Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 20 kwietnia 2024 15:08
Reklama
Reklama CUK kalkulator OC i AC

Polska wersja dobrobytu

Czy Państwo zauważyliście, że siła nabywcza złotówki spada, a za tą samą kwotę możemy kupić coraz mniej produktów niż trzy – cztery lata temu?

Gdy płacę za zakupy, przypominam sobie konwencje wyborczą Prawa i Sprawiedliwości w Tarnowie z 2019 roku., na której  Prezes Jarosław Kaczyński, mówił o budowie polskiej wersji państwa dobrobytu. Na określenie dobrobytu mamy już słowo i wiemy co ono oznacza, ale wychodzi na to, że Polska wersja  musi różnić się czymś od zwykłego dobrobytu. Powoli zaczynam rozumieć, że jest to twór językowy bliski „sprawiedliwości społecznej”, która tym różni się od zwykłej sprawiedliwości,  czym krzesło od krzesła elektrycznego lub noc poślubna od gwałtu zbiorowego. Po nici do kłębka udało się rozszyfrować „Polską wersję dobrobytu” i zaczynam rozumieć, czemu stajemy się coraz biedniejsi.

Filozof liberalizmu Alexis de Tocqueville napisał w XIX wieku: „Amerykańska demokracja przetrwa do czasu, kiedy Kongres odkryje, że można przekupić społeczeństwo za publiczne pieniądze”. Jest to oczywista wada systemu demokratycznego, którą Prawo i Sprawiedliwość doskonale rozumie i postanowiło cynicznie wykorzystać wdrażając szereg programów socjalnych. Rząd rozdaje pieniądze w formie programów takich jak:  500+, wyprawka dla dzieci (300+), Mama 4+, 13 emerytura, program bezpłatnych leków dla seniorów i podniesienie pensji minimalnej.

Jak podaje Forum Obywatelskiego Rozwoju - Flagowy program obozu rządzącego; 500+ w roku 2019 kosztował każdego obywatela 814 zł. Polityka rozdawnicza kosztuje, a władza ma tylko trzy opcje skąd pozyskać fundusze. Pragnę przypomnieć, że państwo nie ma własnych pieniędzy więc musi: powiększać dziurę budżetową, podnosić podatki lub drukować pieniądze.

Po pięciu latach, tego eksperymentu mamy 34 podwyżki podatków i opłat wprowadzonych przez PiS i Prezydenta Andrzeja Dudę. Ponadto, inflację na wysokości 4,1 proc., która jest największą inflacją w Europie, jednocześnie największą od 19 lat w Polsce. Ceny w czerwcu w stosunku do czerwca ubiegłego roku wzrosły o 3,3%. Dzięki temu krajowa gospodarka dogorywa w konwulsjach, a obywatele są coraz biedniejsi.

Momentami, aż trudno nadążyć za tą Polską wersją dobrobytu, która odnotowuje sukces za sukcesem. Mam nadzieje, że Państwo wiecie, iż od pierwszego lipca wdrażany jest nowy podatek od serwisów VoD. Oznacza to, że ceny abonamentów serwisów takich jak Netflix, Ipla itp. wzrosną. Natomiast w ostatni piątek, Pan Prezydent podpisał „bon turystyczny”  - kolejny program socjalny, który obciąży Nasz państwowy budżet.

Program ten, nasuwa mi wyraźne skojarzenia z czasami słusznie minionymi, tzw. komuny. Obóz władzy nie buduje socjalizmu, lecz po prostu rekonstruuje komunę, za cel obierając przywrócenie powszechnych "wczasów pod gruszą". Wtedy również mieliśmy Polską wersję dobrobytu, różniącą się od zwykłego dobrobytu francuzów i amerykanów, ale są jednak plusy tej całej sytuacji. O tamtych czasach, człowiek słyszał jedynie opowieści i czytał książki, jednak jeszcze kilka „sukcesów” i będę mógł skonfrontować opowieści z rzeczywistością i poczuć idylliczny smak bogactwa.

***

Nieco na inny temat. Wybuchła ostatnio fala hejtu związana z wprowadzeniem do szkół średnich przedmiotu "Język łaciński i kultura antyczna". Pragnę zauważyć, że łacina będzie jednym z czterech przedmiotów do wyboru, obok filozofii, plastyki i muzyki. O tym, jaki przedmiot będzie nauczany w danej placówce zadecyduje jej dyrektor. Z własnego doświadczenia wiem, że przedmiot "do wyboru" jest kompletną fikcją i marnowaniem czasu ucznia. Najczęściej nauczyciele mają zerowe kompetencje do uczenia tych przedmiotów i nawet nie podejmują próby przekazania wiedzy. W praktyce jest to "lekcja wolna", a szkoda, bo na papierze przedmiot wydaje się być interesujący. Gdyby teoria pokrywała się z praktyką, to uważam wprowadzenie przedmiotu niżej opisanego na ocenę "bardzo dobrą".


 

Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej:

"Rolą przedmiotu język łaciński i kultura antyczna realizowanego w zakresie podstawowym jest wyposażenie uczniów w umiejętność czytania pod kierunkiem nauczyciela prostych tekstów łacińskich. Celem zajęć nie jest przekazywanie uczniom wiedzy deklaratywnej o języku i jego strukturze gramatycznej, ale kształcenie przede wszystkim umiejętności oraz pokazanie uczniom oddziaływania języka łacińskiego oraz kultury grecko-rzymskiego antyku na języki i kulturę europejską wieków późniejszych. Podstawa programowa ma dać nauczycielom szansę wykształcenia wśród uczniów przekonania z jednej strony o doniosłości, z drugiej – o atrakcyjności tych humanistycznych zagadnień."


 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Belfer 21.07.2020 22:35
Ciekawe jak będzie z dostępnością kadry pedagogicznej po filologii klasycznej na cito. Życzę powodzenia wszystkim dyrektorom. Chciałam zauważyć, że nawet jeśli znajdą się chętni absolwenci tego kierunku to organizację roku składa się w okolicach kwietnia, w której się planuje również środki na pensje tych nauczycieli. Więc raczej wybór łaciny i kultury antycznej będzie fikcją głównie z tego powodu. Może za rok, jak Ci nauczyciele, którym brakuje godzin do etatu szturmem pójdą na kolejną na prędce zorganizowaną podyplomówkę. Tylko czy będą w tej dziedzinie ekspertami, szczerze wątpię...

WuPe 21.07.2020 22:04
Tekst jest tendencyjny, miejscami cyniczny i pozbawiony faktów, czerpiący z mitów i baśni dla uzyskania poklasku ludzi których łatwiej zjednać krytykując innych. PiS zbytnio nie odbiega od swych poprzedników w tworzeniu podatków, proszę podać dane ile podwyżek podpisał sam Komorowski (aha, jak długo był prezydentem?) i ile wtedy wynosiła minimalna i średnia pensja. Proszę podać skąd wynika tegoroczny wykres inflacji, na co te 800 zł z groszami za 500+ zostałoby wyprowadzone .. yyy... wydane za czasów PO, suche dane ile PiS dodrukował pieniędzy, jak to się dzieje że w przysłowiowej biedronce nie da się zrobić zakupów bo tłok i proszę podać przykład państwa w którym rośnie pensja i za tę samą kwotę można kupić tyle samo co 3-4 lata temu, wzrost cen o 3,3,% czego dotyczy i jaki wpływ na niego miał covid? Dziękuję z góry.

zejk 21.07.2020 12:34
Panie Adrianie, niby przypadkiem, a jednak dosyć akuratnie połączył Pan dwa tematy - makroekonomię i edukację. Do tego się właśnie to wszystko sprowadza, czyli do braku edukacji ekonomicznej. To całe utyskiwanie na ludzi, którym władza jedną ręką wyciąga z kieszeni stówę, aby drugą dać pisiont, a oni w podzięce wrzucają odpowiednie karty do urny. To jest właśnie edukacja jest sednem. Żeby ludzie wiedzieli skąd i po co są pieniądze w gospodarce, żeby poznali podstawowe prawa ekonomii. Niestety to pokolenie, które tak ochoczo wybiera nam aktualne władze, bo przecież oni dają, nie mnie, ale wnuczce czy synowi, pokolenie ludzi w dużej części w wieku emerytalnym jest z tego punktu stracone - oni już się tego nie nauczą. Z resztą ludzie w tym wieku mając do wyboru bezpieczeństwo i rozwój zawsze zachowawczo wybiorą bezpieczeństwo. Przytaczając dr Wójcikowskiego wolą nocniki zamiast nowej politechniki. Nie rozumiem więc skąd u Pana aprobata do tego nowego przedmiotu szkolnego - michałka, którego nauka wnosi całkowite NIC do umysłu młodego człowieka. Czym jest nauka czytania ze zrozumieniem prostych tekstów po łacinie? Czy nie można po prostu wrzucić tego w tłumacza google? Z resztą jakie aktualne teksty powstają po łacinie? To głównie sentencje i maksymy oklepane już w potocznej mowie. Kolejna sprawa, to jak można się nauczyć podstaw języka w 30 godzin lekcyjnych w grupie 20-30 osób, przy okazji wplatania w tę naukę elementów historii (dublowanie z programem tego przedmiotu) i kulturoznawstwa? Przecież to będzie kolejny przedmiot do zadawania słówek do domu, albo lekcja wolna z zaliczeniem na referat (sklejkę kilku artykułów z wiki). Ta propozycja jest całkowicie niepoważna, prowadzi do jeszcze większego obciążenia młodzieży wiedzą bezużyteczną lub taką, której nie używając, zapomną po wakacjach. Tego typu przedmioty w formie rozszerzonej mogą być przydatne w klasach humanistycznych, dla całej reszty - zawracanie tyłka. Tutaj łączy się kolejna cegiełka, czyli promowanie nauk humanistycznych przez obóz "dobrej zmiany". Ma to w mojej ocenie kilka funkcji udatnych dla tegoż: 1. Udawanie, że czegoś młodzież się uczy. 2. Niskie koszty wprowadzenia - nie trzeba do nauczania tych przedmiotów żadnej infrastruktury oprócz ławek i tablicy. 3. Hodowanie kolejnych pokoleń polaków - ekonomicznych analfabetów. Program szkolny jest przeładowany wiedzą, z której młodzież jest się w stanie rozliczyć jedynie metodą ZZZ. Brakuje godzin na przedmioty ścisłe, które uczą konkretnych umiejętności: liczenia, analizowania, wyciągania wniosków. Podsumowując, w mojej opinii, na wieść o wprowadzeniu dodatkowej godziny zajęć, powinien Pan postulować, żeby to była godzina matematyki, fizyki, ekonomii czy przedsiębiorczości. Wtedy w perspektywie kilku-kilkunastu lat będziemy mieli więcej świadomych obywateli, zajmujących się tym co tu i teraz, ufających, że przyszłość należy i zależy od nich. Młodych ludzi umiejących liczyć, wiedzących, że pieniądze biorą się z pracy, a nie od rządu.

question 21.07.2020 09:27
Większość to widzi, jednak w dalszym ciągu będą głosowali za "cośtam+".Tyle, że "cośtam+" powoduje wzrost ceny brutto dóbr, na które, tych co nie mają "cośtam+", zwyczajnie już stać.

Olek 21.07.2020 08:29
Nie będzie dobrobytu jeśli prywaciarz wykręca kilka do kilkanaście procent zysku z danego procesu a Państwo mu zabiera 23% VAT z automatu - czy proces jest zyskowny czy stratny. Państwo w końcu padnie jak koń pod Morskim Okiem ;)

Mariusz 20.07.2020 22:57
Całkowicie się zgadzam... takich ludzi potrzebujemy w Tomaszowie Pozdrawiam i trzymam kciuki

Adrian Sęk 21.07.2020 11:37
Dziękuję za pozytywny odbiór. Nie poddajemy się, działamy i walczymy dla prawdy i naszej przyszłości! Serdecznie pozdrawiam.

Ajdejano 24.07.2020 13:45
Od jak dawna walczycie "...dla prawdy i naszej przyszłości" i ilu was jest - BOJOWNIKÓW -co ?!?! "Cóś" słabo walczycie o tę prawdę i waszą przyszłość. Cienko widzę te waszą walkę. Wielkich tłumów ą nie porywacie!!! Nie wystarczy włożyć krawacik na "gumkie", wyjść na podium ze skrzynek i przemawiać do około 7-12 osób. Wyjaśniam: taka ilość osób - to nie są tłumy. Nie poddawajcie się - towarzyszu Sęk!!! Za 25 lat wasz tłum, towarzyszu Sęk, będzie liczył już co najmniej13 osób.

Ajdejano 24.07.2020 13:48
Cytat: "...takich ludzi potrzebujemy..." . Potrzebujemy - to znaczy, kto potrzebuje ?!?! My - Naród czy wy - szumiwody ?!?!

tomaszowianin 20.07.2020 21:19
Panie Sęk. Ja to też mam problem z tym, że nigdy przez ponad 60 lat za żadnych naszych rządów nie nadążałem za tym naszym Polski dobrobytem. Ale podobno prawie tylko w prawie prześcignęliśmy (nie tylko dogoniliśmy) Evropę i teraz ta Evropa ma kłopoty. I po co nam to było?

Reklama
Polecane
THOMAS ANDERS WYSTĄPI W ARENIE LODOWEJLechia Tomaszów Mazowiecki - Bogdanka Arka Chełm 2:3Wśród najlepszych z biologiiZrozpaczeni rodzice błagają o pomocDzień Ochrony Zabytków w CzerniewicachĆwiczenia gimnastyczne w tomaszowskich fabrykachNowy partner Lechii TomaszówIV Festiwal Jazzowy „Barwy Muzyki Improwizowanej - Opoczno 2024”„Tkalnia żartu” – odsłona trzeciaJutro noga z gazuKoszykarki z 14-tki na podiumTankuj taniej na Samoobsługowej Stacji Paliw MZK
Reklama
Otwarcie sezonu turystycznego na Zamku w Inowłodzu Otwarcie sezonu turystycznego na Zamku w Inowłodzu Zapraszamy serdecznie na otwarcie sezonu turystycznego na Zamku w Inowłodzu.Wydarzenie obfitować będzie w wiele atrakcji!To już tradycja, że otwarciu sezonu turystycznego na Zamku towarzyszy Łżykwiat kasztelański, czyli impreza historyczna na którą zjeżdżają bractwa z całej Polski. Łżykwiat, to również ze staropolskiego kwiecień. Nazwa pochodzi stąd, że ten miesiąc „wyłudza z ziemi przedwcześnie kwiaty”. Jak co roku rekonstruktorzy ubiorą się w swoje średniowieczne stroje, stworzą wokół Zamku wioskę, będą gotować, bawić się, strzelać z łuku, walczyć na miecze, grać w średniowieczne gry…To świetna okazja do podejrzenia jak wyglądało życie w średniowieczu. Podczas wydarzenia, będziecie mieli niepowtarzalną okazję skosztowania zupy według średniowiecznej receptury! Zapewniamy dawkę ciekawej wiedzy i przednią zabawę!W tym roku otwarciu sezonu turystycznego towarzyszy bardzo bogaty program. Oprócz imprezy historycznej, na zamkowym dziedzińcu odbędą się rozgrywki szachowe. „Teatr na zamku” przygotował premierę swojego najnowszego spektaklu „Co się starej szafie śni” czyli bajkę dla dzieci, w każdym wieku Grupa "Teatr po godzinach" ze Zduńskiej Woli przedstawi moralitet „Starzec i śmierć” – to już dla starszych widzów.W sobotę w galerii ZI odbędzie się także wernisaż wystawy „Droga jest celem” Piotra Sabacińskiego – podróżnika, człowieka gór. Zdjęcia prezentowane na wystawie powstały podczas dwutygodniowej wyprawy na najwyższy szczyt obu Ameryk – Aconcaguę (6960,8 m.n.p.m.).Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie! Data rozpoczęcia wydarzenia: 20.04.2024
„Burza” nad Pilicą „Burza” nad Pilicą Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim serdecznie zaprasza na otwarcie wystawy „Burza” nad Pilicą. Wydarzenie odbędzie się 27 stycznia o godzinie 10 w Skansenie Rzeki Pilicy (ul. Modrzewskiego 9/11). Głównym moderatorem spotkania będzie Jakub Czerwiński, szerzej znany jako Irytujący Historyk. Wstęp wolny w godz. 10-12.Tego dnia w budynku skansenowej świetlicy wyeksponowana zostanie wystawa pamiątek związanych z historią 25. Pułku Piechoty Armii Krajowej z okresu II wojny światowej. Tam też będzie można zobaczyć m.in. sztandary, archiwalne zdjęcia, orzełki, opaski, hełmy, elementy umundurowania i wyposażenia wojskowego.Oddział 25. pp AK został sformowany w lipcu 1944 roku w Barkowicach Mokrych nad Pilicą na bazie oddziałów partyzanckich i dywersyjnych Inspektoratu Piotrkowskiego AK w ramach akcji „Burza”. Działał głównie w lasach koneckich i przysuskich do 9 listopada 1944, kiedy to został rozformowany jako oddział zwarty, z poleceniem prowadzenia dalszej walki małymi oddziałami.Warto zaznaczyć, że w oddziałach 25. pp AK służyło kilkudziesięciu tomaszowian na czele z dowódcą, majorem Rudolfem Majewskim ps. „Leśniak”, który obecnie jest patronem Jednostki Strzeleckiej 1002 w Tomaszowie Mazowieckim.W roku 2024 przypada 80. rocznica Akcji „Burza” i sformowania 25. Pułku Piechoty Armii Krajowej, stąd też pomysł na tematyczną wystawę w Skansenie Rzeki Pilicy. Eksponaty pochodzą ze zbiorów Fundacji Con Ignis z Piotrkowa Trybunalskiego. Organizatorem wydarzenia jest Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim oraz Fundacja Con Ignis z prezesem zarządu Jakubem Czerwińskim.Wystawę będzie można oglądać do końca kwietnia 2024 r.Data rozpoczęcia wydarzenia: 27.01.2024
„Weselny toast” „Weselny toast”  „Weselny toast” to francuska komedia, na którą Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim zaprasza 8 maja do sali kinowej KiTka przy ul. Niebrowskiej 50. Film zostanie wyświetlony w ramach cyklu Ale Kino i będzie to już ostatni seans przed wakacyjną przerwą. Początek o godz. 18. Jak można przeczytać w opisie filmu, w „Weselnym toaście” znajdziemy wszystko to, za co uwielbiamy francuskie komedie: romantyczną miłość, wigor, odrobinę nostalgii i cięty humor, którego ostrze łagodzi czułość, z jaką odmalowane są słabości bohaterów. Laurent Tirard („Facet na miarę”, „Mikołajek”), który wyreżyserował ten obraz, do komedii podszedł w świeży i oryginalny sposób, wplatając w nią elementy stand-upu. Pokazał, że męczące rytuały stają się znacznie milsze, jeśli choć trochę polubimy swoją rodzinę. A wtedy może nawet będziemy gotowi na założenie własnej.Główny bohater, 35-letni Adrien, jest neurotykiem i właśnie rozstał się z dziewczyną. Podczas rodzinnej kolacji zostaje poproszony o wygłoszenie toastu na weselu siostry. Czego będzie chciał życzyć młodej parze, gdy jego związek legł w gruzach? Czy wyjdzie ze strefy komfortu i będzie walczył o swoją miłość? Przekonacie się, przychodząc na film. Bilety w cenie 9 zł dostępne są w sekretariacie Miejskiego Centrum Kultury przy pl. Kościuszki 18 oraz przez serwis Biletyna.pl (https://biletyna.pl/film/Sala-Kinowa-KiTKA-Cykl-ALE-KINO-Weselny-toast/Tomaszow-Mazowiecki).Zapraszamy w imieniu organizatorów.Data rozpoczęcia wydarzenia: 08.05.2024
Reklama
Reklama
Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem Skarpetki nieuciskające DEOMED Cotton Silver to komfortowe skarpetki zdrowotne wykonane z naturalnej przędzy bawełnianej z dodatkiem jonów srebra. Skarpety ze srebrem Deomed Cotton Silver mogą dzięki temu służyć jako naturalne wsparcie w profilaktyce i leczeniu różnych schorzeń stóp i nóg!DEOMED Cotton Silver to skarpety bezuciskowe, które posiadają duży udział naturalnych włókien bawełnianych najwyższej jakości. Są dzięki temu bardzo miękkie, przyjemne w dotyku i przewiewne.Skarpetki nieuciskające posiadają także dodatek specjalnych włókien PROLEN®Siltex z jonami srebra. Dzięki temu skarpetki Cotton Silver posiadają właściwości antybakteryjne oraz antygrzybicze. Skarpetki ze srebrem redukują nieprzyjemne zapachy – można korzystać z nich komfortowo przez cały dzień.Ze względu na specjalną konstrukcję oraz dodatek elastycznych włókien są to również skarpetki bezuciskowe i bezszwowe. Dobrze przylegają do nóg, ale nie powodują nadmiernego nacisku oraz otarć. Dzięki temu te skarpety nieuciskające rekomendowane są dla osób chorych na cukrzycę, jako profilaktyka stopy cukrzycowej. Nie zaburzają przepływu krwi, dlatego też zapewniają pełen komfort przy problemach z krążeniem w nogach oraz przy opuchnięciu stóp i nóg.Skarpetki DEOMED Cotton Silver są dostępne w wielu kolorach oraz rozmiarach do wyboru.Dzięki swoim właściwościom bawełniane skarpetki DEOMED Cotton Silver z dodatkiem jonów srebra to doskonały wybór dla wielu osób, dla których liczy się zdrowie i maksymalny komfort na co dzień.Z pełną ofertą możecie zapoznać się odwiedzając nasz punkt zaopatrzenia medycznegoTomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów Honorujemy Tomaszowską Kartę Seniora 
Reklama
Reklama
Wasze komentarze
Autor komentarza: AnkaTreść komentarza: I ludwikowianie co do jednego oddawali głos na sąsiada!Źródło komentarza: Kto powinien zostać Starostą Powiatu TomaszowskiegoAutor komentarza: PawełTreść komentarza: Ciekawe, czy który z księży umie odprawiać w rycie rzymskim mszę, w końcu taki kościół do tego zobowiązuje??Źródło komentarza: Dzień Ochrony Zabytków w CzerniewicachAutor komentarza: BÓLTreść komentarza: HE HE o co chodzi z tym Kubiakiem góra, czy dół? Mariusz absolutnie nie, już dosc wykorzystywania dzieci do kosciolkowych parad. Dzieci maja sie uczyc, a nie dyndać na uroczystosciachŹródło komentarza: Kto powinien zostać Starostą Powiatu TomaszowskiegoAutor komentarza: MopsowiecTreść komentarza: Szymon MichalakŹródło komentarza: Kto powinien zostać Starostą Powiatu TomaszowskiegoAutor komentarza: Marzanna PopławskaTreść komentarza: Dziękuję p.Marzenie?nazwiska brak za te słowa,bo mogę ad vocem odnieść się do zarzutu .Wiszę,że do tego służy ta gazeta,by opluwać ludzi,ale jest też okazją,by pokazywać również prawdę.O ile zostanie ten komentarz udostępniony przez redaktora MS.Pragnę poinformować,że po przerwie spowodowanej moja nagłą chorobą przeniosłam w20 listopada 2023r ŚDS z ul. Szkolnej 14a na ul.Majową 1/13 na miejsce dotychczas istniejącego internatu SOSW zajmując 33% powierzchni tj.581m2 zatem uważam,że w sytuacji braku czasu ,koniec roku ,nie muszę wyjaśniać co się z tym wiąże, gdyż brakło by miejsca w komentarzu.Skończyło się sukcesem.Aktualnie od 20 lutego osoby pracujące od początku istnieją ŚDS są nieobecne ,a są osoby dbające o finanse i kadry .Zatem zostałam sama z problemem prowadzenia ŚDS ,ale oczywiście dzięki Pomocy Bożej przyszlina ratunek dobrzy ludzie.Hestem im niezmiernie wdzięczna, ale są tak skromni,że nie chcą,aby im publicznie podziękować. Chciałam tylko dodać ,że przystąpiłam do OSSIPŚDS ,które skupią wszystkich zdyrektorow ŚDS w Polsce.Podjełam studia,aby zyskać jeszcze większą wiedzę na temat kierowania ŚDS.Poproszę p.Marzene o podanie swoich danych na messenger, abym mogła osobiście jej podziękować. Z wyrazami szacunku dla wszystkich czytelników,,NaszTomaszow". Marzanna PopławskaŹródło komentarza: Kto powinien zostać Starostą Powiatu TomaszowskiegoAutor komentarza: TMTreść komentarza: Kukliński? Ten, który rozprzedał za bezcen Wistom i inne zakłady? Ten, który wynosi się pychą, chociażby w kampanii jako wyniosły i bogaty turysta? Ten, który chciał uzdrowić powiat, bo nic przez ostatnia lata się nie robiło? Tak jak uzdrowił zakłady sprzed laty w TM! Wyborcy pokazali, gdzie jego miejsce! Niech już sobie odpocznie i ujeżdża te łodzie, narty, deski i zajmie się wnuczkami 👶👶👯Źródło komentarza: Kto powinien zostać Starostą Powiatu Tomaszowskiego
Reklama
Reklama
Napisz do nas
Reklama
Reklama
Reklama