Już wkrótce zakończenie budowy Centrum Kształcenia Praktycznego przy ZSP 3 

  • 11.07.2020, 10:28 (aktualizacja 15.07.2020, 11:11)
  • Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Mazowieckim
Już wkrótce zakończenie budowy Centrum Kształcenia Praktycznego przy ZSP 3
Coraz bliżej do zakończenia budowy Centrum Kształcenia Praktycznego. Prace trwają od lipca 2019 roku. Całkowita wartość projektu, to 19 935 932 złotych. Dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (ERR), to kwota 11 044 932,11 złotych. Okres realizacji – lata 2016 – 2020. Zakończenie przewidywane jest na 31 sierpnia 2020 roku.

Inwestycja polegająca na modernizacji i adaptacji dwóch budynków Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Tomaszowie Mazowieckim - głównego budynku Centrum Kształcenia Praktycznego oraz budynku H, zmierzająca do utworzenia jednego profesjonalnie wyposażonego i dostosowanego do potrzeb różnych adresatów miejsca, które spełniałoby w powiecie rolę Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego Praktycznego i Ustawicznego. Realizacja projektu obejmuje również zakup nowoczesnego sprzętu i wyposażenia występującego w środowisku pracy oraz zestawów komputerowych wraz ze specjalistycznym oprogramowaniem. 

Wyposażenie wykorzystywane będzie zarówno pod kątem realizacji podstawy programowej jak i przygotowania uczniów do zdawania egzaminów potwierdzających kwalifikacje w zawodach oraz potencjalnie do kształcenia ustawicznego. 

Realizatorem projektu „Modernizacja Centrum kształcenia Praktycznego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3” jest Firma JOKA Budownictwo Spółka z o.o.. Prace budowlane rozpoczęły się 3 lipca 2019 roku. 

W listopadzie 2020 roku do użytku szkolnego oddany zostanie jeden  z najnowocześniejszych w województwie łódzkim obiekt dydaktyczny - budynek Centrum Kształcenia Zawodowego, realizowany w ramach projektu unijnego pn. "Modernizacja  i adaptacja Centrum Kształcenia Praktycznego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Jana Pawła II w Tomaszowie Mazowieckim", w którym młodzież realizowała będzie zajęcia zawodowe. 

W Centrum kształcić będą się nie tylko uczniowie ZSP nr 3, ale będą taką możliwość mieć także uczniowie innych szkół oraz  w przyszłości osoby dorosłe. W ramach działalności placówki planowane jest prowadzenie nie tylko zajęć dydaktycznych, wynikających z programu nauczania w danym zawodzie, ale także organizowanie kwalifikacyjnych kursów zawodowych oraz kursów specjalistycznych.

Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Mazowieckim

Podziel się:

Oceń:

Zdjęcia (4)


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Tm
Tm 12.07.2020, 09:19
Samochodówka...fajfer... pilnik...to były czasy...
Lubicz
Lubicz 11.07.2020, 22:59
Ciekawym, czy ktoś dzisiaj pamięta, kto jest autorem pomysłu utworzenia CKP? Podpowiem - nie była to obecna dyrektor ZSP 3.

Pozostałe