Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 19 kwietnia 2024 21:14
Reklama
Reklama Makaron Czaniecki - konkurs

Nowa ścieżka rozwoju Tomaszowa Mazowieckiego

Przez dwa dni reprezentanci organizacji pozarządowych, zespołów doradczych, uczelni wyższej, przedstawiciele spółek miejskich, jednostek organizacyjnych, instytucji pośrednictwa pracy, przedsiębiorców i wreszcie przedstawiciele samorządu lokalnego pracowali nad kierunkami rozwoju naszego miasta. 21-22 lipca przy ogromnym wsparciu doradców Związku Miast Polskich przeprowadzono warsztaty na potrzeby realizacji Programu ROZWÓJ LOKALNY.

Pierwszy dzień został zorganizowany w Muzeum im. Antoniego hr. Ostrowskiego i poświęcony przemysłom czasu wolnego (PCW). Moderatorami tej części byli dr Jarosław Górski oraz Krzysztof Markiel - eksperci ZMP ds. przemysłów czasu wolnego. Po prezentacji, dotyczącej znaczenia PCW dla rozwoju lokalnego i rozwoju instytucjonalnego, uczestnicy mieli okazję poznać efekty pracy zespołu miejskiego, który dokonał analizy potencjałów marketingowych, analizy SWOT i drzewa wyzwań dla PCW. Kolejna część została poświęcona pracy warsztatowej, w celu wypracowania przykładowych ofert turystycznych dla różnych grup społecznych.

Podczas drugiego dnia w Miejskim Centrum Kultury (OK. TKACZ) kolejna grupa uczestników została zapoznana z diagnozą dla całego miasta, będącą efektem dwumiesięcznej pracy, w którą zaangażowano naprawdę wielu interesariuszy. Część procesów konsultacyjnych kierowaliśmy do wszystkich mieszkańców miasta, ale niektóre były dedykowane konkretnym grupom, takim jak młodzież, przedsiębiorcy, organizacje pozarządowe, osoby niepełnosprawne, lokalni liderzy czy klienci Urzędu Miasta.

Na bazie przedstawionych materiałów uczestnicy spotkania mieli niełatwe zadanie, które polegało na stworzeniu wizji i misji miasta, a także wyznaczeniu celów strategicznych ukierunkowanych na poprawę sytuacji społecznej, środowiskowej i gospodarczej miasta. Szczególnie ważnym aspektem okazał się czynnik ludzki, jako wspólnota, która wykazuje się dużą aktywnością w wielu sferach życiowych, m.in. społeczno-zawodowej, ale też ważny jest dla niej komfort życia, czyli możliwość spędzania czasu wolnego w przestrzeni wyróżniającej się nowoczesnością, naturalnością i dostępnością.

Dziękujemy wszystkim za udział w spotkaniach. Wykonana praca z pewnością zaowocuje wyznaczeniem nowej ścieżki rozwoju Tomaszowa Mazowieckiego. Przed nami kolejne wyzwanie, a mianowicie opracowanie listy przedsięwzięć, które będą stanowiły odpowiedź na zdiagnozowane problemy. 

Dziękujemy także naszym doradcom Związku Miast Polskich, Pani Justynie Pietrzykowskiej, Panu Mirosławowi Mękarskiemu i Panu Kazimierzowi Pałaszowi, za szczególne wsparcie merytoryczne i pomoc w pracy warsztatowej.

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
kolega 25.07.2020 22:15
Mariusz, wiem że nie na temat. mam nadzieje że nadal moderujesz komentarze. prosiłbym o zamieszczenie informacji o zbiórce krwi dla Julii Dziubinskiej, bardzo proszę

Jarek 25.07.2020 07:09
Eksperci ,,przemysłu czasu wolnego,, kolejne nieroby do brania pieniędzy za pracę lżejszą od spania.

Fanka ryła 24.07.2020 11:10
a co robiło to ryło ?

Ściemniacz 24.07.2020 07:05
Cele dla urzędników są dobrze wszystkim znane: "Cel bliższy"- przetrwać do godz. 15.00, "Cel taktyczny"- przetrwać do piątunia, "Cel strategiczny"- dotrwać do wakacji. A dla prelegentów - wyrwać kasę. Taktyka - królowa nauk.

Klaraaaa 23.07.2020 20:13
i do jakiego wniosku doszło to gremium ? że nie ma pieniędzy ? !!!

Ajdejano 23.07.2020 18:47
Cytat z powyższego materiału: "Dziękujemy wszystkim za udział w spotkaniach. Wykonana praca z pewnością zaowocuje wyznaczeniem nowej ścieżki rozwoju Tomaszowa Mazowieckiego. Przed nami kolejne wyzwanie, a mianowicie opracowanie listy przedsięwzięć, które będą stanowiły odpowiedź na zdiagnozowane problemy. " Szanowny Panie Mariuszu: dziękujemy "wszystkim", to znaczy - komu ? Temu tłumowi uczestników tego spotkania (zdjęć tego tłumu jakoś nie widać), czy raczej tłumowi tych różnych: ekspertów, doradców, moderatorów, doktorów itd. itp. fachowców od ..... zarabiania dobrej kasiorki z funduszy europejskich i naszych podatków. W p.a.l.e się nie mieści, jakie pomysły mają ci różni, z.a.f.a.j.d.a.n.i wyłudzacze naszych podatków. Pozostaje tylko zapytać: do kiedy nasze: miasto, powiat, Polska będą miodem płynące dzięki takim badziewiastym "warsztatom" ?!

As 23.07.2020 21:27
Jestem w szoku, ale muszę się z Panem zgodzić.

t 23.07.2020 18:21
1 cel strategiczny - bez celu, 2 cel strategiczny - patrz punkt 1.

sb 23.07.2020 16:27
Jakie sa te cele strategiczne wiem ktos ?

tomaszowiak 24.07.2020 07:14
Celem strategicznym dla większości ubogich mieszkańców Tomaszowa jest zdobycie jak najtańszej żywności. Od czasu jak jednym cięciem miecza zlikwidowano wielki dobrze funkcjonujący przemysł Tomaszowa, miasto sukcesywnie umiera! Tu potrzeba inwestycji w nowe zakłady dające pracę mieszkańcom miasta. Powstała nowa droga od Łaziska do węzła S-8 niby dla inwestorów przemysłowych i nic tam nowego nie powstaje. O tym się milczy a rozwesela na otarcie łez nowo otwartą Przystanią...

Jolka 24.07.2020 12:29
Bo to miasto pogodnej starości i radosnego odcinania kuponów 500 plusaków.

młoda matka 25.07.2020 09:44
Program 500+ ochroni to miasto przed wyludnieniem, oby jak najwięcej rodziło się tu dzieciaczków.

Reklama
Polecane
Ćwiczenia gimnastyczne w tomaszowskich fabrykachNowy partner Lechii TomaszówIV Festiwal Jazzowy „Barwy Muzyki Improwizowanej - Opoczno 2024”„Tkalnia żartu” – odsłona trzeciaJutro noga z gazuKoszykarki z 14-tki na podiumTankuj taniej na Samoobsługowej Stacji Paliw MZKNowy portal turystyczny miasta i gminy Tomaszów Mazowiecki już działaOdkryj wymarzony prezenty na chrzest dla chłopca! Znajdź idealny dar, który uwieczni ten niezapomniany dzień!Tomaszowskie dzieci miesiącami czekają na pomocGrand Prix Polski w kręglarstwie.Inteligentna sygnalizacja świetlna na ul. Wspólnej.
ReklamaSklep Medyczny Tomaszów Maz.
Otwarcie sezonu turystycznego na Zamku w Inowłodzu Otwarcie sezonu turystycznego na Zamku w Inowłodzu Zapraszamy serdecznie na otwarcie sezonu turystycznego na Zamku w Inowłodzu.Wydarzenie obfitować będzie w wiele atrakcji!To już tradycja, że otwarciu sezonu turystycznego na Zamku towarzyszy Łżykwiat kasztelański, czyli impreza historyczna na którą zjeżdżają bractwa z całej Polski. Łżykwiat, to również ze staropolskiego kwiecień. Nazwa pochodzi stąd, że ten miesiąc „wyłudza z ziemi przedwcześnie kwiaty”. Jak co roku rekonstruktorzy ubiorą się w swoje średniowieczne stroje, stworzą wokół Zamku wioskę, będą gotować, bawić się, strzelać z łuku, walczyć na miecze, grać w średniowieczne gry…To świetna okazja do podejrzenia jak wyglądało życie w średniowieczu. Podczas wydarzenia, będziecie mieli niepowtarzalną okazję skosztowania zupy według średniowiecznej receptury! Zapewniamy dawkę ciekawej wiedzy i przednią zabawę!W tym roku otwarciu sezonu turystycznego towarzyszy bardzo bogaty program. Oprócz imprezy historycznej, na zamkowym dziedzińcu odbędą się rozgrywki szachowe. „Teatr na zamku” przygotował premierę swojego najnowszego spektaklu „Co się starej szafie śni” czyli bajkę dla dzieci, w każdym wieku Grupa "Teatr po godzinach" ze Zduńskiej Woli przedstawi moralitet „Starzec i śmierć” – to już dla starszych widzów.W sobotę w galerii ZI odbędzie się także wernisaż wystawy „Droga jest celem” Piotra Sabacińskiego – podróżnika, człowieka gór. Zdjęcia prezentowane na wystawie powstały podczas dwutygodniowej wyprawy na najwyższy szczyt obu Ameryk – Aconcaguę (6960,8 m.n.p.m.).Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie! Data rozpoczęcia wydarzenia: 20.04.2024
„Burza” nad Pilicą „Burza” nad Pilicą Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim serdecznie zaprasza na otwarcie wystawy „Burza” nad Pilicą. Wydarzenie odbędzie się 27 stycznia o godzinie 10 w Skansenie Rzeki Pilicy (ul. Modrzewskiego 9/11). Głównym moderatorem spotkania będzie Jakub Czerwiński, szerzej znany jako Irytujący Historyk. Wstęp wolny w godz. 10-12.Tego dnia w budynku skansenowej świetlicy wyeksponowana zostanie wystawa pamiątek związanych z historią 25. Pułku Piechoty Armii Krajowej z okresu II wojny światowej. Tam też będzie można zobaczyć m.in. sztandary, archiwalne zdjęcia, orzełki, opaski, hełmy, elementy umundurowania i wyposażenia wojskowego.Oddział 25. pp AK został sformowany w lipcu 1944 roku w Barkowicach Mokrych nad Pilicą na bazie oddziałów partyzanckich i dywersyjnych Inspektoratu Piotrkowskiego AK w ramach akcji „Burza”. Działał głównie w lasach koneckich i przysuskich do 9 listopada 1944, kiedy to został rozformowany jako oddział zwarty, z poleceniem prowadzenia dalszej walki małymi oddziałami.Warto zaznaczyć, że w oddziałach 25. pp AK służyło kilkudziesięciu tomaszowian na czele z dowódcą, majorem Rudolfem Majewskim ps. „Leśniak”, który obecnie jest patronem Jednostki Strzeleckiej 1002 w Tomaszowie Mazowieckim.W roku 2024 przypada 80. rocznica Akcji „Burza” i sformowania 25. Pułku Piechoty Armii Krajowej, stąd też pomysł na tematyczną wystawę w Skansenie Rzeki Pilicy. Eksponaty pochodzą ze zbiorów Fundacji Con Ignis z Piotrkowa Trybunalskiego. Organizatorem wydarzenia jest Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim oraz Fundacja Con Ignis z prezesem zarządu Jakubem Czerwińskim.Wystawę będzie można oglądać do końca kwietnia 2024 r.Data rozpoczęcia wydarzenia: 27.01.2024
„Weselny toast” „Weselny toast”  „Weselny toast” to francuska komedia, na którą Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim zaprasza 8 maja do sali kinowej KiTka przy ul. Niebrowskiej 50. Film zostanie wyświetlony w ramach cyklu Ale Kino i będzie to już ostatni seans przed wakacyjną przerwą. Początek o godz. 18. Jak można przeczytać w opisie filmu, w „Weselnym toaście” znajdziemy wszystko to, za co uwielbiamy francuskie komedie: romantyczną miłość, wigor, odrobinę nostalgii i cięty humor, którego ostrze łagodzi czułość, z jaką odmalowane są słabości bohaterów. Laurent Tirard („Facet na miarę”, „Mikołajek”), który wyreżyserował ten obraz, do komedii podszedł w świeży i oryginalny sposób, wplatając w nią elementy stand-upu. Pokazał, że męczące rytuały stają się znacznie milsze, jeśli choć trochę polubimy swoją rodzinę. A wtedy może nawet będziemy gotowi na założenie własnej.Główny bohater, 35-letni Adrien, jest neurotykiem i właśnie rozstał się z dziewczyną. Podczas rodzinnej kolacji zostaje poproszony o wygłoszenie toastu na weselu siostry. Czego będzie chciał życzyć młodej parze, gdy jego związek legł w gruzach? Czy wyjdzie ze strefy komfortu i będzie walczył o swoją miłość? Przekonacie się, przychodząc na film. Bilety w cenie 9 zł dostępne są w sekretariacie Miejskiego Centrum Kultury przy pl. Kościuszki 18 oraz przez serwis Biletyna.pl (https://biletyna.pl/film/Sala-Kinowa-KiTKA-Cykl-ALE-KINO-Weselny-toast/Tomaszow-Mazowiecki).Zapraszamy w imieniu organizatorów.Data rozpoczęcia wydarzenia: 08.05.2024
Reklama
Reklama
Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem Skarpetki nieuciskające DEOMED Cotton Silver to komfortowe skarpetki zdrowotne wykonane z naturalnej przędzy bawełnianej z dodatkiem jonów srebra. Skarpety ze srebrem Deomed Cotton Silver mogą dzięki temu służyć jako naturalne wsparcie w profilaktyce i leczeniu różnych schorzeń stóp i nóg!DEOMED Cotton Silver to skarpety bezuciskowe, które posiadają duży udział naturalnych włókien bawełnianych najwyższej jakości. Są dzięki temu bardzo miękkie, przyjemne w dotyku i przewiewne.Skarpetki nieuciskające posiadają także dodatek specjalnych włókien PROLEN®Siltex z jonami srebra. Dzięki temu skarpetki Cotton Silver posiadają właściwości antybakteryjne oraz antygrzybicze. Skarpetki ze srebrem redukują nieprzyjemne zapachy – można korzystać z nich komfortowo przez cały dzień.Ze względu na specjalną konstrukcję oraz dodatek elastycznych włókien są to również skarpetki bezuciskowe i bezszwowe. Dobrze przylegają do nóg, ale nie powodują nadmiernego nacisku oraz otarć. Dzięki temu te skarpety nieuciskające rekomendowane są dla osób chorych na cukrzycę, jako profilaktyka stopy cukrzycowej. Nie zaburzają przepływu krwi, dlatego też zapewniają pełen komfort przy problemach z krążeniem w nogach oraz przy opuchnięciu stóp i nóg.Skarpetki DEOMED Cotton Silver są dostępne w wielu kolorach oraz rozmiarach do wyboru.Dzięki swoim właściwościom bawełniane skarpetki DEOMED Cotton Silver z dodatkiem jonów srebra to doskonały wybór dla wielu osób, dla których liczy się zdrowie i maksymalny komfort na co dzień.Z pełną ofertą możecie zapoznać się odwiedzając nasz punkt zaopatrzenia medycznegoTomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów Honorujemy Tomaszowską Kartę Seniora 
zachmurzenie duże

Temperatura: 7°CMiasto: Tomaszów Mazowiecki

Ciśnienie: 1004 hPa
Wiatr: 16 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Napisz do nas
Reklama
Reklama
Reklama