Nieodpowiedzialni rodzice i poszkodowane dziecko

  • 13.07.2020, 12:23 (aktualizacja 16.07.2020, 08:26)
  • Mariusz Strzepek
Nieodpowiedzialni rodzice i poszkodowane dziecko
Z poważnymi obrażeniami ciała przetransportowano śmigłowcem LPR do szpitala w Łodzi 9-latka, który w Teodorowie uległ wypadkowi. Chłopiec kierując motocyklem crossowym uderzył w bok osobowego volkswagena. Tomaszowscy policjanci ustalają dokładne okoliczności zdarzenia oraz kto umożliwił dziecku kierowanie motocyklem po drodze publicznej.

12 lipca 2020 roku tuż po godzinie 18:00 oficer dyżurny tomaszowskiej policji został powiadomiony o zdarzeniu drogowym, do jakiego doszło w m. Teodorów gm. Będków. Ze zgłoszenia wynikało, że kierujący osobówką zderzył się z motocyklistą. Mundurowi, którzy przyjechali we wskazane miejsce ustalili, że kierującym niezarejestrowanym jednośladem typu mini cross, który nie posiada również obowiązkowego ubezpieczenia OC był 9-letni mieszkaniec gminy Brójce.

Chłopiec wyjeżdżając z podporządkowanej drogi gruntowej na drogę Teodorów-Kotliny, nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo jadącemu drogą powiatową w kierunku Kotlin osobowemu volkswagenowi. Kierowcą osobówki był 70-letni mieszkańca gminy Będków. 

W wyniku wypadku chłopiec doznał poważnych urazów i został przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do specjalistycznego szpitala na terenie Łodzi. Policjanci zabezpieczyli niezbędne ślady potrzebne do wyjaśnienia dokładnych okoliczności zdarzenia. Zabezpieczony do dalszych badań z udziałem biegłego został również mini cross. Przedmiotem ustaleń będzie również to, kto umożliwił 9-latkowi kierowanie pojazdem mechanicznym po drodze publicznej. 

Mariusz Strzepek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (11)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

asaa
asaa 13.07.2020, 15:00
Jest to na jedynce PolsatNews
Strach przed karami ma sens
Strach przed karami ma sens 13.07.2020, 12:31
Obciążyć finansowo i doprowadzić przed Sąd , przez takich lekkomyślnych rodziców ubywa pieniędzy na leczenie onkologiczne.
Duzo zdrowia Kozaku
Duzo zdrowia Kozaku 13.07.2020, 13:18
Dlaczego tak hejtujesz zaradnych, przedsiebiorczych pewnie ludzi? Tzn ja wiem dlaczego - bo sam pewnie nie masz takiego motocykla, spisz do 12, a potem zlopoesz piwsko.

Stalo sie nieszczescie, ale to wszystko. Miejmy nadzieje, ze chlopak dojdzie do siebie bomzapowiada sie z niego niezly kozak. Rodzicom dajcie spokoj, to dla nich wystarczajacy stres, a to ze stac ich a takie ryczydło, oznacza tylko ze nie ogladaja sie na innych tylko los swoj biora we WLASNE recze.
Strach przed karami ma sens
Strach przed karami ma sens 14.07.2020, 22:59
Ogarnij myśli pisałem o zdarzeniu i mojej filozofii w tym przypadku ,kogo bronisz znajomych ?, są zasady wiadomo co można ,ale ktoś nie myśli. Pytam za durniów pacjenci onkologiczni mają mieć mniej dotacji ,jeszcze raz powtórzę rodzice są odpowiedzialni za dzieci najbardziej takie małe i ponoszą odpowiedzialność swoich zaniechań opieki koniec kropka.
xyz
xyz 14.07.2020, 10:09
Gowniak bez uprawnien i wiedzy o czymkolwiek...
Zakazac crossow wogole....tylko halas powowodujo, zwierzeta ploszo i ludzi straszo, zadnego pozytku z tego nie ma.
Uzywac tylko na torach do tego przeznaczonych a nie po lasach i drogach szalec
Jumi
Jumi 13.07.2020, 16:45
Durny komentarz!
Rodzice bez wyobrazni bo mimo dzieciecego wieku ktos mu ten motorek kupil.
Mlodego mozna zrozumiec,doroslych juz nie.
Oby nie wyszedl z tego bez kalectwa.
Mariusz
Mariusz 13.07.2020, 18:57
Głupi pajacu, życzysz dziecku kalectwa. Bujaj sie nieudaczniku.
Tom
Tom 13.07.2020, 18:37
"oby nie wyszedł bez klaectwa" dobrze się chłopie czujesz?????
...)
...) 13.07.2020, 15:59
jak ich stać to może niech dziecku kupią większy motocykl np 500kę...przeczytaj to co napisałeś i trochę się zastanów, myślisz ,że jak kogoś stać to wolno mu narażać życie dziecka???
Marlboro Man
Marlboro Man 13.07.2020, 14:25
Może dlatego, że nie są zbyt mądrzy.
stęskniony
stęskniony 13.07.2020, 17:29
Kultura motoru jak kiedyś konia.

Tylko kogo ona dotyczyła? Ja pochodzę z rodziny chłopskiej, koń był jedynie zaprzęgany. Wyłącznie do pracy.

Kultura konia jako rozrywki? No to była jedynie szlachta do których tożsamości większość Polaków aspiruje, mimo, że tak jak ja ma pochodzenie chłopskie. Wstyd, kompleks, strach przed poniżaniem.

Szwedzi również w zdecydowanej większości pochodzący z chłopstwa tego nie mają dlatego przed przyjęciem migrantów z dalekich kultur o kompletnie innej mentaności, do tego czasu udało im się stworzyć tak dobrze zorganizowne społeczeństwo w którym każdy czuł się dobrze.

Wędrujesz z plecakiem z portu oddalonego od Karlskrony o kilka kilometrów od miasta, wdzi cię facet jadący w przeciwną stronę oddzialonym barierą pasem, zawraca w pierwszym dozwolonym miejscu, proponuje Ci podwózkę...

Tak, to był szok.
Rok lub dwa przed 2000 rokiem.

Lekkoduch intelektualista? Student za pieniądze rodziców? Nieee, robotnik (bo nie jak u nas robol bez żadnych poza konsumpcyjnymi wartościami) wewnatrz poobijanego opla astry syf, jakieś narzędzia. No tak to wyglądało. Kto widział na własne oczy ten tęskini. Nie za konkretnym krajem, nie za lepszym autem które widział, za POZAMATERIALNYM komfortem życia. Nad dystansem od zwierzecości, najprostszych instynktów i przemocy.

Pozostałe