Przekazanie obowiązków dowódcy 25 Brygady Kawalerii Powietrznej

  • 01.07.2020, 12:57
  • Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Mazowieckim
Przekazanie obowiązków dowódcy 25 Brygady Kawalerii Powietrznej
We wtorek, 30 czerwca 2020 roku, na terenie Jednostki Wojskowej w Tomaszowie Mazowieckim, odbyła się uroczysta zbiórka, w czasie której generał Adam Marczak, dowódca 25 BKP, przekazał obowiązki dowództwa swojemu zastępcy płk. Piotrowi Gołosie. Płk Piotr Gołos już 25 lat służy w 25 Brygadzie Kawalerii Powietrznej. Gen. Adam Marczak trzy lata dowodził 25 Brygadą Kawalerii Powietrznej.

Na uroczystość zaproszeni zostali znakomici goście, wśród których byli między innymi: Robert Telus – poseł na Sejm RP, Marcin Witko – Prezydent Tomaszowa Mazowieckiego i Mariusz Węgrzynowski – Starosta Powiatu Tomaszowskiego. 
W czasie uroczystości decyzję ministra obrony narodowej odczytała kapitan Dorota Jakubowska.
„Generał Adam Marczak objął stanowisko szefa Zarządu Zarząd Rozpoznania i Walki Elektronicznej Inspektorat Rodzaju Wojsk Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych i ustalił okres kadencji od 1 lipca 2020 roku do 30 czerwca 2023 roku. Decyzję podpisał Minister Obrony Narodowej, Mariusz Błaszczak.”
Następnie głos zabrał generał brygady Artur Pikoń, który reprezentował Dowódcę Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych. 
Odbyło się uroczyste przekazanie sztandaru 25 Brygady Kawalerii Powietrznej. Wiele słów podziękowania padło pod adresem dotychczasowego dowódcy, generała Adama Marczaka. Mariusz Węgrzynowski w imieniu całego Zarządu Powiatu Tomaszowskiego podziękował za lata współpracy z 25 Brygada Kawalerii Powietrznej. Podobnie Marcin Witko, wiele ciepłych słów powiedział o współpracy z gen. Adamem Marczakiem. 

loadingŁaduję odtwarzacz...

W ramach tej uroczystości obchodzone było także święto 25 Brygady Kawalerii Powietrznej. Corocznie święto Brygady obchodzone jest 20 czerwca, a jedynie w tym roku, ze względu na epidemię koronawirusa, Jednostka święta nie zorganizowała. Każdego roku na placu Kościuszki Jednostka przygotowuje wiele atrakcji dla najmłodszych i starszych mieszkańców naszego miasta i powiatu. 
Święto jest doskonałą okazją do podziękowania i uhonorowania medalami, nagrodami, urlopem okolicznościowym żołnierzy i pracowników wojska, którzy doskonale wykonują swoje obowiązki. Kapitan Dorota jakubowska odczytała decyzje, postanowienia i rozkazy związane z tym świętem.
Nagrody i odznaczenia wręczali: gen. brygady Artur Pikoń i gen. Adam Marczak.

Uroczystość zakończyło odegranie Pieśni Reprezentacyjnej Wojska Polskiego.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Mazowieckim

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (8)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Qrator
Qrator 02.07.2020, 22:19
Oczywiście obecna lansjerka "maślane oczy" i "infantylny uśmiech" ale niestety w ujęciu 3cioplanowym. Ciekawe z jakiego klócza???
AS
AS 02.07.2020, 18:44
po co zamieszczać 52 praktycznie takie same zdjęcia? Nie można wybrać 3-4?
poa
poa 02.07.2020, 12:07
strzelnica praktycznie w obrębie miasta to kpiny z mieszkańców
Zwykły obywatel .
Zwykły obywatel . 01.07.2020, 23:20
Nocne loty 22-4 nad zabudowaniami mieszkalnymi hałas nie do wytrzymania gdzie to zgłosić kto tym się zajmie pomocy.
Pisz
Pisz 02.07.2020, 08:45
na Berdyczów.
Szlifierka elektroniczna
Szlifierka elektroniczna 01.07.2020, 16:55
"Czekoladowy zając" w tych okularach wygląda jakby przyjechał z planu filmowego "Matrix 13".
Nowe perspektywy – moje refleksje
Nowe perspektywy – moje refleksje 01.07.2020, 13:39
To spory awans zaliczył. Może będzie nas pamiętał i powstanie u nas jakiś ośrodek cyberwalki. Miejsce i wykształceni ludzie są. Myślę o Mechaniku oczywiście, a jednocześnie mogliby rozbudować filie UŁ o kilka wydziałów technicznych. Póki co UŁ stawia u na kierunki związne z leśnictwem i turystyką. Teren na kolejne wydziały jest. Budowa jak – PiS pokazał przy budowie Areny Lodowej Tomaszów Mazowiecki – nawet dużego obiektu to są teraz rok - dwa lata. Tam jest sporo terneu na tym roku Konstytucji i Grota. Dwa duże, czteropiętrowe biurowce spokojnie się zmieszczą. Pewnie zapytacie zaraz gdzie parkować, a pod miastem. Jeśli autobus jeździłby co 15 minut to po co samochód? Kończysz zajęcia, wsiadasz do autobusu dojeżdzasz do swojego auta na parkingu pod miastem i wracasz do swojej wsi.
cyber
cyber 01.07.2020, 22:05
mrożonki czy mrzonki ?

Pozostałe