Diler w rękach policji

  • 10.07.2020, 10:25 (aktualizacja 13.07.2020, 19:14)
  • Mariusz Strzepek
Diler w rękach policji
Tomaszowscy policjanci zwalczający przestępczość narkotykową, zatrzymali 41-letniego mężczyznę, który posiadał torbę z 3 kilogramami białego proszku. Badanie testerem narkotykowym wykazało, iż jest to amfetamina. Na wniosek prokuratora, sąd wobec mężczyzny zastosował tymczasowy areszt. Podejrzanemu grozi kara do 10 lat więzienia.

Policjanci z wydziału kryminalnego tomaszowskiej komendy, na co dzień zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, prowadząc rozpoznanie środowiska przestępczego, uzyskali informację iż 41-letni mieszkaniec Tomaszowa Mazowieckiego może w najbliższym czasie być w posiadaniu znacznej ilości narkotyków. Podjęli jego obserwację, która zaowocowała zatrzymaniem go  3 lipca 2020 roku w rejonie ulicy Warszawskiej w Tomaszowie Mazowieckim do kontroli drogowej,

Mężczyzna podczas działań prowadzonych przez kryminalnych przy wsparciu mundurowych z drogówki, zachowywał się nerwowo. Nie odpowiadał na pytania policjantów co pozwoliło przypuszczać, że ustalenia kryminalnych są trafne.

Policjanci przeszukali "osobówkę" i zabezpieczyli reklamówkę z  białym proszkiem oraz buteleczki z cieczą niewiadomego pochodzenia i blistry z tabletkami. Zabezpieczony proszek poddano badaniu narkotestem, które wykazało że ujawniona substancja to amfetamina. W torbie znajdowało się  aż 3000 gramów narkotyku.

Całość zatrzymanych podczas przeszukania pojazdu substancji, zostanie poddana dalszym badaniom w specjalistycznym laboratorium. Mężczyznę zatrzymano i przedstawiono mu zarzut posiadania znacznej ilości substancji psychotropowych wbrew przepisom ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, za które prawo przewiduje karę pozbawienia wolności nawet do 10 lat. Na wniosek prokuratora, sąd który będzie również decydował o dalszym losie 41-letniego tomaszowianina, zastosował wobec niego tymczasowy areszt na 3 miesiące.

 

Ilość przestępstw związanych z narkotykami na nasyzm terenie spada. W listopadzie 2019r. policjanci ustalili i zatrzymali 34-letniego mieszkańca Tomaszowa Maz., W miejscu jegi zamieszkania ujawniono 2.600 gramów marihuany,  6.400 gramów amfetaminy, o łącznej wartości czarnorynkowej ponad 360 000 zł,

Mariusz Strzepek

Podziel się:

Oceń:

Zdjęcia (3)

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ona
Ona 10.07.2020, 23:11
Udzielajcie prawidliwych informacji ignoranci a flszerstwa wstawiacie tylko dla statustyk

Pozostałe