniani. Gdyby zapadla decyzja o otwarciu basenu nie ma w chwili obecnej obsady ratowmiczej nie mówiąc o pozostałych jak konserwatorzy na basenie , którzy muszą zmianowo pełnić dyżur całodobowo. Poza klubami pływackimi jest buźo osób trenujacych amatorsko. Żeby zrozumieć temat trzeba kochać sport i go uprawiać a nie potrzeć na temat z pozycji siedzącej w fotelu.
Taa
Taa 28.06.2020, 01:19
Ja tez straciłam prace. I co? Mam robić awanturę jak wy? Nie - szukam innej - do Spały chyba daleko na basen nie jest - po co robić taka zadymę. Łatwo się mądrować jak nie odpowiada się za finanse i zdrowie ludzi
d
d 28.06.2020, 10:13
I nic. Oni chcą pływać i to ich tylko interesuje
Ro
Ro 27.06.2020, 17:39
"Dosc juz tych roszczeń" .Sam pływaj w sinicowyn zalewie. Nie masz pojęcia o sporcie, więc nie zabieraj głosu...
Ro
Ro 27.06.2020, 17:21
"? " A Ty kim jesteś, że zabierasz głos?
Ro.
Ro. 27.06.2020, 17:18
Ciekawe czy Pan, Pani "Nie" ma jakieś pojęcie o problemach tomaszowskich klubów pływackich. Jak nie, to niech lepiej ugryzie się w język.
Daga
Daga 27.06.2020, 17:05
Może w nie tak złej, ale też nie najlepszej, sytuacji są młodzi lekkoatleci z MKS Tomaszów Mazowiecki. Są tygodnie, że dyskobole nie mają gdzie rzucać, klub działa tylko dzięki emerytowanemu trenerowi, który za darmo poświęca młodzieży swój czas i mimo, iż lekkoatleteci zawsze trenowali na Lechii to w chwili obecnej nie mają nawet prawa przebrać się w szatni. Dzisiaj były pierwsze starty a nasi dyskobole już poprawili swoje rekordy życiowe. To jest kpina, żeby młodzież godnie reprezentująca nasze miasto traktowana była przez władze TM jak powietrze. Zachęcam redaktora do przyjrzenia się sytuacji MKSu
Ams
Ams 27.06.2020, 22:42
W Tomaszowie chyba większość dzieci, które chcą trenować sport inny niż panczeny, siatkówka i piłka nożna są na straconej pozycji. Niestety. Jeszcze trochę a zostanie tylko jedyny słuszny klub sportowy Arena.
Taa
Taa 28.06.2020, 01:23
W każdym mieście maja strategiczne dyscypliny, które wspierają - reszta na tyle ile zostanie - wy serio nie ogarnięcie, ze tm to nie stolica albo inne duże miasto? Skąd maja brać? Na pływanie daj, na bilard daj, na lekkoatletykę daj, na nożna daj, na siatkówkę daj, na łyżwy daj, na drogi daj - przecież budżet nie jest z gumy - a już zwłaszcza w obecnej sytuacji. Czy ktokolwiek z was bierze odpowiedzialność za finanse miasta? Do Areny dokładamy, ale dzięki niej mamy w tm puchary swiata - a kiedy ostatnio w tm pył puchar swiata w innej wymienionej dyscyplinie? Albo chociaż szansa na taki? Ilu olimpijczyków macie?
M.
M. 28.06.2020, 21:53
Ale z tego artykułu nie wynika, że rodzice oczekują dofinansowania. Oni proszą tylko o to, żeby nie przeszkadzać ich dzieciom w realizacji pasji. I ja to rozumiem. Poza tym pływanie to też dla wielu ludzi forma rehabilitacji. A za wejście na basen się płaci, więc nikt nie mówi "daj".
A jeżeli chodzi o puchar świata, to co on nam daje? Zwraca się koszt utrzymania areny?
Travolta
Travolta 27.06.2020, 16:37
Zalać ten tor łyżwiarski który przynosi POTĘŻNE straty wodą, będzie większy pożytek.
DJ je bd
DJ je bd 27.06.2020, 14:57
W innych miastach baseny są otwarte. A również są zachorowania i przypadki śmiertelne- tego jeszcze długo nie unikniemy. Nie rozumiem dlaczego ten basen nadal jest zamknięty.
Ams
Ams 27.06.2020, 20:05
Pretekst żeby zaoszczędzić kasę, którą się dołoży do utrzymania areny.
?
? 27.06.2020, 18:21
Dlaczego nie jeździcie tam?
Taa
Taa 28.06.2020, 01:24
Dokładnie - przecież do Piotrkowa czy do Spały nie jest daleko - roszczeniowcy - nic więcej.
F
F 29.06.2020, 09:26
Odpowiedź dla Taa. No gratuluję pomysłowości. 6 razy w tyg rano po południu po 2 godz. A co tam😀😀😀😀😀 przecież nie daleko. Brak mózgu😀😀😀😀
Mama Łyżwiarza
Mama Łyżwiarza 27.06.2020, 14:39
Lodowisko będzie zamrożone dzięki Polskiemu Związkowi Łyżwiarstwa Szybkiego. Ślizgawki będą odbywać się przy okazji zgrupowania Kadry Narodowej. Również dzięki zgrupowaniu dzieciaki trenujące łyżwiarstwo będą mogły skorzystać z lodowiska i w lipcu trenować na lodzie.
Tak
Tak 27.06.2020, 12:46
Do nie. To cale misto ma sie zrzucać aby parę osób pojeździło na łyżwach i pograło w siatę na arenie?
Haha
Haha 27.06.2020, 15:15
Kilkaset a kilka to jest różnica nie?:)
?
? 27.06.2020, 14:58
Znasz jakiegos olimpijczyka pływaka z Tomaszowa?
sum z zalewu
sum z zalewu 30.06.2020, 19:35
A jak to się ma do sprawy? Znani są Olimpijczycy z Tomaszowa (z medalami także), w piłce siatkowej, lekkoatletyce, czy kajakarstwie. Te dyscypliny też w niedawnym czasie zaorano. Mamy boksera Jana Szczepańskiego- złoto w Monachium, a boksu też już u nas od dawna nie ma. Jak się nie otworzy młodym drogi, nie pozostanie nic. Mamy coś takiego jak kasa z kapslowego (akcyza). Ona ustawowo ma iść w całości na profilaktykę uzależnień. Sport to najlepsza profilaktyka! Dajmy młodym wybór, skromny ale wybór. Ale nie, lepiej, jak baseny stoją zamknięte. W dalszym ciągu trzeba w nich filtrować wodę, sprzątać. Ale co tam, niech stoją puste, niech sauny i niecki grzybieją, zielenieją. Wpuścimy tam żaby i glonojady, będzie piękne oczko wodne - wszak to przecież program obecnie nam panującego Prezydenta.
B.
B. 30.06.2020, 12:40
Znam osobiscie Paraolimpijczyka.
........
........ 27.06.2020, 17:30
Tak jest moja kolezanka
Taa
Taa 28.06.2020, 01:25
A jakieś nazwisko?:)
Nie
Nie 27.06.2020, 11:28
Czyli całe miasto ma się zrzucać zeby pare osób mogło pływać? Ludzie - to nie jest jakieś widzimisie - mamy czas jaki mamy, przecież wcześniej baseny działały i nie było problemów - ludzie maja obniżane pensje, tracą prace - ale nie - zróbmy awanturę. Musimy to jakoś wszycy przetrwać i trochę zrozumienia dla sytuacji
Odpowiedz dla NIE
Odpowiedz dla NIE 27.06.2020, 14:08
Ktos kto nigdy nie uprawial sportu a zwlaszcza plywania, mogl napisać taki komentarz... Najlepiej wszystko zamknąć nie dawac nikomu możliwości rozwoju bo to kosztuje, a przeciez pieniądze sa najwazniejsze. W innych miastach baseny funkcjonują i plywacy mogli wrócić do treningów bo kazdy kto ma styczność z tym sportem wie ze kazda przeprawa uwstecznia. Mlodzi ludzie chcą pracowac i byc moze wśród nich sa przyszli olimpijczycy a nie daje sie im możliwości bo po co prawda? Trener Tomek Zajac to bardzo oddany sprawie mlody człowiek ktory wielokrotnie poświęcał swoj czas dla mlodych pływaków nieodplatnie. Wiec sa ludzie ktorzy chcą pomagac i rozumieja ze trzeba wspierać talenty a nie bezmyślnie siedzieć cicho.
ZS
ZS 28.06.2020, 11:32
To może od innej strony . W ilu programach upowszechniania nauki pływania wziął klub , miasto czy szkoła - w ostatmnich 4 latach ? Dzisiaj jest tak, poproszeo o tor , polowę basenu , oczywiscie na preferencyjnych warunkach i daje ogłoszenie do mediów , zaklądam strone na facebooku i zarabiam kaskę. KP , faktury i rozliczenia - to osobny temat . Zastanawiam sie czy w strategii lub programie edukacyjnym np kraju, miasta czy gminy wpisane jest , że każdy nastolatek ma obowiązek uczestnictwa w bezplatnej nauce pływania ? Ile kosztuje nauka pływania a ile smierć wskutek utonięcia ? Obecny trend sprowadza sie do tego ze nauczyciele dorabiają , , ok to ich czas , ale jeśli robia to na obiekcie państwowym niech płacą , a nie płaczą. Kiedyś na basen miały darmowe wjeścia licea i technika . to te same dzieci - nasze dzieci. Teraz maja płacić, bo rodzice mimo że podatnicy tego miasta zapisali dziecko do szkoly powiatowej . Jak chce się nauczyć pływać musi placić. Wiele klubików , klubów i stowarzyszeń pisze o dtotacje , ulgi , preferencje do miasta i powiatu , bo im sie nalezy , bo to dzieci , bo oni chcą . Rozdrobnione oferty i konkurencja oraz komercja . Czt o to chodzi ? Myslenie skierowane tylko na zysk , a ktos musi dodac bo w nazwie mam - AKADEMIA, KLUB MŁODZIEZOWY itd. Są kluby które oferują praktycznie wszystkie sporty i ich naukę - trenerzy się marnują , bo to ewenement znac sie na wszystkim . można nauczac plywania , hokeja , piruetów i praktycznie wszystkiego. Nauczyciele szybko potrafia sie przestawić , gorzej z tzw trenerami z internetu czy po 2 dniowych kursach . Ale świat tak szybko idzie do przodu , że teraz on line czy zdalne nauczanie bedzie tak samo ważne i wartościowe jak 5 letnie studia .
P
P 29.06.2020, 13:40
Do ZS.
Kluby Olimpijczyk i Champion to kluby sportowe w których trenuje się pływanie na poziomie wyczynowym. Nie mają nic wspólnego z komercją ani nauką pływania. Rekrutowani są przyszli zawodnicy którzy potrafią pływać co najmniej dwoma stylami. Treningi 6 razy w tyg po 2 godz plys trzy razy w tyg ćwiczenia na siłowni. Na tej działalności nie zarabiają a wręcz przeciwnie. Dla przykładu trener z Championa zamienił swoje prywatne auto na 7 osobowego vana żeby móc jednorazowo zabierać więcej zawodników na zawody bo nie zawsze rodzice mogą jechać. Więc proszę nie wypisywać bzdur. Pływacy nic nie chcą za darmo. Tylko otworzenia basenu również dla innych. A co do torów to 15 zawodników w różnym stadium zaawansowania treningu ma dostępny jeden lub dwa tory za które płacą nie dostają za darmo. W Championie jest jeszcze gorzej bo trenują na basenie w dwunastce a mają u siebie dziewczynę która bije wiele rekordów wojewódzkich i należy do Najlepszych zawodniczek w kraju w swojej kategorii wiekowej. Zrozumcie że nikt nie chce nic za darmo i nikt nie chce być ciężarem. Prosimy tylko o otwarcie basenu. Tylko tyle i może aż tyle😢
A
A 29.06.2020, 18:46
9 osobowego:)
koszty uspołeczniać, zyski prywatyzować
koszty uspołeczniać, zyski prywatyzować 28.06.2020, 13:21
hahahaha :))! Bardzo dobry wpis, świetne pytania!

Ale uważaj zaraz będziesz „hejterem” dziecięcych marzeń i snów. Tatuś z mamusią chcą mieć wolne, a państwo ma im latorośl wychowywać.

Jednak gdy tylko pińć złotych przyjdzie wincy zapłacić za coś tam, to łolaboga, te piniundze mógłbym pryatnie 100 razy lepij wydać.

...no to tylko nie wydajesz. Drobny cwaniaczku, krętaczku fachuro od podatkowych myków. To jest ta krętacza logika pseudolyberałów. Jak najszerszej palety usług publicznych korzystać, ale koszty ma ponosić „plebs”, „robolstwo” których „bachory” wychowuje Play Station a częściej jakaś skradziona w sieci strzelanka. Dawnie trzepak.

„Robol” i „plebs” zwykle tyra od 6 do 20, gdy wraca śpi. 70% dochodów przeznaczając na czynsz w wynajmowanej często norze.

Jaśnie Państwo prywaciarze zwykle są bedneficjentami usług publicznych, mimo, że płacimy na to wszyscy.
Traktując wspólnotę poważnie
Traktując wspólnotę poważnie 27.06.2020, 14:01
Zgadzam się z Tobą w 100%.
To co nam - bo to szkodzi w gruncioe rzeczy wszystkim - wadzi w modernizacji to wlasnie takie egoizmy. Od klasowych, przez grupowe, po "a ja soboe tam wg wlasnego uznania"

I wizerunkowe, az zenujace jakies pseudo charytatywne przekazywanie pączków, batonów i ciasek na szpital.

Załóż maskę w autobusie, załóż maskę w sklepie, nie zostawiaj butelki po piwie przy samochodzie (ostatni zaobserwowany przeze mnie trend w spedzaniu wolnegp czasu - impreza w seciento - na koniec, pudelko po papierosach, po piwie wlasnie, cyk za drzwi. Chociaz trzeba przyznbac, ze wystawiają nie tłukąc - za to nma pewno dziękujemy)

Nie bylem od kilku lat, ale skacze sobie po niemieckich gazetach lokalnych bo jestem zapisany na wiekszosc newsletterow, tych ktore sa wymienione w Wikipedii - wszystkim polecam, to jest godzina - dwie roboty. Wyszukac sobie Media in Germany w Wikipedii i jechac tytuł po tytule), nic tam na takie tematy nie bylo. Ciekaw jestem jak tam u nich z basenami. W UK z miasteczka ktore znam wiem, ze basen zamkniety...

Czy Zachod powinien byc wzorcem? No na pewno w sytuacji z ktora nie mielismy do czynienia od 40 lat, warto podpatrywac jak zachowuja sie sąsiednie samorządy.

Nawyki pływackie ulatują z pamięci?
No to rzeki nikt nie zamknął.
Sylwek Kucharski lesnik i doktor IBLu (:)) ) szaleje sobie po zalewie motorowką i nikt mu nic nie robi.
Są takie pianki neopranowe w Decthlonie do pływania, a na Allegro jeszcze taniej na pewno ponizej 100 zl. Wdziewać to i plywac sobie do woli.

S.
S. 27.06.2020, 15:21
To może powiedz ludziom, którzy korzystali z basenu w ramach rehabilitacji, żeby sobie pianki pokupowali i śmigali po zalewie. Nie musimy spoglądać w stronę sasiednich krajów, jak sobie radzą z pandemią, spójrzmy na sąsiednie powiaty, gdzie baseny są otwarte. Pytanie, dlaczego tam można a w Tomaszowie nie? Płacę tutaj podatki i chcę mieć możliwość, tak jak koledzy z innych powiatów, skorzystania z basenu w swoim mieście.
fds
fds 27.06.2020, 18:22
Jeszcze biedne dzieci niczemu niewinne jako argument, a na koniec pieski, kotki. Szantaż emocjonalny, na szczęście już wyświechtany.
K
K 27.06.2020, 14:59
Wzioł Pan dzisiaj leki😀😀😀
@K
@K 27.06.2020, 18:20
Wziooołem, a Pan wzioooł?
S.
S. 27.06.2020, 12:12
Basen byłby otwarty nie tylko dla grupki zawodników ale również, a może przede wszystkim, dla mieszkańców. W innych miastach, takich jak Piotrków czy Rawa baseny działają i mieszkańcy tych miast mogą z nich korzystać. Tam nikt nie krzyczy, że się całe miasto zrzuca. I przy okazji udałoby się zachować kilka etatów, o których wspomina Pan/ Pani w komentarzu.
Taaa
Taaa 27.06.2020, 17:22
To poczytaj obostrzenia - na basen mogłoby wejść tylko kilka osób - gdzie tu sens? Nie ma - a koszt utrzymania na poziomie kilkustetysiecy jak mniemam stały.
S.
S. 28.06.2020, 03:06
Podtrzymuję pytanie. W innych miastach ma to sens, u nas nie. W innych miastach daje się mieszkancom możliwość skorzystania z basenu, u nas nie. Mimo obostrzeń. Miasto z dykty? A moze z tektury? Ale wazne, ze mamy funkcjonujaca Arenę, ten " tożsamościowy skok w historii miasta".
Tak
Tak 27.06.2020, 12:09
Jeśli idziemy tym tokiem myślenia to z człym szacunkiem, pracownicy basenu to nie ludzie? Również tracą pracę. A jeśli nie ma Pan/Pani pojęcia jakie problemy miały kluby pływackie przed epidemią to proszę bardzo zastanowić się nad swoim stanowiskiem.
Aaa
Aaa 27.06.2020, 14:47
Pracownicy basenu sa na etacie wiec czy basen otwarty czy nie pensje otrzymują jak nauczyciele.
S.
S. 28.06.2020, 03:08
Do: Aaa, Zweryfikuj, zanim napiszesz
macpaw
macpaw 27.06.2020, 23:24
Pracownicy basenu to nie nauczyciele. I nie otrzymują wynagrodzenia calego. Nauczyciele owszem ale za prace online. Pracownicy basenu online nie pracowali.

@macpaw
@macpaw 28.06.2020, 05:11
To robole na etatach. W gruncie rzeczy w większości zbędne koszty, bo bilety spokojnie mógłby wydawać już automat a sprawdzać jebramka przy wejściu. Topi się ktoś raz na kilka lat, więc inny tylko łazi sobie po brzegu i co ładniejsze pupy ogląda.

To są takie ciepłe posadki. Może nie super płatne, ale też nie napracują się.
Ooo
Ooo 27.06.2020, 11:59
Ale na otwarcie Areny Lodowej całe miasto zrzucać się może. Jednym się daje,,a drugim zabiera. I to jest ok...
Ech
Ech 27.06.2020, 15:18
Kilkanaście osób pływa - od kiedy to strategiczna dyscyplina jest pływanie w naszym mieście? Łyżwiarstwo strategiczne jest - i arena jest wielka - mniejsze ryzyko zaraEnia niż na basenie. Litosci
Ams
Ams 27.06.2020, 20:02
Łyżwiarstwo szybkie sportem strategicznym? Od kiedy i gdzie? Garstka ludzi w Tomaszowie, Sanoku i Zakopanem się interesuje tym w sumie nudnym sportem. A reszta Polski zna co najwyżej Zbigniewa Bródkę.
Przykre
Przykre 28.06.2020, 01:27
Zero pa Pan/Pani pojęcia o mieście - zero.
Dosc juz tych roszczeń
Dosc juz tych roszczeń 27.06.2020, 14:56
1. Arena jesf tożsamościowym skokiem w historii miasta. A o tym, ze w Tomaszowie jest tam jakis basen nie wie nikt spoza powiatu. Zatem owszem, to jest priorytet. To raz.

2. W Tomaszowie jest mase miejsc gdzie latem mozesz trenowac plywanie. Sa rzeki, jest Zalew.
W zasyfionym ropą Kanale La Manche, ludziom przed wojną nie przeszkadzało bić rekordy wczesniej latami sie do tego prxygotowują, to Tobie jeden z drugim jakas tam zielenizna (zresztą co ciekawe nie wszędzie występująca), przeszkadza? Nie jestes w takim razie prawdziwym sportowcem. Nie rokujesz przynajmniej. Oczekujesz cieplarnianych warunkôw dajac od siebie nieiwele. Tylko narzekac. A to gacie Wam kupić do pływania, a to czepek nie taki bo "w dzisiejszych czasach to juz muszą być areodynamiczne i tylko markowe Speeda za 300 zl sztuka, bo w badziewiu z lycry nie ma sensu w ogole do wody wchodzic"

Z takim podejsciem daleko nie zajedziesz bo nikt na powaznie - mam nadzieje - takich roszczen barac nie bedzie.

Warunki naturalne w miescie macie, jest lato, wystarczy tylko chciec.
S.
S. 28.06.2020, 03:23
Do: dość już tych roszczeń. Szanowny Panie, kiedys ludzie korzystali z latryn, żeby zalatwić swoje potrzeby fizjologiczne, co nie oznacza, że obecnie musi Pan gonić do wychodka z pełnymi gaciami. Mogę sie tylko domyslać, że łaskawie korzysta Pan z dobrodziejstw cywilizacji, ale nie po drodze jest Panu do tego, by inni z nich korzystali. Mamy basen, ale niech używaja zalewu. Mamy kanalizację, korzystaj Pan z krzaków pod blokiem.
Pp
Pp 28.06.2020, 18:59
Basen jest na zimę, a juz teraz jest na tyle cieplo, ze spokojnie w rzece mozna trenowac. Idz z dzieckiem nad rzeke, zamiast narzekac.
A.
A. 28.06.2020, 00:14
Pływanie na wodach otwartych i w basenie to dwie różne rzeczy ."Ludziom przed wojną"- Na szczęście już po i rozwinęliśmy się od tego czasu sportowo. Tylko osoby trenujące na wysokim poziomie rzeczywiście cierpią i tylko one mogą powiedzieć w tej kwestii coś sensownego. Rady na poziomie zalewu i inne można sobie odpuścić.
Zupełnie rozumiem złość i uważam, że młodzi sportowcy muszą mieć równe szanse i muszą wrócić do treningów. Koniec kropka.
Wirus jest wszędzie. Skoro inni sportowcy jakiś sobie radzą to i młodzi pływacy też muszą mieć możliwość.
@A.
@A. 28.06.2020, 05:14
„Pływanie na wodach otwartych i w basenie to dwie różne rzeczy”

a dlaczego?

„Rady na poziomie zalewu i inne można sobie odpuścić.”

Bez rzeczowego odparcia, cały czas są aktualne. Że ty chcesz po.dy.mać budżet niezabogatego miasta bo dostajesz teraz 70% pensji, a sumie nic nie robisz tak jak nie robiłeś dostając 100% to nie oznacza, że za każdym razem miasto będzie Ci ustępować.
W
W 27.06.2020, 19:12
Markowy czepek kosztuje do 60 zł. Nie ma Pan/Pani bladego pojęcia o tej dyscyplinie sportu i myli ją pan z pływaniem na wodach owartych😀😀😀 Na rzekach to uprawia się kajakarstwo górskie😀 Wykazał Pan/Pani całkowitą nieznajomość tematu. Po za tym nikt nic nie oczekuje za darmo😀😀😀😀
?
? 28.06.2020, 10:21
noo są i pewnie za 3 stówy a z nieswojej kieszeni to na pewno potrzebujesz te „innowacyjne”, bo „w dzisiejszych czasach” itd. Kończy się wraz z pójściem na studia, i tyle Cię w mieście widzieli. Z jakiej racji ja mam Ci na to płacić powiedz?

Jakbyś chciał to byś pływał. Miasto w centrum Polski, jak nie tu nie 20 minut autem dalej.

Apel do władz miasta: nie ustępować!
S.
S. 28.06.2020, 15:58
Do ?. Czy Pan/i ma problem z czytaniem ze zrozumieniem? Wypowiadali się tutaj rodzice pływaków o tym, że stroje, czepki i sprzęt najczęściej kupują za swoje pieniądze lub , to znacznie rzadziej, pochodzące od sponsorów. Wejscia na basen również opłacają ze swoich kieszeni, podobnie transport na zawody czy opłaty startowe. I w żadnym ich komentarzu ani w artykule nie doczytałem się próśb o finansowanie tego typu zakupów przez miasto. Zatem o jakich roszczeniach Państwo mówicie? O jakich czepkach kupowanych za nieswoje poeniądze? Proszę pamietać, że rozmawiamy tu o młodych ludziach, z marzeniami i sportowymi ambicjami. Czytając te pomyje wylewane na nich, czuję wstyd, wstyd za Was, piszacych te brednie. Nie mamy olimpijczyka w pływaniu. I długo nie bedziemy mieć z takim podejsciem władz i mieszkańców. Panie pływak: wiesz jak te dzieciaki pływają? Wiesz, ze zdobywają mistrzostwa województwa? To nie oceniaj ich rokowań. To, ze Tobie nie wyszło, nie znaczy, że im ma sie nie udać. Gratuluję wszystkim oponentom otwarcia basenu wiary w tych młodych ludzi,.Tylko nie narzekajcie później, że młodzież jest zła, że koczuje w parkach z piwem w ręku. To dzieki takim ludziom jak Wy tak sie dzieje, bo to Wy zabijacie w nich marzenia.
?
? 28.06.2020, 19:02
"Wypowiadali się tutaj rodzice pływaków o tym, że stroje, czepki i sprzęt najczęściej kupują za swoje pieniądze"

I bardzo dobrze! To jest PRYWATNA pasja.
Dzieci kosztują. Chcialoby sie zyc jak singiel, a jednoczesnie 500+ sciagac co?
Nie ma tak.
S.
S. 28.06.2020, 20:45
Do ?: Jeżeli w końcu dotarło, że te "innowacyjne" czepki kupują rodzice zawodników za własne pieniądze, to może należy się jakieś sprostowanie słów o czerpaniu z "nieswojej kieszeni" i o tych niebotycznych roszczeniach, co zrujnują miejski budżet. Oczywiscie, pływanie jest to prywatna pasja, która potrzebuje jednak odpowiedniego miejsca, by móc ją realizować. I o to tylko proszą zawodnicy i ich rodzice. O nic więcej. Ale tak wielu z Was nie potrafi tego zrozumieć, tylko wymysla nieprawdziwe rządania, nazywając ich roszczeniowcami. Wygląda na to, że to miasto nie dość że z dykty, przez którą przecieka włodarzom basenowa woda, to jeszcze z zabetonowaną częścią społeczeństwa. Smutne. A tekst z 500+, słabiutki i pasuje tak do tematu jak wół do karety.
Trzaskowski 2020
Trzaskowski 2020 30.06.2020, 10:52
Niespecjalnie jest co prostować. Trudno by było inaczej i stroje ktoś tam fundował. Tak jest zdaje się, czy było na Lechii i to jest głupotą. Przede wszystkim dlatego, że tępi się sportową motywacje od najmłodszych lat, skupiając zainteresowanie jedynie materialnej stroną sportu. Będziesz miał to, będziesz miał tamto. Tak było za komuny – gdzie uczestnictwo w byle gupie grajków czy tam przyzakładowych śpiewaków dawało szanse na podróże, często po całym świecie, co było wówczas bardziej atrakcyjne niż teraz. Wartość tych karier lokalnych „artystów” poznaliśmy po tym gdy sponsorzy upadli.

Tymczasem taką Radwańską w 2005 będąc tam jako zwyczajny widz, spotkałem gdy z ojcem ogłądała mecz po meczu. Radwański, zresztą tam i dziadek inwestowali w nią prywatnie. a Ty leniu wyciągasz tylko łapkę po wspólne. Szkoda i miejmy nadzieje, że niebawem to się skończy.
Do Trzaskowski 2020
Do Trzaskowski 2020 30.06.2020, 16:44
Poproszę konkretnie, po jakie wspólne ci ludzie wyciagają łapki? I na jakiej podstawie nazywa ich Pan leniami?
S.
S. 30.06.2020, 16:29
Rozumiem, że Radwańska wybudowała sobie za własne pieniądze kort tenisowy i Pan chcialby, żeby pływacy z Tomaszowa, w ślad za tą wielką tenisistką, zakasali rękawy, wzięli łopaty w dłoń i zaczęli kopać sobie swój własny basen, bo przecież korzystanie z miejskiego ( za które zresztą płacą), jest wg Pana "wyciąganiem łapy po wspólne". Dziwię się, że jeszcze Pan nie stoi pod stadionem Lechii albo osławioną już Areną z transparentem " Piłkarze, łyżwiarze - łapy precz od wspólnego". Twierdząc, ze nie ma czego prostować, wpisuje się Pan w nurt tych komentatorów, którzy wykazują zerową wiedzę w temacie działania klubów pływackich z jednocześnie arogancką wręcz niechęcią do czytania ze zrozumieniem. Dlatego Panie T., czasami naprawdę warto nie otwierać ust, bo w przypadku Pana wypowiedzi nic sensownego, oprócz odoru, z nich się nie wydostało.
Stany, Stany...
Stany, Stany... 30.06.2020, 20:44
Dziadek wybudowal Radwanskiej kort, a wczesniej ojciec za uciulane na robotach w reichu marki, wozil po calym swiecie bo przez lata ona z tego nie zarabiala nawet na zestaw porzadnych rakiet. Sukcesy przyszly po 10 latach wyrzeczen calej rodziny.

Ja ją widziałem z ojcem na Wimbledonie w 2005 roku. Byla juz znana, grala juz tam nawet, ale z ojcem pod reke chodzila od meczu do meczu na tych poerwszych etapach. Ja mialem oczywiscie ten podstawowy bilet za omile dobrxze pamietam za 16 funtow (jakos tak, ale moge sie mylic minelo 15 lat), wiec nie moglem na niego wejwc na Kort Pierwszy, chociaz i tak wszedlem, ale nielegalnie. Nasze mentalnosci rozni przy tym jednak to, ze ja to traktuje jako łaskę bożą / ryzyk fizyk i jak sie nie udaje to mordy nie drę, wszystko dookola obwiniajac. Wy natomiast chicieliBYŚTA by podstawiano Wam to na talerzu, w du.pe jeszcze Was calujac.

Pytam za co? Za te niewydawane paragony? Za te robotki ktore z faktura kosztuja 30-50% wiNCY? Za to wliczanie sobie w koszty paliwa wypalonego podczas tripów na basen do Mszczonowa?

Gdyby to wszystko bylo uczciwie podlicznane to powinniscie miec zakaz korzystania z jakiejkolwiek publicznej uslugi. Od szkol, po myto za wejscie do publicznego parku.

U Twojego dziecka sukscesy nie przyjadą nigdy, bo rodzice maja nastawienie: oddam, naucza, jak bedzie zwyciezac to i tak powiemy ze to nasza zasluga a panstwo tylko przeszkadzalo. To typowe.

Nigdzie na swiecie tak nie jest. Ba, bywa jeszcze gorzej. Niedawna mistrzyni w jezdzie figurowej na lodzie, kraju ktory z wiekszosci olimpiad wraca z workiem zlotych medali ...tak, tak, to USA, pani ktora byla tam na absolutnym topie w tej dyscyplinie dzis jest ...kim? Ano aktorką porno...

Po prostu, przestala byc dobra, przestala dostawac stypendia i do widzenia. Dzis ma 30 lat.

Sprawa do odszukania w sieci, nie wiem co tam sobie wpiszcie? Łyżwiarka figurowa aktorką porno USA? Powinno wyskoczyc. I tak to wyglada na Zachodzie ktory wiekszosc z Was nieuki, lobuzy z lokalnych technikow, potrafiacy zyc jedynie wyobrazeniami, zna jedynie z telewizji, ewentualnie od paru lat z 2 tygodniowych wycieczek, z przewodnikiem - rzecz jasna -bo jezyka ni w ząb.

Matoły, złodzieje, roszczeniowcy = oszusci.
Moralne zera.
Europa Europa
Europa Europa 01.07.2020, 07:52
To się Pan popisał. Stan to Pan masz, ale zapalny, organu odpowiedzialnego za myślenie. Cały Pana komentarz wart jedynie przemilczenia.
Trzaskowski 2020
Trzaskowski 2020 03.07.2020, 10:11
I bardzo dobrze. Milcz.
adn
adn 30.06.2020, 21:30
Google: Melissa Bulanhagi

Pozostałe