Przez pandemię straciłeś pracę? Weź sprawy w swoje ręce!

 • 30.06.2020, 12:22 (aktualizacja 02.07.2020, 21:34)
 • Mariusz Strzepek
Przez pandemię straciłeś pracę? Weź sprawy w swoje ręce!
Rok 2020 zaczął się nietypowo dla większości z nas. Szybko rozprzestrzeniająca się epidemia sparaliżowała gospodarkę, doprowadzając do zmniejszenia przychodów wielu firm, a co za tym idzie cięć i zwolnień do jakich byli zmuszeni pracodawcy. Przyczyniło się to do spadku dochodów samych gospodarstw domowych i pogorszenia ich standardu życia.

Na szczęście zamrożenie gospodarki mamy już za sobą, choć ofert pracy w naszym mieście nie ma zbyt wiele. Nie jest to jednak pora aby usiąść i załamać ręce. Wręcz przeciwnie! Jeśli należysz do osób, które straciły pracę pozostając bez środków do życia,  jest to idealny czas aby zacząć wszystko od nowa!

Pomyśl jak możesz sam zapewnić sobie i bliskim stały dochód. Najlepiej zacząć od uruchomienia jednoosobowej działalności gospodarczej, gdzie będziesz mógł liczyć na najlepszego i najbardziej zaufanego pracownika i jednocześnie wymarzonego szefa, który zawsze Cię zrozumie - czyli samego siebie!

Pojawiają się jednak dylematy:

 • jak wybrać branżę, w której się odnajdę?
 • jak rozpocząć działalność nie dysponując dużymi kwotami?
 • i co najważniejsze: skąd wziąć niezbędną wiedzę?

Pomysł na biznes podany na tacy

Z roku na rok rynek podbijają produkty spożywcze z możliwością personalizacji. Odkąd można wydrukować zdjęcie lub dowolną ilustrację na piernikach i ciastach stało się oczywiste, że nie potrzeba wyjątkowych umiejętności manualnych aby samemu rozpocząć taką działalność. Branża cukiernicza nabrała dodatkowego rozpędu, rozwijając całkowicie nową gałąź.

Do tej pory zakup drukarki tego typu wiązał się z wydatkiem kilkunastu lub kilkudziesięciu tysięcy złotych. Jednak teraz na polskim rynku pojawiła się drukarka JetLT – sprzedawana wyłącznie przez sklep internetowy agawa.pl (z siedzibą w Tomaszowie Mazowieckim). Drukarka daje możliwość wykonywania nadruków na artykułach spożywczych, np. piernikach, ciastkach, wafelkach, tortach, piankach, herbatnikach, makaronikach, lizakach, czekoladzie, tostach, gofrach i wielu wielu innych!

Dzięki niej, można wykonywać personalizowane nadruki sprzedawane jako, np.

 • ciasteczka podziękowania dla gości weselnych,
 • czekoladowa  pamiątka Komunii Św. z imieniem dziecka
 • słodka wizytówka firmy
 • wafelki z logo na eventy firmowe
 • herbatnik z aforyzmem na dany dzień – do kawy w restauracji
 • pierniki okazjonalne na Dzień Matki/ Ojca/ Dziecka/Święta
 • oraz wiele innych pomysłów ograniczonych tylko przez wyobraźnię!

Ponadto jest to urządzenie ekonomiczne, które charakteryzuje znacznie niższa cena niż podobne urządzenia na rynku oraz niski koszt pojedynczego nadruku  

Taka drukarka sprawdzi się zarówno u doświadczonego cukiernika jak i w małym domowym biznesie z wypiekami. Jest więc idealna nie tylko na poszerzenie oferty każdej cukierni ale także na rozpoczęcie działalności od nowa.

Skąd wziąć na nią pieniądze?

W każdym mieście w Urzędzie Pracy co jakiś czas pojawiają się środki na dofinansowanie podjęcia działalności gospodarczej. Jest to zazwyczaj kwota rzędu 20 tys. złotych. Za tę sumę spokojnie można zakupić drukarkę oraz potrzebny osprzęt na start.

Skąd wziąć niezbędną wiedzę?

Przed zakupem drukarki (lub po) najlepiej skorzystać z bezpłatnego szkolenia z obsługi tegoż właśnie sprzętu. Handlowcy z agawa.pl dodatkowo służą wsparciem i swoją wiedzą nawet po szkoleniu, jeśli pojawią się niespodziewane dylematy związane z codziennym użytkowaniem.

Jak widzicie rozpoczęcie od podstaw własnego biznesu nawet w branży dotąd nam nieznanej nie musi być wcale trudne. Przedstawiony w artykule pomysł to tylko jeden z wielu możliwości uruchomienia własnej działalności. Na podobnej zasadzie możecie rozpocząć m.in. wykonywanie nadruków na koszulkach. Kupując prasę, drukarkę, koszulki stworzycie własną markę! Na stronie agawa.pl znajdziecie setki artykułów do wykonywania nadruków oraz wiele innych pomysłów na nowego siebie! Wszystko w parze ze szkoleniami i wsparciem obsługi.

Tak więc nie pozostaje nic innego niż życzyć Wam powodzenia i zaprosić do odwiedzenia agawa.pl!

  

 

Mariusz Strzepek

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

EMILKA
EMILKA 04.07.2020, 22:35
Super pomysł, teraz na każdej imprezie ciasteczko z podziękowaniem dla gości to "must have" 2020 roku
Łasuch
Łasuch 03.07.2020, 14:52
No to juz wiadomo skad sie biora te ciateczkowe czy piernikowe cudeńka

Pozostałe