Prace w kamienicy przy pl. Kościuszki 24 na ukończeniu

  • 08.07.2020, 19:58 (aktualizacja 10.07.2020, 21:34)
  • Mariusz Strzepek
Prace w kamienicy przy pl. Kościuszki 24 na ukończeniu
Prace przy przebudowie kamienicy pl. Kościuszki 24 dobiegają końca. W obiekcie swoją siedzibę znajdzie Straż Miejska, Centrum Monitoringu oraz Centrum Usług Wspólnych. Zakończyły się już główne prace budowlane i wykończeniowe.

Wykonano przyłącza gazowe i energetyczne, instalacje elektryczne, wod-kan, niskoprądowe c.o. Wykonano nowe łazienki i sanitariaty. Przebudowano oficynę wewnętrzną, nadbudowano piętro, wykonano nowe stropy w całym obiekcie, wykonano też nowy dach. Wymienione zostały witryny okienne. Przygotowano instalacje światłowodowe dla centrum monitoringu, instalacje alarmowe i dostępowe. Trwają ostatnie prace budowlane w piwnicach kamienicy, prace porządkowe, pomiary wilgotności, montaż balustrad oraz poprawki malarskie.

- Porządkowane są pomieszczenia, które w przyszłości zostaną przeznaczone pod wynajem dla przedsiębiorców. Pomieszczenia te zostaną pozostawione do samodzielnego wykończenia przez wynajmujących, zgodnie z prowadzoną w nich działalnością – mówi Adam Koziełek dyrektor Wydziału Rozwoju, Inwestycji i Klimatu. - Dotychczasowe doświadczenia TTBS wskazują, że najemcy najczęściej dostosowują obiekt do swoich potrzeb i profilu działalności dokonując ponownych remontów już wyremontowanych wcześniej pomieszczeń, nie ma więc sensu ponoszenie w tym wypadku dodatkowych kosztów – kończy.

W najbliższy czasie rozpocznie się wymiana nawierzchni dziedzińca i układanie nowej kostki, mycie elewacji. Ostatnim etapem będzie wykonanie zielonej ściany wewnątrz obiektu. Trwa oczekiwanie na dostawę i montaż windy dla osób niepełnosprawnych, która  dostarczana jest ze Szwecji. Opóźnienie spowodowane jest epidemią COVID-19 w tym kraju. Przebudowany obiekt będzie spełniał standardy i wytyczne założeń programu Dostępność + dla jednostek administracji publicznej.

Mariusz Strzepek

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (8)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Piotr K.
Piotr K. 09.07.2020, 10:31
Tomaszów zwija się od 6 lat.
Termin oddania pl. Kościuszki 24 po upadku spółki Rossa Bud po aferze handlu ziemią z politykami PiS w tle mijał w 2019r. Następnie aneks dawał nowemu wykonawcy powiązanym z Rossa Bud dawał termin do 30 czerwca. Teraz COVID daje nowe możliwości przedłużania umów na wykonanie prac. Zobaczymy co z tego wyjdzie...
Tadek
Tadek 08.07.2020, 23:55
W Tomaszowie niema pomysłu na biznes jest marazm totalny i każdy dobrze o tym wie, więc z cenami czynszu potencjalnych chętnych o ile się tacy trafią trzeba bardzo folgować
Obrzydliwe! Nie chce tak zyc!
Obrzydliwe! Nie chce tak zyc! 11.07.2020, 14:35
Jedno zdanie 4 bledy frazeologiczne. I to nie jest czepialstwo. Bo nie wiadomo o co chodzi na koniec zdania. Czy, aby wyciskac na pierwszym ktory zdecyduje sie wynajac, jak najwyzsza oplate, czy wrecz przeciwnie - by nie przesadzac z oczekiwaniami.

Gleboka mysl rowniez sie znalazla. Filozofia taksiarsko-ciezemowa. Taki ziec jak ty to na na pewno dar niebios. Bleee!

Mam nadzieje, ze prywatnie nigdy sie nie spotkamy.
Tomaszów od 6 lat pięknieje
Tomaszów od 6 lat pięknieje 08.07.2020, 20:19
O, no to pan radny Kucharski będzie miał problem bo jedynie na tym opierał od początku kadencji radnego krytykę prezydenta Witko. Że za jak to długo jak to długo kamienicy nie oddają. Jakby to był największy problem Tomaszowa, że sklep "Siódemka" nie dziala kiedy "Żabka" po drugiej stronie :)) Zresztą lokali na placu nie brakuje gdyby PSS chcial to moglby sie przeniesc. Optyk sie przeniosl.

Kamienica wyglada bardzo dobrze. Przynajmniej ten róg nie bedzie straszył jak pozostałe a przede wszystkim ten gdzie dawniej była prokuratura. Na okazałej fasadzie rośnie już brzóska... No ale cóż świnta własność prywatna. Czekają aż Miasto coś da? Heh, no taka mentalność. Co je moje to je moje. Ale wyremontuj mi.
Facet na rogu Warszawskiej i Kołątaja nie ogląda się na Miasto. Tylko patrzeć aż będzie kolejny ładny budynek. Jednak jakoś można, jedank niby przy tej Warszawskiej gdzie niby tak wszystko mialo upadać. Takze dobrze.

A pan, panie radny? Muso pan szukac nowego haka na prezydenta, bo tu coraz piekniej. To jest znane wszystkim miejsce wiec czegos podobnego kalibru szybko pan nie znajdze. Dodatkowo, Straż Miejska w tym miejscu tez moze choc troche bedzie odstraszac dewastujacych pasaż przed najstarszymi tomaszowskimi kamienicami. Tam nie powinno sie wieżdżać no ale co to lokalnych sklepikarzy obchodzi? Bedzie zniszczone? To przeciez miasto odbuduje :(
olo
olo 08.07.2020, 22:58
Przejdź sobie Warszawską - połowa lokali do wynajęcia, jednak upadają. Ten przy Kołłątaja ładnie odnowili, mam nadzieję, że ten ktoś ma jakiś dobry pomysł na biznes w tym miejscu.
Jesli nie wystartowales w latach 90-tych (i to na poczatku), teraz 95%…
Jesli nie wystartowales w latach 90-tych (i to na poczatku), teraz 95% ze Ci nie wyjdzie 11.07.2020, 03:04
bYznes nie biznes Byznes.

Byle paproch z ledwo ukonczoną szkoła po 1-2 miesiacach po zalozeniu firemki oczekuje kokosow. Ja w drzwiach jednego zamknietego po 3 miesiacach bYznesu znalazlem fakture na komorkę. Dwa smartfony wziął i to wowczas najdroższe Samsungi*. Nie splacal bo to pomaglenie bylo. Nie splacal byznes zamknal, listy wciskali w drzwi.
Byznes!

Nie będę precyzował o kogo chodzi, bo jest to jednak troche nielegalne, ze sobie czytam czyjs rachunek telefoniczny, no ale tak było*.

Byznes! Byznes! Byznes!

Gluta sobie podetrzyj smrojdku najpierw, popracuj najperw u kogos w tej branzy miej jakies pojecie zanim zalozysz firemke bez sensu. Stare matki i babki potem splacają te wasze byznesowe dlugi.

Byznes!

*wszystko co napisalem moze byc elementem fikcji
?
? 11.07.2020, 14:16
Od poczatku ten rachunek telefoniczny nie byl placony.

To jest firma? Co daje spoleczenstwu? Po jest potrzebna?

Ani kapitalu, ani wiedzy. PO CO?
@Olo
@Olo 09.07.2020, 17:18
Widocznie nie były potrzebne.

Pozostałe