Wiemy już jak głosowali tomaszowianie /aktualizacja/

  • 29.06.2020, 10:25 (aktualizacja 29.06.2020, 15:19)
  • Mariusz Strzepek
Wiemy już jak głosowali tomaszowianie /aktualizacja/
Znamy juz kompletne wyniki wyborów prezydenckich z naszego powiatu. Gdyby były ona rostrzygające dla całej Polski, Andrzej Duda wygrałby w pierwszej turze. Zdobył ponad 52 procent głosów. Rafał Trzaskowski otrzymał 23 procent poparcia

 

Kandydat ( Nazwisko i imiona ) Liczba głosów Procent głosów
DUDA Andrzej Sebastian 31 607

52,91%

TRZASKOWSKI Rafał Kazimierz 13 860

23,20%

HOŁOWNIA Szymon Franciszek 7 059

11,82%

BOSAK Krzysztof 3 961

6,63%

KOSINIAK-KAMYSZ Władysław Marcin 1 700

2,85%

BIEDROŃ Robert 1 130

1,89%

ŻÓŁTEK Stanisław Józef 136

0,23%

JAKUBIAK Marek 89

0,15%

PIOTROWSKI Mirosław Mariusz 75

0,13%

WITKOWSKI Waldemar Włodzimierz 64

0,11%

TANAJNO Paweł Jan 53

0,09%

Razem 59 734

100,00%

 

Niecco inaczej przedstawia się głosowanie z podziałem na miasto i gminy wiejskie.  W Tomaszowie Andrzej Duda osiągnął wynik bliski 45%. Rafał Trzaskowski przekroczył 30%. 

Kandydat ( Nazwisko i imiona ) Liczba głosów Procent głosów
DUDA Andrzej Sebastian 13 779

44,84%

TRZASKOWSKI Rafał Kazimierz 9 278

30,19%

HOŁOWNIA Szymon Franciszek 4 170

13,57%

BOSAK Krzysztof 1 908

6,21%

BIEDROŃ Robert 725

2,36%

KOSINIAK-KAMYSZ Władysław Marcin 629

2,05%

ŻÓŁTEK Stanisław Józef 72

0,23%

JAKUBIAK Marek 50

0,16%

PIOTROWSKI Mirosław Mariusz 49

0,16%

WITKOWSKI Waldemar Włodzimierz 37

0,12%

TANAJNO Paweł Jan 30

0,10%

Razem 30 727

100,00%

W gminie wiejskiej Tomaszów 

 

Kandydat ( Nazwisko i imiona ) Liczba głosów Procent głosów
DUDA Andrzej Sebastian 3 290

55,17%

TRZASKOWSKI Rafał Kazimierz 1 186

19,89%

HOŁOWNIA Szymon Franciszek 779

13,06%

BOSAK Krzysztof 415

6,96%

KOSINIAK-KAMYSZ Władysław Marcin 174

2,92%

BIEDROŃ Robert 72

1,21%

JAKUBIAK Marek 15

0,25%

ŻÓŁTEK Stanisław Józef 13

0,22%

PIOTROWSKI Mirosław Mariusz 10

0,17%

WITKOWSKI Waldemar Włodzimierz 5

0,08%

TANAJNO Paweł Jan 4

0,07%

Razem 5 963

100,00%

W pozostałych gminach 

 

Będków

 

Kandydat ( Nazwisko i imiona ) Liczba głosów Procent głosów
DUDA Andrzej Sebastian 1 152

63,33%

TRZASKOWSKI Rafał Kazimierz 241

13,25%

BOSAK Krzysztof 185

10,17%

HOŁOWNIA Szymon Franciszek 146

8,03%

KOSINIAK-KAMYSZ Władysław Marcin 51

2,80%

BIEDROŃ Robert 27

1,48%

ŻÓŁTEK Stanisław Józef 11

0,60%

WITKOWSKI Waldemar Włodzimierz 2

0,11%

TANAJNO Paweł Jan 2

0,11%

PIOTROWSKI Mirosław Mariusz 1

0,05%

JAKUBIAK Marek 1

0,05%

Razem 1 819

100,00%

 

Budziszewice

 

Kandydat ( Nazwisko i imiona ) Liczba głosów Procent głosów
DUDA Andrzej Sebastian 744

63,70%

TRZASKOWSKI Rafał Kazimierz 188

16,10%

BOSAK Krzysztof 91

7,79%

HOŁOWNIA Szymon Franciszek 87

7,45%

KOSINIAK-KAMYSZ Władysław Marcin 34

2,91%

BIEDROŃ Robert 14

1,20%

JAKUBIAK Marek 5

0,43%

ŻÓŁTEK Stanisław Józef 4

0,34%

PIOTROWSKI Mirosław Mariusz 1

0,09%

WITKOWSKI Waldemar Włodzimierz 0

0,00%

TANAJNO Paweł Jan 0

0,00%

Razem 1 168

100,00%

 

Czerniewice

 

Kandydat ( Nazwisko i imiona ) Liczba głosów Procent głosów
DUDA Andrzej Sebastian 1 794

69,48%

TRZASKOWSKI Rafał Kazimierz 312

12,08%

HOŁOWNIA Szymon Franciszek 215

8,33%

BOSAK Krzysztof 122

4,73%

KOSINIAK-KAMYSZ Władysław Marcin 106

4,11%

BIEDROŃ Robert 23

0,89%

ŻÓŁTEK Stanisław Józef 3

0,12%

PIOTROWSKI Mirosław Mariusz 3

0,12%

JAKUBIAK Marek 2

0,08%

WITKOWSKI Waldemar Włodzimierz 1

0,04%

TANAJNO Paweł Jan 1

0,04%

Razem 2 582

100,00%

 

Inowłódz

 

Kandydat ( Nazwisko i imiona ) Liczba głosów Procent głosów
DUDA Andrzej Sebastian 1 198

55,03%

TRZASKOWSKI Rafał Kazimierz 527

24,21%

HOŁOWNIA Szymon Franciszek 195

8,96%

BOSAK Krzysztof 126

5,79%

KOSINIAK-KAMYSZ Władysław Marcin 71

3,26%

BIEDROŃ Robert 51

2,34%

WITKOWSKI Waldemar Włodzimierz 4

0,18%

PIOTROWSKI Mirosław Mariusz 3

0,14%

ŻÓŁTEK Stanisław Józef 1

0,05%

JAKUBIAK Marek 1

0,05%

TANAJNO Paweł Jan 0

0,00%

Razem 2 177

100,00%

 

Lubochnia

 

Kandydat ( Nazwisko i imiona ) Liczba głosów Procent głosów
DUDA Andrzej Sebastian 2 483

65,67%

TRZASKOWSKI Rafał Kazimierz 459

12,14%

HOŁOWNIA Szymon Franciszek 342

9,05%

BOSAK Krzysztof 289

7,64%

KOSINIAK-KAMYSZ Władysław Marcin 149

3,94%

BIEDROŃ Robert 43

1,14%

ŻÓŁTEK Stanisław Józef 5

0,13%

JAKUBIAK Marek 4

0,11%

WITKOWSKI Waldemar Włodzimierz 3

0,08%

TANAJNO Paweł Jan 2

0,05%

PIOTROWSKI Mirosław Mariusz 2

0,05%

Razem 3 781

100,00%

 

Rokiciny

 

Kandydat ( Nazwisko i imiona ) Liczba głosów Procent głosów
DUDA Andrzej Sebastian 1 928

58,16%

TRZASKOWSKI Rafał Kazimierz 611

18,43%

HOŁOWNIA Szymon Franciszek 366

11,04%

BOSAK Krzysztof 237

7,15%

KOSINIAK-KAMYSZ Władysław Marcin 96

2,90%

BIEDROŃ Robert 51

1,54%

ŻÓŁTEK Stanisław Józef 12

0,36%

WITKOWSKI Waldemar Włodzimierz 6

0,18%

TANAJNO Paweł Jan 4

0,12%

JAKUBIAK Marek 2

0,06%

PIOTROWSKI Mirosław Mariusz 2

0,06%

Razem 3 315

100,00%

 

Rzeczyca

 

Kandydat ( Nazwisko i imiona ) Liczba głosów Procent głosów
DUDA Andrzej Sebastian 1 778

72,72%

TRZASKOWSKI Rafał Kazimierz 217

8,88%

HOŁOWNIA Szymon Franciszek 176

7,20%

BOSAK Krzysztof 137

5,60%

KOSINIAK-KAMYSZ Władysław Marcin 101

4,13%

BIEDROŃ Robert 28

1,15%

ŻÓŁTEK Stanisław Józef 3

0,12%

TANAJNO Paweł Jan 2

0,08%

JAKUBIAK Marek 2

0,08%

WITKOWSKI Waldemar Włodzimierz 1

0,04%

PIOTROWSKI Mirosław Mariusz 0

0,00%

Razem 2 445

100,00%

 

Ujazd

 

Kandydat ( Nazwisko i imiona ) Liczba głosów Procent głosów
DUDA Andrzej Sebastian 2 238

55,23%

TRZASKOWSKI Rafał Kazimierz 726

17,92%

HOŁOWNIA Szymon Franciszek 507

12,51%

BOSAK Krzysztof 356

8,79%

KOSINIAK-KAMYSZ Władysław Marcin 112

2,76%

BIEDROŃ Robert 83

2,05%

ŻÓŁTEK Stanisław Józef 11

0,27%

TANAJNO Paweł Jan 7

0,17%

JAKUBIAK Marek 6

0,15%

WITKOWSKI Waldemar Włodzimierz 4

0,10%

PIOTROWSKI Mirosław Mariusz 2

0,05%

Razem 4 052

100,00%

 

Żelechlinek

 

Kandydat ( Nazwisko i imiona ) Liczba głosów Procent głosów
DUDA Andrzej Sebastian 1 223

71,73%

KOSINIAK-KAMYSZ Władysław Marcin 177

10,38%

TRZASKOWSKI Rafał Kazimierz 115

6,74%

BOSAK Krzysztof 95

5,57%

HOŁOWNIA Szymon Franciszek 76

4,46%

BIEDROŃ Robert 13

0,76%

PIOTROWSKI Mirosław Mariusz 2

0,12%

WITKOWSKI Waldemar Włodzimierz 1

0,06%

TANAJNO Paweł Jan 1

0,06%

ŻÓŁTEK Stanisław Józef 1

0,06%

JAKUBIAK Marek 1

0,06%

Razem 1 705

100,00%

Mariusz Strzepek

Podziel się:

Oceń:

Na kogo zagłosujesz w II Wyborów Prezydenckich?

Komentarze (54)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Edek
Edek 02.07.2020, 17:39
Ci dwaj kandydaci powinni być ukarani za gromadzenie tlumów i nie przestrzeganie zasad pandemi
tomaszowianin
tomaszowianin 03.07.2020, 14:48
A może zamierzają pójść na kwarantannę i będą musieli siedzieć pilnowani w domu. Bo nie mają już nic do powiedzenia.
Czarna Lolita
Czarna Lolita 30.06.2020, 11:43
Najlepsze były przedwyborcze zdjęcia lokalnych prominentów z różnej maści politykami. Jak zobaczyłam to przetłuszczone czoło jednej naczelniczki ze starostwa to miałam wrażenie że olej zacznie kapać na inne osoby wtulone w mambę.
Wielbiciel czarnej mamby
Wielbiciel czarnej mamby 30.06.2020, 12:37
Taaaakkkk wiem o kim piszesz. mało co panią Dudową nie stratowała w transmisji telewizyjnej, tak się na nią pchała. Czy ta dziewuch nie ma za grosz taktu ?
Konfederacja
Konfederacja 29.06.2020, 22:37
Jak głosowali? W maskach! Upał ,ale na twarzy kaganiec był...a na wiecu wyborczym masek nie mieli i 2 metrów odległości nie zachowali. Oni widać epidemii się nie boją.
Noc
Noc 29.06.2020, 21:05
Jedynie Bosak się nie sprzedał... A głosowałem na Szymka... Myślałem że on też nie...
Acta
Acta 29.06.2020, 21:03
Acta=PO - wolność w sieci!!!
Trz
Trz 29.06.2020, 21:01
Proszę Pana...czy ja byłem posłem...? To nie moja ręka wtedy głosowała...
Rafcio
Rafcio 29.06.2020, 19:35
Ja wtedy nie byłem posłem...
Franz
Franz 29.06.2020, 19:34
Dane z więzienia.. 89% głosowało na Rafała..tak trzymać..
Regina
Regina 29.06.2020, 20:17
A ty jak jak na kogoś innego to jeszcze posiedzisz
Tadek
Tadek 29.06.2020, 16:35
Duda,tylko Duda musi zostać prezydentem ! Jedyny prezydent za którego sie nie wstydzę,który nie kłamie, słowa dotrzymuje, i któremu podczas przemówień nie pluje pianą bo to nieestetyczne !
He-man
He-man 30.06.2020, 07:11
Wszystko czym się Duda chwalił to zasługa rządu. On tylko podpisał jak mu kazali. I będzie nadal to robił. Bo jego rolą jest ładnie wyglądać i nie przeszkadzać.
Tadek byle co jadek
Tadek byle co jadek 29.06.2020, 17:28
On by się też ciebie nie powstydził kochany Tadziu
t
t 29.06.2020, 14:26
Jakie są wyniki miasta Tomaszowa Maz.
t
t 29.06.2020, 14:20
Jaka była frekwencja w powiecie i w gminach.
Wyborca
Wyborca 29.06.2020, 13:06
Wyniki mówią same za siebie, żaden nie morze mówić że jest lub będzie prezydentem wszystkich Polaków, podział jest pół na pół.
Wieś
Wieś 29.06.2020, 12:27
olała PSL.
tomaszowianin
tomaszowianin 29.06.2020, 18:19
Za ca olała? Co miał dać, co miał obiecać P. Kosiniak. Może odpowiedzialny za swoje słowa, biedny może chłop. A wieś lubi brać.
Niezadowolona
Niezadowolona 29.06.2020, 12:16
Moze nie dokonca na temat, ale chcialam zwrocic uwage na lokal wyborczy nr 2. Moze by ktos sie zaineresowal ze wejcie na schody ktore sie tam znajduja granicza z cudem. Czy nie mozna zmienic lokalizacji, bo dla osob starszych, lub z niedogodnosciami ruchowymi, z problemami ukladu oddechowego to jest wyczyn. Panie Mariuszu moze bys tak przeszedl sie z swoimi rodzicami i zobaczyl czy tak latwo jest tam wejsc i zejc. Pozdrawiam
tomaszowianin
tomaszowianin 29.06.2020, 18:25
I p. Mariusz to naprawi ku Pani zadowoleniu. Do następnych wyborów
Wójt ze smartłoczem hehe :))
Wójt ze smartłoczem hehe :)) 29.06.2020, 11:54
W Ujeździe ciekawie :) Tak tam dobrze :))
Grazyna z Tvn
Grazyna z Tvn 29.06.2020, 11:24
Hołownia az tyle? Elektorat popychadel Trzaskowskiego
Anty
Anty 29.06.2020, 13:09
Jestem od Hołowni i po takich tekstach i obrażaniu macie prawo się obawiać 12 lipca.
Strong
Strong 29.06.2020, 20:15
_Anty_ , bardzo słabiutkie i na dodatek infantylne stwierdzenie dzieciaczku.
Do pstrong
Do pstrong 30.06.2020, 07:08
Ostry cień mgły
Strong
Strong 30.06.2020, 09:55
Teraz już zamgliło ci ten twój ostry cień, ok rozumiem hhaahhaa.
!
! 29.06.2020, 14:34
Hołowni obawiać, buahhaahha. Kabareciarz
Do!
Do! 29.06.2020, 16:31
Kabareciarz? już miałeś wygrać w pierwszej turze.Wykrzynik nie krzycz tylko módl się hahahaha
!
! 29.06.2020, 19:19
Wygramy w II turze, a u ciebie znów purpura na twarzy, czy mi się wydaje.
Kolejny zawiedziony i zagotowany.
Do!
Do! 29.06.2020, 20:54
Zagotowany to ty jesteś w II? acha bo chyba wiesz że III nie będzie.
DO!
DO! 29.06.2020, 20:20
Nie wygracie nic wykrzyknik nie pomoże.
!
! 29.06.2020, 23:15
Mylisz się - A.Duda Prezydentem RP II kadencję.
Mapiswdpolaka
Mapiswdpolaka 29.06.2020, 12:43
Widzisz aż tyle. I aż tyle teraz zagłosuje przeciw dudzie.
Ja
Ja 29.06.2020, 15:55
Ja tez głosowałem na Holownie - a na Trzaskowskiego nie zagłosuje nigdy w życiu - bo to będzie oznaczało wojne totalna - platforma się przypudrowala, a PiS przynajmniej nie ukrywa, ze jest jaki jest. A wyzwiska stosuje jedna i druga strona i to jest żenujące.
:(
:( 29.06.2020, 11:47
no narazie zanosi się na wygrana Trzaski. Będzie to prezydentrua z bardzo słabym mandatem a przez to przemocowa. Masa prowakacji i bałagan, wstyd na całą Europę. W tej sytuacj Kaczyński powinien rozpisać nowe wybory parlamentarne.

Już tak robili z Senatem – zawierajac m.in. na Śląsku pakt, że Lewica nie będzie wystawiać swojego kandadata.

Elektorat socjalny, na Śląsku ogromny, wybrał sobie do Senatu panią adwokat z domkiem na wsi, która z ich postrzeganiem codzienności nie ma nic wspólengo.

Do!
Do! 29.06.2020, 16:27
Tak jest jak wygramy to dobrze jak przegramy to wojna. Wstydu to wy już nie macie! Pokorą możecie jeszcze coś ugrac bo jak nie to macie pociąg 12 lipca.Straszenie tylko tyle wam zostało?
Nie
Nie 29.06.2020, 18:38
ma się co podniecać. Głosy narodowców, Kosiniaka i część Hołowni pójdą na Dudę. To wystarczy.
;
; 29.06.2020, 20:19
Nie znasz w takim razie tych tzw. środowski narodowych. Nie ogladasz szalenie popularnych kanalow wRealu24 czy MediaNarodowe i kilku mniejszych - ale tez z zasiegami 50-100 tysiecy. Pod filmami setki komentarzy z niefejkowych kont. To są skrajnie liberalni ludzie. Przewaznie drobny lokalny biznes (w sensie oni sami, albo ich dzieci), i o ile przed pierwszą kadencją orienotwali się bardziej na postulaty ideowe PiSu tak teraz krytykuja Morawieckiego paletą argumentow czysto materialnych. Podatki, benzyna, ze im teraz od marca zamknal interesiki, w koncu ze dusza sie w maskach. To sa tez ludzie ktorzy najbardziej kwestionuja istnienie COVID-19 wogole.

Trzaskowski ze scieciem wiekszosci socjalnych obietnic wyborczych po obieciu urzedu w ratuszu w Warszawie, jest dla nich na pewno mniejszym zlem niz Duda, ktory wszystkie obietnice socjalne dotrzymal.

A reszta? Trzaskowski celowo konkretnego programu nie ma wiec do konca nie wiadomo co postranowi ws roszczen zydowskich, prywatyzacji lasow panstwowych ws splacenia tych pierwszych. W to nikt teraz nie bedzie wnikal. Krytkowany jest przez nich glownie PiS. Duza czesc mlodego elektoratu Bosaka 5 lat temu byla w gimnazjum i polityka sie nie interesowala, wiec nie bardzo ich obchodzi cenzura w mediach za czasow Grasia, Arabskiego zmieniajacych sobie naczelnego w (niepanstwowym) Fakcie, czy najazd Agencji Bezpieczenstwa Wewnetrznego na redakcje Wprost.

Trzaskowskiego dzielą od wygranej 13 punktow procentowych i je uzbiera. Duda nie moze liczyc na zaden dodatkowy elekorat, moze poza tym z Unii Pracy z Pozania, no ale dostal on jakies grosze, wiec niewiele to zmienia.

Jest to w naszym przypadku zatraeńcza batalia. Tak, byc moze na granicy fanatyzmu. Optymizmu nie ma we mnie zadnego, jest odrobina nadziei, ale to slabo mnie motywuje do dzialania. Wczoraj w ostatnim tekscie ktory pisalem, kazdą literke stawialem trudnem. To nie jest zalenie sie, bo co? Nie umarlem. Jedynie opis kondycji. Na wybory na pewno pójdę, ale wygrac bedzie bardzo bardzo trudno. Mam 4 dychy, to sa najprawdopodobniej ostatnie moje wybory. W przypadku mojej rodziny to co sie w Polsce dzialo po 2007 odebralo nam wlasciwie wszystko. Ja sie bede modlil, czy to w czymkolwiek pomoze czy nie. Na nic innego nie mam juz pomyslu.
Matematyka
Matematyka 30.06.2020, 01:46
Duda 43%, Trzaskowski 30%. Jak wyliczyłeś, że Trzaskowskiemu brakuje 13 punktów procentowych do wygranej nie wiem...
Zenek
Zenek 29.06.2020, 19:38
Haha no większej banialuki nie słyszałem ale pocieszające jest to że nic nie jest zależne od waszego elektoratu.Ta pogarda do innych was zatopi
@Zenek
@Zenek 03.07.2020, 16:02
Kolejny juz raz Ci odpowiadam, ze nie ma zadnej pogardy. Gdyby to chociaz byla trzecia kedencja, ale chodzi jedynie o tyle samo ile moli liberałowie. Ze PiS sie wypala to jest jasne, po Kaczynskim nie wiadac jasnego przywodztwa. PO dziala sobie na sposob brytyjskich New Labour od czasow Blaira, ze jeszcze w czasie opozycji juz sobie ugadują kto u nich kiedy bedzie premierem, no i Blair szedl jal czolg 3 kadencje. Partia jest bardzo wazna. Natomiast w PiS jest niestety wodzowskim ugrupowaniem, ale tez nie moglobyc inaczej po PRLu i niedokonczonej dekomunizacji. Tylko wtargnecie i ostre dzialania, a tu sttrategie buduje tylko jeden. PO jest postkomunistyczną, nie planującą, żadnych reform partią. Totez mogli sie na spokojnie poukladac.

W PiSie nie ma kontynuacji przywodztwa, wiec to i tak jest ostatnia kadencja.

Tzn oby była.

Gdzie tu jest pogarda? Ze nie chca slabegp panstwa oligarchow? Czy z rzadem na zawolanie Berlina czy Paryza?

To sa jedynie dazenia niepodleglosciowe. Nadal. Niestety.
oszust
oszust 29.06.2020, 11:23
Ciemnogród
Strong
Strong 29.06.2020, 12:23
A przecież można zamieszkać w Jasnogrodzie, nie ma zakazu, nie potrzeba się męczyć.
wczoraj widziałem i nie tylko ja
wczoraj widziałem i nie tylko ja 29.06.2020, 11:47
Pani była wice–prezydent Tomaszowa Zofia Szymańska stała za Prezydentem RP wczoraj po ogłoszeniu wyników, podczas konferenji w Łowiczu...

Widzieliście kiedyś by Pani Klatka, Pan Gajewski stali za Tuskiem, Kopaczową, czy Komorowskim? No? Zdarzyło się?

To są właśnie podstawowe rożnice w skali między liderami naszych lokalnych partii politycznych. Jedni mają kontakty na samym szczycie a inny się laszczy z jakimś tam Stympniem, który na koniec wiadomo, że ostatniej kadencji w sejmiku przyjachał na odwal się nad Zalew. Zalew który potrzebuje olbrzymich środków, a wcześniej ustawy wyrzucających tych chłopów, którzy walą fofsor na swoje pola w pasie przynajmniej 10 kilometrów od zbiornika. We wszystkich gminach dookoła.

Kto to ma większe szanse załatwić nołnejm z PO z którym nie liczy się nawet własna partia, czy ekipa która jest w stałym kontakcie z Prezydentem RP?

Ale tam jakiś Łiliamski czy Kowalewski zacznie ci teraz mapki z lat 70 pokazywać, i nudzić niezrozumiałym dla większości językiem, a dla ludzi którzy rzeczywiście w tym siedzą na szczeglu krajowym, z wykształceniem kierunkowym zwykle to są bzduty. Łełełełe. Blee!
Yuurek
Yuurek 29.06.2020, 11:31
Zawsze można wyjechać,np. do Belgii czy Francji. Tam cię oswiecą.
?
? 29.06.2020, 11:11
W Wikipedii piszą, że ten cały Żółtek wziął w Krakowie łapówkę gdy był wice-prezydentem Krakowa, od prywaciarza, który chciał szybciej „oczyścić” kamienicę z ludzi...

Mi się tu często zarzuca niekompetencje – i często słuszne, ale szczerze powiedziawszy, czuję się gorzej po tym gdy się o tym dowiedziałem, niż przed.

Także, no cóż wolałbym nie wiedzieć. Gdy uczyłem się jeździć Ojcec się bardzo denerowował gdy ze mną jeździł, a i ja nic nie kapowałem. Pan Kazik tomaszowski stoik gdy mnie wziął pod skrzydał zdałem od razu. Także to jest takie uczenie się od niby doswaidczonych, bo Ojciec miał dłużej prawo jazdy od Pana Kazika. Z obcymi jest czasem lepiej.

Jeszcze co do Żółtka – nie sądziłem również, że można było być wize-prezydentem Krakowa (drugiego największego miasta, jednak z inteligencją), i nie mieć studiów...

Rozczarowanie Żółtkiem, a jawił się na prostolinijnego gościa, ale jednak wykjształconego. Ze wszystkim sie tam z nim niezgadzałem, ale do pewnego czasu był sympatyczny.
Do?
Do? 29.06.2020, 17:26
Hej! Żółtka już nie ma hello, trzyma jeszcze od wczoraj? Będzie się zajmować Żółtkiem to możecie coś przegapić!
Wikipedia: Stanisław Żółtek
Wikipedia: Stanisław Żółtek 29.06.2020, 11:28
W lutym 2002 został zatrzymany przez funkcjonariuszy CBŚ, a następnie tymczasowo aresztowany pod zarzutem rzekomego łapownictwa[4]. Był podejrzany, że w drugiej połowie 1998, będąc wiceprezydentem Krakowa, przyjął korzyść majątkową w wysokości 20 tysięcy złotych w zamian za przyspieszenie wykwaterowania mieszkańców krakowskiej oficyny[5]. Stanisław Żółtek został zwolniony po czterech miesiącach[6].
?
? 29.06.2020, 11:01
Tak powinno być w całym Kraju. Od 2 miesiecy z 10 nocy przespalem :( Dość już tego, niech ten bałagan się skończy.

Były dwie kadencje PO, niech będą dwie PiSu. Polska tak wygląda i co tu krytykować.

Tomaszów jest reprezentatywny dla większości Kraju bez wielkich miast. A dlaczego to one mają decydować?

Pozostałe