Wakacje z Książką!

  • 02.07.2020, 21:34
  • Mariusz Strzepek
Wakacje z Książką!
Oddział dla Dzieci i Młodzieży Miejskiej Biblioteki Publicznej przy pl. Kościuszki 18 serdecznie zaprasza dzieci i młodzież do obejrzenia wystawy książek o tematyce wakacyjnej oraz zachęca do akcji czytelniczej pod nazwą ,,Zabierz książkę na wakacje”.

Czytać warto zawsze i wszędzie, niezależnie od aury za oknem i pory roku. Jednak latem łatwiej nadrobić wszelkie zaległości w lekturze albo poczytać coś „lżejszego”. Jaka powinna być książka na wakacje? Otóż książka wakacyjna powinna być lekka wagowo i niezbyt duża, bo trzeba ją zmieścić w walizce i potem dźwigać.

Nie może być zbyt trudna, ponieważ czyta się czasem z doskoku i w trudnych warunkach, więc trudno się skupić. Za lekka, łatwa i przyjemna też nie - żeby się za szybko nie przeczytało, bo potem co? Tak bez książki? Nie może być zbyt cenna, ponieważ grożą jej zgubienie, zalanie i inne nieoczekiwane wypadki.

Zapraszamy młodych czytelników do bezpiecznego korzystania ze zbiorów biblioteki. W dalszym ciągu obowiązuje  zachowanie  środków bezpieczeństwa sanitarnego (maseczki i dezynfekcja rąk). Wprawdzie nie ma jeszcze wolnego dostępu do półek, ale   z prezentowanej wystawy na pewno uda się wybrać książkę w sam raz na letni odpoczynek.

Mariusz Strzepek

Podziel się:

Oceń:

Zdjęcia (6)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe