Zmieni się klimat w Tomaszowie

  • 09.07.2020, 20:03 (aktualizacja 13.07.2020, 19:13)
  • Mariusz Strzepek
Zmieni się klimat w Tomaszowie
Tomaszów Mazowiecki będzie jednym z kilku miast w Polsce biorących udział w pilotażowym programie „Miasto z Klimatem”, którego pomysłodawcami są Andrzej Duda prezydent RP i Michał Kurtyka minister Klimatu - poinformował prezydent Marcin Witko

Co to dla nas oznacza? Duże pieniądze na działania ekologiczne, „zielone”. - Wczoraj uczestniczyłem w konferencji, podczas której list intencyjny o przystąpieniu do programu z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w obecności ministra klimatu Michała Kurtyki podpisała Krynica Zdrój. Tomaszów Mazowiecki będzie kolejnym z nielicznych miast, które taki dokument podpisze. Bardzo się cieszę, że nasze miasto zostało dostrzeżone i otrzymamy wsparcie w działaniach innowacyjnych, rozwojowych, a przy tym ekologicznych -  dodaje Witko

Czy to znaczy, że jest szansa na rewitalizację Stawu Starzyckiego? Prezydnet Witko twierdzi, że tak oraz zapowiada szereg innych inwestycji

Mariusz Strzepek

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (25)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

olrajt
olrajt 10.07.2020, 12:52
może wreszcie zapomną o piłach do wycinania drzew i kosiarkach do wycinania trawy. Można wydać miliony, na Komitety i Stowarzyszenia do spraw Ekologii, Nic to nie da, gdy nie będzie drobnych inicjatyw dotyczących sadzenia drzew, krzaków. A potem o te drzewa trzeba dbać. Dozorcą , uzbrojonym w piły mechaniczne , bardzo podoba się " regulacja" zieleni. Nie mogę na to patrzeć.
obywatel
obywatel 10.07.2020, 11:57
Zapraszam do Parku Rodego wydano prawie 1 milion złotych a jest totalna porażka nie ma roślin nikt nie dba o tą zieleń totalna porażka a Pan Prezydent mówi że miasto będzie eko jak nawet o Parki miejskie nie potrafi zadbać!! Może czas zacząć od tego !!! I jeszcze wszędzie stojąca woda w mieście a Wozy ZGWK często prze Kebabie są a nie w akcji (jak tak będzie zarządzane miasto to nawet bilion złoty nie pomoże)
Towarzysz Makaroniarz
Towarzysz Makaroniarz 11.07.2020, 13:45
Obywatelu, może napiszcie, że jesteście z firmy co to przetarg przegrała, albo jakimś innym nienawistnikiem. Nie wiem kiedy byłeś ostatnio w Parku Rodego, ale ja tam byłem dziś i niczego takiego co napisałeś nie zauważyłem. I co, po co łżesz jak pies?
Do Makaroniarza
Do Makaroniarza 11.07.2020, 15:34
A skąd wiesz ze pies łże? A może jesteś z firmy która to robiła i byłeś dzisiaj sprawdzić czy naprawdę to tak mogłeś spartolic
Ofe
Ofe 10.07.2020, 06:34
Według mojej wiedzy pieniędzy na takie obietnice nie i nie będzie...
...ja wtedy nie byłem posłem...
Ja wtedy nie głosowałem...
fakty
fakty 10.07.2020, 12:04
rudego słowa...
Do afe
Do afe 10.07.2020, 11:39
I tak nie będzie chyba że sprzedadzą arenę, krzaki z bulwarów i scenę z przystani
hilary
hilary 09.07.2020, 22:26
Główny problem Tomaszowa to fatalna jakość powietrza, niczym w trzecim świecie. Nawet teraz latem ludzie palą śmieciami, żeby ogrzać wodę do kąpieli. Potrzebne są radykalne działania, niepopularne społecznie czyli zmuszenie ludzi do ekologicznego ogrzewania domów. Brakuje na obrazku zalesiania wszystkiego co się da, no i całkowity zakaz ruchu dla diesli też by się przydał.
Do Hilary załóż okulary
Do Hilary załóż okulary 10.07.2020, 11:41
Podjedź swoją benzyną z wyciętym katalizatorem sprawdzimy ile twój emituje zanieczyszczeń
hilary
hilary 10.07.2020, 15:58
Mój samochód nie ma wyciętego katalizatora i nie był na żadnym przeglądzie bo nie ma jeszcze trzech lat ale podejrzewam, że spełnia wszystkie obowiązujące normy.
Do hilary
Do hilary 10.07.2020, 17:21
Podejrzewasz czy spełnia? Poczytaj internet w Niemczech wyłączyli ulice 2 ulice na 6 miesięcy z ruchu aut poniżej euro 4 po określonym czasie pomiar nie wykazał różnicy, ale co tam Niemcy znowu oszukują
Piec
Piec 10.07.2020, 06:32
Auta akurat emitują 3-5% zanieczyszczeń...piece...piece....piece...
D
D 10.07.2020, 10:35
Zgadza się. Co więcej, nowsze diesle są bardziej ekologiczne niż starsze benzyny, więc nie rozumiem skąd taka dyskryminacja dla tego rodzaju silnika. :)
Lubicz
Lubicz 09.07.2020, 22:09
A może coś więcej - poza tytułem - na temat programu. Dopiero wtedy będzie można ocenić jego wartość "zieloną".
Myślicie, że wszędzie są głupcy ?
Myślicie, że wszędzie są głupcy ? 09.07.2020, 21:59
Ha ha
$
$ 09.07.2020, 20:56
Agitacja trwa. Jutro piątek. Dowiemy się że w Tomaszowie będą termy.
tm
tm 09.07.2020, 20:51
super !!! tak trzymać!!! Tomaszów to brzmi dumnie!!!
Tomaszowiak
Tomaszowiak 10.07.2020, 11:58
Tomaszów to brzmi emeryci i renciści
⌚
09.07.2020, 20:21
Co to oznacza, jesli ma sie bezposrednie kontakty. W palacu prezydenckim, w ministerstwach.

Przy Trzaskowskim mamy kogos z tomaszowskiej PO?
Przeciez oni nawet na szczeblach wojewodzkich ledwo dostrzegają.

Smog, zasinicowany Zalew, obwodnica odciazajaca miast od tirow z niemieckiej kopalni. To sa problemy, z ktorymi nie poradzimy sobie sami.
Mm
Mm 09.07.2020, 22:09
PO w TM istnieje tylko na papierze a i w historii niczym nie zapisali się- jak to powiedział LM są 0
Hah
Hah 09.07.2020, 21:31
Jeżeli wygra Trzaskowski to tomaszowska platforma w końcu bedzie mogła się wykazać i coś realnie zrobić - bo gadać to każdy potrafi - teraz będzie można powiedzieć sprawdzam - już nie będzie żadnej wymówki :) Witko pokazał, ze potrafił ściągać do nas pieniądze dzięki partyjnym koneksjom - pytanie czy PO ma takie lub wykorzysta je dla miasta, a nie dla siebie :) Pożyjemy, zobaczymy :)
varan
varan 10.07.2020, 11:42
Tak, ściągną do Tomaszowa. Tęczową kartę i może zrobią jakąś strefę relaksu ze starych palet, bo nowe to raczej dla wielkomiastowych będą zarezerwowane ;)
ssssss
ssssss 10.07.2020, 13:23
nie, nic się nie będzie działo. Nawet nie będzie tęczowo. Ludzie za małego małego formatu.

Ten tomaszowski liberalny – konserwatyzm to jest załatwianie swoich prywatnych spraw a wszystko co dotyczy interesów wspóloty odrzucanie jako fanaberia. Co to w ogóle jest wspólnota? Pff. Un / una jest kowalem swojego losu. No tak rzeczywiście. Kuje ten los na majatku Wistomu, Tomtexu, Mazovii, ale było w mieście dużo też majątku z innych drobniejszych firm państwowych.

Żeby to się jeszcze sprowadzało do awansu dzieci tych żłopów, działaczy pożal się Boże. Byłoby to jakoś logiczne. Ale patrząc z perspektywy no tych 30–25 lat bo z wieloma bachorkami, które już wówczas były namaszczane (no na przykład przyjmowanie do szkoły średnie wówczas odbywało się na podstawie imiennego egzaminu, tym których rodzice znali się z dyrekcją – byłó to dawane na talerzu. Mówi się, że czasem prace egzaminacyjne nauczyciel poprawiał „daj mi Kasiu, Joasiu długopis którym pisałaś”), zatem po tych 30 latach to więkoszość nie została w miastach w których studiowała... To są czasem apteki, często jakieś przejęte za bezcen lokale pozakładowe w niezłym stanie. Ona / on skończyła dla formalności jakiś idiotyczny kierunek – gdzie nie było oporu by przyjąć, teraz prowadzi lecznice wynajmując lokale lekarzom.

W latach 70 to był średni szczebel partyjaniacki, tylko nie krzykliwy aktyw – bo w takich maisteczkach jak nasze nie ma do tego warunków – ale taki około biznesowy PZPRu. Teraz dorbnomieszczaństwo. Koniec świata gdy ktoś z zewnątrz przyjedzie tu zarządzać. To jest dla nich koniec świata :( Parę lat mija, zaczynają znowu się lepić, przystosowywać do nowego dworu.
Do ssssss
Do ssssss 10.07.2020, 17:32
Posłuchajcie roszczeniowi ludzie wszyscy ludzie którzy pracowali w firmach wymienionych umieli zapracować na mieszkanie, wychowanie studia dzieci bez żadnych 500,300,itd to wy wyciągacie łapy po datki jak nieudacznicy, siedzicie w mieszkaniach, domach po rodzicach i pyskujecie że tylko wam się należy, ciekawe jak rozdaciei już wszystko to na kogo będzie wyzywać. Pamiętaj że kto ci coś daje to uzależnia cie od siebie, tym bardziej że nie dają swoich tylko komuś zabierają. Odezwijcie się żeby może jeszcze dać rodzicom emerytury bez podatku a ich wtedy oddajcie do opieki. Kasa wasza a strych komuchow pzperowców nie sobie państwo utrzymuje. Tak to są wartości wasze
To były piękne dla Tomaszowa lata
To były piękne dla Tomaszowa lata 10.07.2020, 04:26
Nie mają, widać kogo i jak czesto potrafił tu ściągnąć Gajewski jako radny Sejmiku Wojewodzkiego :( Porażka :( Jedna wizyta marszałka Stympnia z pezelu i to juz gdy byl na wylocie i nic od niego nie zależało. Arek anonsował to jako negocjacje ws Zalewu :)) Pamiętacie? Ja screen Arusia mam. To kpina jakaś była.

Problemu wymagającego min. miliarda a pewnie i kilku. Po paru miesiacach o Stypniu nikt juz nie pamietal. A jesli pamieta to jedynie z tego jak tarzał się po swoim podwórku po pijanemu. Już po tym jak przegrali wybory samrządowe. Jest jeszcze nagrania na FB. No niesteth to są tej klasy liderzy :( Ludzie toczyli bekę a mi jednak żal było na to patrzeć.

Tomaszowska PO to jest 29-30 garnitur w strukturach ogólnokrajowych Platformy. Patrząc jak chamek Nitras rzuca się w sztabie, to raczej w przyszłej kancelarii Prezydenta RP, glowne role odgrywac beda ludzie z odleglych nam regionow - Szczecin, Gdansk (bo Dulkiewicz będą probować jeszcze zrobić ikoną, więc będą ją jeszcze brać do różnych pokazowych pseudoprojektów przed wyborami parlamentarnymi, pewnie przyspieszonymi)

Cieszmy się w ten weekend nowootwartą Przystanią nad Pilicą, bo do Tomaszowa juz niedlugo wróci marazm :( Przykre, ale na to się zanmosi. Witko już żadnych pieniędzy nie przywiezie, oby chociaż udało się dokończyć żłobek i bloki z tanimi mieszkaniami z programu "Mieszkanie Plus" przy ulicy Borek (róg ulicy Borek i Krzywej, niedaleko Barlickiego)

Także Kochani, to były piękne 6 lat dla naszego Miasta, ale raczej na tym koniec.

Patrzeć tylko jak Agniesia Łuczak zacznie czesciej wracać i podjudzać w czasie gdy inwestycji będzie mniej. Do emeryturki jej zostało jeszcze z 10 lat, w Łodzi ma sporą konkurencje wśród młodszych, lepiej wykształconych, mądrzejszych dziewczyn wiec wroci hejcić tutaj :(

Zatem cóż, warto podziękować.
Zatem tak: cieszę się że miałem okazje obserować jak piekniał Tomaszów przez te ostatnie kilka lat i za to Wam, ktorzy sie do tego przyczyniliście dziękuję.

Ale trzeba liczyć się z realiami. Marazm, ludzie malego formatu, buchalterzy niezdolni do niczego poza odbieraniem - wracają. Gdakacz nieudacznik Kowalewski jeszcze sie na koniec życia ponatrząsa, poszyderzy, powysmiewa nas. Mędrzec od siedmiu boleści :(


Pozostałe