Murzyn zrobił swoje. Murzyn może odejść. Czy dyrektor Migała pożegna się ze szkołą

  • 25.07.2020, 16:27 (aktualizacja 25.07.2020, 17:11)
  • red.
Murzyn zrobił swoje. Murzyn może odejść. Czy dyrektor Migała pożegna się ze szkołą
Czy dyrektor Tomasz Migała pozostanie na swoim stanowisku? Wszystko wskazuje na to, że nie. Zarząd Powiatu w Tomaszowie Mazowieckim ogłosił 7 lipca konkurs na stanowisko Dyrektora Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 8 w Tomaszowie Mazowieckim, ul. Nadrzeczna 17/25. Jak informują nas radni Koalicji Obywatelskiej, będący w naszym powiecie w koalicji z PiS Mariusza Węgrzynowskiego, szkołą od września będzie zarządzać kobieta. Dotąd nayczycielka katechezy w Szkole Podstawowej numer 13. Termin składania ofert do konkursu minął 21lipca. Kandydaci mieli więc niewiele czasu na przygotowanie pełnej dokumentacji. Tomasz Migała, który spodziewał się powierzenia obowiązków, tak jak w większości szkół miało miejsce do tej pory (choziażby w związku z pandemią), dokumentów aplikacyjnych nie złożył. Ktoś na konkurs był jednak przygotowany. ZSP nr 8 to jedyna szkoła w której konkurs ogłoszono.

Kandydata na stanowisko dyrektora szkoły lub placówki wyłania się w drodze konkursu (art. 36a ust. 3 ustawy z 7 września 1991 r. o systemie oświaty). W tym celu organ prowadzący szkołę lub placówkę (wójt, burmistrz, prezydent miasta) powołuje komisję konkursową w składzie:

1) po trzech przedstawicieli:

• organu prowadzącego szkołę lub placówkę,

• organu sprawującego nadzór pedagogiczny;

2) po dwóch przedstawicieli:

• rady pedagogicznej,

• rodziców;

3) po jednym przedstawicielu zakładowych organizacji związkowych, przy czym przedstawiciel związku zawodowego nie może być zatrudniony w szkole lub placówce, której konkurs dotyczy.

red.

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (47)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Mieszkaniec
Mieszkaniec 07.08.2020, 22:56
Szanowny Panie Redaktorze, bardzo wiele osób zainteresowanych wynikiem konkursu czeka na informacje. Minęło sporo czasu...
Malwina
Malwina 04.08.2020, 06:34
Starosta katecheta, dyrektor katecheta, naczelnik katecheta etc. Co się z tym krajem dzieje !!!
Przypominam że w historii najbardziej po d...pie dał nam Kościół tj. Rozbiory, hitler, okrągły stół etc. - wszystko watykan przyklepal.

KOSCIOL ZAWSZE BRONIŁ POLSKI - HA HA HA

https://demotywatory.pl/488420…
Zielony
Zielony 29.07.2020, 12:52
Kiedyś dyrektorami szkół zostawali sami wuefisci, teraz dyrektorami zostają sami katecheci. Czasy się zmieniaja a układy zostaja
Zawiedziony mieszkaniec
Zawiedziony mieszkaniec 27.07.2020, 12:09
Aż trudno uwierzyć że nie ma mocnych na działania Pana Starosty, ostatni czas pokazała że w Starostwie są równi i równiejsi Pani Naczelnik Edukacji była wszędzie czy jej naprawdę starczy urlopu na te wszystkie wyjścia w czasie pracy i pozowanie do zdjęć. Strasznie szkoda Pana Migały kompetentny inteligentny człowiek zmienił szkole na duży plus ale widać za slabo się podlizywał Panu Staroście i Pani Naczelnik. Kiedy w końcu skończy się ta zabawa w rządzenie czy naprawdę nikt nie widzi że ten człowiek nie nadaje się do pełnienia takiej funkcji.
Hairy
Hairy 29.07.2020, 23:12
Mamba do odstrzału ! ! !
ecru
ecru Wczoraj, 21:24
Popieram! Lalka,szykuj się na przejażdżkę taczką :)
mł
27.07.2020, 10:38
Brak słów
Czy teraz będzie opłata dla pani dyr kościelna co wymyśli ona nadaję się tylko do jednego
To był człowiek na odpowiednim stanowisku.
Nowy Derektor
Nowy Derektor 27.07.2020, 07:06
Woźny - "Panie Dyrektorze, dach przecieka. Może jakiś remont?"
Dyro - "A kiedy był remontowany?"
Woźny - "To wie poprzedni dyrektor. Zadzwonić?"
Dyro - "Zgłupiałeś? Nie będę z siebie durnia robił. Zapytam Starosty ...."
Aaa
Aaa 27.07.2020, 02:56
Nie wierzę. Kolejny katecheta na stanowisku dyrektora w szkole średniej? Znów konkursik po cichu. Co na to rodzice uczniów tej szkoły? I sami uczniowie? A kadra? Nie ma ostatnich sprawiedliwych?
miyahira
miyahira 27.07.2020, 10:31
Z tego co widać to obecnie chyba proboszczowie desygnują w naszym powiecie osoby na stanowiska dyrektorskie.
Związkowcy
Związkowcy 27.07.2020, 09:25
na pewno przygotują strajk. Zawsze na pierwszej linii jeśli chodzi o dobro szkoły i i ucznia. Chyba?
Ha ha
Ha ha 26.07.2020, 17:18
Prokuratura to za niszczenie oswiaty w taki sposób dla gory za zdalne nauczanie i dla lokalnych za psucie szkół przez takie decyzje. Wazne ze katechetka to nowy kierunek na kariere w tomaszowskim kopydłowie. Przeciez starosta taki sam oksfordczyk.
Anja
Anja 26.07.2020, 12:14
To jest normalne że dyrektor jest i go nie ma. Jak dobrze pamietam Pan Migała też był namaszczonym dyrektorem. Ze stołka zwalił wieloletniego dyrektora który miał równie dobre opinie. Nie ma ludzi niezastąpionych...
Acha
Acha 31.07.2020, 13:47
Duby smalone. Był pewnie z takiego samego rozdania jak Pani pani Anju ;-) poprzednik odpłynął, pani powinna to wiedzieć ;-)
Ja
Ja 26.07.2020, 11:50
Jak ktos sie sprawdzil to powinien zostac na swoim miejscu tak jest w przypadku p. Migaly. Nie ujmujac pani katechetce, z ktora mialam doczynienie to na stanowisko szkoly sie nie nadaje. Jest ona bardzo ulegla osoba, i jak uczyla dzieci starsze to nie dawala sobie rady na lekcji, i glupoty ktorych nie chce powtarzac gadala, i taka osoba chce prowadzic taka szkole? Coraz wiecej tego kolesiostwa w Tomaszowie, czy jest jakis sposob na ten caly uklad. Wstyd, Brzydza Mnie Tacy Ludzie, nie mam szacunku do takich osob. Ale na stanowisku sie tylko BYWA, a co potem?
skoczek
skoczek 26.07.2020, 10:22
A to jednak nie koleżanka p.naczelnik z "podróży służbowej" do Łowicza. Zaskoczenie.
Niesamowite
Niesamowite 26.07.2020, 08:57
Nie ma co porównywać, Migala to absolwent AWF z pasja a wiekszosc naszych nauczycieli z nominacji parryjnej po rocznych podyplomowkach i kiepskich studiach wiec jak maja dobrze uczyc jak sami nie wiele umieją.
Pedagogika wczesnoszkolna, katecheta i turyzm w tomaszowskim cambridge to sa nauczyciele.
Nazwiska tych magikow ktos juz podal w komentarzu. I starosta Węgrzynowski mistrz ceremonii, pedagog z rynku.
Szkoda szkoly
Szkoda szkoly 26.07.2020, 07:50
Węgrzynowski to szkodnik to jest nic nowego, tak robi w powiecie i w swojej partii. Bieda naszym dzieciom z takimi dyrektorami. Migala sie sprawdzal ale i byl dobrym menadzerem ale to przeszkadzalo zarządowi powiatu tam potrzebny jest nieudolny ale potulny.
Ki
Ki 04.08.2020, 06:37
Sam się by nigdzie nie dostał to startował na radnego powiatowego nawet nie mieszkając w naszym powiecie, radni go wybrali a sam sobą nic nie reprezentuje.
Ja
Ja 26.07.2020, 00:45
Pani katechetka to najlepsza z możliwym kandydatów na dyrektora szkoły. Ma za sobą ojca dyrektora, prezesa, trójce świętą, pana prezydenta jednego i drugiego to co może pójść źle ?
25a
25a 25.07.2020, 22:19
Mile złego początki lecz koniec żałosny .
J. P.
J. P. 25.07.2020, 21:21
Panie starosto... jestem absolwentem tej szkoły z rocznika który po raz pierwszy w jej historii zdawał maturę ... po 46 latach muszę Panu przypomnieć że ziemia jest okrągła. Nie niszcz Pan szkoły ... nie niszcz Pan czegość co dobrze funkcjonuje. Co by tu jeszcze spieprzyć panowie...
iluzjonista
iluzjonista 25.07.2020, 20:52
I hop " królik z kapelusza". A może nie z kapelusza tylko z mitry.
Cyniu
Cyniu 25.07.2020, 20:24
Post idealnie się od mojej szkoły
Rogaty
Rogaty 25.07.2020, 20:03
Jeśli to prawda to katastrofa na całego. Czyżby pan starosta niebawem chciał stworzyć w murach tej szkoły konkurencję dla szkoły z tej samej ulicy ale innego wyznania. A poza tym nie wierzę, że można " wyhodować dwie żmije na własnym łonie" - pani naczelnik Stańczyk i pan członek Kubiak. Wszyscy ludzie dobrej zmiany. Tylko lusterka w domu brak.
Kasia
Kasia 25.07.2020, 19:52
Czy naprawdę nie ma innych słów, aby zatytułować artykuł? Mamy XXI wiek, a nadal utrwalamy szkodliwe stereotypy językowe, pisząc o zmianie dyrektora szkoły i nazywając go murzynem. Rasizm w najczystszej postaci, zamiast go zwalczać, redakcja portalu tkwi mentalnie chyba w poprzednim stuleciu. Warto pomyśleć sto razy, zanim się coś opublikuje, zwłaszcza gdy się prowadzi portal informacyjny.
WuPe
WuPe 26.07.2020, 11:13
Jedyny rasizm to widzę w Twoim wykonaniu pisząc Murzyn z małej litery... A pni w podstawówce uczyła...
MS
MS 25.07.2020, 20:32
Afroamerykanin zrobił swoje... Tak na marginesie, koszmarny ten Tuwim nie dość, że żyd, to jeszcze murzynów prześladował. Ubawił mnie ten komentarz. Będziemy rezygnować z przysłów w imię poprawności idiotycznej.
Co też jeszcze wymyślą lewacy?
Co też jeszcze wymyślą lewacy? 26.07.2020, 12:34
Afrykańczyk Bambo w Afryce mieszka.
Mocno opaloną skórę ma ten koleżka...
Też ładnie i dużo poprawniej politycznie, ha ha ha!
Kasia
Kasia 25.07.2020, 21:45
Tak, będziemy, bo (wiem, to brzmi nieprawdopodobnie!) to my kształtujemy nasz język przez nasze myślenie i nie musimy utrwalać błędów poprzednich pokoleń. Poprawność polityczna jest niczym innym jak niekrzywdzeniem swoimi słowami drugiego człowieka. Empatia nie boli, wręcz przeciwnie. Cieszę się, że mój komentarz dał Pani/Panu odrobinę radości :)
Szkoda
Szkoda 26.07.2020, 14:20
że ta cenzura działa tylko jedną stronę. Określenie białas jest na porządku dziennym. Może lepiej brzmi najciemniejszy kolor tęczy?
Wraa
Wraa 26.07.2020, 09:08
Tytuł jest na miejscu. Murzyn to niewolnik. A czy to nie tak zawiaduje się w dzisiejszych czasach placówką oświatową? Samogospodarowania przecież jest niewiele. Wszystko pod dyktando. A jak już zaczyna być trudno, to najlepiej wstawić świeżą krew, ulepić pod siebie. Jestem pod wrażeniem jedynie tego, że katecheci zdobywają uprawnienia do kierowania oświatą i w razie czego ot tak je mają. Szacun za naukę.
MS
MS 25.07.2020, 23:11
Etymologia... a określeniem kogoś: Goj? Jest ok, prawda?
spoglądając w przeszłość
spoglądając w przeszłość 26.07.2020, 12:39
Za czasami, gdy Afroamerykanin był Murzynem, Rom Cyganem, Czech pepikiem, Rosjanin kacapem, a gej pedałem - tęskno mi, Panie...
Ajdejano
Ajdejano 26.07.2020, 18:51
Dołączam się do Ciebie.

Pozostałe