Akademia Siatkówki „JOKER” - szkoli, uczy i wychowuje.

  • 12.07.2020, 09:16 (aktualizacja 15.07.2020, 11:24)
  • UKS 13Joker Glinka Academy
Akademia Siatkówki „JOKER” - szkoli, uczy i wychowuje.
Od pierwszego dnia wakacji  Akademia Siatkówki „JOKER” prowadzi półkolonie rekreacyjno – sportowe dla dzieci pod hasłem „ Joker 13 lepszy od Covid 19 ”.

Projekt półkolonii jest dedykowany dzieciom z terenu miasta,  które ze względu na ograniczenia wynikające z epidemii wywołanej wirusem Covid-19  nie wyjechały  (jak w ubiegłych latach) na wakacje.

Oprócz funkcji rekreacyjno-sportowej projekt pełni również funkcję opiekuńczo – wychowawczą. Jak podkreśla Piotr Jedyk – koordynator Akademii Siatkówki  „JOKER” - zajęcia w ramach projektu realizowane są zgodnie z procedurami wyznaczonymi dla organizatorów wypoczynku dzieci i młodzieży przez

Główny Inspektorat Sanitarny, Ministerstwo Zdrowia oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej. Projekt półkolonii został również zgłoszony do bazy wypoczynku prowadzonej przez łódzkie Kuratorium Oświaty

Dzięki wsparciu projektu przez Ministerstwo Sportu, fundację Małgorzaty Glinki  („ Glinka Academy” ) oraz łódzkie Kuratorium Oświaty trenerzy "Jokera" mogą realizować nie tylko program opiekuńczy, lecz także taki, który przyczynia  się do walki ze skutkami epidemii wśród najmłodszych, a więc:                                                               

1)        przywraca dzieciom aktywność ruchową

2)        odbudowuje   kontakty rówieśnicze

3)        zapoznaje z zasadami zdrowego trybu życia i odżywiania

4)        koryguje wady postawy wynikające z siedzącego trybu życia ( przy komputerze w czasie kwarantanny )   

Miejscem prowadzenia półkolonii  są obiekty Powiatowego Centrum Animacji Społecznej oraz Zespołu Szkolno – Przedszkolny nr 1 w Tomaszowie Mazowieckim. Uczestnicy półkolonii korzystają również z innych obiektów czy też infrastruktury sportowej dostępnej  na terenie miasta. Z pięciu turnusów, które zaplanowali organizatorzy półkolonii pozostały już tylko wolne miejsca na ostatni V turnus (27  - 31 lipca ).

A jak było na turnusie pierwszym i drugim ? Pogoda dopisuje. Półkolonie rozpoczęliśmy spotkaniem profilaktycznym z funkcjonariuszem policji na temat bezpiecznych wakacji. Współpracujemy również z PCAS-em i WOPR-em. Jest ciekawie i aktywnie. Każdy znajduje swoje ulubione zajęcia. Można  pograć w piłkę i bilard, pojeździć na hulajnodze tradycyjnej  ( skate park ) i elektrycznej ( tor slalomowy ), sprawdzić  się na ściance wspinaczkowej i pograć na komputerze. Dla bardziej wymagających są warsztaty  z robotyki komputerowej, warsztaty fotograficzne i zajęcia z ceramiki. Nie brakuje  wycieczek pieszych połączonych z podchodami czy też spacerami nordic walking. Byliśmy już w Spale, zwiedzaliśmy bunkry w Konewce i pływaliśmy na kajakach. Zaliczyliśmy też wypad na lody. Najsprawniejsi mogli się wykazać swoimi umiejętnościami podczas Dnia Olimpijskiego oraz błysnąć wiedzą podczas quizu o igrzyskach. Sporo emocji wyzwolił dzień survivalowy na którym największym wezwaniem było rozkładanie "oldschoolowego" namiotu. Ostatni dzień półkolonii trenerzy AS "JOKER" wzbogacili o seans filmowy w kinie "Helios". Projekt półkolonii organizowanej przez Akademię Siatkówki "JOKER" jest wspierany środkami Ministerstwa Sportu, Fundacji Małgorzaty Glinki ( „Glinka Acdaemy” ) oraz Kuratorium Oświaty w Łodzi. W poniedziałek rozpoczynamy III turnus naszych półkolonii. Fotki z pierwszych turnusów, które już się odbyły dostępne są na facebooku UKS 13Joker.

 

UKS 13Joker Glinka Academy

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe