Polityczny zamiast społeczny... A chyba nie o to chodzi

  • 29.07.2020, 12:30 (aktualizacja 29.07.2020, 12:38)
  • Agnieszka Drzewoska
Polityczny zamiast społeczny... A chyba nie o to chodzi
Udostępniając te zdjęcia z "extra" charakteryzacją... dzielę się moimi subiektywnymi przemyśleniami. Napis na nich jest skierowany dla tych, co nie lubią podejmowanych przez obecny rząd decyzji. Polityczny, co więcej wulgarny. Zgadzam się, że zawsze o jeden raz za dużo jeśli chodzi o treść w poście. Oczywiście nie powinni, żadna kobieta czy mężczyzna dawać przyzwolenia na przemoc, nie tylko tą fizyczną.

Pracowałam w MKRPA i Funduszu Sprawiedliwości, jestem mediatorem i bardzo to obciążające... Z mojego, nabytego przez lata doświadczenia, wykształcenia i doświadczenia życiowego skupiłabym się dziś na edukowaniu kobiet i mężczyzn. Przemoc nie bierze się znikąd.

Niestety sam ten "mem" jest już przemocowy, pokazujący w domyśle, że przemoc dotyczy pobierających np. 500+ bądź innych, ale właśnie przez nich Polki dostaną wpier.... Nie lubię go. Absolutna manipulacja.

Przemoc dotyczy środowisk celebrytów, mundurowych, lekarzy, artystów, ubogich, wykształconych i tych mniej, ludzi z dużych miast i wsi itd, itp. Jest tylko lepiej ukrywana, albo inaczej pokazywana. Co do ukrytego w memie lekceważącego sprzeciwu wobec działań rządu... (ten zryw oczywiście jest wymowny), ale przykro to stwierdzić, że przy "okazji" także mocno antagonizujący, zupełnie zbędnie też polityczny.

Bo przecież przemocy doświadczają popierający rząd i jego przeciwnicy. A jest skierowany w zamyśle tylko do części społeczeństwa (części Polek), reszta w ramach sprzeciwu zamiast go przyjąć, niestety odrzuci podając swoje argumenty w tym temacie zastępczym jaki jest nam serwowany, aby zakryć prawdziwe zło świata polityki, czy przemocy.

To wywołuje moją niechęć do niego. A szkoda. Takie bilbordy, memy itd., ale nie polityczne są bardzo potrzebne. "Bo zupa była za słona", pamiętacie? Szkoda jednak, że co dzień dajemy przyzwolenie na to co widzimy, nie reagujemy, nie udzielamy wsparcia, że zachowujemy się obojętnie, że... że...

Przeciwdziałanie przemocy to praca od podstaw, zaczynając od wychowania najmłodszej kobiety-dziewczynki czy chłopca-mężczyzny. Wychowanie poprzez zmianę postrzegania życia przez pryzmat stereotypów, złych nawyków, pozwalających w przyszłości czuć się ofiarą albo być katem. To jest w moim przekonaniu największy problem.

Jeśli macie inne zdanie piszcie w komentarzach. Ja jako Polka nie dziękuję za nowy program wpie... + Ja jako Polka, tomaszowianka będę się posługiwała językiem żyrafy, ssaka, który ma największe serce, stawiając jednak granice. A można też inaczej ja widzę różnicę.

Agnieszka Drzewoska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (20)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

T.m
T.m 04.08.2020, 14:16
Droga redakcjo skoro zamieszczacie takie artykuly to moze jakis artykul o prowokacjach srodowiska Lgbt podczs marszu powstania warszawskiego,albo np.ze muzulmanin podpalil kosciol we Francji.
T.m
T.m 02.08.2020, 16:29
A TO TE PANIE JESZCZE SA W POLSCE?KTO JE TAK URZADZIL ?ICH MEZOWIE ,KOCHANKOWIE?
skrócić łańcuchy!
skrócić łańcuchy! 31.07.2020, 09:53
Gdyby tak zafundować tym nierobom program ŻNIWA+, to od razu ze łbów wywietrzałyby różne bździny. Wyraźnie się nudzą, a i solidnego przetrzepania skóry tym paniom brakuje.
wiktymolog
wiktymolog 31.07.2020, 09:39
Wyglądają, jakby przez wiele dni i nocy biły się z myślami...
J0nnny
J0nnny 30.07.2020, 04:45
Uważam, że autorka to typowa p0lka - niegrzesząca rozumem ułomna istota, która nie potrafi używać mózgu i która podatna jest na wszelkie, nawet najbardziej kretyńskie manipulacje. Przede wszystkim ktoś zapomina, że w Polsce mamy już mechanizmy, które bronią kobiety przed przemocą i są one wystarczające co potwierdzają statystyki dot. przemocy na kobietach na świecie gdzie Polska jest w czołówce jeśli chodzi o bezpieczeństwo "płci pięknej"! To o czymś świadczy, ale skretyniałe feminazistki będą pier...ć, że jest inaczej. Zakłamywanie rzeczywistości (kłamstwo powtórzone sto razy staje się prawdą jak mawiał pewien idol środowisk lewicowych) to cecha charakterystyczna dla dzisiejszych nazistów.
J0nnny
J0nnny 01.08.2020, 19:41
Do Pajacano: słuchaj, białorycerzu - skoro autorka wypowiada się na tematy o których najwidoczniej nie ma bladego pojęcia albo jest ono wybitnie mgliste (delikatnie mówiąc) to czego się spodziewa w odpowiedzi? Że adwersarze będą pisać ku jej czci peany pochwalne? Żartujesz chyba.

Pragnę ponadto nadmienić i przypomnieć że deliberujemy na tematy polityczne i o polityce, która z natury jest (znowu delikatnie mówiąc) paskudna, niegrzeczna i często mocno skalkulowana. Polityka to taki "wdzięczny" segment, który pozwala na agresywne działania, ba, nawet je popiera - albo jesteś silny i działasz agresywnie atakując cieniutkich jak zadek węża przeciwników albo jesteś słabeusz, którego druga strona szybko może zniwelować.

Zarzuciłeś mi, pajacano, chamstwo - jak miałem jednak zareagować na stek bzdur, które wyszyły spod palca autorki? Czy powielanie bredni nie jest chamstwem per se? Zdaje się, że tak, a zatem ja tylko odpłaciłem się pięknym za nadobne.

Rozumu mam od ciebie znacznie więcej, a dowodem na to jest moje stanowisko oraz zarobki - nieosiągalne dla takich troglodytów jak ty. To, że nie bawię się w chorą poprawność polityczną i nie traktuję kobiet z przesadną troską nie oznacza, że jestem głupi jak to usilnie w prymitywny sposób usiłujesz insynuować ty intelektualna amebo. Ty już tutaj wielokrotnie dawałeś popis swojej "inteligiencji" więc morze zawrzyj jadaczkę i nie ośmieszaj się bardziej.

W Polsce mamy aktualnie dość mechanizmów, które bronią kobiety przed przemocą, a dowodem potwierdzającym wysoką efektywność są międzynarodowe rankingi w których nasz kraj przoduje jako najbezpieczniejsze miejsce dla tak zwanej płci pięknej (z tego co pamiętam to drugie albo trzecie miejsce na świecie!).

Z uwagi na ww "fakt autentyczny" (wybaczcie, uwielbiam ten turbo niepoprawny zwrot) nie ma potrzeby implementowania nowych zapisów, które w rzeczywistości mają instalować marksizm kulturowy oraz inne typowo skrajnie lewicowe pseudo wartości. Na tego typu działalność tudzież brednie nie ma zgody. Komuchy jak zwykle walczą z problemami, które wcześniej nie istniały, a które sami stworzyli. Żałosne próby implementowania durnowatych zapisów należy torpedować argumentami z premedytacją i pełną agresją!

Na koniec pozwolę sobie powtórzyć poprzednią wypowiedź - zakłamywanie rzeczywistości (kłamstwo powtórzone sto razy staje się prawdą jak mawiał pewien idol środowisk lewicowych) to cecha charakterystyczna dla dzisiejszych nazistów, którzy jak to już ktoś kiedyś powiedział walczą dziś dzielnie z wyimaginowanym faszyzmem podczas gdy jedynymi faszystami są oni.

Dziękuję za uwagę.

PS
Jeśli ktoś chce wchodzić ze mną w polemikę to uprzejmie proszę aby byli to ludzie o ilorazie inteligencji wykraczającym poza możliwości ameby w stylu pajacano czy pożal się buddo autorki wpisu.
Agnieszka Drzewoska
Agnieszka Drzewoska 2 dni temu, 01:08
Dziękuję za poświęcony mi czas, czuję się na prawdę wyróżnioną vip amebą. Padam uniżenie do stóp Twoich. Jeśli dało Ci satysfakcję to w swej biedzie, brzydocie i ułomności się cieszę. Moge Ci nawet w dowód wdzięczności umyć nogi moimi brudnymi łapami. O przepraszam ameba nawet łap nie ma lub ma bo to wiesz przecież tylko ty. Co wiecej uwielbiam cię wręcz za to, że mi pokazaleś gdzie moje miejsce na ziemi i jakie mam prawa. Zastanowiam się jednak w swojej pustej amebiej vip głowie nad tym: dlaczego się mnie boisz? po drugie po co taka inteligentna bestia traci na mnie swój bezcenny czas? No chyba że takie pisanie bez określonego celu wzbogaca i tak bogatego.
Agnieszka Drzewoska
Agnieszka Drzewoska 03.08.2020, 16:46
Zatem proponuję nie czytać postów skierowanych na fb do moich znajomych, usunąć się kulturalnie i samodzielnie. Tak będzie uczciwie, nie dorastam bowiem do pięt wielce szanownemu i bardzo się dobrze z tym czuję. BRAWO :) widać trzeba sporo wysiłku włożyć, aby po pierwsze przeczytać, po drugie skomentować, po trzecie śledzić moje media społecznościowe. Czuję się jak VIP. Dziękuję za to ;) Proszę w przyszłości nie pisać pod pseudonimem, bo nie ma nic gorszego niż człowiek wykształcony poza własną inteligencję i to jeszcze bezimienny... który próbuje sie nieudolnie dowartościować. Czasy średniowiecza dawno minęły. To raczej może świadczyć o ukrywanych lękach i braku odpowiedzialności emocjonalnej. Odpowiadam, ponieważ NIE ŻYCZĘ SOBIE, aby bezimiennie, publicznie próbować mną poniewierać. Stanowisko i zarobki... tak myślę, że to ważny atut dla nieszczęśliwych ludzi, Litość dla hejterów jest jednak dla mnie obcym uczuciem. Współczuję też bardzo, ale jednocześnie na prawdę doceniam poświęcony czas na wpisy, które próbują mnie kompromitować, bo żadna nawet nazwana przez kogokolwiek ameba nie weźmie ich na poważnie. Proponuję też włożyć więcej wysiłku, pracy i czasu, aby mieć wrażenie, że udało się mnie publicznie mocniej sponiewierać, tym razem się niestety nie udało :), tak bardzo mi z tego powodu smutno... Niestety nie da się mnie upokorzyć nawet jeśli włoży się w w tą próbę dużo więcej wysiłku, czasu, emocji... a tak przy okazji kolejne wpisy zignoruję :) nawet jeśli byłaby to kolejna próba przestraszenia. Uciekanie od swojej "szarej rzeczywistości" uważam zatem za nie udane. Proszę też zacząć się zajmować swoim życiem. Trzymam kciuki :)
J0nny
J0nny 07.08.2020, 11:16
1. Straszenie ludzi "konsekwencjami" bo mieli czelność wypunktować pani głupoty jest strasznie żałosne, mało tego, nosi znamiona ciągot do totalitarnych zapędów m.in cenzury prewencyjnej. Zdaje się, że pani życzy sobie aby pisać o niej dobrze, albo wcale. Niedoczekanie. No i to zdaje się cecha charakterystyczna wielu członków PO - ciągoty do totalitarnych mechanizmów cenzury.

2. Jest technicznie niemożliwe namierzenie osoby, która korzysta z takich narzędzi jak TOR, VPN, Proxy, Socket czy Tails. Prowokowanie takich ludzi jak ja nie przyniesie pani żadnego pozytywnego efektu, wręcz przeciwnie. I nasyłanie służb tudzież ich wykorzystywanie do złapania takiego śmieszka poza kontrolą jak ja do niczego nie doprowadzi, zwłaszcza do ujęcia.

3. Dopiero teraz dowiedziałem się jakie ma pani wykształcenie i rozumiem skąd to intelektualne ograniczenie. Proszę nie zrozumieć mnie źle - lepiej żeby ktoś pan już teraz powiedział prawdę niźli miałaby pani żyć w błogiej nieświadomości. Przyjaciel pani prawdy nie powie, wróg zawsze! Moja krytyka (może i niegrzeczna, ale na taką sobie pani zasłużyła wypisując brednie i groźby) nie wzięła się z sufitu i może warto się zastanowić na swoim postępowaniem oraz tym co się publikuje w sieci.

4. Być VIP-em wśród ameb to wątpliwej jakości osiągniecie, ale skoro pani postrzega to jako swój sukces to spoko.

5. Sugestię bym zajął się własnym życiem wezmę pod uwagę gdy pani przestanie interesować się moim.
J0nny
J0nny 07.08.2020, 11:02
Będę robił to, na co mam ochotę i nikt nie będzie mnie ograniczał, a zwłaszcza pani i jej czcze gadanie. Cieszę się, że zauważyła pani swoje ograniczenia. I to byłoby raz. Dwa - kwestia podpisu - dbam o swoją prywatność i w związku z tym nie używam swojego prawdziwego imienia i nazwiska. To, że pani i inni oddajecie swoją prywatność za darmo różnym portalom i budda wie komu dalej (bo przecież nie masz kobieto pojęcia gdzie taki facebook wysyła dane telemetryczne) to jest pani sprawa, a nie moja. Ja jestem na tyle rozgarnięty, że nie oddaję cennej prywatności za frajer. Przyczyn jest wiele, jednym z nich jest szeroko rozumiane bezpieczeństwo. Niestety ww zrozumie tylko człowiek inteligentny, a nie ameba. Po trzecie - to nie ja tylko pani próbuje się nieudolnie dowartościować robiąc za wyrocznię podczas gdy jest pani turbo niemądra bo wypisuje pani totalne brednie! W swojej śmiesznej wypowiedzi nie zająknęła się pani nawet na sekundę w kwestii tego, że w Polsce są już wystarczające narzędzia prawne chroniące kobiety i kolejne, dodatkowe, są całkowicie zbędne! Mało tego! W tej całej "konwencji" jest wiele zapisów, które z kobietami nie mają zbyt wiele wspólnego! Gdyby miała pani odrobinę, jak mawiał imć Zagłoba, oleum w głowie to by się pani do tego na początku odniosła, a nie bawiła w kreowanie siebie jako VIP-a XD Sorry kobieto, ale na VIP-a to trzeba mieć wygląd, rozum i pieniądze, a tobie zdaje się wszystkiego brakuje. No i ta zapowiedź, że będziesz, babo, ignorowała moje kolejne wpisy - tak żałosnej odpowiedzi się nie spodziewałem. Jasne, zasłoń sobie oczy, o durna, żebyś czasem dwóch zdań nie przeczytała. Ja piłem do bredni, a ty nigdzie się do tego nie ustosunkowałaś, kobieto. To czyni cię turbo miałkim interlokutorem. Prawda cię boli - nie potrafisz udowodnić, że ta cała "konwencja" jest potrzebna, drzesz tylko swoją japonę, że zaraz kobiety w Polsce będą pozbawione jakiekolwiek ochrony. Taka narracja jest godna komunistów i wcześniej rzeczonych ameb intelektualnych, do których się kwalifikujesz.
Ajdejano
Ajdejano 30.07.2020, 15:58
Człowieku: ja specjalnie nie przepadam z p. Agnieszką Drzewoską, bo też Ją uważam za taką trochę lewicującą feministką i też za ta Panią nie przepadam, ale Ty poleciałeś po Niej po chamsku i wykazałeś, że jesteś niegrzeszącą rozumem ułomną istotą.
W swojej wypowiedzi powyżej powstrzymała się od feministycznych, bezmózgich ataków na kogokolwiek i dlatego myślę że Twoja wypowiedź jest po prostu chamska. Jeśli Ci jeszcze trochę mózgu zostało, to spróbuj to przemyśleć.
Agnieszka Drzewoska
Agnieszka Drzewoska 30.07.2020, 21:55
Gdyby ktoś zechciał mnie zapytać czy jestem lewicującą feministką to z pewnością bym odpiwiedziała.
Ajdejano
Ajdejano 31.07.2020, 18:25
Szanowna Pani Agnieszko: zadaję Pani pytanie, o które Pani prosi. Jest to dla mnie o tyle ważne,
że przy okazji powinna Pani również wyjaśnić, czym się Pani zajmuje ZAWODOWO. I będziemy mieli jasność sytuacji.
Pozdrawiam
Agnieszka Drzewoska
Agnieszka Drzewoska 03.08.2020, 17:00
Zaczepny z tego Adelajno gość :) i jeszcze ciekawski... moje orientacje polityczno- światopoglądowe.1. NA DZIŚ NIE MAM ORIENTACJI POLITYCZNEJ. 3.NIE JESTEM I NIGDY NIE BYŁAM FEMINISTKĄ. Trzeciego pytania nie było w umowie, ale skoro dyskusja się rozwija to odpowiem, zawodowo jestem florystką. :) :) :) Zakładanie, że dzięki temu cokolwiek się wyjaśni lub "będziemy mieli jasność sytuacji" (my czyli kto?) jest błędem. Dobrego dnia życzę :)
Ajdejano
Ajdejano 04.08.2020, 21:49
Po pierwsze: nie wykazuje Pani odrobiny szacunku dla tych, którzy piszą niepochlebne dla Pani opinie. Maja ksywka to "Ajdejano", a nie "Adelajno" (prawie tak, jak Łajno - no nie ?!).
Więc, powiewa mi tutaj rzeczywiście jakieś łajno, ale nie z mojej strony.

Po drugie: niech Pani nie opowiada, że obecnie nie ma Pani orientacji politycznej. Straciła Pani tę orientację od czasów, kiedy była Pani kandydatką tej przestępczej PO ?! A może zaczęła Pani wierzyć Kaczorowi - co ?!

Po trzecie: Jeżeli jest Pani zawodowo florystką, to z jakimi papierami została Pani doradczynią w prawie konsumenckim ?!
To analogiczna sytuacja, kiedy ja, który nie jestem księdzem, miałbym doradzać starym baburicom, jak mają załatwić sobie wejście do nieba.
Agnieszka Drzewoska
Agnieszka Drzewoska 06.08.2020, 03:11
Proszę wybaczyć jeśli moja nie zamierzona omyłka pisarska pana "ksywkę" uraziła. Ale nie ma ludzi nie popełniających błędów. Jak ja bym chciala się poczuć urażona tym co staram sie wyczytać z miernej jakosci pana komentarzy wszelakich dotyczących mojej osoby. Nie wiedzialam, że mam funklub. Ale widać mi nie dane. Musi sie pan postarac bardziej. Im bardziej pan dowali tym pwenie więcej ulży. A jeśli chodzi o konkrety. Zawód, a o to było pytanie to nie to samo co wyksztalcenie niezbędne do wykonywania powierzonych obowiązków. Jestem technikiem florystką, bo kwiaty to moje hobby. Mialam taki kaprys skończyć szkołę, poświecić swój czas, nauczyć sie, zdać egzamin teotetyczny i praktyczny aby rozwijać moje zainteresowania. Mam więc też i zawód. Zrobił pan to kiedyś? Moze warto poświęcic czas zamiast na wypisywanie komentarzy.A skoro ma pan takie hobby skończyć jakąś szkołę, aby rozwinąć swoje pasje. Nie ma pan jednak prawa oceniać moich kompetencji. Ustawodawca to zrobił. Jestem absolwentką kilku szkół wyższych, a miedzy innymi SGH, KUL, mediatorem w sprawach cywilnych, gospodarczych i administracyjnych w Sądach apelacji łódzkiej. Mogę wymieniać dalej... A co do kwestii wiary... Więcej wiary w ludzi niż w swą nieomylność życzę, nie ma bowiem stanowiska doradczyni w prawie konsumenckim. Takie stwierdzenie tylko obnaża intencje, tak jak i całą miałkość powyższego wpisu. Nie oczekuję od pana poklepania po plecach, należy mi się jednak szacunek, a ponieważ pan go nie wykazuje więcej się w polemikę nie będę angażować bo to strata mojego czasu. Moze mi pan ubliżać, hejtować moje wpisy czy publikacje itd. Jeśli tylko ma to poprawić wybujałe ego to nie mam nic na przeciwko. Proszę jednak pamiętać, że każdy ma swoje prawo do obrony godności osobistej. Jesli zatem przekroczy pan moje granice stanowczo wyciągnę konsekwencje.
Agnieszka Drzewoska
Agnieszka Drzewoska 30.07.2020, 09:22
Niestety nie wiem, kto jest "twórcą" mema. A zatem tym bardziej błędnym jest zakładanie, że to kobieta. Zwróciłam na niego uwagę, korzystając z mediów społecznościowych, ilość udostępnień bardzo duża zatem trudno nie zobaczyć.. Nie posiadam też mechanizmów aby zweryfikować, kto wrzuca tego typu memy. Nie wiem też czy zdjęcia osób publicznych w nim użyte są wykorzystane za zgodą. Skupiłam się na fakcie, że mówienie o przemocy (z ewidentnym politycznym podtekstem) wraz z jej równoczesnym stosowaniem, nie tylko poprzez wulgaryzm może utożsamiać z przemocą te Polki, które otrzymują zasiłek + czyniąc je w domyśle głupszymi. Uważam, że to ewidentny przykład manipulacji.
Anka
Anka 29.07.2020, 20:03
Wg mnie przekaz tego plakatu jest jasny. Kobiety dziękują obecnie rządzącym za wprowadzenie kolejnego programu (oznaczonego jak wszystkie wprowadzone do tej pory przez nich prospołeczne programy plusem), który wielu kobietom po prostu zafunduje wpier.... Nie widzę tu żadnej manipulacji, nie widzę tu żadnych aluzji, że przemoc dotyczy pobierających 500+ itp. A że jest wulgarny... Obawiam się, że w dzisiejszych czasach kulturalny przekaz nie zrobiłby na nikim wrażenia.
Poproszę konkret
Poproszę konkret 29.07.2020, 22:54
A jakiegoż to programu? Poproszę konkret - który przepis został zmieniony pogarszając stytuacje / konkret!
Muniek
Muniek 29.07.2020, 14:30
Tak szczerze to i PIS i PO to jedno DNO. PO, KOD atakuje kobiety i słabszych a PIS nawet nic z tym nie robi i nie ściga łamania prawa - Ziobro ma to w d.. pie.

Proszę sobie przypomnieć atak Kodziarza na kabietę - czy on poniósł jakieś konsekwencje , czy go Ziobro ścignął ?????????

https://wiadomosci.wp.pl/atak-…


Pozostałe