Szpital z widokami... na wiceprezesa

  • 27.07.2020, 13:36 (aktualizacja 27.07.2020, 13:58)
  • Mariusz Strzepek
Szpital z widokami... na wiceprezesa
Do Komisji Zdrowia Rodziny i Spraw Społecznych dotarła w ubiegłym tygodniu informacja o planowanym powołaniu wiceprezesa w spółce Tomaszowskie Centrum Zdrowia. By to zrobić niezbędna jest zmiana statutu. Część członków komisji, którą kieruję wyraziła swoje zaniepokojenie. Dotąd szpital funkcjonował w oparciu o jednoosobowy zarząd pod postacią Prezesa, którego wspierali pełnomocnicy ds. medycznych. Sytuacja taka trwala przez ostatnich kilkanaście lat i żaden z poprzednich prezesów nie uskarżał się na nadmiar zajęć i konieczność zatrudnienia mu supportu. Czemu miałoby się to zmienić właśnie teraz?

Problem rozszerzenia składu osobowego Zarządu spółki jest dużo powazniejszy niż może się wydawać. To nie tylko stworzenie kolejnego etatu ale przede wszystkim ubytek z kasy 100-200 (a może więcej) tysięcy w skali roku. W czasach kiedy walczymy zdowie i życie ludzkie, o każdą złotówkę na funcjowanie placówki, kiedy obcięto nam ryczałty, w związku z mniejszą liczbą świadzeń, decyzja taka może się wydawać co najmniej dziwna i zaskakująca. Dlatego, jako Komisja,  wystąpiliśmy do Zarządu Powiatu o potwierdzenie informacji o planowanych zmianach lub jej dementi.

Warto jeszcze tylko zwrócić tylko uwagę na fakt, że już dzisiaj ordynatorzy  narzekają, na wysokie koszty zarządu spółki, które rozdzielane są na poszczególne oddziały, czyniąc część z nich nierentownymi. Pamiętać też należy, że kolejny etat "zarządczy" wpłynąć może negatywnie na morale personelu, a to z kolei odbić się może na jakości obsługi pacjentów.

Tomaszowskie Centrum Zdrowia to specyficzne miejsce, przy tej liczbie zatrudnianych pracowników (często pracujących ponad własne siły) nietrudno o konflikty i nieporzumienia. Dlatego też Staroście oraz Zarządowi Powiatu zalecałbym dużą powściągliwość przy podejmowaniu tak ważnych decyzji personalnych. 

Mariusz Strzepek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (16)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

...
... 29.07.2020, 16:08
może by lekarza jakiegoś zatrudnili? na internie, na zakaźnym.... może jakiś znajomy królika z powiatu ma odpowiednie kompetencje, wykształcenie i dyżurek na internie by wziął? duży deficyt w kadrze tam jest ponoć. i dobrze płacą podobno. diety radnych się nieumywają. i nawet nie trzeba być sympatykiem pis-u, żeby móc popracować ;-)
Olek
Olek 29.07.2020, 14:34
Ziobro pełni kilka funkcji , kasę bierze za kilka etatów to co tu nie wolno !!!

Jako poseł dostaje dietę - 29,8 tys. zł rocznie, a jako prokurator generalny dodatek przysługujący jedynie czynnym prokuratorom - 64 tys. zł rocznie. Do tego ma pensję ministra - 169 tys. zł rocznie i blisko 10 tys. zł rocznie za zasiadanie w Krajowej Radzie Sądownictwa.

Odczepcie się od pracowitych i zaradnych obywateli.
Ajdejano
Ajdejano 29.07.2020, 13:09
Jeżeli o takie stanowisko wnioskował szef szpitala, a nie tzw. "radni" i starosta, jestem - ZA. Po warunkiem, że szef szpitala uzasadnił potrzebę zatrudnienia takiego kogoś.

Natomiast jeśli byłoby tak, że jest to pomysł "naszych" przedstawicieli w powiatowym samorządzie, chcących zrobić komuś "dobrze", to jestem zdecydowanie na NIE!!!
Obs
Obs 29.07.2020, 11:24
Co ostatnio mnie zdziwiło?Jak wystąpił vice rzecznik PIS i to, że minister Sasin ma 6 czy 7 vice ministrów w swoim resorcie.
B.
B. 28.07.2020, 23:12
To jeden wielki wstyd za takie decyzje!!
No cóż -jest już PO WYBORACH
Ludziom mówiło się-i to dobitnie- że z powodu pandemii w Polsce (i na świecie) recesja, brak pieniędzy, WIELKIE zadłużenie kraju, miast -Tomaszów M. również -pracownicy mają ograniczenia godzin, część jest zwalniana, pensja najniższa nie będzie opcjonalna do obiecanek wyborczych.... -myślę, że TO BYŁY TYLKO OBIECANKI WYBORCZE! Po co? -dla durnego ludu, by poszli i głosowali na tylko jednego. I tylko na jedną partię.
A po co było to rozdawnictwo pieniędzy, dziwne inwestycje, "reformy" i wiele innych ciekawych rozporządzeń, ustaw?
Brakuje kasy? - wyciągamy od podatników - na byle co -plastik, śmieci, drogi, woda, prąd - a jeśli zabraknie znajdą inne "fajniejsze"! Bo nie wiemy nigdy do końca, co podpisali w UE.
Jeśli to ma być ten rząd, który jako jedyny myśli odpowiedzialnie za Polskę i jej rozwój (jak sami o sobie mówią), to nie jest dobrze. Powiem więcej - będzie BARDZO trudno....niestety.
Na ile lat wystarczy tych ich pomysłów, jak młodzież poradzi sobie z tak ciężkim bagażem (zakup mieszkania, praca, podatki....)??
Ta partia nie chce żadnego konsensusu i żadnej "współpracy" -z żadnej strony!
Oni nie chcą doradzania, żadnych innych partii obok -jedna myśl, jeden przywódca!
Starszy niż wengiel
Starszy niż wengiel 28.07.2020, 21:15
Ciekawe, czy pesel od 3 czy 4 ????
Gość
Gość 28.07.2020, 13:27
Może będzie nadzorować biletomaty, które stanęły w SOR, albo stanie przy drzwiach wejściowych mierzyć temperaturę.
ateista
ateista 28.07.2020, 12:25
kolejna fuszka dla lokalnego katechety?
oldrzih
oldrzih 28.07.2020, 14:15
Może być też ewentualnie rodzina jakiegoś organisty itp.
rwd
rwd 28.07.2020, 11:15
Przecież na nic nie ma pieniędzy. Podwyżka dla pielęgniarek z licencjatem 5zł, pozostałe nic. Ktoś nieźle się bawi tym szpitalem, bo inaczej się tego nazwać nie da.
Misio
Misio 28.07.2020, 07:43
Antoni z Mariuszem nie mają gdzie kolegi wrzucić :D
Luby
Luby 27.07.2020, 21:26
Nie ma komu pracowac, lekarzy na zakaznym nie ma, jeden krok od zamkniecia oddzialu a ci beda jeszcze wiecej stanowisk tworzyc do zarzadzania. Sami kierownicy i prezesi.
rwd
rwd 28.07.2020, 06:04
Tak było na początku ... .
$
$ 27.07.2020, 21:18
PiS chcecie, PiS macie.
Rozczarowany lekarz
Rozczarowany lekarz 27.07.2020, 15:54
Proponuje stworzyc stanowisko vice to jakis magik z lokalnego układu dostanie fuchę. Pewnie po podyplomowce i licencjacie wiec będzie zarządzał z rozmachem. Takich fachowcow ma nasz starosta dostatek. A szpital wytrzyma i tą zniewagę.

Pozostałe