Rozwód z orzeczeniem o winie. Zapoznaj się z podstawowym vademecum wiedzy!

  • 29.06.2020, 09:31 (aktualizacja 01.07.2020, 13:27)
  • Artykuł partnera
Rozwód z orzeczeniem o winie. Zapoznaj się z podstawowym vademecum wiedzy!
Decyzja o rozwodzie to ważny oraz bardzo trudny krok w życiu każdego człowieka. Prawne zakończenie związku małżeńskiego może odbywać się na kilka sposobów. Dużą popularnością w ostatnich latach cieszy się orzekanie o winie jeden ze stron. Czy takie rozwiązanie faktycznie niesie ze sobą wiele korzyści? Skonfliktowane pary bardzo często nie zdają sobie sprawy z tego, że próba orzeczenia o winie może nie tylko skomplikować, ale również uniemożliwić błyskawiczny rozwód.

Starasz się o rozwód z orzekaniem o winie? Musisz przygotować się na skomplikowany proces!

Wystąpienie do sądu okręgowego z wnioskiem o rozwód to zdecydowanie najpowszechniejsza metoda na prawne zakończenie związku małżeńskiego, który od dłuższego czasu istnieje tylko na papierze. Podczas sporządzania papierowych formalności jedna ze stron może wystąpić do sądu z prośbą o orzeczenie winy za rozpad pożycia. Najczęściej takie decyzje podejmowane są na skutek zdrady, zatajenia choroby psychicznej, porzucenia czy chociażby przemocy lub innego nagannego wręcz zachowania w stosunku do współmałżonka. Należy podkreślić, że wskazywanie na osobę odpowiedzialną za rozwód zdecydowanie wydłuża proces sądowy. W przypadku obopólnej zgody partnerów, formalne zakończenie związku może odbyć się nawet podczas jednej rozprawy. Pomoc w określeniu rodzaju rozwodu oraz w zebraniu niezbędnego materiału dowodowego oferuje strona internetowa https://www.rozwodznia.pl/. Doświadczeni specjaliści z Wrocławia na swoim koncie mają setki pozytywnie rozstrzygniętych sporów. Skorzystaj z wieloletniego doświadczenia i zadbaj o to, aby Twój rozwód przebiegł sprawnie oraz bez wielu nieoczekiwanych wcześniej problemów.

Po pierwsze materiał dowodowy. Sąd uwzględnia tylko solidne oraz potwierdzone argumenty!

Wcześniej wspomniany materiał dowodowy jest niezbędnym elementem starania się o rozwód z orzeczeniem strony winnej. W takim przypadku środkami potwierdzającymi zamiary małżonka w stosunku do drugiej strony związku mogą być zeznania partnerów, zeznania świadków, fotografie, nagrania audio lub wideo, wiadomości tekstowe czy nawet notatki z interwencji policji. Orzekanie o winie wymaga także bardzo szczegółowej argumentacji. Wskazane jest podanie dokładnych dat, miejsc oraz okoliczności, w których jedna ze stron dopuszczała się złamania małżeńskich zasad.

Orzekanie o winie przeważnie kończy się alimentami. Na jakiej zasadzie one działają?

Najpoważniejszym skutkiem wzięcia rozwodu z orzekaniem o winie są alimenty. Jeżeli jedna ze stron małżeństwa zostanie obarczona stuprocentową winą za rozpad pożycia, a z powodu rozwodu sytuacja materialna współmałżonka ulegnie pogorszeniu, wówczas sąd może ustalić świadczenia alimentacyjne obciążające winnego partnera. Co ciekawe, alimenty nie muszą być efektem złej sytuacji finansowej, czyli tak zwanego niedostatku. Już sytuacja gorsza niż ta, w jakiej małżonek znajdowałby się, gdyby małżeństwo nadal funkcjonowało jest podstawą do udzielenia świadczenia. W przypadku formalnego zawarcia nowego związku obowiązek alimentacji bezpowrotnie wygasa.

Artykuł partnera

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe