633 tysiące złotych na termomodernizację budynku Zasadniczej Szkoły Zawodowej przy SOSW

  • 21.07.2020, 19:43 (aktualizacja 24.07.2020, 19:56)
  • Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Mazowieckim
633 tysiące złotych na termomodernizację budynku Zasadniczej Szkoły Zawodowej…
We wtorek, 21 lipca 2020 roku, w Sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Tomaszowie Mazowieckim odbyła się konferencja prasowa na temat dofinansowania termomodernizacji budynku Zasadniczej Szkoły Zawodowej przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym

W spotkaniu uczestniczyli: Antoni Macierewicz – Marszałek Senior Sejmu RP IX kadencji, Mariusz Węgrzynowski – Starosta Powiatu Tomaszowskiego, Wacława Bąk – Przewodnicząca Rady Powiatu Tomaszowskiego, Elżbieta Łojszczyk, Michał Czechowicz i Marek Kubiak – członkowie Zarządu Powiatu i Jarosław Wojtkiewicz – naczelnik Wydziału Inwestycji i Pozyskiwania Środków Pomocowych w Starostwie Powiatowym w Tomaszowie Mazowieckim.

Projektem objęty jest budynek Zespołu Szkół Zawodowych na terenie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Tomaszowie Mazowieckim przy ul. Majowej 1/13.

Zakres opracowania obejmuje wykonanie prac termomodernizacyjnych obiektu, polegających na dociepleniu ścian zewnętrznych budynku metodą lekko mokrą. Prace obejmą kompleksową przebudowę instalacji centralnego ogrzewania i cieplej wody użytkowej, jak również instalacji odgromowej i elektrycznych niskoprądowych, znajdujących się na elewacji budynku. Zakres prac obejmuje też montaż drabiny dostępowej na dach budynku.

Obiekt jest budynkiem dwukondygnacyjnym, niepodpiwniczonym, o powierzchni zabudowy 844 m2.
Powierzchnia użytkowa to 1350 m2.
Zasilany jest za pośrednictwem węzła cieplnego z miejskiej sieci ciepłowniczej.
Dotychczas, tj. w latach 2018-2019 poniesiono koszty w wysokości 14 145 złotych, które w większości przeznaczono na dokumentację kosztorysowo-projektową. W 2020 roku pomiędzy Powiatem Tomaszowskim a Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi zostanie zawarta umowa o dofinansowanie ze środków Funduszu.
Koszt zadania – 1 111 043 zł., wkład własny 463 024 zł., w kwota wsparcia to: 633.874,00 zł.

 

loadingŁaduję odtwarzacz...


 - Kolejne dobre informacje płyną do powiatu tomaszowskiego. Jest decyzja o wsparciu przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska  termomodernizacji Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym na kwotę 633 tysiące złotych. Będziemy mogli dokończyć te wszystkie prace, które zostały rozpoczęte kilka lat temu i zamknąć pewien cykl związany z termomodernizacją w SOSW. Bardzo cieszy, że aż takie środki udało się pozyskać. Trzeba podziękować wszystkim pracownikom Wydziału Inwestycji i Środków Pomocowych, wszystkim tym, którzy byli zaangażowani w napisanie skutecznych wniosków. Ta wspólna praca przynosi efekty, które mają służyć społeczeństwu powiatu tomaszowskiego.  Chcielibyśmy, żeby w kolejnych tygodniach, miesiącach, podobne informacje spływały do naszego powiatu i żebyśmy mogli się nimi podzielić. Obecny na konferencji pan minister Antoni Macierewicz, który walnie przysłużył się do tego, że takie wsparcie otrzymaliśmy. Było tu także działanie pani poseł Anny Milczanowskiej. Bardzo serdecznie im dziękujemy za to wspieranie naszego samorządu i za wspieranie powiatu tomaszowskiego – powiedział Mariusz Węgrzynowski – Starosta Powiatu Tomaszowskiego. 
 

Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Mazowieckim

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (8)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Tomaszowianka
Tomaszowianka 24.07.2020, 17:34
Witamy pana macierewicz jest nie do zdarcia tylko pozazdroscic
Nrk
Nrk 23.07.2020, 20:44
Temat konferencji przedstawicieli Powiatu to jest materiał na kabaret, pozyskali 600 tys na termomodernizację szkoły. Przy budżecie ponad 150 mln zl. Nie ma się czym chwalić to chwalą pierdołami...Co ta inwestycja zmienia dla całej społeczności powiatu tonaszowskiego? Nic. A co ma na celu ta konferencja? Poseł, 4 członków zarządu, naczelnik wydziału, przewodnicząca rady powiatu...do pracy szanowni państwo a nie na konferencję. Konferencję proszę zwolywac z waznych powodów a nie z powodu srodkow na mikroinwestycje.
pulpet
pulpet 23.07.2020, 17:24
Wydawać by się mogło , że dietetyk i wizażystka potrzebna , bo nie dadzą rady mieć taką sylwetkę w wieku pana Antoniego .
T.m
T.m 23.07.2020, 13:04
Pan Antoni pojawil sie jest kasa bedzie cos dobrego zrobione!a te wszystkie inteligenty z po kiedy wyprostuja s8 bo cos ucichlo:)tyle zdjec bylo tak bylo chucznie i co?aha brakuje pana nowaka:)Czy pan wojt gminy ujazd walczy wciaz u boku po o wyprostowanie s8?czy juz mu nie potrzebna?
Fiorella
Fiorella 22.07.2020, 18:32
Oczywiście w Tomaszowie musi być Macierewicz! Może honorowe obywatelstwo?
Objektyw
Objektyw 22.07.2020, 17:07
Ciekawe, gdzie się podziała "pierwsza statystka zdjęciowa powiatu"? Może wakcje? Jak się dowie, że bez niej poszły zdjęcia, to załamanie nerwowe murowane.
misio
misio 22.07.2020, 12:41
WOW Macierewicz ogarnął gigantyczną kwotę 633 tysiące złotych na inwestycję

WOW WOW za to mu płacimy , genialny strateg ze swoimi kolegami
Śnięty Antoni
Śnięty Antoni 22.07.2020, 11:49
A te dzieci niepełnosrawne, to będą tak wśród tych betoniarek, rusztowań, styropianów i robotników się edukować? Przecież było zdalne nauczanie ponad 3 miesiące + wakacje, to jest prawie PÓL roku!!! I co? - ktoś się obódził ....

Pozostałe