Pojemniki stoją, ale odzież nie jest odbierana

  • 31.07.2020, 11:56
  • red.
Pojemniki stoją, ale odzież nie jest odbierana
Przy wielu tomaszowskich ulicach zobaczyć możemy pojemniki na używaną odzież. Należą one w więksości do firmy Texland z Warszawy. Od czasu wybuchu epidemi pojemniki te nie są przez przedsiębiorcę opróżniane. W zwiiązku z tym już dawno zdążyły się przepełnić. Mimo to (część z nich została zabezpieczona folią) mieszkańcy ubrania przywożą. Nie momgąc umieścić ich w pojemnikach porzucają je obok. Szybko powstaje bałagan, nienajlepiej świdczący o nas wszystkich.

- Wszystkie nasze pojemniki są lub na dniach będą ostreczowane i umieszczona będzie kartka z informacją o niepozostwianiu odzieży. Generalnie przez epidemię, nasza sytuacja jest ciężka. Straciliśmy możliwości operacyjne związane z systematycznym opróżnianiem pojemnikow, co jest spowodowane tym, że nie ma obecnie sprzedaży, co się  z tym wiąże nie mamy po co sortować i ponosić kosztów transportu. Nastąpiła też redukcja naszych pracowników do minimum. Społeczeństwo powinno zrozumieć, że chodzenie do pojemnika z ubraniami nie jest obecnie czynnością niezbędną do funkcjonowania a zostawianie odzieży obok pojemnika jest po prostu zaśmiecaniem. Ze swej strony przepraszamy za obecne niedogodności. mamy nadzieję, że niedługo sytuacja gospodarcza w kraju ssię poprawi, a my będziemy mogli normalnie funkcjonować - wyjaśnia Włodzimierz Gromulski, koordynator zbiórki na rzecz Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę. 

red.

Podziel się:

Oceń:

Zdjęcia (1)

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ech...
Ech... 02.08.2020, 18:00
PCK odbiera ubrania(w czasie pandemii również) ,a ich kontenery są oznaczone. Faktycznie miasto powinno zrobić porządek z pseldo kontenerami na ubrania.
Ajdejano
Ajdejano 31.07.2020, 18:17
Gdzie nie zajrzeć: wszędzie patologia. W tym wypadku - patologia tego PCK. Kolejna organizacja, wysysająca państwową kasę i mająca w du..e swoje, statutowe obowiązki. To kolejny świat jakiegoś idiotycznego matrixu. Świat totalnych debilizmów.
Xyz48
Xyz48 31.07.2020, 14:43
Przed niedzielą pck zabierał z dwóch kontenerów przy Zawadzkiej.
zdzisław
zdzisław 31.07.2020, 13:13
Jak nie odbierają, to niech zabiorą te pojemniki, a nie stoją i szpecą.
Chyba miasto zezwalając na postawienie tych pojemników ustaliło jakieś zasady odbioru z nich przez firmę ustawiającą kontenery i utrzymanie czystości w okolicy tych budowli. Jeśli się nie wywiązują, to ukarać ich i zmusić do odbioru. Po co nam władze miasta i radni jeśli oni tego nie kontrolują, aby w mieści był porządek. Wymusić na stawiającym pojemniki odpowiednie działania.

Pozostałe