Rap po tomaszowsku

  • 20.07.2020, 20:27
  • Mariusz Strzepek
Rap po tomaszowsku
"Zrozum" to dziesiąty album tomaszowskiego rapera występującego pod pseudonimem STB Zygi.

Raper nie oszczędza nam przytyków i gorzkich prawd na często bardzo mocnych, elektronicznych bitach. Niektóre z tekstów na płycie świetnie sprawdziłyby się w profilaktyce uzależnień - słychać, że STB Zygi wie, o czym mówi i z niejednego pieca jadł chleb.

Przykładem takiego utworu może być "Dziś, wczoraj", swoisty zapis przemiany, jaka zaszła w życiu tomaszowskiego rapera. Dużym zaskoczeniem jest kawałek nagrany z Dominatellą, który przypomina nieco popularne w latach zerowych bieżącego stulecia połączenia rapu z r'n'b, które szturmem zdobywały światowe listy przebojów. Aż chciałoby się usłyszeć więcej takich dwugłosów, kto wie - może wplatających nieco lżejszą tematykę?

Zupełnie inną przygodą jest "Chcę", które zarówno w warstwie bitu, jak i tekstu, przypomina słynne "Closer" Nine Inch Nails. Cóż, STB Zygi już w intrze wspominał, że nas zaskoczy - tym razem udało się to w stu procentach. Dużo tu wolt stylistycznych i tematycznych, jest to płyta pełna kontrastów, zaskakująca nieoczekiwanym sąsiedztwem utworów pochodzących z zupełnie różnych bajek.

Osobiste i wzruszające "Kochana Mamo" pojawia się po chyba najbardziej bojowym kawałku płyty, a już chwilę później słuchamy refleksyjnego "Bagna" na zupełnie nietypowym dla STB Zygiego bicie, który niesamowicie kontrastuje z  ponurym i brutalnym tekstem.

Tematykę społeczną porusza także nagrany z Picią utwór "Tak to wygląda" - chyba najciekawiej rozegrany feat na płycie. Partia basu w outrze jest już tylko wisienką na torcie.

Płytę możecie pobrać tutaj:

https://www.easypaste.org/file/niG2ZLvq/STB.ZYGI.-.Zrozum.rar?lang=pl&fbclid=IwAR0-VPE-qHEgT1yufzbelr0tGj7IbnJjpwIywoY5QzllmBImgIWBB37DVME

Mariusz Strzepek

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe