Podsumowanie lodowego sezonu letniego w Arenie

  • 28.07.2020, 15:26 (aktualizacja 01.08.2020, 10:40)
  • Mariusz Strzepek
 Podsumowanie lodowego sezonu letniego w Arenie
Mieszkańcy Tomaszowa Mazowieckiego już tęsknią za ślizgawkami, a łyżwiarze łapią krótki oddech przed sezonem zimowym. Potwierdzamy listopadowy Puchar Świata w Arenie Lodowej.

W minioną niedzielę tj. 26 lipca zakończył się sezon letni mrożenia torów w Arenie Lodowej, co oznacza koniec trzytygodniowego zgrupowania kadry łyżwiarstwa szybkiego i short tracku oraz intensywnych treningów klubów sportowych z całej Polski.

W piątek 24 lipca zorganizowane zostały międzynarodowe zawody w łyżwiarstwie szybkim pod hasłem: „Speed Skating Development Competition 2020”. Brały w nim udział młodzi panczeniści z Czech, Słowacji, Hiszpanii, Rumunii oraz Polski (z klubu IUKS Dziewiątka). Padło wiele rekordów życiowych. Zawody wieńczyły tygodniowe treningi zagranicznych reprezentantów w ramach kolejnej edycji ISU Development Program. Wśród nich nie zabrakło utalentowanego Nilla Llopa - Mistrza Świata Juniorów w jeździe szybkiej na rolkach w 2019 r. oraz srebrnego medalisty Zimowych Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich w 2020 r.

W minioną niedzielę po raz ostatni w tym sezonie letnim można było też skorzystać z największej letniej ślizgawki w Europie i tym samym z promocyjnej ceny biletów. Wielbiciele lodowych wrażeń na otwarcie kolejnego sezonu będą musieli poczekać do 17 października. Lód będzie gotowy na Mistrzostwa Polski na dystansach, które odbędą się między 28 a 31 października w Arenie Lodowej. Już teraz serdecznie zapraszamy również na Puchar Świata Seniorów w Łyżwiarstwie Szybkim, który w dniach: 13-15 listopada w Arenie zgromadzi najlepszych łyżwiarzy z całego świata.

Odmroziliśmy tor, ale nie zamroziliśmy atrakcji

Początek sierpnia w Arenie przebiegać będzie pod hasłem kina samochodowego z topowymi produkcjami. Dzięki akcji promocyjnej mBanku i Visa w godz. 18.00-20.00 między 1 a 15 sierpnia na parkingu z tyłu Areny będzie można oglądać ulubione filmy za darmo. Jedynym wymogiem będzie bilet wstępu, który będzie można zdobyć bezpłatnie w placówkach banku. 

Nieustannie, przez 7 dni w tygodniu dostępne są dla mieszkańców i gości obiekty sportowe Areny Lodowej. Są to m.in.: tor do jazdy na wrotkach i rolkach, kort tenisowy i do badmintona (z możliwością wypożyczenia sprzętu), boiska do siatkówki, koszykówki, halowej piłki nożnej czy piłki ręcznej, a także siłownia, kręgielnia, bieżnia, rowery spinningowe. Z myślą o dzieciach w holu głównym Areny została zaaranżowana również strefa rozrywki, w której nie brakuje piłkarzyków, cymbergaja oraz innych znanych i lubianych automatów do gier. Z urządzeń rozrywkowych, tak jak i z zaaranżowanego już wcześniej kącika dla najmłodszych, można korzystać w godzinach otwarcia obiektu. A po treningu można odzyskać siły w saunie i komorze hiperbarycznej oraz skorzystać z regeneracyjnego posiłku w Pierogarnii Arena Caffe.

Arena Lodowa w opiniach znanych i szanowanych

Natalia Czerwonka - srebrna medalistka z Soczi (2004) i dwukrotna medalistka mistrzostw świata w drużynie w 2012 i 2013

„Cieszę się przede wszystkim z tego, że dzieci mogły skorzystać z tego lodu […] i mieć warunki takie jakie mają dzieci w Holandii, naprawdę tego w Polsce jeszcze nie było i to naprawdę ogromnie cieszy. Myślę, że nie będziemy tak długo czekać na tych naszych następców”.

„Cieszę, że tych dzieci jest tak dużo, bo dzieci tak naprawdę z całej Polski skorzystały z tego lodu i to jest niesamowite”.

 

Natalia Maliszewska - wicemistrzyni świata (2018) i mistrzyni Europy (2019) na 500 m w short tracku.

„[…] jeśli chodzi o lód i o jakość lodu mam wrażenie, że po modernizacji rzeczywiście czujemy różnicę. […] cieszymy się, że mogliśmy zostać tutaj w Polsce i że mogliśmy trenować”

Wiesław Kmiecik - trener kadry narodowej kobiet w łyżwiarstwie szybkim

 

„[…] Warunki były idealne pod każdym względem. Hala jest bardzo fajnie przygotowana, lód jest bardzo dobry, nie szroni, czyszczenie zgodnie z planem co 45 minut, także cały program był zrealizowany.”

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Nill Llop - Mistrz Świata Juniorów w jeździe szybkiej na rolkach na 500m w 2019 r. w Barcelonie, Mistrz Europy w jeździe szybkiej na rolkach na 500m w 2019 r. w Pampelunie, Srebrny medalista Zimowych Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich w 2020 r. w Sankt Moritz:

„[…] obiekt bardzo mi się podoba, jest bardzo dobrze wyposażony. Uwielbiam tutaj trenować. Miałem dużo szczęścia do tego toru i prawdą jest, że przyniósł mi dużo szczęścia. Podoba mi się tutejsza atmosfera.”

Link do całego wywiadu:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Mariusz Strzepek

Podziel się:

Oceń:

Zdjęcia (2)


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Masakra.
Masakra. 28.07.2020, 18:13
Sezon, który trwał 3 tygodnie. Wcześniej 3 miesiące przerwy, teraz kolejne prawie 3 miesiące przerwy. Przecież to jest bez sensu. Pół roku w Arenie LODOWEJ nie ma lodu. W Giżycku właśnie w tym tygodniu otworzyli sezon, który potrwa pewno do wiosny 2021. I bilet za 9 zł a nie za 20 zł. A tu się chwalą jarmarcznymi atrakcjami typu cymbergaj.

Pozostałe