Bezzębny i niebezpieczny: faszysta i wyborca PiS

  • 06.07.2020, 15:09 (aktualizacja 06.07.2020, 18:09)
  • Mariusz Strzepek
Bezzębny i niebezpieczny: faszysta i wyborca PiS
Zastanawialiście się na kogo zagłosować w 2. turze wyborów prezydenckich? Nie zadaję tego pytania wyznawcom (celowo używam tego słowa) jednej z dwóch grup, które coraz bardziej przypominają sekty, ale osobom, które poza emocjami, kierują się także pogłębionymi analizami i nie lubią, kiedy traktuje się ich niczym kompletnych... idiotów. Od dawna już wmawia się nam, że musimy iść na wybory, że powinniśmy wybierać, że to obowiązek, że nawet jeśli kandydat nam się nie podoba, to i tak powinniśmy się zdecydować na tak zwane mniejsze zło. Nazywam to neologizmem politycznym. Czy aby na pewno musimy? Sam akt głosowania w systemie demokratycznym ma charakter dobrowolny, a nie wzięcie w nim udziału może być również wyrażeniem własnej opinii. Czyż nie absurdalnym jest wybierać jakiekolwiek zło, kiedy tego robić nie musimy. Czy mniejsze, czy większe... nie ma to w tym przypadku różnicy. Przecież zło dobrem należy zwyciężać. Że pozwalamy wybierać w ten sposób innym? Z etycznego punktu widzenia, może okazać się to najwłaściwsze, szczególnie kiedy obserwujemy to, w jaki sposób prowadzona jest kampania wyborcza jednego i drugiego kandydata. Imperatywna może być tu więc jedynie negacja niegodziwości.

Cienka czerwona linia

Tytuł powieści Jamesa Jonesa nie jest tu chyba za bardzo adekwatny, ale sam mi się jakoś nasunął. Może bardziej właściwe byłoby użycie sformułowania "gruba, czarna krecha". To linia podziału, jaką w naszym kraju wyznaczono. Zbudowano gigantyczny mur niezrozumienia, oparty o fundamenty nienawiści. Kiedy pytamy o źródło słyszymy zawsze: to oni zaczęli? Czyżby? Czy aby na pewno? Wszak "kto jest bez winy niechaj pierwszy rzuca kamieniem". Czasem słyszę, że zwolennicy tej albo innej partii płoną nienawiścią i są agresywni. Czy to nie dziwi, że mówią to i jedni, i drudzy? Otóż nie. Bo są dokładnie tacy sami (i do tego za chwilę wrócę). Ta gruba i czarna niczym kir krecha, przebiega nie tylko przez Sejm, stacje telewizyjne, ale często przez domy i mieszkania. 

Mówi się, że oglądanie telewizji ogłupia. Nie zawsze się z tym zgadzam. Często z żoną oglądamy program "Maja w ogrodzie", czerpiąc z niego inspiracje. Problem pojawia się razem z wystąpieniami różnego rodzaju polityczno-socjologicznych ekspertów, dobieranych w taki sposób, by ich wypowiedzi obiektywizowały linię polityczną danej redakcji. Nie ma znaczenia czy mowa o telewizji publicznej czy prywatnej. Mechanizm wszędzie jest ten sam. Obraz ma tworzyć pozory obiektywności na bazie subiektywnych opinii. Skoro "wybitny" naukowiec coś mówi, to widocznie tak jest (ojej kwestionuję autorytety, więc jak czytałem dzisiaj jeden tekst, to może oznaczać istnienie u mnie faszystowskich ciągotek). 

Ostatnio  eksperci mainstreamowi lubią mówić o wyborcach Szymona Hołowni. Oni już wiedzą, że 100 procent tego elektoratu zagłosuje na Rafała Trzaskowskiego. To oczywiście możliwe, tyle, że stałoby to w sprzeczności ze wszystkim, co było przez nich kontestowane przed 1. turą.  Dlaczego? Ano dlatego, że protest dotyczył nie tylko stylu polityki uprawianej przez PiS ale i przez Platformę Obywatelską. 

Z drugiej strony inni "eksperci", twierdzą, że zwolennicy Krzysztofa Bosaka zagłosują tłumnie na Andrzeja Dudę. Hola, hola, hola. A czemuż to mieliby tak zrobić. Kandydat Konfederacji miał najbardziej liberalny program wyborczy. Czemu więc jego wyborca miałby wybierać między socjalistami: laickim i katolickim? Przecież to jest mało poważne. Co gorsza, same takie opinie świadczą o mało poważnym traktowaniu słuchaczy i wyborców. 

Generalnie chodzi o budowanie wrażenia rosnącego poparcia. Jak to ująć najkrócej: robieni jesteśmy w "bambuko" 

Bezzębne hordy emerytów

Gdy patrzymy na to, w jaki sposób obie sekty walczą o wyborców, możemy jedynie załamywać ręce. Dzisiaj rano, pewna moja znajoma, muza moja poranna, sympatyzująca z KO podesłała mi link, który zamieszczam poniżej. Autor tekstu podkreśla, że nie lubi dokonywać porównań z nazistami, ale tym razem jednak to robi. No i mamy opis rzekomego odczłowieczania osób o alternatywnych preferencjach seksualnych przez Andrzeja Dudę. Pretekstem jest jakiś filmik cyt. Dwóch banalnych facetów ze wsi pod Lublinem, mówi wprost, że trzeba otworzyć znowu obóz koncentracyjny Majdanek i "spalić ich w krematoriach!" Kogo? W tegorocznej, prezydenckiej kampanii wyborczej ludzi kochających inaczej, homoseksualistów i homoseksualistki nazwano "nie-ludźmi". Stało się to otwarcie, wielokrotnie i "z serca". Te słowa głoszono w mediach i na wiecach wyborczych. Jest takie stare powiedzonko - "Kto sieje wiatr ten zbiera burzę". Tych dwóch bezzębnych wyborców to "burza". Prosty film. Ot, 30 sekund bełkotu dwóch gości, niezdolnych do poprawnego wymawiania słów w naszym języku, którzy posiadają pełne prawo wyborcze do decydowania o tym, kto rządzi Polską. Ale jednak to właśnie te 30 sekund pokazuje w mojej ocenie, że podniósł u nas swoje mroczne oblicze potwór, działający wg tych samych mechanizmów co system "nad" i "pod-ludzi" sprzed 75 lat.

 

 

Prawda, że to wstrząsające? Prawda. Tyle tylko, że nikt nie zauważa, że mamy do czynienia ze sporą manipulacją dokonaną przez dziennikarzy. Słuchałem tych samych wypowiedzi i nie były one tym, czym się je przedstawia. Ktoś próbuje wyjaśniać, że nie chodzi mu o ludzi, że nie ich neguję ale pewną ideologię, którą propagują, ale nie ma szans, by cokolwiek wyjaśnić. Wszak powiedziano: to nie ludzie. Ale też nie o ludziach była mowa. Nie o Ewie, Jasiu, czy Adrianku.... Skąd wiadomo, czy Ci "bezzębni" swojej wiedzy nie czerpali właśnie z tzw. mainstreamu? Czy w ogóle wiedzieli o czym mówią? Ktoś protestuje przeciwko odczłowieczaniu, samemu odczłowieczania dokonując, niczym odpowiedzialna za propagowania równości w magistracie Hanny Zdanowskiej, tomaszowianka Agnieszka Łuczak (niedawno wyzywała od oszustów Roberta Biedronia). 

W opisywanym przypadku naciągnięto rzeczywistość, formatując dla własnych potrzeb wypowiedź (być może poprzez emocjonalny odbiór) okraszając dla większego efektu  całość zdjęciem morderców z niemieckiego obozu śmierci na Majdanku. Powiem szczerze, że to skandal i cios poniżej pasa. 

W tym samym czasie na ekranie telewizora w TVN24 najpierw z mównicy wykrzykiwał Duda, później Trzaskowski, a następnie wypowiadał się poseł Cezary Tomczyk. Stwierdził dosłownie cytując, że "Prezydent to cykor". Zwróciłem na to uwagę mojej znajomej. Stwierdziła: przecież to prawda. No nie wytrzymam. Czyli jak jednego z radnych miejskich nazwę "pedałem" to też będzie ok, bo uważam, że to prawda? Przepraszam, za zwrot, ale myślę, że porównanie adekwatne. Mimo wszystko mamy do czynienia z prezydentem kraju, a nie jakimś chłystkiem. Tak się nazywać Głowy Państwa po prostu nie godzi, nawet jeśli przeciwnik używa podobnej retoryki. 

Zgodziliśmy się co do jednego. Mamy do czynienia z manipulacjami, które mają na celu eskalację agresji. Czy teraz jest bardziej zrozumiałe dlaczego nie musicie na nikogo głosować? by lecząc chorobę serca, nie umrzeć na raka trzustki. 

Dodam tylko, że warto jednak stosować inne wagi do posłów i tych "bezzębnych" anonimowych wyborców. Część z nich nie miała szans zdobyć wykształcenia, nie miała zamożnych rodziców ani nawet szansy na zdobycie dobrej edukacji. Wymagać od prostego ludu, a pobłażać tym ładnym, wykształconym i z dużych miast. Czasem wydaje mi się, że nie ma zbyt wielkiej różnicy między tymi, którzy nosili mundury od Hugo Bossa, od tych wdziewających garnitury Armaniego. 

Pedofil w łasce u Prezydenta

Kolejny temat mocno zmanipulowany przez media komercyjne. A już artykuł opublikowany na portalu RMF24 woła o pomstę do nieba. Stwierdza się w nim, że skazany mężczyzna zgwałcił córkę, co jest nieprawdą, a jego pomoc materialna dla zadłużonej rodziny to nic innego niż przemoc ekonomiczna. Przyznam, że takich idiotyzmów dawno nie czytałem. Człowiek odsiedział wszystkie wyroki, a o ułaskawienie  wystąpił nie on, ale ofiary.. Chcą z nim razem mieszkać, ponieważ przestał pić alkohol i wspiera je finansowo. Pomaga też spłacać długi, które zaciągnęły. Jeśli to jest przemoc ekonomiczna, to ja poproszę, by ktoś się nade mną ze dwa lata poznęcał. Nie jest to jednak temat do żartów. 

On zamieszkał z rodzicami (...). W roku 2016 ja z córką nawiązałam kontakt z rodzicami (...), nasza sytuacja finansowa w tamtym okresie była bardzo zła, nie miałyśmy pieniędzy na życie. (...) gdy dowiedział się o naszych problemach, zaczął nam pomagać finansowo, znalazł pracę (...) i przychodził do nas do domu pod naszą nieobecność. Zostawiał pieniądze, naprawił nam bojler, abyśmy miały ciepłą wodę. Było to na moją i córki prośbę o pomoc. Ja nie miałam nikogo innego, aby nam ktoś pomógł. (...) pomógł nam spłacić dług za mieszkanie. Przez cały 2016 rok nam pomagał, ale nie widując się z nami. W roku 2017 (...) ponownie wrócił do zakładu karnego w Sztumie celem odbycia kary za jego kontakty z nami, on pisał do nas listy z zakładu karnego. Ja w 2013 roku zgłosiłam ten fakt, że wysyła do nas listy. (...) teraz jest zupełnie inaczej (...), nam i córce pomaga, jest zupełnie innym człowiekiem, nie pije, nie znęca się. (...) on nas obdarzył opieką, zrobił się zupełnie innym człowiekiem. Ja z córką podjęłam decyzję (...), że może zamieszkać z nami. Była to moja i córki decyzja, ja go wpuściłam dobrowolnie do mieszkania, pozwoliłam z nami mieszkać. Pracuje i pomaga nam w utrzymaniu. Ja nie wiem, na jaki czas miał zakaz zbliżania, chyba na cztery lata. Według mojej oceny nie popełnia żadnego przestępstwa, ja chcę, żeby on z nami był. W tej sprawie wystosowałam pismo do prezydenta RP z prośbą o ułaskawienie. Sprawa trafiła do sądu i oczekuję na jej wynik. Ja nie chcę, aby w tej sprawie było prowadzone postępowanie karne, ja się nie czuję pokrzywdzoną. To wszystko, co mam do powiedzenia w tej sprawie.

Zeznania konkubiny ułaskawionego mężczyzny

Prośby o ułaskawienie zostały pozytywnie zaopiniowane przez sądy okręgowy i apelacyjny, negatywnych uwag nie miał również kurator sądowy, który uznał, że fakt wspólnego życia wywołuje pozytywne dla wszystkich zainteresowanych skutki. Pozytywna była również opinia prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry

Przykłady można mnożyć. Nowe pojawiają się każdego dnia. Stąpamy nie tyle po kruchym lodzie, co po grząskim brzegu bagniska. Jeden nieuważny krok i utoniemy w nim na zawsze. Ale wcale nie musimy go robić. Możemy od bagniska trzymać się na dystans

Mariusz Strzepek

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (68)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

pieszy
pieszy 07.07.2020, 19:28
nic dobrego nie wynika z pisania takich artykułów..
zamiast wziąć się za nasze miasto...zaraz padną kolejne słupy uliczne które rdzewieją ... np. na Ogrodowej ulicy, granicznej.... może warto się przejść się po mieście, a nie jeździć samochodem...
MS
MS 07.07.2020, 20:58
Miasto będzie wymieniać wszystkie słupy na nowoczesne i energooszczedne oświetlenie ledowe.
$
$ 08.07.2020, 11:22
Słupy czyli ludzi na stołkach? To powinien zrobić Prezydent Witko. Na takich co czują robotę i mają pojęcie a nie tylko biernych wiernych.
Mieszkanie c
Mieszkanie c 07.07.2020, 21:29
W końcu jakaś dobra informacja, może warto o tym napisać, ile miasto będzie to kosztować, ile zyska, kiedy to nastąpi, to są rzeczy z naszego Tomaszowa...
Pisze jak pisze, bo tygrys w ubieglym tygodniu odgryzl mi reke haha:))
Pisze jak pisze, bo tygrys w ubieglym tygodniu odgryzl mi reke haha:)) 07.07.2020, 22:37
Jestem byc moze plebsem PiSowskim, ale gdy tylko widze takie ponaglanki-pouczanki dla jedynego Portalu ktory jest agorą w miasteczku marazmu (bańki fejsbukowe, gdzie siedzi sie we wlasnym gronie to nie jest zadna agora to sa pieski kotki i jaki sliczyny Twoj dzidzius, a w rzeczywistosci czarne ploty jak byly tak sa), gdy tu to wodze mnie krew zalewa. Bez kitu :(

Stworz sobie SwojTomaszow i ogarniaj caly swiat... Jest tu okienko podawcze do wysylania swoich tekstow i zdjec, dlaczego nie wyslesz chocby propozycji? Ja tak robię.

Brzmi to moze niewiarygodnie, ale nie bylo chyba innego miejsca w sieci, na ktore nie zagladalbym tak czesto. Nie korzystam z zadnych technicznych ulatwien, bo wbrew temu co tu o mnie poczatkowo myslano - ja mam srednie o tym pojecie i specjalnie mnie to nie kreci. Wszystkie mechanizmy ktore kiedys przekrecilem, przekrecilem recznie czasem poswiecajac kilka nocy pod rzad (i bynajmniej nie z nudów, a z ciezkimi powiekami, przejarany, z bolącym od kawy żoładkiem. Tyle Polsce moglem dac, a gdzie mialem dac jesli nie w rodzinnym Miasteczku?).Teraz juz nie, bo jednak o te 2-3 lata jestem starszy i zwyczajnie wymiekam fizycznie - taka jest prawda. Gdy tu przyjechalem wazylem 75 kg obecnie waze 95. Kazdy dzien zaczynam z zacisnietymi zebami. Ale trzeba isc, bo to jest obowiazek i kolejnej szansy juz nie bedzie. To jest nasz Rzad i nalezy go bronic, bo jestesmy miedzy silami z ktorymi w najsmielszych marzeniach nie myslaem ze bedziemy sie mierzyc. Wczoraj czytalem ze PiS juz ukonczyl te baze rakietowa gdzies nad morzem. Hmm... Tak to jest bardzo smiale, ale skoro mozna wybudowac tak szybko baze dla broni konwencjonalnej...no to... no co? Nasze zucie jest mniej wazns od Izraelczykow? Pijakow Angoli? Wiecznych roszczenoowcow ktorzy pala ulice po podwyzce od 20 eurocentow Francuzow? Skoro OGROMNYMI wyrzeczeniami utrzymujemy to Panstwo to dlaczego nie mozemy TEGO miec? (Boze poblogoslw Trumpowi i Natanjahu - bo wydaje sie ze moga nam ci ostatni TO sprzedac - jak zwykle ryzyk fizyk, ale na pewno warto sprobowac. Kazda wazniejsza osobe bede do tego przekonywal. Poki co z waznych znam Ciebie. Co to? Po co te drogie samoloty? Jesli sie powiedzialo A trzeba dokonczyc i powiedziec B. Ruscy i bez tego jesli beda chcieli narusza granice)

Ale spokojnie, po wyborach ide na przymusowy odwyk od Portalu.

Ja mam jeden material o latarnii zardzewialej ze zdjeciami, bo i ja taka znalazlem, ale do niedzieli sie chyba nie przewroci, wiec zostawie sobie na etap mojej koncowej obecnosci - bo jednak trzeba wracac do domu, i to bedzie kilka miesiecy samego dobra. Zlego wrazenia moze nie da sie juz zatrzec, ale moze sie da wprowadzic jakies odcienie szarosci i pozagnac sie z takiej pozycji niejednoznacznej. Nie wiem, ale cos trzeba robic by zaplusowac.

Redakcjo, prosze sie nie przejmowac takimi roszeniowymi glosami jak ten wyzej, zawsze sie pojawialy i pojawiac sie beda. To jest wlasnie brązowa cizema. "Łe łe łe" "To nie tak, to nie tak" i od siebie...zero.
"Un nie jesod tego".

Plebs...no nie wiem jakim. Blee.

Jeszcze moze takie wspomnienie: kiedys w wyniku bledu systemowego w nieistniejacym juz Tesco na Stalowej, udalo mi sie kupic więcej duzych srubokretow za 79 groszy od sztuki (siedemdziesiat dziewiec groszy), one w regularnej cenie kosztowaly cos ok 20 zl (dwudziestu zlotych), dodawalem je w firemce ktorej pomagalem do zakupow gdy bylo ciezej.
Za darmo. Duzy srubokret, ktorym nwet bronic sie mozna.

Z tego co slyszalem to ...narzekali ze za duzy. Nie chcesz nie bierz. Za darmo? ...

Ale nic, jeszcze sporo czegos takiego mam, paragony pokserowane, wiec nie wybalkną i KOMPLETNIE nie mam zamiaru sie takim gadaniem nis przejmowac. Zawsze, podkresam zawsze bedzie cos nie tak w wyidealizowanym imagimarium naszego miasteczka.
Ajdejano
Ajdejano 08.07.2020, 16:22
Prośba: może już nie zaśmiecaj tego portalu takimi bezsensownymi bzdetami.
Kreujesz się na kogo: na "yntelekualystę" , czy faktycznie udajesz zwykłego, nierozgarniętego p.r.z.y.g.ł.u.p.a ???
MS
MS 07.07.2020, 17:04
Podsumowując cała tę dyskusję. Być może wszelkie finansowe problemy tej rodziny się skończą. Oby Sąd zasądził jak najwyższe odszkodowanie

https://natemat.pl/313967,rodz…
Polański też jest pedofilem
Polański też jest pedofilem 07.07.2020, 20:35
Szkoda, że mecenas Kuń lub inny Dubois nie zechciał podjąć się poprowadzenia tej sprawy w imieniu rodziny.
Roman Giertych „Między polityką a prawem”
Roman Giertych „Między polityką a prawem” 07.07.2020, 21:26
Czytam sobie właśnie książkę Kunia bo była w Biedronce za 5 zł no i coż... szkoda, że tak się sprzedał. Gdyby krytykował PiS z pozycji endeckich (na przykład z Ziemkiewiczem tworząc jakąś partie), dziś to on miałby tyle co Hołownia. Szkoda najbardziej tego, że jednak mając takie tradycje rodzinne mógły stworzyć jakaś prawdziwie prawicową partię. PiS zająłby miejsce po SLD, PO przestałoby istnieć i byłby porządek jak w każdym większym europejskim kraju. Dwie duże partie, coś tam mniejszego po środku i styka. A nie co kampania to efemerydy oszukujące ludzi bo nic nie mogące. I ciągłe szarpaniny, bałągan, czystki co 4 lata, żenujące wpadki personalne.
@MS
@MS 07.07.2020, 19:44
Podobna sytuacja z Millerem. No Kozłowska na pewno powinna polecieć. Ale nie poleci, bo w przeciwieńswie do tragedii w rodzinie Millera, tutaj chodzi o czynnego topowego polityka niemiecki koncern nie ugnie się pod presją polskich sezonowych dyktatorków. Także będzie, że obrona wolności słowa, a pani awansuje ..no do rangi komentatorek–dysydentek. Podobna trampolinę w karierze dziennikarskiej zaliczyła Karolina Lewicka. Mimo, że jest mądrzejszą od Kozłowskiej, no to jednak do pamiętnego ścięcia się z Glińskim w TVP Info, była jedną z kilkunastu słabo rozpoznawalnych twarzy niszowego kanału informacyjnego, (wówczas daleko za TVN24). A zaraz po wywiadzie z Glińskim dostała swój program w najpopularniejszym paśmie Tok FM – czyli porannym plus wieczorny chyba nawet dwugodzinny, gdzie sama o wszystkim decyduje – o czym będą gadać i z kim. No to jest awans. Chwilę potem jeszcze wykładowczyni akademicka... Za jeden kontrowersyjny wywiad, którzy nieco powściagliwi antyPiSowcy przyznają, że chamski, bo wystarczy to obejrzeć jeszcze teraz gdy emocje są gorętsze, widać że zrobiła sobie z wydwiadu telewizyjnego przesłuchanie wydobywcze. „Tak czy nie, tak czy nie?!!” O kogokowliek by nie chodzio, to jest jednak minister Rządu RP.
Gliński to potem przemyślał i już w RMFie na dużo mniejszą arogancje zareagował wyjściem ze studia. No nie można tak. Albo rozmowa, albo pysykówa gdzie on jednego zdania nie może dokończyć.

Z tym, że podkreślam Lewicka ma coś do powiedziania, przeważnie jest dobrze przygotowana do programów a tych jej audycji radiowych wieczorem z dłuższym wstępem – mimo różnic światopoglądowych – słucha się z zainteresowaniem.
Nawizania do literatury, do klasczynych dział, potem z gościem też ciekawe pytania. No dobra jest po prostu.

Kozłowska natomiast klepie zasłyszane slogany w kółko na okrągło z sceptycznym tonem ekspertki.
Ja tę panią w okolicach 10 kwietnia 2010 roku spotkałem pod Pałacem Prezydenckim ...rozdającą specjalne wydanie „Wprost”

Gwoli uczciwości powiem, że nie byłem specjalnym żałobnikiem, po prostu poszedłem z kolegą z ciekawości. To była też możliwość wejścia do Pałacu Prezydenckiego. Wejście było chyba kilka dni po 10 kwietnia. Nie pamietam, w każdym razie byliśmy też w środku. Ale Kozłowską pamietam dokładnie, w jasnym płaszczu od strony Bristolu stała i rozdawała „Wprost” Takie tam parę stron, w większosci zdjęcia i parę kolumn jakiegoś gołosłowia. I to nie, że ktoś ją tam posłał, tylko ona o czymś takim zadecydowała bo przed Lisem pełniła wtedy obowiązki naczelnej tygodnika. Nooo byłem zaskoczony. Bo raz, że naczelna rozdaje ulotki, a przede wszyskim ...no chyba raczej nie wypada w takim czasie. I tak nic to jej nie dało. Lis ją zwolniił zaraz po objęciu stanowiska. To jest taka trójmiejska memła. Ciepła klucha. Mógłby trochę podywagować generalizując nt ludzi którzy stamtąd przyjeżdżają do Warsawy – zwykle bez jakichkolwiek poglądów, co tam jest modne to oni też tak uważają no i przeważnie jednak przyzwyczajeni do wygodnego życia. Takie właśnie kluseczki. No dziadzio tam po wojnie przyjechał na gotowe. Wypasione poniemieckie miasto, trzecie pokolenie już pryzywykło, takze zero starań o cokowliek. Miałem koleżankę stamtąd która będąc na śmieciówce takiej samej jak moja latała sobie samoletem do domu na weekendy. Ja PKSem do Tomaszowa. Także co tym razem? Groszy jestem, że nie samolotem. Samochodem, no tak.

Ale może na tym skończę. Pozdrawiam.
Lll
Lll 11.07.2020, 09:29
To może teraz Pan przeanalizuje ścieżkę kariery niejakiej Pani Doktor Magdaleny Ogórek?
olrajt
olrajt 07.07.2020, 14:42
ulotki szkalujące Trzaskowskiego oddajcie Poczcie Polskiej
@olrajt
@olrajt 07.07.2020, 19:47
Jedną dla mnie – bo jak zwykle – mimo, że wszystkie czytam dokładnie, to muszę grzebać po koszach, bo wszystko inne wrzucaja tylko nie ultoki polityczne. Ale w sieci widziałem i tam, żadnego wulgaryzmu nie wdziałem. To co to? Nie można krytykować?
Strona andrzejduda2020 kropka pl to jest coś lepszego? Może tyle, że zabawniejsza, bo byle dup.er.elę nazywają aferą, by dozbierać do 100.
Ostry cień mgly
Ostry cień mgly 07.07.2020, 13:49
Bo wasza ocena pedofila jest inna niż nasza.
Vlad_Palovnick
Vlad_Palovnick 07.07.2020, 13:06
Wzruszające.
Skoro więc mieliśmy pecha i wybraliśmy złego lekarza, a tan myląc się w diagnozie aplikował złe leki, w wyniku czego oślepniemy lub stracimy nogę, nie róbmy nic. Nie wybierajmy ni okulisty ni ortopedy. Bo przeciez głupie jest wybieranie mniejszego zła.
Ajdejano
Ajdejano 07.07.2020, 13:43
Twoje "filozoficzne rozważania" są niedoścignione. A może raczej, jest to zwykłe małpowanie Hołowni lub Bosaka, którzy też pier....takie farmazony, że będą głosowali "na mniejsze zło" , czyli na warszawskiego birbanta, bezmózgowca.

Jeszce tylko zdradź nam, który z tych "lekarzy" więcej zła nam przyniesie: ortopeda, czy okulista. A może wolałbyś tego internistę, przy którym bałbym się schylić po mydło w męskiej łaźni - co ???
2020
2020 07.07.2020, 22:33
Typowo pisowski komentarz brawo 👍👍👍🤣
sąsiadka
sąsiadka 07.07.2020, 14:48
nazwać Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy birbantem, no to, duża odwaga. Bronić nieudacznika, niszczącego instytucje państwa, pozwalającego rozkradać nasze pieniądze to jest godne zastanowienia się nad tym i owym.
2020
2020 07.07.2020, 22:34
Dokładny 👍👍👍🌞
AK-47
AK-47 07.07.2020, 20:20
Czy pisząc o rozkradaniu pieniędzy miała Pani na myśli OFE?....
Ajdejano
Ajdejano 07.07.2020, 20:11
Według mnie, pisanie z takim dużym namaszczeniem: Prezydent Stołecznego Miasta Warszawy, należało się tylko i wyłącznie Panu Prezydentowi Miasta Stołecznego Warszawy Stefanowi Starzyńskiemu (jeśli w ogóle wiesz, kto to był ten człowiek).

Obecny prezydent miasta Warszawy, wprowadzający kartę lgbt, chętnie maszerujący w marszach równości, chętnie zwalczający marsze niepodległości, nie byłby godzien nawet wylać wodę z miski, w której Prezydent Starzyński mył nogi.

ff
ff 07.07.2020, 22:52
Zwykły karierowicz.

Ciekawe jak tam u niego z tym francuskim jest, tak się chwaili... a słyszał go ktoś w tym języku?

No co?

Tak jak Lisem co? Korespondent w Waszyngtonie bez angielskiego...
aa
aa 07.07.2020, 19:59
Zastanowiłaś się kiedyś, też na tym, że jeśli ludzie mają więcej pieniędzy to też kupują więcej? Zieloną wyspę Tuska uratował właśnie popyt wewnętrzny. Od Zubera bo Rybińskiego wszyscy o tym wspominali w tych porannych audycjach ekonomicznych w Tok FM, a słuchałem tego radia wówczas codziennie.

Z kolei mój ojciec w sklepiku i to wcale nie blisko Wistomu największe utargi miał ...gdy kończyła się zakładowa wieczorna zmiana. Nawet godzinę dłużej im otworzył by dojechali.
Wóda? Też, ale nie tylko. Żarcie i faje, ciastka.

Upadek Wistomu wpłynął chyba na wszystko w Tomaszowie. Trzeba być dogmatykiem by tego nie dostrzegać.
why
why 07.07.2020, 12:03
Dlaczego media, kościół, spin doktorzy, politykierzy dzielą ludzi zamiast łączyć? Dyskusja zeszła do poziomu poniżej zera. Opluwanie myślących inaczej nie jest dobre i nigdy nie będzie.
Szybciej klaskac
Szybciej klaskac 07.07.2020, 20:37
Spin doktorzy kiedys łączyli? Konflikt jest na rękę teraz przede wszystkim właśnie Trzasce i w tym kierunku idzie jego sztab. Duda wlasnie zjednuje wszystkich. Nie szczepi sie na grype, ma podejscie wolnorynkowe tak jak Konfederacja, zarapował dla w Hot 16 Challenge a to jest dla duzych miast, w malych i na wsiach strazacy i policja robią pompki dla chorego chlopczyka. Duda jest tez w trudniejszej sytuacji bo malo kto z elektoratu kandydatow ktorzy odpadlo w I turze, na niego zaglosuje. Trzaskowski musi ich tylko zebrac do kupy, a wszyscy nie chca PiSu dluzej, wiec jest to duzo prostsze.

Jeszcze niedawno Dudzie zarzucali ze wykrzykuje przemowienia, ale teraz to Trzaskowski sam... W dobrze ogolnie przygotowanym wiecu w Lesznie, jedynie co nie wyszlo to zbyt pozne oklaski po tym krzyczeniu. W sumie najprostsza do zorganizowania sprawa, bo staje facet z kartką "owacje" i podnosi ją gdy klakierzy maja klaskac i tyle. Ale podnosiol ją 2-3 sekundy za pozno. Wczesniej powinien dostac tekst przemawiajacego z zaznaczeniem tych pauz i zapamietac kazde oststnie zdanie. No ale wczoraj Trzaskowski czekal na te owacje, zamiast oklaski przerywac jemu.

Nie wiem jak tam u Dudy bo nie ogladalem - moze tez, ale w Lesznie wyszlo mega sztucznie. Same pytania od dziennikarzy byly ok - nie wysypal sie, ze przyszla jakas dzioalaczka lokalna jego partii, a wybral sobie redakcje ktore go rzadko krytykowaly - takze to jest przemyslane, ale wystapienie potem do kitu. Za pozne klaskanie. Brakowalo chwilami, by sam ich ponaglil :))
To pwonno byc jak podczas przemowien papieskich, prxzhnajmniej do tego sie dazy. Ze tlum w euforii nie daje dojsc do glosu. Wreszcie zmiana! Wreszcie odwazny zbawiciel! A nie pokrzyczy _ cisza 1,2,3 _ klaskamie, znowu pokrzyczy i cisza.
Ajdejano
Ajdejano 07.07.2020, 09:35
Panie Mariuszu: dziwię się, że Pan sam wszedł w ten kociokwik, który jewropiejscy po-wcy celowo wywołali. Celowo, bo pod koniec kampanii wyborczej.
Też mnie korciło, aby tutaj wmieszać się w tę idiotyczną dyskusję, ale jednak stwierdziłem, że ta dyskusja niczemu nie służy, a jest na rękę tym od tego bawidamka i byłego cichego narkomanka z warszawki (tak, tak: ćpał i popalał).
A ponadto: te bezzębne hordy emerytów i moherów w niedzielę pogodzą zarówno pedofilów, zwolenników pedofilii i wielbicieli lgbt, jak i wrogów pedofilii . Wówczas, w tym samym temacie przypomnę się tutaj.
Do alejajo
Do alejajo 07.07.2020, 13:46
Nawet jak ci uda że będzie po twojemu to ty i tak jesteś już naćpany i ja chętnie też do ciebie się odezwę.
Ajdejano
Ajdejano 07.07.2020, 14:31
Po tym jednym zdaniu, stwierdzam, że nie ze wszystkimi da się normalnie dyskutować.
Do alllejao
Do alllejao 07.07.2020, 15:29
Ty i normalna dyskusja! ty chyba nawet nie czytasz teg co napisałeś. Różne są opinie ale tak chamskich, obrażających ludzi wpisów z twojej strony to nikt nie może się równać.
$
$ 06.07.2020, 22:44
Jeden słup i drugi słup. Jeden do brania i drugi do brania. Jeden tragedia i drugi tragedia. Jeden zło i drugi zło. Oboje wielka pomyłka.
zasłyszane na ryneczku
zasłyszane na ryneczku 07.07.2020, 08:49
Ale bidota zagłosuje na tego który da! m.in. na zęby, na program covid plus, da da da i wygra.
Powiedz mi cos przykrego, byle publicznie
Powiedz mi cos przykrego, byle publicznie 07.07.2020, 21:06
Pisz tak jak najwiecej. Wez jeszcze na jakichs ogolnotematycznych portalach. Wyzywaj ludzi jak ta gruba ruda baba, ktora dostala z liscia od lokalnej dzialaczki PiSu pod grobem Nieznanego Zolnierza. To jest dobre. Nie bicie, a taka wariacka furia. Ona tez - ta ruda KODziara - wboegala do tramwajow i darla japę. Robcie tak jak najczesciej. Kto z jakochs powodow nie chce na zywo, to on line. Wyzywac! Od biedoty, od katoli, od lidzkich smieci. Prosze o wiecej!

Nie jestem swiety bo i ja odburknalem babie ktora glosowala przede mna, als wrocilem do domu i jak zwykle pacnąłem sie w czolo.

Ale Wy wyzywajcie nas do niedzieli jak najczesciej. Im wiecej postronnych ludzi widzi tym lepiej. Sam cos chetnie przyjmę. Poproszę. Matkę mam dziadówę? Jak sie potkne na chodniku to w chalupie (brudnej oczywoscoe, bo wiadomo, ze lenie, nieroby, swolocz, wlasciwie tylko balast dla Polski), w chalupie brudnej siadamy i pomiedzy tureckim serialem a Wiadomowciami snujemy teorie spiskowe, ze to na pewmo peło kraweznik za wysoki postawilo, bym sie potknał.

Ale zaraz peło w Tomaszowie nic nie postawiło...wiec jak to? Hahahaha :))

Prosze wyzywac do woli.

Czym tam?
Spie za dlugo, nie przeplacam za siec, do szkoly pod gorke mialem, geby mi sie ogolic nie chce, moje zycie jest bez sansu, edukacja byla nieporozumieniem, byle nowe go.wno w miescie mnie cieszy jak Park Bulwary (no co to jest? Do gara sie nie wlozy), gaci na pewno nie zmieniam, zre minso, pisac nie umie - czylik bylo, bo edukacja, a przede wszystkim nie wstydze sie tego, wode do czajnika wlewam prosto z kranu, a Łuczak nawet w tej platnej butelkowanej wykrył 40 tysiecy jakichs chemikaliow (patrz: jego fejs), po promocjach jak dziad biegam, znicze kupuje (rzadko-taki ze mnie pseudokatolik), zwykle nie na baterie (za drogie, za darmo na pewno bym wychwalal), co tam jeszcze...moze to: meble ze smietnika przynosze i gazety prenumeruje co mieisac na inny e-mail by jak najdluzej placic zlotowke za caly miesiac, chociaz Polityki nie wykupilem ostatnio = leń, wiadomo.

Nie wiem jeszcze co...

Calkie serio: to dotyka jak kazdego czlowieka, ale w moim przypadku to jest tak, ze jedna - dwie ciezkie noce (ostatnio mi sie snilo, ze mlody ale duzy i silny tygrys z piekna siersica odgryzl mi rękę. Przez tydzien pamietem sen. Nie chcialem a mimo to moja reka wpychala mu palec do oka, on kilka raz mnie postraszyl szczerzac piekne dwa kly i zlowrogo warczac, potem zobaczylem tylko galtowne chlapniecie ciemnej jakiejs gestej czerwieni. To byla ta duszna noc tydzien temu :() Kilka koszmarnych nocy, a potem wstaj3 z palącymi, ciezkimi oczodolami ale glowa jakas silniejsza, bez leku. Nie ze dalek to samo... Nie, raczej, ze wreszcie uczciwe zycie takie jakim czlowiek naprade jest. Wreszcie bez leku. We wlasnym kraju, a jednak to bylo takie rzadkie...

Zatem, jechac, jechac ile wlezie.
szok
szok 06.07.2020, 21:09
hahaha :)) Trzaskowskiemu dziewuchy DO DZIŚ na śmieciówach zadają pytania, przynajmniej z jedną zaczynałem. Taki to jest zwód. Ale by do ważnej debaty? Hahahaha
oczy
oczy 06.07.2020, 20:19
Stop podziałom w artykułach, nie ma nic dobrego do pisania???

świat zaraz będzie ślepy...jak tak dalej będzie...gdy będzie oko za oko...
Aga
Aga 06.07.2020, 19:45
Ów pedofil był przez lata rodzinnym katem. Upijał się, wszczynał awantury rodzinne, w których czasie znęcał się nad partnerką i córeczką. Dziewczynkę, która nie miała nawet 15 lat, molestował seksualnie. Przytrzymywał ją, bił ręką w twarz, a drugą ręką gmerał w jej kroczu. Do tego zmuszał ją do wykonywania posuwistych ruchów na swoim członku - informacje z aktu oskarżenia.

Pedofil to pedofil! Żaden prezydent na świecie nigdy żadnego pedofila nie ułaskawił. Dla pana Dudy to są "sprawy rodzinne", a i ksywka "długopis" zobowiązuje...

Wstyd panie Duda!!!
taa
taa 07.07.2020, 10:54
Rozumiem, że czytała Pani akta sprawy, a nie opiera się na przekazie medialnym?
sąsiadka
sąsiadka 07.07.2020, 14:57
Co tam te związki konkubinackie, tu trzeba szukać przyczyny i zapytać dlaczego Ziobro i jego Fundusz Sprawiedliwości dale miliony na Pegasusa CBA, na wozy strażackie, reklamy telewizyjne ( 42 mln.) i na Sercanina księdza egzorcystę, który lubi z młodych "owieczek" diabła przepędzać. ( 50 mln )
Pikuś
Pikuś 06.07.2020, 19:21
Po co te artykuły siejące nienawiści???
Tomek z tomaszowa
Tomek z tomaszowa 06.07.2020, 18:42
Jak powszechnie wiadomo pedofil zawsze zostanie pedofilem... w dużej części przestepstwa sie powtarzają.

A redaktor skąd wie co tam sie wyprawiało? Dlaczego nagle według propagandystów dudy on nie był pedofilem? Bo był pijany? Bo wkładanie ręki w krocze dziewczynki i walenie sobie konia jej ręką jest czym? Głaskaniem?
Żart. Żart i wstyd, że Nasz Tomaszów takie brednie wypisuje.....

Reszty nawet komentować już mi się nie chce...
matka
matka 07.07.2020, 16:57
Zboczeńcom precz łapy od głaskania naszych dzieci, niech sobie własnego kota zacznie głaskać aż go zagłaska.
taa
taa 07.07.2020, 10:59
czytam i nie wierzę ile w tym kraju mamy specjalistów z każdej dziedziny - nikt tu akt nie czytał ale się mądrzy. Trynkiewicza przebadali specjalisści i biegli wydali decyzję, że nie może wrócić do społeczeństwa, a tu biegli tego nie stwierdzili. Dwa - wyraźnie jest wszędzie podawane, że gwałtu nie było - a sędziowie "specjaliści" komentują w mediach, że gwałt był... czy wy na rozum wszyscy upadliście?
Nilu
Nilu 07.07.2020, 18:46
Skazany został z paragrafu za gwałt na nieletnim.
Hhh
Hhh 07.07.2020, 13:53
To oznacza, że wsadzanie łapska w majtki dziecka jest ok? W dodatku własnego dziecka???!!!! Rzygać się chce!
Robertka Biedronka
Robertka Biedronka 07.07.2020, 13:59
Rzygać to się chce na takie komentarze. Litery poznał a czytać nie potrafi
MS
MS 06.07.2020, 19:03
A skąd propagandyści Trzaskowskiego wiedzą co w tym domu się działo? A może kobieta nie wytrzymywała z facetem, bo pił oraz bił ją i córkę i z premedytacją go oskarżyła? Mieszkałeś kiedykolwiek z alkoholikiem? W dodatku agresywnym po alkoholu?

W Tomaszowie jest taki przykład. Facet trafił do więzienia a następnie się powiesił. Można skazać za czyny pedofilskie, kogoś, kto nie jest pedofilem. Jak to? A tak to. Sąd daje opinie, kurator, prokuratura, lekarze, ale przecież mądrzejsi są koledzy partyjni RT. Łatwo oceniać? Facet zasądzony wyrok odsiedział. Ułaskawiony został na wniosek ofiar.
Malgosia
Malgosia 06.07.2020, 22:17
Panie Mariuszu generalnie zwykle się z Panem zgadzam, ale tutaj nie mogę. Skąd wiadomo czy ten ktoś w więzieniu powiesił się po niesprawiedliwym wyroku, a nie przez współwięźniów, którzy wiadomo jak traktują pedofilów. To jedna sprawa, a druga to to, ze zwykle ludzie potrafią sobie wyobrazić jak to jest mieszkać z alkoholikiem, bo było i jest to zjawisko dosyć częste. Kobiety w XXI w potrafią już sobie z tym radzić. Są takie, które nie poradzą sobie z tym nigdy, bo nie chcą.
Co do pedofila,który został ułaskawiony. Z całym szacunkiem do urzędu prezydenta i tłumaczeniem, ze przecież nie zgwałcił ofiary, a został skazany za czynności inne. To nie jest tłumaczenie, bo cokolwiek on zrobił to jest obrzydliwe i nie powinno to spotkać dziecka, które będzie nosiło piętno całe życie. Łatwiej ułaskawić, by oprawca wspierał finansowo niż pomoc ofiarom ( rola państwa-jest specjalny fundusz, który to między innymi wspiera jakiegoś księdza egzorcyste, a nie po to został stworzony) zeby nigdy nawet przez myśl nie musiało im przejść, by korzystać z pomocy od oprawcy, bo to nie wybaczenie a desperacja.
Propagandyści RT nie wiedza, co się działo, ale pan prezydent również. Pisze Pan, ze swój wyrok odsiedzial tak bez emocji. Można wybaczyć kradzież, rozbój, ale czy przestępstwo na dziecku??? jest Pan rodzicem. Nie uważa Pan, ze to szczególne przestępstwo?
Mnie w tym wszystkim najbardziej zastanawia ofiara, bo ona nie zapomni tego co było i myśle, ze będzie miało to wpływ na dorosłe życie np relacje.

„Ja nie chcę, aby w tej sprawie było prowadzone postępowanie karne, ja się nie czuję pokrzywdzoną”- ale to są słowa JEJ matki
To kto mu wybaczył i chce by z nimi mieszkał??? Ofiara czy jej matka.

Pewnie sprawa, by rozeszła się po kościach, ale wybory. To jednak uświadamia, ze są inne tematy tabu oprócz LGBT o którym również zrobiło się głośno.
Myśle, ze powinien powstać katalog czynów, za które nie powinno być prawa łaski tym bardziej, ze to chyba nie był dożywotni zakaz.
MS
MS 06.07.2020, 22:23
1. Bo wiem z kim siedział w celi.
2. Ja mieszkałem z alkoholikiem całe życie
3. Obie złożyły podobne wnioski
4. Wyrok odsiedział
5. Będąc matką w takim przypadku robiłbym wszystko by się izolować od oprawcy.
Fundusz
Fundusz 08.07.2020, 13:09
Fundusz Sprawiedliwości powinien zostać w tym przypadku pedofilii wykorzystany na wynajęcie/zakup osobnych lokum dla tej pani i córki i ich utrzymanie. A "grzeczny" tatuś wytrzymałby jeszcze rok jaki został do odbycia zakazu zbliżania.

W tej postaci co jest to jest żywa patologia rodziny.
Jam
Jam 08.07.2020, 09:54
nie masz pojęcia , co byś robił w takim przypadku , szczególnie mieszkajac w mieszkaniu oprawcy i mając środków na wynajęcie własnego mieszkania i życie
Malgosia
Malgosia 06.07.2020, 23:05
-„ Będąc matką w takim przypadku robiłbym wszystko by się izolować od oprawcy„ - to samo dotyczy izolacji od alkoholików.
-Panie Mariuszu Trynkiewicz tez odsiedział wyrok i ma nawet żonę, ale czy by było dobrze, gdyby był na wolności???
-Jego zakaz zbliżania był chyba czasowy i łatwiej było go skrócić niż pomoc tym kobietom. Prezydent gdyby pomógł, a nie skrócił mialby u wielu kobiet szacunek.
Nie ma gwarancji, ze dziś im pomaga i nie obudzi się w nim oprawca
-obie, ale nie wiemy czy córka nie zrobiła tego pod naciskiem matki
-jest jeszcze argument, którego niestety nie mogę użyć publicznie

Tak na koniec....uważam, ze kampania prezydencka to brudna i nierówna walka, a i tak wygra tylko jeden. Najgorsze jest to, ze w ludziach budzą się najgorsze instynkty. Często największa zajadłość obserwuje u ludzi starszych. Z utęsknieniem czekam na sobotę i bloga ciszę w eterze
MS
MS 06.07.2020, 23:55
W każdym z nas może obudzić się oprawca. To tylko kwestia sprzyjających warunków.

Ja też już nie mogę się doczekać, tylko boję się, że to będzie dopiero początek długiej burzy.
Malgosia
Malgosia 07.07.2020, 23:10
Drobna różnica, bo to uśpiony oprawca. Prawdopodobieństwo jakby większe niż u zwykłego śmiertelnika żyjącego zgodnie z dekalogiem.
Co do przebudzenia.... jakieś 80% to teraz obudzeni politycy 🤣
25a
25a 06.07.2020, 20:49
Alkohol konserwuje wszystko prócz tajemnic.
ja
ja 06.07.2020, 20:11
Z całym szacunkiem dla autora i Miłościwie Nam Panującego... Jak to czasami pamięć bywa zawodna... Jakieś dwa lata temu, był artykuł o pewnym nauczycielu z jednej tomaszowskich szkół średnich. Napisany na podstawie wypowiedzi dwójki nastolatków, dla Pana pozostał on zły i niegodziwy, bez drążenia sprawy i wyjaśnienia, czy faktycznie takowa miała miejsce. A dziś broni Pan faceta, który znęcał się nad rodziną, a ta, bo nie ma wyjścia, chce by wrócił do domu. Gwałt, to nie tylko akt seksualny wbrew woli drugiej osoby. W tej sytuacji została pogwałcona osobowość, psychika, godność. Zarówno matki i dziecka. Sytuacja ekonomiczna, czasami wymusza najgorsze rzeczy i najbardziej absurdalne zachowania. Tu powinno pomóc Państwo! Ba, nie powinno, miało bezwzględny obowiązek pomóc! Finansowo, bo jest do tego stworzony specjalny fundusz. Tylko gdzie te pieniądze idą? Na fundację księdza, byłego egzorcysty! A słyszał Pan o SYNDROMIE SZTOKHOLMSKIM? Państwo zawiodło dwa razy! Nie pomagając tej rodzinie i pozwalając na to, by pedofil zamieszkał z tą biedną rodziną ( nieporadną, dysfunkcyjną, zaburzoną). Tłumaczenie Pana Dudy, że pedofilia jest sprawą rodzinną, jest karygodna! Artykuł dotyczący owego nauczyciela, nie miał żadnego umocowania prawnego, a ten pseudotatuś został skazany prawomocnym wyrokiem - tym samym uznano go winnym. No i kolejna rzecz, tatuś jest alkoholikiem, awanturnikiem, da Pan i Pan Prezydent gwarancję, że do nałogu nie wróci? Wie Pan co mówią alkoholicy po odwyku o sobie? "Ogórek kiszony, już nigdy nie będzie surowy". Pedofil, zawsze pozostanie pedofilem! Powinien być bezwzględnie, na zawsze odizolowany, od swojej ofiary! I obrona tej sytuacji, jest po prostu niegodziwa! Nawet w imię kampanii wyborczej i mocno widocznych u Pana oscylacji politycznych.
MS
MS 06.07.2020, 22:20
Dokłądnie mowić kilkudziesięciu osób w tym nauczcyieli.
Hhh
Hhh 07.07.2020, 13:55
Skoro Pan miał tak rozległe dane, to dlaczego nie zgłosił Pan tego do odpowiednich organów ścigania? To podchodzi pod zatajenie przestępstwa, w dodatku na nieletniej/tnich
Tomasz z Tomaszowa
Tomasz z Tomaszowa 06.07.2020, 19:40
Haha
A skąd wiesz, że ja agituję za kimś?

Napisałam to co bylo napisane w akcie oskarżenia.

Dziękuję za przeczytania komentarza. Widzę, że obrońców pedofili przybywa i w naszym mieście.
Nilu
Nilu 06.07.2020, 19:34
Został skazany za gwałt na małoletnim. Redaktor wie, że specjaliści się pomylili i to gwałt nie był? Redaktor ma córkę? Jakby ona była na miejscu tej dziewczynki? Naprawdę? Przez cztery lata znęcał się nad wtedy 7 latnią dziewczynką i jej matką. Prezydent mógł im pomóc, ponieważ są stworzone specjalne fundusze, tylko pieniądze z nich trafiają nie do ofiar ? Redaktor manipuluje dokładnie tak samo jak ci, których próbuje piętnować.
MS
MS 06.07.2020, 22:19
Jola. Nikt nie broni nikogo. Zwracam natomiast uwagę, że mamy do czynienia z przegięciem. Odwracając więc pytanie: powinien odrzucić wniosek tych kobiet? Łatwo pisać, jak nas coś nie dotyczy. Ale być może te kobiety odetchnęły z ulgą po tym podpisie, bo ich problemy się skończyły. Teraz napiszę coś, co oczywiście 90 procent osób nie zrozumie. Czyny pedofilskie i skłonności pedofilskie to nie zawsze to samo. Nie znam akt sprawy, więc jestem ostrożny. Dzisiaj w "Kropce nad I" Monika Olejnik również się wymądrzała i wyszło, że nie czytała akt. Ja z agresywnym alkoholikiem wychowywałem się w domu przez niemal całe swoje życie. Problemem w tym kraju nie jest akt łaski Prezydenta, który miał pomóc i oparty był o opinie innych ornaów państwowych. Faktyczny problem to brak pomocy ofiarom w czasie kiedy z tą przemoca mamy do czynienia. Różne mądrale słyszą, awantury w domu sąsiadów i mają to gdzieś. Później za to mądrości w internecie wylewają. Ilu z tych komentujących zareagowało kiedykolwiek w podobnej sytuacji? Ilu zeznawało w Sądach?
Nilu
Nilu 06.07.2020, 23:29
Jesteś niekonsekwentny Mariusz. Kiedyś byłeś za ofiarami. Teraz próbujesz karkołomnych wyczynów dokonać, żeby usprawiedliwić Dudę. Duda powinien pomóc ofiarom uwalniając ich od oprawcy. Fundusz powinien w tej sytuacji zapłacić za mieszkanie żeby uniezależnić od przestępcy. Po co niby ten fundusz jest stworzony ? Duda zachował się najgorzej jak mógł. On nie pomógł, tylko uzależnił. Broniąc takiego stanu rzeczy, stawiasz się po stronie oprawcy. To nie są sprawy rodzinne i to nie jest pomoc.
MS
MS 06.07.2020, 23:51
Przeczytaj co napisałaś. Wystąpiono do niego z konkretnym wnoskiem wraz z opiniami. Postąpił zgodnie ze swoimi kompetencjami. Jakim niby funduszem mogącym opłacić mieszkanie i zapewnić utrzymanie dysponuje Prezydent? Żadnym.

Facet siedział przez kilka lat w więzieniu. System wówczas powinien zapewnić opiekę ofiarom. Gdzie były Sądy i instytucje pomocowe? Kobieta przez kilka lat nie byla w stanie uporządować swojego życia. Być może było to wynikiem traumy a może przyczyny były gdzie indziej. Państwo nie może natomiast brać na siebie całego ciężaru czyichś win. Może to zrobić jedynie doraźnie.

Cały czas jestem po stronie ofiar.

Większość ludzi komentującyc nie ma pojęcia o systemie. O mieszkaniach chronionych, któych nie ma. O tym, że sądy nie działają. O tym, że Niebieska Karta to fikcja.

W Tomaszowie te same środowiska, które dzisiaj krytykują Dudę broniły innego pedofila. Różnica polegala na tym, że ja do jego akt sięgnąłem i rozmawiałem z ofiarami, ich rodzicami i nauczycielami.

Ach Jola, wszedzie te kamienie
Nilu
Nilu 07.07.2020, 00:16
Mariusz, Fundusz Sprawiedliwości z milionami na koncie. Czy prezydent nie powinien pilnować, żeby te pieniądze wydawane były zgodnie z przeznaczeniem? Czy jakby ujął się za ofiarami u swojego partyjnego kolegi Ziobry, nie mogło by skapnąć cokolwiek tym kobietom, zamiast pociotkom Ziobry? Czy nie po to jest prezydent? Mógł wielu osobom pomóc, on wybrał pomoc dla pedofila. Mam nadzieję, że go to ostatecznie pogrąży, pomimo tego, że w Polsce przez ostatnie lata wrażliwość na niesprawiedliwość szoruje po asfalcie.
MS
MS 07.07.2020, 00:45
Mam inną opinię. To truizm. Wystarczy popatrzeć na ilośc akcji, jakie ludzie organizują całkiem spontanicznie. To całkowicie nieuzasadnione twierdzenie.
PS
Ziobro nie jest partyjnym kolegą Dudy
4
4 06.07.2020, 18:13
Ja tez za Dudą
5 lat niepodleglosci
5 lat niepodleglosci 06.07.2020, 17:38
Zabrzmi moze przewrotnie, ale ws tego pedofila najwiekszhm dramatem - w mojej ocenie - jest nie samo to, ze obmacywal te pasierbice, ale stosunek matki do zycia. Gdy miala hajs pozwala - co to nie ona, una mu pokaze, gdy siedzial, popadli w dlugi, wiec uznala za stosowne zaprzęc sobie wołu roboczego by jakas kase do domu przynosil. No coraz czestsza sytuacja.

Duda, a raczej ktos kto mu to podsunal (bo prezydent nigdy sam nie wierci takich spraw), popelnil blad, bo na poerwszy rzut oka widac, ze sprawa jest smoerdzacym jajem.

Jak to mówią, kto ma miękie serce to twardego musi miec?

Takze, zegnaj niezalezna Polsko na ...10? 20? Lat?
To by bylo na tyle :(
Troche krotsze miedzywojnie, troche dluzszy festiwal Solodarnosci.

Tera powrot do zarcia na salonach i szyderstw wobec tyrajacych na to.

Jednak szkoda.
zyg-zyg
zyg-zyg 08.07.2020, 14:36
Duda tylko moze być prezydentem,przeciez nie tamten cwaniak

Pozostałe